عکس دسر موس قهوه و شکلات
Nahid_bide
۴۴
۹۰۵

دسر موس قهوه و شکلات

۱ هفته پیش
روش تهیه موس قهوه و شکلات :

در این دسر ما می توانیم از قهوه به عنوان طعم اصلی و غالب دسر استفاده کنیم یا می توانیم با اضافه کردن شکلات طعم تلفیقی از قهوه و شکلات ایجاد کنیم.

ما در اینجا فقط استفاده از قهوه رادر این دسر  برای شما توضیح ولی شما می توانید از شکلات به عنوان یک طعم دهنده بر روی این دسر یا داخل آن استفاده کنید.

مواد تشکیل دهنده:

2 فنجان شیر (1 لیوان نسبتا بزگ)2.3 فنجان قهوه سنگین (2 شات اسپرسو غلیظ)2.3 فنجان شکر قهوه ای (در صورت عدم دسترسی شکر سفید)3 عدد زرده تخم مرغ1پیمانه ژلاتین آماده (در صورت نبود از ترکیب سفیده تخم مرغ و خامه)1.5 فنجان خامه پرچرب

مراحل تهیه دسر موس قهوه

در ابتدای کار شیر را درون یک ظرف ریخته و بر روی حرارات قرار دهید و پس از گذشت چند دقیقه که شیر شما داغ شد، شعله گاز خود را روی حرارات کم قرار دهید.

در همین حین قهوه خود را به آرامی داخل شیر بریزید و به آرامی هم بزنید، این کار را آنقدر ادامه دهید تا شیر و قهوه شما کامل با هم مخلوط شوند. در یک ظرف جداگانه زرده های تخم مرغی که از قبل آماده کرده اید را با شکر قهوه ای خود مخلوط کنید و هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند.

نصف مخلوط شیر و قهوه خود را درون ظرف تخم مرغ خود بریزید و کاملا مخلوط کنید و سپس مخلوط به دست آمده را داخل ظرف شیر و قهوه که بر روی گاز بود بریزید و به هم زدن و مخلوط کردن خود ادامه دهید.

این کار را تا جایی ادمه دهید که بخار از ظرف شما بلند شود و دمای مخلوط شما حدودا 70 درجه سانتیگراد برسد، سپس آن را درون ظرف ژلاتین خود که با مقداری آب نرم شده است بریزید و هم بزنید و اجازه دهید که مواد شما خنک و سرد شود.

در یک ظرف جداگانه خامه خود را بزنید تا کاملا خامه حالت روان و یک دست باشد و سپس مخلوطی که از قبل تهیه کرده اید را با خامه مخلوط کنید (اگر مایلید شکلات آب شده *۵۰ گرم*را در همین مرحله اضافه کنید) و بهم بزنید، می توانید مقداری از خامه خود را به عنوان تزیین نگه دارید و بر روی دسر خود بریزید.

موس قهوه شما آماده است و بعد از گذشتن حدودا ۳ ساعت داخل یخچال آماده سرو و نوش جان کردن می باشد.

...
نظرات