@sominaz_cake
@sominaz_cake

دستور پختی یافت نشد

حلوا آرد گندم
@sominaz_cake
۶۰

حلوا آرد گندم

۱ روز پیش
#قرار_معنوی
#امام_شهدا
#روح_الله_الخمینی_ره
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج_والعافیه_والنصر_بحق_مولاتنا_زینب_س

شرح و چگونگی رخداد قیام ۱۵ خرداد

خبر دستگیری امام به سرعت در قم و مناطق اطراف پیچید. زنان و مردان از روستاها و شهرها به طرف منزل رهبر خود حرکت کردند. شعار اصلی جمعیت «یا مرگ یا خمینی» بود که از تمام فضای قم به گوش می رسید. خشم مردم آنچنان بود که ابتدا مأموران پلیس پا به فرار گذاشتند. آنها پس از تجهیز قوا به میدان آمدند.
نیروهای کمکی نظامی نیز از پادگان های اطراف به قم گسیل شدند. هنگامی که سیل جمعیت از حرم حضرت معصومه(س) بیرون آمدند، رگبار مسلسل ها گشوده شد و تا ساعتی چند درگیری شدید ادامه داشت. حمام خون به راه افتاده بود. هواپیماهای نظامی از تهران به پرواز درآمدند و در فضای قم برای ایجاد رعب بیشتر دیوار صوتی را شکستند. قیام با سرکوبی شدید کنترل شد. کامیون های نظامی، اجساد شهدا و مجروحان را به سرعت از خیابان ها و کوچه ها به نقاط نامعلومی انتقال دادند. غروب آن روز قم حالتی جنگ زده و غمگینانه داشت.
صبحگاه پانزده خرداد خبر دستگیری امام خمینی(ره) به تهران، مشهد، شیراز و دیگر شهرها رسید و وضعیتی مشابه قم پدید آورد. مردم ورامین و شهرک های اطراف به طرف تهران سرازیر شدند. تانک ها و ابزار زرهی و نیروهای نظامی برای جلوگیری از ورود معترضان به شهر در سه راهی ورامین با جمعیت درگیر شدند و جمع زیادی از راهپیمایان را به خاک و خون کشیدند. جمعیت انبوهی در حوالی بازار تهران و مرکز شهر نیز گرد آمده و با شعار «یا مرگ یا خمینی» به طرف کاخ شاه به حرکت درآمدند. از جنوب شهر تهران نیز سیل جمعیت به سمت مرکز راه افتاده بود و در پیشاپیش آنها طیب حاج رضایی و حاج اسماعیل رضایی، ۲ تن از جوانمردان جنوب شهر تهران، با گروه خود در حرکت بودند. این ۲ تن بعد از چندی دستگیر و در ۱۱ آبان ۱۳۴۲ تیرباران شده و هوادارانشان به بندرعباس تبعید شدند.
نزدیک ترین ندیم همیشگی محمدرضا پهلوی، تیمسار حسین فردوست در خاطراتش از به کارگیری تجربیات و همکاری زبده ترین مأموران سیاسی و امنیتی امریکا برای سرکوب قیام و همچنین از سراسیمگی محمدرضا پهلوی و دربار و امرای ارتش و ساواک در این ساعات پرده برداشته و توضیح داده است که چگونه محمدرضا پهلوی و ژنرال هایش دیوانه وار فرمان سرکوب صادر می کردند. ارتشبد فردوست در توضیح وخامت اوضاع می نویسد: به اویسی (فرمانده لشکر گارد ویژه) گفتم «تنها راه این است که هر چه آشپز و نظافتکار و اسلحه دار و غیره در لشکرداری مسلح کنی». سرانجام مأموران نظامی و پلیس با تیراندازی های گسترده و مستقیم و به کارگیری هرچه در توان داشتند بر قیام مردم فائق آمدند.
امیر اسدالله علم نخست وزیر در خاطراتش می نویسد: اگر ما عقب نشینی کرده بودیم ناآرامی به چهار گوشه ایران سرایت می کرد و رژیم ما با تسلیم ننگ آوری سقوط می کرد. در آن موقع حتی این را به شاه عرض کردم که اگر خود من هم از مسند قدرت به زیر کشانده شوم شما همیشه می توانید با محکوم کردن و اعدام من به عنوان مسبب آنچه واقع شده خود را نجات دهید! (گفت وگوهای من با شاه: خاطرات محرمانه امیر اسدالله علم.)
 ۱۵ خرداد در تهران و قم حکومت نظامی برقرار شد اما با این وجود، روزهای بعد نیز تظاهرات وسیعی برپا بود که در هر مورد به درگیری خونین انجامید. با دستگیری رهبر نهضت و کشتار وحشیانه مردم در ۱۵ خرداد ۴۲، قیام به ظاهر سرکوب شد.
...
شیرینی کرمدار
@sominaz_cake
۳۹

شیرینی کرمدار

۴ روز پیش
#قرار_گروهی
#یا_حضرت_ضامن_آهو
#گل_نرگسیها
شیرینی خوشمزه من از پکیج شیرینی خانم سراجی
ممنون از آموزشهای عالیشون

امیلاد امام رئوف آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام رو تبریک میگم

خیلی التماس دعا دوستان

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِیِّ النَّقِیِ‏ وَ حُجَّتِکَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّیقِ الشَّهِیدِ صَلاَةً کَثِیرَةً تَامَّةً زَاکِیَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً کَأَفْضَلِ مَا صَلَّیْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِیَائِکَ‏.


بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسندیده پیشواى پارسا و منزه. و حجت تو بر هر که روى زمین است و هر که زیر خاک بسیار راستگو و شهید. درود و رحمتى فراوان و کامل و با برکت و متصل و پیوست و پیاپى و دنبال هم همچون بهترین رحمتى که بر یکى از اولیائت فرستادى.

🎁🎊🎉🎁🎊🎉🎁🎊🎉🎁🎊🎉🎁
🌸🌱🌸🌱🌸🌱🌸🌱🌸🌱🌸🌱🌸
...
شیرینی مشهدی و نارگیلی
@sominaz_cake
۵۷
#قرار_معنوی
#سید_شهیدان_اهل_قلم_سید_مرتضی_آوینی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج_والعافیه_والنصر_بحق_مولاتنا_زینب_سلام_الله_علیها

وصیت نامه شهیدآوینی:
زندگی زیباست، اما شهادت از آن زیباتر است؛ سلامت تن زیباست، اما پرنده‌ی عشق، تن را قفسی می‌بیند که در باغ نهاده باشند.
و مگر نه آنکه گردن‌ها را باریک آفریده‌اند، تا در مقتل کربلای عشق، آسانتر بریده شوند.
و مگر نه آن‌که از پسر آدم، عهدی ازلی ستانده‌اند که حسین را از سر خویش، بیشتر دوست داشته باشد.
و مگر نه آن‌که خانه تن، راه فرسودگی می‌پیماید تا خانه روح، آباد شود.
و مگر این عاشق بی‌قرار را بر این سفینه سرگردان آسمانی، که کره‌ی زمین باشد، برای ماندن در اصطبل خواب و خور آفریده‌اند.
و مگر از درون این خاک، اگر نردبانی به آسمان نباشد، جز کرم‌هایی فربه و تن‌پرور برمی‌آید.
ای شهید، ای آن‌که بر کرانه‌ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته‌ای، دستی برار و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز، از این منجلاب بیرون کش".

یه وصیتنامه بسیار خاص و زیبا
ایکاش میتونستم مثل شهدا فکر و زندگی کنم
دوستان خیلی التماس دعا
ممنونم که وقت میگذارین و کپشن رو مطالعه میکنین

اللهم صل علی,محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمو و عجل فرجهم
...
کیک ولادت خانم معصومه س
@sominaz_cake
۳۶
حتما و حتما ورق بزنین😊😊
کیک سفارشی ۶ و نیم کیلویی
۳ تا کیک ۸ تخم مرغی تو قالب ۲۵ در ۳۵ زدم و حدود ۴ کیلو خامه استفاده شد
ممنون از استاد سراجی تیم مجربشون
...
کیک سفارشی
@sominaz_cake
۴۰

کیک سفارشی

۲ هفته پیش
لطفا کپشن مطالعه شود


#قرار_معنوی
#شهید_سید_مجتبی_هاشمی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج_والعافیه_والنصر_بحق_مولاتنا_زینب_سلام_الله_علیها

این هفته مهمون شهید بزرگوار سید مجتبی هاشمی هستیم

شهید سید مجتبی هاشمی در سال ۱۳۱۹ هجری  شمسی در محله شاهپور تهران (وحدت اسلامی فعلی) دیده به جهان گشود. او فرزند سوم خانواده‌ای مذهبی و متوسط بود که عشق به اهل‌بیت(ع) و علمای اسلام در فضای آن موج می‌زد.
او پس از طی دوران تحصیلات متوسطه به ارتش پیوست و به دلیل اندام ورزیده و قدرت بدنی قابل توجهی که داشت عضو نیروهای ویژه کلاه سبز شد، اما پس از مدت کوتاهی با مشاهده جو حاکم بر ارتش و آگاهی بیشتر از ماهیت رژیم طاغوت از ارتش شاهنشاهی خارج و به کار آزاد مشغول شد. در ایام الله ۱۵ خرداد سال 1342 او و چند تن از دوستانش به موج خروشان مردم پیوستند و تحت تعقیب و کنترل ماموران پهلوی قرار گرفت. او اقدام به تهیه و توزیع اعلامیه و نوارهای سخنرانی و تصاویر حضرت امام می‌نمود و در پوشش‌های گوناگون، فعالیت‌های خود را در تمامی شهرهای استان تهران و حتی استان‌های همجوار گسترش داد. سیدمجتبی هاشمی نیز به عضویت کمیته استقبال امام درآمد و در آن استقبال تاریخی شرکت نمود. طی ۱۰ روز دهه فجر در محل کار خود که یک مغازه لباس فروشی بود به فروش اقلامی که در انقلاب نایاب شده بود، با قیمتی به مراتب پایین‌تر از بهای حقیقی آن، اقدام نمود.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن، او به سرعت نیروهای انقلابی و پر شور منطقه ۹ را سازماندهی کرده و کمیته انقلاب اسلامی منطقه ۹ را تشکیل داد.
با شروع غائله کردستان، شهید هاشمی به همراه عده‌ای از افراد کمیته منطقه ۹ در پی فرمان بسیج عمومی حضرت امام عازم غرب کشور شد و در آزادی و پاکسازی آن منطقه شرکت نمود.
هنوز چند روز از آغاز تجاوز عراق به خاک کشورمان نگذشته بود که سید مجتبی، به همراه دوستان و همرزمانش به صورت داوطلبانه و مستقل عازم جنوب کشور شد و در مدرسه فداییان اسلام، واقع در شهر آبادان مستقر شد و بدین ترتیب اولین نیروی انتظامی نامنظم برای مقابله با بعثیون در آبادان و خرمشهر بوجود آمد که به گروه فداییان اسلام معروف شد.
خاطره‌ای از شهید سید مجتبی هاشمی
یکی از همرزمان شهید می‌گوید: «بچه‌های این منطقه اشخاصی نبودند که به راحتی قابل مهار باشند و حقیقتاً سازماندهی آنها بعید به نظر می‌رسید. هر کدام برای خود مرعی بودند، در آن شر و شور انقلاب هم که قدرتی نبود تا اینها را مجاب کند برای شکل پیدا کردن، اما سید مجتبی با آن روح بلند و اعتباری که بین خاص و عام آن محل داشت، با سرعت و موقعیت کامل این بچه ها را دور هم جمع کرد و اینها که همه از سید مجتبی حساب می‌بردند و حرفش را می‌خواندند و به این ترتیب یکی از قوی‌ترین کمیته‌های تهران را تشکیل داد و با دستگیری و مجازات عده زیادی از فراری‌ها و ایجاد نظم در آن منطقه متشنج، خدمت بزرگی به انقلاب کرد.»

لطفا برای شادی روح همه شهدا و حاجت روایی همه عزیزان صلوات قرائت بفرمائید

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
...
تیرامیسو
@sominaz_cake
۵۲

تیرامیسو

۴ هفته پیش
#قرار_گروهی
#تیرامیسو_سراجی
#فقط_به_عشق_استاد_سراجی
بسیار خوشمزه و عالی بود
برای اولین بار درست کردم
ممنون نوشین جان سراجی

#گل_نرگسیها
#استاد_سراجی
...
بامیه سراجی
@sominaz_cake
۴۴

بامیه سراجی

۱ ماه پیش
لطفا کپشن مطالعه شود


#قرار_معنوی
#شهید_علی_شفیعی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج_والعافیه_والنصر_بحق_مولاتنا_زینب_س

وصیت نامه شهید علی شفیعی:

خدایا در این ساعت آخر که تا شهادتم چیزی نمانده اینطور عرض می کنم شهادت می دهم که خدا یکی است ، محمد رسول و بنده خداست و علی (ع) ولی و رهبر تمام شیعیان.

 خدایا شاهد باش به ظاهر در تنهایی زیستم و تو را بهترین دوستها و عشقها و اعمالها یافتم پس مرا به سوی خودت فرا خوان و بدان که از تمامی مظاهر جاری بردیم تا به تو بپیوندم، خدایا من خواهان شهادت هستم ولی نه به این معنا که از زندگی فرار کنم خدایا عمریست پیشانی را بر در گاهت بر روی خاک گذارده ام پس در حقم لطفی بفرما خدایا این دستها عمری در خانه تو را زده است . خدایا این چشمها بهانه تو را میگیرد و بی اختیار اشک می ریزد ، خدایا این خون که در رگهای من می چرخد همه اش به شوق توست، خدایا این زبان همچون لایه های ترک خورده زلالی باران تو را له له می زند پس خدایا با من آن کن که مرحمت و لطف وجود توست ای مهربانترین مهربان ، 

با درود و سلام خدمت حضرت حجة ابن الحسن العسکری و سلام بر نائب برحقش حضرت امام خمینی و سلام و درود بیکران به خانواده های شهدا و مفقودین و مجروحین و اسراء جنگ تحمیلی و سلام مجدد بر تمامی رزمندگان اسلام که به حق پشتیبان انقلاب هستند، هدف از نوشتن این چند خط فقط این است که بر من واجب شده است آنچه که در زندگی و دیگر جاها بدهکار و یا هر مطلبی دیگر دارم شرح دهم و بعنوان وضیت نامه ای بر جای بگذارم ، 

خدمت همسر محترم و بزرگوارم سلام عرض مینمایم امیدوارم این ایام کم و کوتاه که با شما بودم ببخشید من را و اگر از طرف من خلافی سر زده است مرا ببخشید، اگر شهید شدم هیچ غم و غصه ای را به قلب راه نده و همچون زینب (س) صبر کن که نصرت خدا نزدیک است، شما می توانید اگر من برنگشتم داخل خانه ای که تحویل گرفته ام بروید خداوند مؤیدتان بدارد، اگر خدا فرزندی به من عنایت کرد او را درست مذهبی بزرگ کنید و اگر جنگ بود به جبهه بفرستید از شما همسر متعهدم که واقعاً در این مدت کوتاه زندگی به من محبت کردی بسیار تشکر میکنم. و اما صحبتی کوتاه و مختصر با شما ای مادر مهربان غمگین مباش از اینکه فرزندی را از دست دادی و در مقابل خدا و حضرت زینب (س) سربلند باش، با همسرم خوشرو باش که خداوند خوشحال می شود برایم طلب مغفرت نما که گنهکار هستم و مرا ببخش که نتوانستم در این عمر کوتاه قدر زحمات شما را بدانم و کاری برایت بکنم ، خداوند ای مادر چون کوه استوارت کند.

 امید است در این عمر کوتاه  و در این ایام زود گذر که با شما بودم ببخشید من را از اینکه فرزندی خوب برایتان نبودم و یک سر زحمت بسیاری را برایتان ایجاد می کردم خداوند تبارک و تعالی به شما بزرگ مردان و زنان تاریخ اجر دنیا و آخرت را بدهد، خداوند ببخشید ما را و شما عفو کنید. و اما صحبتی با شما دوستان و آشنایان و رفیقان و شما که مرا می شناختید چه کنم و چه بیش در امل صحبتم با شما عرض کمی کنم بنده ای گنهکار هستم اگر حقی بر گردن شما داشتم بخشیدم و اگر حقی بر گردن من دارید مرا ببخشید که در مقابل خدا بسیار شرمنده هستم ؛ ای دوستان جنگ را فراموش نکنید و پیرو خط رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی باشید و حرکت کنید دنبال این رهبر عزیز مساجد را که سنگرهای این انقلاب هستند حفظ کنید، تمام این شهدا که از کنار ما رفتند گفتند تکلیف این بی حجابی را معلوم کنید، دوستان حزب الله که داخل شهرهاایستاده اید حرکت کنید و ریشه این از خدا بی خبران را از زمین برکنید، رفتند آن عزیزانیکه شب و روز را در رابطه با این حرکت ها می گذراندند پس بر شما واجب است که حرکت کنید جبهه ها را گرم نگه دارید اگر نمی توانید پشت جبهه را گرم نگه دارید که خداوند حافظ مؤمنین است و پشتیبان این روحانیون مبارز باشید و استفاده کنید از این سربازان واقعی اسلام . امید است ای دوستان خداوند بر همه ما رحم کند و روز جزا بتوانیم جوابگوی حرکتهایمان باشیم من در پایان از همه آن کسانیکه از من بدی دیدند خواهش می کنم ببخشید و عفو کنید امید است خدا هم عفو کند من هم بخشیدم اگر حقی بر گردن کسی داشتم خدایا تو را به واسطه عظمت قدرت تمامی ماها عنایت بفرما. خدایا عفو کن مارا ببخش ما را که در مقابل تو هیچ جوابی نداریم بدهیم و بنده خوبی نبودیم خدایا رهبر ما را سلامت بدار و قائم مقام آن را بسلامت خدا ما را در مقابل ولی عصر(عج) سربلند بگردان .آمین 

انا لله و انا الیه راجعون. تا عملیات حدود نصف روز باقی نمانده همه آماده برای نبردی سخت با کافران هستند.


ممنون از استاد سراجی بابت دستور خودشون


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

التماس دعا دوستان گلم
...
برای بانو سراجی
@sominaz_cake
۶۸

برای بانو سراجی

۱ ماه پیش
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
#قرار_معنوی
#شهید_استاد_مرتضی_مطهری
#معلم_ای_آیت_عشق
#استاد_نوشین_سراجی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج_والعافیه_والنصر_بحق_مولاتنا_زینب_سلام_الله

سلام عزیزان ,فردا روز معلم و بزرگداشت آیت الله مطهری است
بزرگداشت همه عزیزان و مهربونهایی که خیلی چیزها ازشون یاد گرفتیم
از اولین معلمهامون که مامان و بابامون بودن و انسانهای دیگه ای که گاهی به عنوان معلم تو مدرسه بودن و گاهی یه غریبه که یه شاید حتی یه درس خیلی کوچیک ازش گرفتیم .
در دین مبین و سرشار از مهر اسلام , احترام به استاد و معلم بسیار سفارش شده است
من حدود یکسال است که با عزیزی آشنا شدم که اول ساکن کربلا بودنش توجه ام رو جلب کرد و بعد تلاش و پشتکار مثال زدنی اش
بانو سراجی جان , ازتون ممنون😘
من تو خیلی از کلاسهای شما شرکت کردم و از آموزشهاتون استفاده میکنم
ان شاءالله آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام نگهدار شما و عزیزانتون باشن

از بانوان گرامی خانم رجبی عزیز , خانم فاتحی عزیز , خانم طاعتی عزیز , خانم قویدل عزیز و خانم احمدپور عزیز هم کمال تشکر رو دارم

استاد شهید مرتضی مطهری میفرمایند :
دعا و استغفار را از یاد نبرید که بهترین درمان برای تسکین دردهاست و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بر دارید
ان شاءالله که همگی بنده صالح خدای مهربون باشیم و دلیلی برای ظهور حضرت بقیه الله عج

#قرار_معنوی
#معلم_ای_آیت_عشق
#استاد_نوشین_سراجی

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
...
شیرینی مشهدی
@sominaz_cake
۲۵

شیرینی مشهدی

۱ ماه پیش
#عید_سعید_فطر
#گل_نرگسیها
سلام سلام با این مشهدیهای خوشگل و دلربا
من هنرجوی خیلی از کلاسهای خانم سراجی بودم
آخریش هم مطبخ سراجی بود با اون بامیه های عالیش
ممنون از خانم سراجی جان
الحمدلله من امسال یه عالمه سفارش مشهدی داشتم و هم رو هم با دستور خانم سراجی زدم
همه تعریف میکردن و از خوردنش لذت میبردن
ممنون , یه دنیا ممنون
#گل_نرگسیها
#سراجی
#شیرینی_مشهدی
...
تاپ فوروارد برای سالگرد خواستگاری
@sominaz_cake
۲۰
ممنون از نگاههای گرم و پر محبتتون
یه چند روزی نبودم
حتما برام کامنت بذارین تا به پستهاتون سر بزنم😘😘😍
...
تاپ فوروارد مردونه
@sominaz_cake
۱۳
یه کیک دو طرفه که هم برای تولد آقاشون بود و هم سالگرد خواستگاریشون
آخرین کیک سال ۱۴۰۱ بود که زدم
اون یکی طرفش رو هم تو پست بعدی میذارم
ممنون از محبتتون عزیزان دل
...
شیرینی نخودچی
@sominaz_cake
۱۵

شیرینی نخودچی

۱ ماه پیش
#گل_نرگسیها
#نخودچی_سراجی
#شیرینی_نخودچی
#قرار_معنوی
#شهید_محمد_منتظر_قائم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج_والعافیه_والنصر_بحق_مولاتنا_زینب_س

🌹شهادت محمّد منتظرقائم در صحرای طبس
اردیبهشت 1359

♦️پس از شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس و به جا گذاشتن چند فروند هلی کوپتر، برادرِ پاسدار، محمد منتظر قائم فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد، جهت بررسی اوضاع به ناحیه مورد نظر وارد شد تا اطلاعات موجود و فوق سری داخل صحنه را جمع آوری نماید. از آن طرف، چون استکبار جهانی، نقشه های خود را نقش برآب می دید، تصمیم گرفت تا باقی مانده هلی کوپترها منهدم گردند تا اسناد سری نیز از بین روند. بنابراین با هماهنگی بنی صدر معزول و تنی چند از مزدوران و خودفروختگانی که در نیروی هوایی نفوذ کرده بودند، این منطقه بمباران شد و پاسدار محمدمنتظر قائم به فیض شهادت نائل آمد.

♦️از بین بردن اسناد ومدارک به جامانده که به طور قطع حاوی اسناد و مدارک مربوط به ادامه طرح و برنامه های آمریکایی ها پس از انجام مرحله اول عملیات بود و همچنین شامل اسامی عوامل مزدور داخلی و جاسوسانی می شد که می بایست طی این عملیات با آمریکایی ها همکاری کنند، خود واقعه ای مهم و قابل بررسی است.

لطفا با ذکر صلوات شهدا رو یاد کنید و ان ساءالله شرمنده خون شهدا نباشیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

از خانم سراجی خییلی ممنونم بابت دستور شیرینی نخودچی
امسال چند کیلو سفارشم رو با این دستور زدم😍😍😍
#گل_نرگسیها
#دختران_حیدری
#نخودچی
#سراجی
...
خیرات امیرالمومین علیه السلام
@sominaz_cake
۴۶
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
#دختران_حیدری
#شب_قدر
#حلوا
#قرار_معنوی
#شهید_سپهبد_علی_صیاد_شیرازی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج_والعافیه_والنصر_بحق_مولاتنا_زینب_س

وصیتنامه شهید سپهبد علی صیاد شیرازی:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم، ارحم‌‌الراحمين، رب‌العالمين و صلي‌الله علي محمد واله‌الطاهرين، انالله و انااليه راجعون.

هذا ما وعدنا الله و رسوله و صدق‌الله و رسوله. اللهم زدنا ايماناً و ارحمنا. اشهد ان لااله‌الا الله وحده لا شريك له و أن محمّداً عبده و رسوله ارسله بالهدي و دين‌الحق و ان الصديقة‌ الطاهره فاطمه‌الزهرا، سيده نسا العالمين و أن علياً أميرالمؤمنين و الحسن و الحسين و علي‌بن‌الحسين و محمّد‌بن‌علي و جعفربن‌محمّد و موسي‌بن‌جعفر و علي‌بن‌موسي و محمّد‌بن‌علي و علي‌بن‌محمّد و الحسن‌بن‌علي و الحجه‌القائم‌المنتظر صلوات‌الله و سلامه عليهم ائمتي و سادتي و موالي بهم اتولي و من اعدائهم اتبر و أن‌الموت و النشور حق و الساعة آتية لاريب فيها و أن‌الجنة و النار حق. اللهم أدخلنا جنتك برحمتك و جنّبنا و احفظنا من عذابك بلطفك و احسانك يا لطيفاً بعباده يا أرحم الراحمين.

خداوندا! اين تو هستي كه قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولايتت قرار دادي. خدايا! تو خود مي‌داني كه همواره آماده بوده‌ام آنچه را كه تو خود به من دادي، در راه عشقي كه به راهت دارم، نثار كنم. اگر اين نبود، آن هم خواست تو بود.

پروردگارا! رفتن در دست تو است؛ من نمي‌دانم چه موقع خواهم رفت ولي مي‌دانم كه از تو بايد بخواهم مرا در ركاب امام زمانم قرار دهي و آن قدر با دشمنان قسم‌خورده‌ات بجنگم تا به فيض شهادت برسم
از پدر و مادرم كه حق بزرگي بر گردنم دارند، مي‌خواهم كه مرا ببخشند؛ من نيز همواره برايشان دعا كرده‌ام كه عاقبت به خير شوند. از همسر گرامي و فداكار و فرزندانم مي‌خواهم كه مرا ببخشند كه كمتر توانسته‌ام به آنها برسم و بيشتر مي‌خواهم وقف راهي باشم كه خداوند متعال به امت زمان ما عطا فرموده است.

آنچه از دنيا برايم باقي مي‌ماند، حق است كه در اختيار همسرم قرار گيرد. از همه آنهايي كه از من بد ديده‌اند، مي‌خواهم كه مرا به بزرگي خودشان ببخشند و بالاخره از مردان مخلص خودم به ويژه حاج آقا امير رنجبر نيكدل، استدعا دارم در غياب من به امور حساب و كتاب من برسند و با برادران ديگر چون جناب سرهنگ حاج آقا آذريون و تيمسار حاج آقا آراسته در اين باب، تشريك مساعي نمايند.

خداوندا! ولي امرت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي را تا ظهور حضرت مهدي (عج) زنده، پاينده و موفق بدار. آمين يا رب العالمين.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
...
نان شیرمال
@sominaz_cake
۴۱

نان شیرمال

۲ ماه پیش
#گل_نرگسیها
#نان_افطار
#نان_شیرمال
#مطبخ_سراجی
بسیار خوشمزه , ممنون نوشین خانم سراجی
...
حلوا کشی
@sominaz_cake
۳۹

حلوا کشی

۲ ماه پیش
لطفا کپشن مطالعه شود


#قرار_معنوی
#شهید_جاویدالاثر_سردار_احمد_متوسلیان
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج_والعافیه_والنصر_بحق_مولاتنا_زینب_سلام_الله_علیها

سلام عزیزان دل
قرار معنوی این هفته رو اختصاص دادم به شهید سردار احمد متوسلیان
ان شاءالله همگی مورد شفاعت شهیدان عزیزمون قرار بگیریم

وصیتنامه شهید بزرگوار :

شهید حاج احمد متوسلیان روز پنج شنبه سی اردیبهشت ماه سال شصت و یک، با همان حال نامساعد و عصا در زیر بغل، آمد دارخوین تا برای بچه ها سخنرانی کند. آن هم در شرایطی که بچه های ما خیلی خسته بودند و فشار زیادی به آنها آمده بود. چیزی حدود بیست شبانه روز در گرمای چهل و هشت درجه، توی آن دشت وسیع خوزستان، وجب به وجب جنگیده و پیشروی کرده بودند. بدیهی است که همین مسأله باعث شده بود که نیروها مقداری احساس خستگی کنند. در چنین وضعیتی بود که حاج احمد آمد تا برای بسیجی ها سخنرانی کند.
لحظه ای در سکوت، به دقت به چهره های بچه ها نگاه کرد و گفت: « بسیجی ها! شما می گویید اگر ما در روز عاشورا بودیم، به امام حسین ( علیه السلام) و سپاه او کمک می کردیم. بدانید امروز روز عاشورا است . به خدا قسم! من از یک یک شما درس می گیرم. شما بسیجی ها برای من و امثال من در حکم استاد و معلم هستید. من به شما که با این حالت در منطقه مانده اید، حجتی ندارم. می دانم که تعداد زیادی از دوستان شما شهید شده اند. می دانم بیش از بیست روز است دارید یک نفس و بی امان در منطقه می جنگید و خسته اید و شاید در خودتان توان ادامه ی رزم سراغ ندارید. ولی از شما خواهش می کنم تا جان در بدن دارید، بمانید تا که شاید به لطف خدا در این مرحله بتوانیم خرمشهر را آزاد کنیم.» در آخر صحبت هایش، در حالی که اشک از چشمانش سرازیر شده بود، گفت: « خدایا! راضی نشو که حاج احمد زنده باشد و ببیند ناموس ما، خرمشهر ما، در دست دشمن باقی مانده، خدایا! اگر بنابر این است که خرمشهر در دست دشمن باشد، مرگ حاج احمد را برسان!» این حرف ها و مناجات حاجی باعث شد همه ی نیروهای تیپ، شیون کنان، زار زار گریه کنند. خود حاج احمد، هم دل به دل بچه بسیجی ها داده بود و بی اختیار هق هق گریه، شانه هایش را می لرزاند. به زحمت والسلام سخنرانی را ادا کرد و از پشت میکروفون کنار آمد. حرف های حاجی مثل انفجار یک کپسول معنویت و اخلاص در جمع بچه ها بود. به محض پایان حرف های حاجی، بچه های تیپ در حالی که صلوات می فرستادند و تکبیر می گفتند، به طرف او هجوم آوردند و دسته جمعی و بی قرار، حاج احمد را در آغوش گرفته و می بوسیدند. خدا گواه است من ندیدم از بسیجی ها – حتی یک نفر هم تا خاتمه ی عملیات – حرفی از مرخصی بزند.
دلاوری دیگر از رزم آوران تیپ 27، با اشاره به سخنرانی شورانگیز حاج احمد در دارخوین می گوید: « یادش به خیر! در آن سخنرانی، بسیجی ها که واله و شیدای روحیه ی فولادی حاجی شده بودند، زیر گوشی با هم می گفتند: « دیگر ما چه عذری داریم؟ وقتی حاج احمد با این وضع بد جسمی، این طور قرص و محکم مانده، ما چه حقی داریم اظهار خستگی کنیم؟» تحت تأثیر سخنرانی حاج احمد، طوری شد که همه ی بچه ها احساس می کردند انگار اولین روزی است که به منطقه آمده اند.»

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

#حلوا_کشی_سراجی
#گل_نرگسیها
بسیار عالی و خوشمزه
ممنون از نوشین جان سراجی
...
مشاهده موارد بیشتر