عکس کیک شکلات
خانم آقا محمدم
۱۶۵
۳.۵k

کیک شکلات

۲۳ بهمن ۹۵
#کیک_فرمند
سلام کدبانوهای عزیز.
دیدم همه کیک نوتلا میپزن ، من گفتم بجای نوتلا از فرمند استفاده کنم که خیلی خیلی خوشمزه اس .
#دستور_کیک_فرمند
ابتدا دو یا سه قاشق غذا خوری شکلات صبحانه ی فرمند رو توی کاسه بریزید و روی کتری در حال جوش قرار بدید تا رقیق بشه بعد بهش یک قاشق غذا خوری آب جوش اضافه کنید و خوب هم بزنید تا رقیق تر بشه .
حالا دو لیوان آرد رو با یک بسته کوچک بکینگ پودر که معادل دو قاشق غذا خوری سر خالی هست رو با سه قاشق غذا خوری پودر کاکائو سه بار الک کنید.
حالا چهار تا تخم مرغ و یک بسته وانیل شکری کوچک رو با یک لیوان شکر خوب بزنید تا کشدار شود سپس یک لیوان روغن و یک لیوان شیر اضافه کنید و در حد مخلوط شدن بزنید .
در این مرحله شکلات فرمند رو اضافه کنید و یه دور بزنید و سپس آرد رو کم کم اضافه کنید و به صورت دورانی و به آرامی هم بزنید و بعد کف قالب رو کاغذ روغنی بندازید و مواد رو داخل قالب خالی کنید و داخل فری که از قبل روشن کرده اید قرار دهید ، کیک شما پس از 45 دقیقه با حرارت 180 درجه آماده خواهد شد ، البته من بالا روفقط 5 دقیقه ی آخر روشن میکنم.
#نکته :
میتونید از کرم کاکائوی تلخ فرمند هم استفاده کنید یا حتی مارک های دیگر شکلات صبحانه ، من مارک باراکا رو هم امتحان کردم خیلی خوب شد ، مارک شکلات مهم نیست.
روی کیک هم من از خود شکلات صبحانه ای که روی کتری گذاشته بودم استفاده کردم و ریختم روی کیک اما خوب چون شکلاتم شیرین بود کیکم شیرینیش زیاد شد باید شکر رو کمتر میزدم ، اما اگر شکلاتتون تلخ بود همون یک لیوان خوبه ، البته این در صورتی هست که بخایید از شکلات برای کاور کیک استفاده کنید....

...
نظرات