عکس شیرینی نارگیلی
خانم آقا محمدم
۳۷۹
۵.۷k

شیرینی نارگیلی

۲۴ بهمن ۹۴
سلام ، این شیرینی برای عید بسیار مناسب ، کم هزینه ، خوشمزه و زیباست ، شما می تونید تعداد زیادی از این شیرینی ها درست کنید و تا آخر عید تازه و نرم نگهداری کنید .
شیرینی هارو هنگامی که هنوز داغ هستند داخل ظرف در بسته قرار بدید و داخل فریزر بگذارید و یک ساعت قبل از استفاده کردن از فریزر خارج کنید و اجازه بدید به دمای محیط برسه ، اگر تعداد کم درست میکنید ، یک عدد نان تافتون روی شیرینی ها قرار دهید و سلفون بکشید نان باعث نرم و تازه ماندن شیرینی ها میشود .
مواد لازم :
۲۵۰ گرم شکر
۱۲۵ گرم پودر نارگیل (حتما آسیاب شود)
۳عدد سفیده ی تخم مرغ
۷۵گرم روغن مایع
۱/۲ قاشق چای خوری آبلیمو
پودر پسته به مقدار لازم

نکته ای که خیلی مهم و اساسی به حساب میاد شیوه ی داغ زدن شیرینی ها هست که باعث ایجاد ترک روی شیرینی میشه و زیبایی اون رو افزایش میده ، برای داغ زدن باید مواد رو در دو مرحله روی حرارت قرار داد
ابتدا نصف شکر ،نصف روغن ، نصف سفیده و نصف پودر نارگیل رو داخل ظرفی بریزید و روی حرارت کم قرار دهید و مرتب هم بزنید به دلیل وجود سفیده ی تخم مرغ حتی لحظه ای از هم زدن غافل نشید چون مواد خراب میشود ، هم زدن مرتب مواد رو به مدت ۲۰ دقیقه ادامه بدید ، هنگامی که شکر کاملا حل شد بقیه ی مواد رو هم اضافه کنید (راه دیگه برای تشخیص زمان اضافه کردن قسمت دوم مواد اینه که انگشتتون رو داخل مواد فرو کنید مواد باید گرم باشد اما انگشت شما نسوزد ) زمانی که بقیه ی مواد رو اضافه کردید مقداری هم بزنید و بعد آبلیمو را اضافه کنید ، آب لیمو باعث سفید شدن مواد میشود و به غلیظ تر شدن مواد نیز کمک میکند .
حالا مواد رو از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خنک شود ، هرگز برای خنک شدن ، مواد را در یخچال نگذارید ، چون باعث خشک شدن شیرینی میشود.
داخل سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و مواد خنک شده را داخل قیف ریخته و با ماسوره ی ساده دایره های یکسانی روی کاغذ روغنی ایجاد کنید و روی آنها پودر پسته بریزید ،فر را از قبل روشن کنید و سینی را در طبقه ی وسط فر قرار دهید ، درجه ی فر ۱۶۰ و مدت زمان ۲۰ تا ۲۵ دقیقه است ، اگر از فر برقی استفاده میکنید ۱۴۰درجه و مدت زمان ۱۵ دقیقه کافی است .
در صورتی که تمایل دارید رنگ شیرینی ها سفید باشد وقتی که زیر شیرینی ها گرفت آنها را خارج کنید اما اگر تمایل دارید رنگ آنها کرمی شود اجازه دهید ۲۵ دقیقه داخل فر بماند .
...
نظرات