عکس کیک خیس شکلاتی
با شیر خشک
خانم آقا محمدم
۲۴۴
۴.۵k

کیک خیس شکلاتی با شیر خشک

۲۵ شهریور ۰۲
کیک خیس شکلاتی

مواد لازم:
تخم مرغ ۲ عدد
آرد یک لیوان
شکر نصف لیوان
روغن نصف لیوان
شیر خشک دو تا سه قاشق غ خ
آب ولرم نصف لیوان
وانیل نوک قاشق چ خ
بکینگ پودر یک قاشق چ خ
پودر کاکائو دو تا سه قاشق غ خ

برای درست کردن این کیک ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ را از همدیگه جدا کرده و سفیده رو با نیمی از شکری که در دستور ذکر شده با دور تند همزن فرم میدم تا جایی که وقتی ظرف رو برمی‌گردونیم سفیده از ظرف جدا نشه و نریزه.
سفیده که آماده شد میریم سراغ زرده و مابقی شکری که در دستور ذکر شده بود رو به همراه وانیل شکری به زرده اضافه می‌کنم اگر وانیل شکری نداشتین میتونین از وانیل معمولی استفاده کنید ولی خب این مقداری که توی دستور هست شما باید کمتر بزنید چون وانیل اگر شکری نباشه و مقدار زیادی استفاده کنید حتما کیک شما تلخ میشه.
ابتدا مواد رو با لیسک مخلوط میکنیم که وقتی میخوایم همزن رو روشن کنیم ذرات شکر به اطراف نپاشه بعد مواد رو با دور تند همزن به مدت ۳ تا ۴ دقیقه به خوبی ترکیب میکنیم و سپس شیر و روغن رو اضافه میکنیم بعد از اضافه کردن شیر و روغن مواد رو فقط ۳۰ ثانیه با دور کند همزن ترکیب میکنیم سپس آرد بکینگ پودر و پودر کاکائو رو با هم مخلوط میکنم و اونها رو الک میکنم
*یک نکته درباره شیر خشک اینه که شما اگر دسترسی به شیر خشک نداشتید میتونید از نصف لیوان شیر معمولی استفاده کنید.
درصورت استفاده از شیر خشک اون رو با نصف لیوان آب مخلوط کنید و به مواد کیک اضافه کنید.*
آرد ،بکینگ پودر و پودر کاکائو رو که الک کردید در ۳ مرحله به مواد اضافه میکنیم و مواد رو ابتدا با مفتول هم میزنیم و بعد از لیسک کمک میگیریم.
فولد کردن مواد پس از اضافه کردن سفیده از اهمیت بسزایی برخورداره اگر که این مرحله رو به درستی انجام ندید پف کیک شما میخوابه و در واقع ما کیکی خواهیم داشت که پف مطلوبی رو ارائه نکرده بخاطر همین باید به فولد کردن مواد و حرکت لیسک در کاسه کاملا دقت کنیم و به همین ترتیب مواد رو از یک جهت به صورت دورانی زیر و رو کنیم.
سپس کیک رو در قالب ۱۷ با ارتفاع ۵ به مدت ۴۰ دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ میپزیم.
سس شکلاتی

مواد لازم:
آب ولرم نصف لیوان
شیر خشک ۲ قاشق غ خ
چجور کاکائو یک قاشق م خ
روغن مایع یک هشتم لیوان
شکر یک هشتم لیوان
شکلات تخته ای ۶۰ گرم

نکته:بجای شیر خشک میتونیم از نصف لیوان شیر معمولی استفاده کنیم

برای درست کردن سس کیک تمام مواد لازم رو داخل شیر جوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار میدیم تا اینکه بجوش بیاد. به محض اینکه جوشید مواد رو از روی حرارت برمیداریم و اجازه میدیم که ولرم بشه.
سپس کیک هم که آماده شد و ولرم هست و درواقع نه خیلی داغ هست و نه خیلی سرد، از قالب خارج میکنیم و برش میزنیم و بعد برمیگردونم داخل قالب
*نکته خیلی مهمی که اینجا هست اینه که هم کیک و هم سس باید ولرم باشه*
سپس روی کیک رو سوراخ میکنیم و سس رو روی کیک میریزیم.

این مقداری سسی که درست کردیم و روی کیک میریزیم باعث میشه که کیک بسیار نرم و لطیفی داشته باشیم.
اگر دوست ندارید که کیکتون خیلی دیگه خیس باشه پیشنهاد من این هستش که نصف این مقادیر رو درست کنین و یا اینکه نصف این سس رو روی کیکتون بریزین.

پس از ریختن سس روی کیک اون رو به یخچال انتقال میدیم و یک شبانه روز استراحت میدیم.برای درست کردن سس روی کیک از ترکیب روغن مایع و شکلات تخته ای آب شده استفاده میکنیم.

شکلات رو داخل قیف میریزیم و برای تزیین نهایی کیک از سس شکلاتی که درست کردیم استفاده میکنیم.
...
نظرات