زهرادلاور(موحد) | سرآشپز پاپیون
زهرادلاور(موحد)
زهرادلاور(موحد)
به ترتیب

دستور پختی یافت نشد

به ترتیب
کیک مرغ

کیک مرغ

۱۵ ساعت پیش
۱.۱k
موادلازم
سیــنه مرغ:دو عدد

ژامبون مرغ:250 گرم

پیازچه:نیم کیلو

گردو:دویست و پنجاه گرم

نان تست:به میزان لازم

ماست:یک سوم سس مایونز مصرفی

سس مایونز:به میزان لازم

خامه:صدگرم
طرز تهیه:
گردو را ریز خرد کنید، ژامبون مرغ را هم ریز خرد کنید. سپس سیــنه مرغ را با پیاز و نمک و فلفل و کمی آب لیمو پخت ریشه ریشه کنید. پیازچه ها را شسته و ریز به صورت حلقه حلقه خرد کنید ( هم خود پیاز هم برگهای آن را)، حالا سس ما*یونز و ماست و خامه را با هم مخلوط کنید، بهتر است که این سس در چند مرحله و به اندازه کم درست کنید چون میزان مصرفی سس بستگی به مواد شما دارد که چقدر سس جذب کند. حالا همه مواد خرد شده را باهم داخل آسیاب سبزی خورد کن آکا بریزید، سس را به نسبت یک به سه ماست و سس به مواد اضافه کنید تا مایه کیک به صورت ملات نرم در بیاید.
حالا لبه های قهوه ای نان تست را بریده، نان های تست را یک ردیف منظم کف ظرف بچینید، حالا از موادی که آماده کرده اید یک لایه دو سانتی روی نان ها بمالید، وقتی تمام سطح نان تست ها را با مایه پوشاندید حالا یک لایه دیگر نان روی آن به همان ترتیب قرار بدهید، و باز هم روی آن را با مواد بپوشانید، دوباره روی مواد را با نان بپوشانید.
بهتر است که کیک همین دو طبقه باشد، اگر ارتفاع کیک بیش از این بشود ممکن است لایه های کیک از هم جدا بشوند، روی لایه آخر و دیواره اطراف را با سس ما*یونز بپوشانید، روی کیک را هم با سلیقه خودتان با هویج رنده شده یا پودر گردو یاپیازچه و یا هر مواد دیگری که عطر و طعم کیک را تغییر ندهد می توانید تزئین کنید.
...
کوکی ابروباد

کوکی ابروباد

۲۰ ساعت پیش
۱.۶k

موادلازم:کره100گرم،تخم مرغ1عدد،آردسفید1لیوان و2قاشق غذاخوری،آردنشاسته نصف لیوان،پودرقندنصف لیوان،پکینگ پودر1قاشق چای خوری،وانیل نصف قاشق چای خوری،پودرکاکائو3قاشق غذاخوری،
"طرزتهیه"
کره روبیرون میذاریم تادردمای محیط نرم بشه وداخل ظرف مخلوطتمون میریزیم پودرقندروباهاش مخلوط میکنیم بعدتخم مرغ وآردسفیدوآردنشاسته وپکینگ پودرووانیل رواضافه وبادست مخلوط میکنیم وخمیرنرمی بدست میادکه 3قسمتش میکنیم که 1قسمت ساده 1قسمت دیگه 1قاشق غذاخوری پودرکاکائووقسمت سوم 2قاشق غذاخوری پودرکاکائومیریزیم وهرکدام رومخلوط وبعدازهرکدوم به اندازه فندق برمیداریم وقلقلی کرده داخل کف دست میذاریم و3رنگ روقلقلی کرده وطرح ابروبادمیزنیم وداخل سینی فرکه قبلا کاغذروغنی انداختیم بافاصله میچینیم ووقتی همه کوکی هاآماده شدن دردمای180درجه به مدت یک ربع میذاریم تاپخته شن
امیدوارم کوکی های خوشمزه درست کنین
نوش جونتون
...
پیتزاخانگی

پیتزاخانگی

۲۰ ساعت پیش
۱.۲k
یه پیتزاخوشمزه وعالی باطعم فوق العاده باخمیرجادویی پیشنهادمیکنم حتماامتحان کنین "موادلازم جهت سس پیتزامون"
.فلفل دلمه ای1عددمتدسط.سیر2حبه.روغن مقداری.نمک.فلفل.گوجه ابتداهمه موادراداخل میکسرمیکس میکنیم بازنده سپس نمک وفلفل اضافه میکنیم وداخل ماهی تابه ای ریخته ومیذاریم تا5دیقه قل بخوره وخاموش میکنیم تاسرد شه خمیرجادویی
موادلازم:شیریاآب ولرم 1لیوان.اردتاجایی که بدست نجسبه یا500گرم.روغن مایع6قاشق غذاخوری.پودرخمیرمایع که ارنانوایی هامیشه تهیه کرد1قاشق غذاخوری.شکر1قاشق غذاخوری نمک مقداری.
جهت درست کردن خمیرابتداشیریاآب راباخمیر وشکرمخلوط کرده روشونایلن یادری میذارین تا10دیقه عمل بیایدسپس تخم مرغ.وروغن ونمک راداخل ظرفی هم زده وخمیرمایه که عمل آمده اضافه کرده وآردراکم کم اضافه میکنیم وورزمیدیم تاجایی که خمیربدست نجسبه کیه خمیرنرم ولطیف بشه بعدکف یه ظرف گودی آردپاشی کرده وخمیرراداخل آن گذاشته یه نایلن روش کشیده ویه ملافه میکشیم روش وجای گرمی میذاریم تا2ساعت عمل بیاد.
بعد2ساعت خمیرو ورزمیدیم وباوردنه بازمیکنیم یه بشقاب روی خمیرمیذاریم ومیبریم نبایداندازه همیرنازک شه نه زیادکلفت بعدکف سینی فر یه کاغذروغنی انداخته خمیروروش میذاریم
اول ازسس آماده شده روی خمیر میمالیم بعدپنیرپیتزافراوان وبعدبادستهامون کاملافشارمیدیم بعددوست داشتیم مرغ یاگوشت چرخ کرده به دلخواه میریزیم وفلفل دلمه وقارچ وذرت ریخته بعدپنیرمونومیریزیم وفشاردستها وسپس دردرجه180به مدت30دیقه که دراخرگریل روشن میکنیم که طلایی شه روش (نکته:فشاردست برای اینه که پنیربهتریه خمیروموادبچسبه وکش بیاد)
این موادخودم :(بوددوتاپیازمتوسط وچرخکرده روتفت دادم
...
جوجه کباب تابه ای

جوجه کباب تابه ای

۲۰ ساعت پیش
۱.۳k
فیله 5تیکه،پیاز2عددمتوسط،نمک فلفل زردچوبه ادویه مرغ وماهی مقداری،زعفران دم کرده2قاشق غذاخوری،
طرزتهیه:اول پیازهاوفیله هاروداخل میکسرریخته بعدکه خوب میکس شدبهش ادویجات رواضافه کرده ودرآخرزعفران دم کرده وباقاشق مخلوط کرده داخل دستگاه کباب زن درست کرده اگرم نداشتیم داخل کیسه فریزروبعددرتابه که روغن ریختیم سرخ میکنیم
نوش جان
...
شیرینی نعلی

شیرینی نعلی

۱ روز پیش
۱.۳k
شیرینی نعلی
"موادلازم:آرد2پیمانه،پودرقندیک دوم پیمانه،وانیل یک هشتم پیمانه،کره باروغن صاف قنادی1پیمانه،زرده تخم مرغ2عدد،پودرپسته مقداری
طرزتهیه:ابتداکره باروغن راباهمزن میزنیم تایکدست شه ورنگش سفیدسپس زرده هارواضافه کرده هم میزنیم همراه وانیل سپس آردالک شده رااضافه کرده و هم میزنیم وورز میدیم و2بارازچرخ گوشت رد میکنیم نکته مهم که نباید زیادی ورز بدیم چون به روغن میوفته درضمن این خمیرنیازی به استراحت نداره کمی سطح کارمونواردپاشی میکنیم وخمیررالوله نازک کرده وبه شکل نعل درمیاریم وبعدداخل سینی کاغذروغنی انداخته ونعلهاروچیده طبقه بالاطبقه وسط نه دمای 150درجه به مدت نیم ساعت زیرش رنگش عوض شه پخته شده البته گفته باشم دمای فرهامتفاوته باید اول یدونه نمونه بذارین تاقلقش دستتون بیادبعدازفردرمیاریم وبعدسردشدن جداکرده وبه کاکائوکه بنماری آب کردیم میزنیم وروشوپودرپسته میزنیم من علاوه برنعلی باقالب هرشکلی زدم"
نوش جونتون
...
ژله مجلسی

ژله مجلسی

۲ روز پیش
۱.۳k
ژله مجلسی
...
ژله انار

ژله انار

۲ روز پیش
۱.۳k
ژله انار
...
ژله مجلسی

ژله مجلسی

۲ روز پیش
۱.۲k
ژله بستنی مجلسی
...
ژله مجلسی

ژله مجلسی

۲ روز پیش
۱.۷k
ژله مجلسی
...
ژله بستنی ویترینی

ژله بستنی ویترینی

۲ روز پیش
۱.۵k
ژله ویترینی
...
شیرعسل(خانگی)

شیرعسل(خانگی)

۳ روز پیش
۱.۳k
طرز تهیه شیر عسلی خانگی

آماده سازی: ۱ ساعت

مواد اولیه :

کره۲۵گرم
شیر۲لیوان
شکرنصف لیوان
حتما شما هم تا به حال در طرز تهیه کیک ها و دسر ها با واژه شیر عسلی رو برو شده اید و حتما فکر میکنید این نوع شیر عسلی همان مخلوط شیر و عسل است! اما اشتباه میکنید…اگر تا به حال از بازار شیر عسلی خریده باشید از دیدن غلظت و طعم آن و البته قیمت بسیار زیاد آن متعجب میشوید. در واقع شیر عسلی کارخانه ای که برای مصارف شیرینی پزی و تهیه دسر آماده شده است فرآیندی متفاوت دارد!

طرز تهیه:

تابه ای نچسب و بزرگ را انتخاب کرده و شیر و شکر را داخل آن بریزید.  زیر حرارت شعله پخش کن قرار داده و مرتب مخلوط شیر و شکر را هم بزنید تا شکر در شیر حل شود.
شیر نباید بجوشد پس توجه کنید اگر حرارت طوریست که شیر به مرحله جوش میرسد آن را سریعا کم کنید.هم چنین مطمئن شوید شیر ته نمیگیرد یعنی مرتب آن را هم بزنید.
شیر باید تبخیر شود اما نجوشد.شما تقریبا نیم ساعت تا ۱ساعت باید به هم زدن ادامه دهید تا حجم شیر نصف شود و غلظت آن مثل عسل شود.
وقتی شیر نصف شد کره را اضافه کرده و دوباره هم میزنیم تا کره کاملا حل شود و شیر عسلی کاملا یکدست و کشدار شود.
در این مرحله شعله را خاموش کرده و شیر عسلی را به ظرف مورد نظر انتقال دهید.

 

نکات:

۱)شیر عسلی ماده ای بسییییییییییییییییار خوشمزه است طوری که میتوانید آن را همراه با چای،قهوه و حتی تنها میل کنید!
۲)دقت کنید موقع هم زدن زیاد اطراف شکرک زده وارد شیر نشود چون ممکن است شیر عسلی داخل یخچال شکرک بزند.
۳)اگر متوجه شدید شیر عسلی ته گرفته سریعا آن را به ظرف دیگری منتقل کنید.
۴)حتما سعی کنید از ظرف خیلی بزرگی استفاده کنید تا شیرعسلی زود آماده شود.
۵)اگر با وجود هم زدن زیاد شیر عسلی حالت دانه دانه پیدا کرد آن را داخل میکسر بریزید.
نوش جان

...
شیرینی اتابکی(ولیعهدی)اصل شکلش سمت چپی هاس
شیرینی اتابکی مدت ماندگاری طولانی دارد. می‌توانید شیرینی را در ظرف دردار چیده و مدت یک ماه در جای خنک یا ۳ ماه در فریزر نگهداری کنید.
مواد لازم برای شیرینی اتابکی : آرد ۲۵۰ گرم،آرد نخودچی ۱۲۵گرم،آرد برنج ۱۲۵ گرم ، روغن صاف قنادی۲۲۵ گرم، پودر قند الک شده۱۷۵ گرم،هل ساییده½ قاشق چایخوری،تخم خرفه یا پودر پسته به میزان لازم
تهیه خمیر شیرینی اتابکی یا ولیعهدی :

ابتدا روغن و پودر قند را در کاسه‌ای بریزید و با همزن برقی و دور تند حدود ۱۰ دقیقه هم بزنید تا کاملا مخلوط و کرم مانند شود. اواخر ۱۰ دقیقه هل را هم اضافه کنید.
سپس آرد الک شده را قاشق قاشق اضافه کنید و با سر خمیر گیر همزن هم بزنید تا خمیر لطیفی بدست آید. ممکن است یکی دو قاشق از آرد اضافه بیاید.
اگر مایل به تهیه شیرینی اتابکی کاکائویی هستید، خمیر را نصف کنید و یک تا ۲ قاشق سوپخوری پودر کاکائوی الک شده به یک قسمت از خمیر اضافه کنید. ورز دهید تا خمیر شکلاتی شود.
خمیر شکلاتی و سفید را جداگانه در کیسه فریزر بگذارید و ۴ تا ۵ ساعت در محیط آشپزخانه جای خنک استراحت دهید.
نکته : من خمیر را حدود ۲ ساعت در یخچال استراحت دادم.یکم سفت میشه اماتو دست نرم کردم و دوباره داخل خمیرگیرانداختم تانرم تر شه وبعدباکاترقالب زدم

کف سینی فر را کاغذ روغنی بیاندازید. (من بدون کاغذ هم گذاشتم و اصلا نچسبید.) آماده کردن شیرینی اتابکی برای پخت:

از خمیر به اندازه فندق درشت بردارید و در دست گرد کنید گلوله‌های خمیر را در سینی با کمی فاصله از هم بچینید روی خمیر شیرینی اتابکی را کمی فشار دهید.
فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و یک ربع زمان دهید تا فر گرم شود. ( سینی لعابی کف فر بماند)
با گاتر گرد کوچکی روی خمیر چند حلقه توی هم بیاندازید. (شبیه حلقه های آرم المپیک چند دایره توی هم )
روی شیرینی اتابکی را پودر پسته یا تخم خرفه بپاشید. سینی شیرینی ها را در طبقه وسط فر بگذارید و ۲۰ دقیقه زمان دهید تا شیرینی پخته شود.
سینی را از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا شیرینی اتابکی کاملا سرد شود. سپس در ظرف بچینید و گرنه پودر می‌شود.
برای سرعت بخشیدن به کار باید ۲ تا ۴ سینی شیرینی پزی داشته باشید که در فاصله رفتن هر سینی داخل فر شما سینی بعدی را آماده کنید.نکته خیلی مهم(حتماشیرینی هاتونویک طبقه بالاترازطبقه وسط بذارین ودرجه150تا160
...
سفره هفتسین

سفره هفتسین

۵ روز پیش
۲۷۵
مشاهده موارد بیشتر
عکس های پیشنهادی
کیک ماست
۱.۷k
۸۱
كباب لقمه
۱.۶k
۶۹
ژله تزریقی
۱.۷k
۴۴
دستورپخت های پیشنهادی
چلوی سریع

چلوی سریع

۳.۴k
۸
۴۰'
خورشت بامیه

خورشت بامیه

۳۴.۶k
۱۱۳
۷۵'
کوکو لوبیا سبز

کوکو لوبیا سبز

۳.۳k
۱۵
۹۰'
کیک شیفون کاکائویی

کیک شیفون کاکائویی

۲.۶k
۲۰۹
۷۰'
کیک تولد بدون فر

کیک تولد بدون فر

۲.۱k
۹۲
۶۵'
خمیر شکلاتی

خمیر شکلاتی

۱.۵k
۴۱
۲۵'
سایر کاربران
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
و خدایی که در این نزدیکیست
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
????فقط به خاطراینکه یه فصل بدتوی زندگیت داشتی،معنیش این نیست که باقی داستان زندگیت قراره اینجوری باشه!..این فصل بخون،ازش درس بگیر،ورق بزن بروفصل بعدیو لذت ببر از لحظاتی که پیش رو داری
عاشق بچه هام هستم میخوام دنیا نباشه اگه تو دلشون غم باشه
کاربر فعال سرآشپز پاپیون