عکس حلوای هویج

حلوای هویج

۲۵ بهمن ۹۸
سردار سلیمانی فرمانده ی سپاه قدس....

قدس چیست ؟
همان بیت المقدس یا شهر تاریخی اورشلیم است که مسجد الاقصی را در بر گرفته و شهری است اسرار آمیز و بسیار مهم که در طول تاریخ ، نزاع های زیادی بر سر آن بوده و تا کنون نیز جنگ میان یهودیان و مسلمانان بر سر این شهر مقدس و تاریخی وجود دارد و گویی تمام جهان را تحت تاثییر خود قرار داده ، شهری کوچک و نه چندان آباد که زمانی شاهد جلال و شکوه و عظمت غیر قابل وصف ملک سلیمان نبی بود و یکی از بزرگترین و آبادترین سرزمین های یهود. این سرزمین برای پیروان سه شریعت بزرگ ابراهیمی (مسیحیان ، یهودیان و مسلمانان ) همواره از اهمیت بالایی بر خوردار بوده که در ادامه به برسی علل این اهمیت خواهم پرداخت ؛

مسیحیان ؛ پیروان حضرت عیسی مسیح (باید توجه داشت که متولیان کلیساها همانان که مرا به یاد کاهنان معبد می اندازند این دین الهی را به شدت و در راستای تامین منافع خود تحریف کرده اند) بر این باورند که ؛ کلیسای مقبره ی مقدس که برای تمام مسیحیان جهان از اهمیت بالایی برخوردار است و داستان زندگی حضرت عیسی از مصلوب شدن تا مرگ و رستاخیز مجدد همگی در این مکان و صخره ی مسجد واقع شده ، در واقع در این مکان همان معبدی قرار داشته که حضرت مریم در آن خدمت میکرده و آنها معتقدند شرط ظهور مسیح تخریب مسجد و باز سازی معبد سلیمان است.
مسلمانان ؛ مسجد الاقصی اولین قبله ی مسلمانان بوده و نماز خواندن در آن برابر است با هزار نماز در سایر مساجد ، در آیه ی اول از سوره ی اسرا اشاره شده که خداوند در نیمه شب حضرت محمد (ص) را از مسجد الحرام (در مکه ) به مسجد الاقصی سیر داد و او را از آنجا به معراج برد و برخی حقایق را به وی نشان داد. و نیز مسلمانان بر این بر این باورند که حضرت محمد(ص) در شب معراج در این مسجد نماز گذارد و تمام پیامبران پیش از او به وی اقتدا کردند.مزار بسیاری از پیامبران و اصحاب رسول در بیت المقدس واقع شده.
یهودیان (در واقع گروهی که در مورد آن سخن خواهم گفت برخی از کاهنان معبد و علمای بزرگ دیدن یهود هستند که همواره از سر حسادت با پیامبران الهی در افتادند ) اجازه دهید در بیان علت اهمیت مسجد الاقصی برای این گروه فیلم سینمایی ملک سلیمان را بررسی کنیم ؛

میدانیم که حضرت داوود آغاز به بنای معبدی برای یهود کرد که محل عبادت و پرستش خداوند باشد و بعدها بنای این معبد را پسر حضرت داوود ، سلیمان نبی در دست گرفت و آن را به رونق و آبادانی رساند .

در ابتدای فیلم ، حضرت سلیمان کاهنان و سران قبایل یهود را جمع کرد و به آنان گفت خداوند ضعف ملکم را به من نشان داد (خدا به سلیمان وحی کرد که هنوز بسیاری از مردمت هدایت نیافته و از شیطان پیروی می کنند ) و من از او خواستم تا ملکم را رفعت دهد یعنی بهشتی ایجاد کند همچون بهشت پایان دنیا که سراسر نعمت است و تعالی و کمال انسانی .
حضرت فرمود برای رسیدن به آن بهشت باید از فتنه های مخوف عبور کرد و آن فتنه ی حضور اجنه و شیاطین است که پس از هبوط حضرت آدم عوالم (عالم جن و انسان ) از یکدیگر جدا شده و حالا اجنه وشیاطین به ما نزدیک و نزدیک تر میشوند و در نهایت وارد دنیای ما می شوند و آن بهشت ، زمانی محقق می شود که در جنگ خونین دشمنان بشریت از بین بروند.
کاهنان و بزرگان یهود (به جز تعداد تعدادی انگشت شمار ) حرف های حضرت را دروغ قلمداد کردند و گفتند می خواهی با این حرف ها بر روی ضعف حکومتت سر پوش بگذاری و او را در جنگ با اجنه و شیاطین یاری نکردند.
حضرت به تعداد اندکی که باقی ماندند فرمود بنی اسراییل در آستانه ی آزمایشی بزرگ قرار دارد و اوج فتنه ها در اورشلیم (بیت المقدس کنونی ) است .
وی هر یک از یاران خود را راهی دیاری کرد تا مردم را برای این امتحان سخت آماده کنند و در کنارشان باشند در این آزمایش الهی.
فرستاده های حضرت با سختی زیادی در شهرهای مختلف رو به رو شدند و کاهنان با آنان تندی می کردند ....
در این میان کاهنان از اینکه ملک سلیمان رفعت گیرد و حضرت قدرت بیشتری کسب کند سخت وحشت زده بودند و حسادت وجودشان را فرا گرفته بود و به جادوگر بزرگ شهر پناه بردند و از او کمک خواستند.
جادوگر حضور مجدد اجنه روی زمین را مایه ی خرسندی عنوان کرد و گفت ؛
بزرگان جهان با قدرت اجنه ، کشور گشایی و افتخار آفرینی کردند ، نمرود و فرعون چه تمدن های عظیمی بوجود آوردند .
شما نیز اگر ثروت جهان را خواهانید ، اگر سروری بر تمام ملل را خواهانید با اجنه هم پیمان شوید.

در ادامه شاهد گفت و گوی حضرت با عاصف بن برخیا (شخصی که تخت بلقیس را در چشم برهم زدنی از سرزمین سبا به نزد حضرت سلیمان آورد ) هستیم .
حضرت در کنار صخره ای (که اکنون بنام مسجد صخره و در نزدیکی مسجد الاقصی قرار دارد) به عاصف فرمود ؛
از این صخره ی مقدس راه نجاتی باز خواهد شد و در اینجاست که پیامبر آخر الزمان پیشاپیش تمام پیامبران نماز گذارده و به معراج می رود و اینجاست که در زمان آخرین منجی بشریت (حضرت مهدی موعود )از نسل پیامبر آخر الزمان پس از جنگ های نهایی ابلیس را گردن می زنند

در ادامه حضرت برای جنگ به دورترین نقطه ی قلمروی خود سفر میکند و کاهنان و سران قبایل از فرصت استفاده می کنند و به اورشلیم حمله می کنند و از مردم می خواهند تسلیم شوند و سلیمان را دروغگو می خوانند اما مردم زیر بار نمی روند و جنگی میان آنها در می گیرد.

در این هنگام حضرت سلیمان به خدا می گوید ؛ پروردگارا مردمم را از فتنه ی فتنه گران نجات بده ، سپس فرمود این بار با شیطانی از انسان مواجه هستیم .
سپس به خداوند گفت ؛
پرودگارا دشمن در حال غلبه برماست ، فاصله ها زیاد است ، بدنم ضعیف و توانم اندک و خداوند باد را مسخر وی کرد و حضرت بوسیله ی باد به سمت اورشلیم لشکر کشید و در آنجا خداوند قدرت تسخیر جن را نیز به حضرت عطا کرد و فرمود توان تسلط بر جن در انگشترت همواره به همراه توست.
در روایات آماده که جن بزرگترین و با شکوه ترین عمارت ها را به دستور سلیمان ساختند و کارهایی که از دست انسان بر نمی آمد را جن برای حضرت انجام میداد و همچنین آنها سنگ ها و جواهرات گران قیمت را از اعماق دریاها برای وی می آوردند....
ادامه ی مطلب در پست بعدی
...
نظرات