عکس دوشاب برنج گیلان
تارا®®
تارا®®
۱۶۵
۲.۹k

دوشاب برنج گیلان

۲۸ آبان ۹۸
سلام خوشکلا
دوشاب برنج برای عصرونه سرد و بارانی
جاتون سبز بود😊
https://sarashpazpapion.com/recipe/ff65a626aed6d853052bdc0637dd3ad0
مواد لازم
برنج ایرانی ۱ پیمانه
شیره انگور یا خرما ۲/۳ پیمانه
پودر هل ۱/۲ قاشق چای خوری
مغز آجیل ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه
۱- برنج رو در آب کافي به مدت چند ساعت خیس کنین ودر اين بین ۱ تا ۲ بار اب برنج رو عوض کنين . بعد برنج رو يکي دو بار بشورین و در يک صافی بريزین و بزارین بمونه تا آبش خوب گرفته بشه.
۲- برنج که آبش از صافی رد شده رو در يک تابه بزرگ ريخته و روي حرارت مناسب به آرامی تفت بدین تا رنگش به خوبی طلایی بشه.
۳- توجه کنین که اگر تابه بزرگ در دسترس ندارين برنج را به دفعات در تابه بریزین و کم کم برنج ها را بخش بندی کنین و سرخش کنيد تا همه برنج ها به طور يکنواخت بو داده بشه و نسوزه. یک بخش مهم ديگر اينکه ، در لحظه اول که برنج را در تابه میریزین کمي رطوبت داره در اين مرحله اصلا همش نزنين چون برنج خوردمیشه بزارین با حرارت ملايم حدود ۲ تا ۵ دقيقه آبش بخار بشه بعد خود برنج از تابه جدا شده و پف کردن و حرکت در تابه را شروع میکنه ، هم زدن برنج را بايد از اين مرحله به طور مداوم و آهسته توسط یک قاشق چوبي که باشه بهتره انجام بدین .
۴- برنج های سرخ شده را به يک ظرف منتقل کنيد تا حرارت باقي مانده در تابه اونا رو نسوزنه.
۵- شیره انگور رو در يک قابلمه بریزین و روي حرارت به مدت ۲ تا ۵ دقيقه قرار بدین تا چند جوش بزنه،کافیه چون اگه بيش از اندازه روي حرارت بمونه غليظ میشه و باعث سفت شدن دسر میشه.
۶- حالا برنج و گردو و سایر مغزها رو سريع به دوشاب اضافه کرده و حدود ۱ تا۲ دقيقه روي حرات هم بزنيد. بعد از روي حرات برداشته و داخل ظرفي که از قبل چرب کرده بودین بریزین و با پشت يک قاشق انها را فشار بدین تا خوب بهم بچسبن.
۷- براي انکه برنج و شيره انگور به پشت قاشق نچسبد میتونین هر بار پشت قاشق را با مقدار کمی اب مرطوب کنین .دسر رو بزاارين تا سرد شود و خودش را بگيره تا راحت تر برش بخوره.
۸- بهتر ه که بعد از خنک شدن با يک چاقوي تيز اهسته دسر را به اندازه دلخواه برش بزنین اما از ظرف جدا نکنين تا وقتی که کاملا سرد شود و انسجام کافي براي برداشته شدن از ظرف داشته باشد .
۹- مي توانيد در مرحله اي که دسر هنوز داغ است و روي آن را صاف کرديد ۲ تا ۳ عدد گردو را روي دسر رنده کرده و با قاشق فشار دهيد تا گردو به برنج بچسبه.
۱۰- براي تهيه اين دسر حتما از برنج مرغوب گیلانی استفاده کنيد چون با رعايت تمام نکات گفته شده برنج اين دسر بسيار ترد بوده و راحت خورده میشه. امیدوارم درست کنین و خوشتون بیاد
...
نظرات
سایر کاربران
سعی میکنم ویدئو جالب و متفاوت بذارم... از ویدئوهام هم دیدن کنید دوستان
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
              💓بسم الله الرحمان الرحیم💓  یه سر به ویدیوهام بزن شاید خوشت اومد😉 🌴اهل بلوچستانم🌴   😈و پرسپولیسیم😈