کیک اسفنجی با ارتفاع 15 سانت

۲ هفته پیش
۱۴.۶k
عجب کیکیه😍حتما نگاه کنید🥰
.
کیک اسفنجی با ارتفاع ۱۵ سانت
.

(ارتفاع قالب 15 سانتی متر و قطر 20 سانتی متری)
(اندازه ی لیوان ۲۰۰ میلی لیتر یا ۳/۴ لیوان فرانسوی دسته دار)
(اندازه ی استکان ۸۰ گرم)استکان کمر باریک
-8 عدد تخم مرغ
-1.5 لیوان شکر
-1.5 لیوان آرد
-1 لیوان پودر نشاسته ذرت
-2 بسته وانیل یا یک قاشق چایخوری وانیل شکری
-1 بسته بکینگ پودر یا یک قاشق غذاخوری سر خالی
- نصف استکان آب داغ
1 پنس نمک
تخم مرغها باید به دمای اتاق رسیده باشند تا شکر ذوب شود.
هنگام جدا كردن سفیده تخم مرغ و زرده باید بسیار مراقب باشیم. حتی یک ذره زرده یا آب نباید با سفیده مخلوط شود ، زیرا سفیده پف نمیکند.
باید نیمی از شکر را با سفیده و نیم دیگر را با زرده ها مخلوط کنیم.
سفیده تخم مرغ را با کمی نمک بزنید و کم کم شکر را اضافه کنید. حداقل باید 7-8 دقیقه با همزن با سرعت بالا زده شود . باید سفیده سفت و قله ای شود.
🔴 بعد زرده تخم مرغ را با نیم دیگر شکر کمی با همزن بزنید، بعد نصف استکان آب جوش را اضافه کنید و سریع 5-6 دقیقه دیگر هم بزنید.
وانیل و بکینگ پودر و ارد و نشاسته رو الک کنید و به زرده تخم مرغ اضافه کنید و با همزن با سرعت کم به مدت 1 دقیقه مخلوط شود.
🔴کار ما با همزن تمام شد.بعد سفیده را 3-4 بار به تدریج اضافه کنیم ، بدون اینکه پف سفیده از بین برود با لیسک به صورت دورانی مخلوط می کنید.
🔴اگر مثل من از رینگ استفاده میکنید روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کرده و قالب خود را روی آن قرار دهید و هرگز دیواره های قالب را چرب نکنید تا کیک با چسبیدن به دیواره قالب پف کند و اگر از قالب معمولی استفاده کردید فقط کف قالب رو کاغذ بندازید.
فر را با دمای 200 درجه گرم کنید(با فن روشن) و بعد از قرار دادن در فر ، 2-3 دقیقه ، باید دمای فر را به 150 کاهش دهیم. اگرچه تنظیم زمان بستگی به اجاق گاز متفاوت است ، اما به طور متوسط ​​30-35 دقیقه برای پخت کافی است.بعد از پخت کیک باید بلافاصله کیک را از فر خارج کرده و قالب را بر عکس روی توری سیمی بزارید تا کیک خنک شود. (این خیلی مهم است چون اگر قالب را برعکس نکنید پف کیک میخوابد.)
...
سایر کاربران
you're nothing short of my everything❤
متولد 85/11/9 تاریخ ورود به سر آشپز پاپیون 99/3/2
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
پیج آشپزی اینستا: chef__hossein@ پیج اصلی خودم: hossein__2001@ ۱۹ ساله عاشق قنادی خوشحال میشم کیکهامو ببینید و نظرتون رو بفرمایید
متولد ماه مهر...
نرگس خاتون از شیراز