مامان امیرعلی
مامان امیرعلی

دستور پختی یافت نشد

زرشک پلو با مرغ
⇦هر‌وقت‌احساس‌ڪردید
ا‌زامام‌زمـٰان‌دور‌شدید‌
و‌دلتون‌واسه‌آقا‌تنـگ‌نیست؛
این‌دعاۍڪوچیڪ‌رو‌بخونید
بخصوص‌توۍقنوت‌هاتون
لـَیِّـنْ‌قَـلبۍلِـوَلِـیِۍّأَمـرِڪْ
خداجون‌دلم‌رو‌واسه‌امام‌زمانم‌نرم‌ڪن ^^!

🌸⃟اللّٰھـُــم‌عجِّل‌لِوَلیڪَ‌الفَرَج

...
آش رشته

آش رشته

۲ روز پیش

افطار روز ۲۴ ماه مبارک رمضان
آش رشته خوشمزه خواهر شوهرپز😋😍❤


...
سوپ جو  افطاری ساده
#شهید_محراب


#صلی_الله_علیک_یا_امیرالمؤمنین

☑ روایت صعصعه‌بن‌صوحان از لحظات آخر عمر با برکت امام علی علیه السلام

✉️ علی برایم پیام فرستاده بود تا شاهد وصیتش باشم. پرسشی دلم را ویران کرده ‌بود. نمی‌توانستم نپرسم. جانم قرار پیدا نمی‌کرد. از سویی می‌دانستم که چنان پرسشی او را آزار می‌دهد. اما او پاسخی به من داد که خواب و آرام را از من گرفت. اکنون که او شهید شده است. تصویرش در برابر چشمانم ثابت مانده است و همان لبخند و همان واژه‌هایی که گویی هزار بار صیقل خورده بودند. پرسیدم:

"ای امیرمومنان تو برتری یا👈آدم؟"
در چشمان پر مهرش شعله‌ای از شرم افروخته شد. نگاه‌اش را به سقف دوخت. نگاهی به پسران و دخترانش کرد که دورتادور او ایستاده بودند. سکوت محض بود. همه منتظر بودیم تا واژه‌ها مثل پرنده‌هایی رنگارنگ از آشیانه دهانش بیرون آیند و فضا را پر کنند و ترانه بخوانند.

فرمود: از خودستایی بیزارم... سکوت کرد. ادامه داد: " اگر این آیه نبود که: "از نعمت‌های پروردگارتان سخن بگویید." خاموش می‌ماندم و سخنی نمی‌گفتم." باز هم سکوت کرد. شعله‌ی شرم در نگاهش می‌سوخت.

" آدم در بهشت عدن متنعم بود. تنها خداوند از او خواست که به خوشه گندم نزدیک نشود. شد و از گندم خورد. از دستور خداوند سرپیچید. به من گفته نشده بود که نان گندم نخورم. اما گویی همان فرمان عتیق در گوشم زنگ می‌زد. گفتم من بار آن فرمان را در زندگی‌ام بر دوش می‌گیرم.

صعصعه؛ ✋من در تمام عمرم به اختیار نان گندم نخورده‌ام." فرزنداش آهسته می‌گریستند. زینب چشم از علی بر نمی‌داشت.

پرسیدم:" 👈 ابراهیم؟"

فرمود: " ابراهیم در ملکوت آسمانها سیر کرد. خداوند ملکوت آسما‌نها و زمین، ملکوت هستی را به او نشان داد؛ اما جانش هنوز طمانینه و آرامش ایمان را نیافته بود. مثل نهالی نورس در برابر توفان تردید می‌لرزید. از خداوند پرسید: "چگونه مرده‌ها را زنده می‌کنی؟ خداوند در برابر پرسش او پرسش دیگری مطرح کرد. مگر ایمان نداری؟ گفت دارم؛ اما دیدن ایمانم آرزوست.

✋من در تمام عمرم هیچگاه غبار تردید و تشویش برخاطرم ننشست. اگر همه حجاب‌ها بر طرف شوند بر یقین و طمانینه‌ی جانم اندکی افزوده نمی‌شود."
چشم‌هایش خندید. به دور دستی که در افق دید ما نبود نگاه می‌کرد.

پرسیدم:"👈نوح؟"

فرمود: "نوح در راه دعوت مردمش به راه خداوند بسیار آزار دید. عمر درازش سرشار از آزار و زخم زبان بود. و نیز زخم‌هایی که بر پیکرش می‌نشست. سرانجام دلش گرفت و بی‌تاب شد و مردم خود را نفرین کرد. از خداوند خواست که هیچ یک از کافران را بر زمین زنده مگذارد.

✋من هم بسیار آزار دیدم. کژی‌ها و ناراستی‌ها. زخم هایی که روح را می‌سوزانید. در هر دم به من زرداب درد نوشانیدند. بی‌تاب نشدم و همیشه از خداوند خواستم آنان را کمک کند. گفتم خدایا آنان را دریاب نمی‌دانند چه می‌کنند؛ نمی‌دانند چه می‌گویند."

پرسیدم:"👈موسی؟"

فرمود:" هنگامی که خداوند به موسی گفت: به نزد فرعون برو و او را به راه خداوند دعوت کن. موسی در دلش هراسی پدیدار شد. به خداوند گفت: من یکی از آنان را کشته‌ام. اکنون ترس جانم را دارم؛ مبادا مرا بکشند.

هنگامی که پیامبر به من گفت: به کعبه برو و بت،ها را بشکن. به خاطرم نیامد که ✋ من بسیاری از سران قریش را کشته‌ام، ممکن است در اندیشه کشتنم برآیند؛ راحت و روان مثل ماهی در آب؛ رفتم و بت‌ها را شکستم."

پرسیدم:"👈عیسی؟"

فرمود:" عیسی برادرم! هنگامی که مریمِ پاک، درد زایمان گرفت از حرم بیرون رفت تا در خارج بیت‌المقدس کودکش به دنیا بیاید. مادرم فاطمه به درون حرم رفت.

✋من پسر کعبه‌ام..."
از شوق می‌لرزیدم. اما آخرین پرسش رهایم نمی‌کرد. بر زبانم نمی‌گشت.

چشمانم را بستم و شتابزده پرسیدم:
اما👈محـمـد؟

علی لبخند زد، شکفته شد. گفت:

"✋من یکی از بندگان محمدم🌷"
دیگر بی‌تاب بودم. سر بر دامانش نهادم و گریستم.

✋دست بر شانه‌ام گذاشت. درست مثل آن غروب غم‌انگیز جنگ جمل. هر دو برادرم زید و سبحان شهید شده ‌بودند. من هم زخمی بودم. تشنه و گریان. تصویر آنان با سیمایی خونین و خندان در برابرم بودند. سرود توحید می،خواندند.

علی دستم را فشرد و گفت:" صعصعه؛ آن‌ها راحت شدند و ما سهم بیشتری از رنج را باید بر دوش بکشیم. شکیبا باش. تو تنهایی طولانی و غم انگیزی را در پیش روی داری.

🏴 علی را شبانه و غریبانه دفن کردیم.
و گفتم: خداوند تو را رحمت کند، ای امیرمومنان! خداوند در سینه تو بزرگ بود و تو به ذات او آگاه بودی.

✨ مشتی از خاک مزار علی را برداشتم. بوئیدم. بوسیدم و بر سر و رویم افشاندم. گریستم و به خاک گفتم: "ای خاک! اگر می دانستی چه کسی را در بر گرفتی، هر گذرنده‌ای نوای ناله و زاری‌ات را می‌شنید. ای مرگ! اگر می‌گفتی که فدیه می‌پذیری جانم را فدای علی می‌کردم. ای روزگار! علی را از ما گرفتی، چه بد زمانه‌ای هستی"

📚الانوار النعمانية ج۱ ،ص ۲۷
🔵آن زمان که رفتم مرا خواهيد شناخت!

#نهج_البلاغه

💥وَدَاعِي لَکُمْ وَدَاعُ امْرِىء مُرْصِد لِلتَّلاَقِي ! غَداً تَرَوْنَ أَيَّامِي، وَيُکْشَفُ لَکُمْ عَنْ سَرَائِرِي، وَتَعْرِفُونَنِي بَعْدَ خُلُوِّ مَکَانِي وَقِيَامِ غَيْرِي مَقَامِي

▪️وداع من با شما، وداع کسى است که آماده ملاقات (پروردگار) است و فردا ارزش ايّام زندگى با من را خواهيد دانست، و باطن من، براى شما آشکار خواهد شد. و آن زمان که جاى خالى مرا ببينيد، و ديگرى برجاى من نشيند، مرا خواهيد شناخت!»

📚#خطبه_149
...
سمنو (نذری )

سمنو (نذری )

۱ هفته پیش
سمنو را یکی ازدوستان همسرم برامون نذری آوردند ‌.
من هم به یاد#شهید_حاج_قاسم
#سردار_دلها
#مرد_میدان
این عکس را انداختم .

امشب سر مهربان نخلى خم شد
در كيسه نان بجاى خرما غم شد

در كنج خرابه ها زنى شيون كرد
همبازى كودكان كوفه كم شد..

در ایام ضربت خوردن مولای متقیان
و شب قدر التماس دعای فراوان🙏💔
‌ ‎‌‌‌
‌ ‎‌‌‌‎࿐჻ᭂ⸙🖤⸙჻ᭂ࿐

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ ﴿۱﴾
ما [قرآن را] در شب قدر نازل كرديم (۱)

وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ ﴿۲﴾
و از شب قدر چه آگاهت كرد (۲)

لَيْلَةُ الْقَدْرِ خَيْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ ﴿۳﴾
شب قدر از هزار ماه ارجمندتر است (۳)

تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ ﴿۴﴾
در آن [شب] فرشتگان با روح به فرمان پروردگارشان براى هر كارى [كه مقرر شده است] فرود آيند (۴)

سَلَامٌ هِيَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ ﴿۵﴾
[آن شب] تا دم صبح صلح و سلام است (۵)

#مهمانی_خدا


🔹حاج قاسم به خون خود آموخت/
فقط «مرد میدان» شهید خواهد شد

🔹ذلت کدخدا پرستی هم نکته های «ظریف» میطلبد/
من تعجب نمیکنم که هنوز «حاج قاسم» ، حریف میطلبد

مرد این میدان ماهستیم برای شما
ما ملت شهادتیم....ما ملت امام حسینیم

☑️ حاج قاسم فقط یک فرمانده و سردار نظامی نبود بلکه یک دیپلمات انقلابی هم بود

🔹حاج قاسم یک استراتژیست بود که بین میدان و دیپلماسی پیوند برقرار کرده و کاری کرده بود که مشکل میدان را با کار دیپلماسی و مشکل دیپلماسی را در میدان حل کند و در اتاق در بسته ننشسته بود.

🔹حاج قاسم فقط یک فرمانده و سردار نظامی نبود بلکه یک دیپلمات انقلابی به معنای واقعی کلمه بود و حقیقتا در کار دیپلماسی انقلابی اثربخش، گره‌گشای در #میدان بود.


🔴 آقای ظریف! بدون پشتوانه میدان، حتی یک آبنبات هم بهت می‌دهند؟

✍️ محمد اسدپور

🔹 بر خلاف تفکر اشتباه شما و دوستان همفکرتان در هیچ کجای دنیا و مخصوصا در بین ابرقدرت های دنیا میدان و دیپلماسی چیز جدا از هم نیست و نبوده است ، از دوران باستان تا به الان میدان نقطه قوت دیپلماسی بوده و هنوز که هنوزه هست ،به دیپلماسی بدون قدرت و بدون مولفه های قدرت ، هرچند سازشکار و خندان آبنبات چوبی مفت هم نمی‌دهند

🔸 چرا که دیپلماسی وجهه دیگری از جنگ و مقابله با دشمن هست و در جنگ هم خنده ، لبخند و قدم زدن با دشمن معنی نداره ، نقل و نبات پخش نمیکنند و به همدیگه هدیه هم نمی دهند.

✅ به فرمایش رهبری معظم باید به این درک برسیم در هر حوزه ای فعالیت میکنیم و مسئولیت داریم آن حوزه جبهه ای هست به مثابه جهاد مقابل دشمن و اقدامات ما باید مقابله جهادگونه و همه جانبه در برابر دشمن باشد.

🔹 ما در این چهل ساله و اندی عمر انقلاب در بیشتر زمینه ها انسانهای شاخص و کامل در مسئولیت خودشون رو داشتیم که الگوی یک فرد انقلابی کامل در جایگاه خودشون بودند مثل شهید سپهبد صیاد شیرازی نمونه یک ارتشی انقلابی و در تراز جمهوری اسلامی ، شهید رجایی یک رییس جمهور انقلابی در تراز جمهوری اسلامی ، شهیدان فخری زاده و شهریاری نمونه کامل یک دانشمند و جهادگر علمی بودند در تراز جمهوری اسلامی ،شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی شاخص یک مرد میدان ، یک سرباز مخلص و بصیر ولایت و یک رزمنده بدون مرز بود در تراز جمهوری اسلامی ...

🔸 ایضا یک دیپلمات که سرباز جمهوری اسلامی در پیشانی جبهه سیاست خارجی کشور محسوب میشود باید از همه نظر بالاترین شاخص ها رو در تراز جمهوری اسلامی داشته باشد

✅ میتوان گفت شهید رکن آبادی نمونه ی یک دیپلمات انقلابی تراز جمهوری اسلامی بود، کسی که اقدامات ، عمل و گفتارش انقدر موثر و نافذ میشه که دشمن با تجمیع امکانات مادی و معنوی خودش و با انواع راهکارها و تلاش های چندباره دنبال راهی میگردد برای حذف اون از صحنه ‌و خط مقدم مبارزه...

🔹 آقای ظریف!! اگر روزی دشمن به خونت تشنه شد تلاشش رو همه جانبه کرد برای از بین بردنت، اگر جان و مال و آبروت برای استحکام جمهوری اسلامی به خطر افتاد ، اون موقع میشه گفت کارت رو خیلی درست داری انجام میدی و به یک دیپلمات و سرباز در تراز جمهوری اسلامی تبدیل شدی

💢 جنابعالی فعلا وزیر خارجه در تراز دولت تدبیر و امید هستی نه وزیر خارجه ای در تراز جمهوری اسلامی

ولعنت خدا بر مناققان و خائنان دشمنان انقلاب
ان شاءالله که با انتخاب درست امثال #روحانی را به زباله دان تاریخ بیندازیم.
...
کیک تولدم

کیک تولدم

۱ هفته پیش
سر سبزترین بهار تقدیم تو باد

آواز خوش هزار تقدیم تو باد

گویند که لحظه ایست روئیدن عشق

آن لحظه هزار بار تقدیم تو باد

تولدم مبارک

و دهمین روز اردیبهشت که سهم من است

اگر عشق در زندگی ات باشد
جای خالی خیلی چیزها برایت پر می شود
اما اگر عشق نباشد
مهم نیست در زندگی ات چه چیزهایی داشته باشی
هرچه داشته باشی بازهم چیزی کم داری
خدا رو شاکرم بخاطر عشقی که در لحظه لحظۀ زندگیم جاریه***
و از خدا ممنونم که نگاه مهربونشو هیچوقت از من و زندگیم دریغ نکرد و همیشه کنارم بوده
بهتری نای دنیا قطعا در مشت منه
تولدم کنار بهترینای زندگیم مبارک
...
دلمه برگ مو

دلمه برگ مو

۲ هفته پیش
افطاری ساده

افطاری ساده

۲ هفته پیش
اللهم عجل لولیک الفرج
...
آش رشته

آش رشته

۲ هفته پیش
به یاد شهید محمد رضا تورجی زاده و شهید مهدی زین الدین و شهید حججی و شهید سلیمانی
...
بامیه خونگی

بامیه خونگی

۲ هفته پیش
اللهم عجل لولیک الفرج
...
حلیم گندم

حلیم گندم

۲ هفته پیش
💚السلام علیک یا ام المؤمنین یا حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها 💚

✨ پیامبر خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله

"او زمانی به من ایمان آورد که مردم به من کفر ورزیدند و زمانی مرا تصدیق کرد که مردم مرا تکذیب نمودند و زمانی با اموالش مرا یاری داد که مردم مرا از اموال خود محروم ساختند. "

📚اسدالغابه، ج۷، ص۸۴

🏴رحلت جانسوز حضرت خدیجه سلام الله علیها را تسلیت عرض می کنیم.

افطار شب دهم ماه مبارک رمضان
سفره به نیت حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها

اللهم عجل لولیک الفرج
...
سوپ جو

سوپ جو

۳ هفته پیش
افطاری روز چهارم ماه مبارک رمضان

اللهم عجل لولیک الفرج
قبول باشه از همگی التماس دعا داریم
...
آش رشته نذری خاله جونم
آش رشته نذری خاله عزیزم
دوست داشتم بمونه یادگاری تو پیجم

دستپخت اش عالیه😍😍😍😋😋🌷

اللهم عجل لولیک الفرج
...
نون فانتزی

نون فانتزی

۳ هفته پیش
دومین سفره افطار ماه مبارک رمضان
این سفره را نذر حضرت علی اصغر علیه السلام کردم.
ان شاءالله با دست های کوچکش باب الحوائج حاجت همه را برآورده کند .
سفره اول خونه مادر شوهرم نذر حضرت محمد (ص)بود و چقدر قشنگه که هرشب با نذر پهن شود.


🌷یَا دَائِمَ الْفَضْلِ عَلَى الْبَرِیَّهِ یَا بَاسِطَ الْیَدَیْنِ بِالْعَطِیَّهِ یَا صَاحِبَ الْمَوَاهِبِ السَّنِیَّهِ:🌷🌺اینم ایده ای عالی برای ماه رمضان🌺

دوست های عزیزم از روز اول ماه رمضان برای درست کردن افطار هر روز رو به نیت یکی از معصومین و بزرگان خدا که در لیست زیر هست قرار بدین(نذر کنید)و سفره ها تونو پر برکت کنید☺

📣برنامه سفره ماه مبارک رمضان:

1. حضرت محمد (ص)
2. حضرت فاطمه زهرا(س)
3.امام علی(ع)
4.امام حسن مجتبی(ع)
5.امام حسین(ع)
6.امام سجاد(ع)
7.امام محمدباقر(ع)
8.امام جعفرصادق(ع)
9.امام موسی کاظم(ع)
10.امام رضا(ع)
11.امام جواد(ع)
12.امام هادی(ع)
13.امام حسن عسگری(ع)
14.صاحب الزمان(عج)
15.حضرت ابوالفضل(ع)
16. حضرت نرجس خاتون(س)
17.حضرت زینب(س)
18.حضرت رقیه(س)
19.حضرت ام البنین(س)
20.حضرت سکینه(س)
21.حضرت قاسم بن حسن(ع)
22.حضرت رباب(س)
23.حضرت نجمه خاتون(س)
24.حضرت معصومه(س)
25.حضرت خدیجه(س)
26.حضرت فاطمه بنت اسد(س)
27.حضرت علی اصغر علیه السلام
28.حضرت مسلم بن عقیل(ع)
29.ب نیت نذر۱۲۴هزار پیغمبر
30.ب نیت نذر شهدا

✅به عنوان مثال
روز اول به نیت سفره ی حضرت محمد (ص) نیت میکنید و افطاری را ب نیت حضرت محمد نذری میپزین بعد
سه صلوات هم هدیه میکنید.

👌ایده ی بسیار خوبی است تا این ماه پربرکت تر شود

‎‌‌‌‌‌‎‌‎‌‌‌‌‌
‎‌‌‌‌‌‎

💚اللهم عجل لولیک الفرج 💚
...
هفت سین ۱۴۰۰

هفت سین ۱۴۰۰

۴ هفته پیش
اینم از سفره هفت سین خونه پدر شوهر عزیزم. 😍😍
فراموش کردم زودتر بزارم.
...
مشاهده موارد بیشتر