مواد لازم

کیک شیفون نارگیلی

۸
مواد اصلی
تخم مرغ
۴ عدد
آرد قنادی
۲ پیمانه
شکر
یک و یک سوم پیمانه
پودر نارگیل
۳/۴ پیمانه
روغن مایع
۱/۲ پیمانه
آب جوش
۱/۲ پیمانه
شیر
۱/۲ پیمانه
بیکینگ پودر
۱ قاشق غذا خوری
وانیل
۱/۲ قاشق چای خوری
نمک
۱ پنس
کلمات کلیدی

کیک شیفون نارگیلی

کیک شیفون کیک خانگی کیک پنبه ای کیک نارگیلی
طرز تهیه

کیک شیفون نارگیلی

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۵۰
دقیقه
۱
در ابتدا آرد و نمک و بیکینگ پودر رو سه بار الک کرده کنار میزاریم.
۲
سفیده و زرده تخم مرغها رو جدا میکنیم. سفیده تخم مرغ رو با همزن دور تند تا وقتی احساس کنیم کمی سفت شده میزنیم و نصف شکر رو بهش اضافه کرده و انقدری میزنیم که وقتی ظرفمون رو بر میگردونیم پایین نیاد. حالا میزاریمش یخچال
۳
دراین مرحله زرده تخم مرغ رو کمی میزنیم از لختگی در بیاد،بعد بقیه شکر و وانیل رو اضافه میکنیم و تا موقعی که کرم رنگ و کش دار بشه با همزن میزنیم.
۴
وقتی زرده تخم مرغ آماده شد روغن و شیر رو ریخته چندثانیه با همزن زده،حالا آبجوش رو همینجور که همزن روشنه به موادمون اضافه میکنیم. آروم هم بزنید موادمون کاملا رقیقه.
۵
حالا آرد الک شده رو در چند مرحله به موادمون اضافه میکنیم و با لیسک به آرومی و دورانی هم میزنیم،بعد اینکه آرد تموم شد پودر نارگیل رو ریخته و با مواد به آرومی مخلوط میکنیم.
۶
در آخر سفیده تخم مرغ رو به مواد کیکمون اضافه میکنیم و به صورت دورانی هم میزنیم . این مرحله خیلی مهمه چون پف کیکمون مربوط به همین خوب و اندازه مخلوط کردنه سفیده با مواده.
۷
حالا مواد کیک رو در قالب بیست یا بیست و سه ریخته چندبار به زمین میزنیم و روی کیک رو صاف کرده و در فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۷۵ درجه به مدت پنجاه تا شصت دقیقه میزاریم آماده شه.
۸
دوستان بافت این کیک مثل پنبه و برای خامه کشی ایده آله. انقدری که نرمه بدون خامه هم خوردنش لذت بخشه و اصلا گلوگیر نیست.
تصاویر مراحل تهیه

کیک شیفون نارگیلی

بیشتر
نظرات دستور پخت

کیک شیفون نارگیلی