hadis Naderi
hadis Naderi

دستور پختی یافت نشد

توپک کشمشی
hadis Naderi
۱۹

توپک کشمشی

۷ روز پیش
#توپک_کشمشی

کشمش بدون هسته یک پیمانه
مغز گردو نصف پیمانه
پودر بیسکویت یا آرد نخودچی یک ق غ
پودر هل یک ق چاول کشمش هارو پاک کنید وتوی آسیاب بریزید تا کاملا حالت خمیری به خوش بگیره. حالا توی یه ظرف کشمش له شده+گردوی خورد شده+پودر بیسکویت+پودر هل رو بریزید و با دستتون کامل مخلوط کنید. اندازه یه گردو از خمیر بردارید وبا ترافل یا شکلات آب شده تزیین کنید.
اینم یه دسر خیلی ساده وخوشمزه واینکه طعم جالبی داره حتما امتحان کنید.

@ashpazie_khounegi
...
سفره هفت سین من
hadis Naderi
۱۳

سفره هفت سین من

۱ هفته پیش
کلوچه خرمایی
hadis Naderi
۱۳

کلوچه خرمایی

۱ هفته پیش
#کلوچه_خرمایی


آرد سفید (قنادی) 200 گرم ، حدودا یک و یک سوم لیوان
شکر 40 گرم حدودا 4 ق غ
شیر یا آب ولرم 50 میلی حدودا یک چهارم لیوان
روغن مایع 40 گرم حدودا 4 ق غ
تخم مرغ 1 عدد و یک زرده برای رومال کلوچه
پودر خمیر مایه 1 ق چ
نمک 1 ق چ
خرما 20_10 عدد
پودر دارچین 1 ق م
پودر هل یک دوم ق چ
آب یا گلاب 2 ق غ

توی یه ظرفی شیر یا آب ولرم رو با یه قاشق شکر مخلوط و پودر خمیر مایه رو ریختم و در ظرف رو گذاشتم تا ده دقیقه به عمل بیاد .
توی یه ظرف بزرگتر بقیه شکر ، تخم مرغ ، نمک و روغن مایع رو مخلوط کردم ، خمیر مایه به عمل اومده رو اضافه کردم و بعد به تدریج کم کم آرد الک شده رو ریختم و بعد خمیر رو ورز دادم ، اگه دیدین خمیر می چسبه بهش کمی آرد اضافه کنین ، اما می دونین که اضافه کردن آرد زیادی لطافت نون و کلوچه تون رو می گیره ( ولی من یکم بیشتر از ۲۰۰ گرم شد)ده دقیقه خمیر رو خوب ورز دادم . بعد توی یه ظرف تمیز گذاشتم روش رو پوشوندم و توی جای نسبتا گرم تا یه ساعت استراحت دادم .
برای مواد میانی اش خرماها رو پوستش رو کندم ، هسته اش رو بیرون آوردم و له کردم ، دارچین و هل و گلاب(من آب ریختم) بهش اضافه کردم و ۱۵ تا گلوله ازشون درآوردم.
پف خمیر رو بعد از استراحت با ورز دادن گرفتم . از خمیر برداشتم پهن کردم کمی و بعد از مواد میانی داخلش گذاشتم و دوباره گرد کردم و بستم و کمی کف دستم پهن کردم ،اول وسطش رو کمی گرد کردم و بعد با چاقو به ارامی برش هایی ایجاد کردم .
توی سینی فر چیدم و روش رومال زعفران هم میتونید بزنید با زرده زدم وبا تخم خرفه تزیین کردم.
فر رو هم از یه ربع قبل روشن کرده بودم سینی رو در فر 180 درجه به مدت 15 تا 20 قرار دادم . ظرف حاوی آب هم درون فر برای نرم شدن نون ها خوبه با این مقدار 15 تا کلوچه شد.

@ashpazie_khounegi
...
ژله حباب دار گل رز
hadis Naderi
۱۷
#ژله_حباب_دار_گل_رز

سلام دوستان من اومدم با یه کار دیگه که نگم براتون یعنی عاشقش شدم این کارمو خیلی دوسش دارم چون خوشکل و گوگولیه به قول دوستان زیادی دلبر شده😁😍


ژله الوورا رو آماده کردم داخل ظرف سرو ریختم وداخل یخچال گذاشتم وقتی ژله سفت شدبا چنگال هم زدم هم زدن باعث ایجاد حباب داخل ژله میشه بعد غنچه رو داخل ژله فرو کردم دوباره ده دقیقه گذاشتم تو یخچال تا کمی خودشو بگیره.
واسه شکل قلب هم ژله رو که درست کردم با کاتر قلب برش زدم گذاشتم روش.
من یه دونه قلب هم داخل ژله گذاشتم که خیلی خوشکل شدن😍

@ashpazie_khounegi
...
گز خونگی
hadis Naderi
۲۰

گز خونگی

۱ ماه پیش
#گز_آردی


سفیده تخم مرغ دو عدد
گلاب نصف پیمانه
شکر یک پیمانه
گلوکوز نصف پیمانه
مغز دلخواه(پسته بادام گردو )
آرد به میزان لازم


۱_برای تهیه گز اگه از گردو یا بادام استفاده می کنید روی حرارت ملایم داخل تابه پنج دقیقه تفت بدید و کنار بزارید.

۲-سفیده های تخم مرغ رو خوب باهمزن هم بزنید تا کاملا پوک بشه واز ظرف نریزه.

۳_شکرو گلاب رو باهم ترکیب کرده و داخل قابلمه ریخته و حرارت رو کم می کنیم تا دونه های شکر داخل گلاب حل بشه بایه قاشق چوبی گلاب و شکر رو هم می زنیم تا مطمئن بشیم دونه های شکر داخل گلاب حل شده باشه.

۴_بعد گلوکوز رو داخل قابلمه ریخته و باقاشق چوبی هم می زنیم تا کامل باشکرو گلاب حل بشه و شروع به جوشیدن کنه تقریبا بعد چهار دقیقه از مواد داخل قابلمه بین دوتا انگشت شصت و اشاره می زاریم اگه حالت کششی و نخی داشت آمادست بعد دوقاشق از مواد رو داخل سفیده می ریزیم وسریع هم می زنیم سفیده با مواد هم دما بشن
۵_مواد رو از روی حرارت برداشته وزیر قابلمه شعله پخش کن می زاریم و حرارت رو کم می کنیم (از شعله کوچیک گاز استفاده کنید)وسفیده تخم مرغ رو کامل به موادمون اضافه می کنیم و هم می زنیم حالا باهمزن برقی ده دقیقه سفیده رو داخل قابلمه هم می زنیم هر دو سه دقیقه یه بار همزن رو خاموش می کنیم مواد رو باقاشق چوبی هم می زنیم تا ته نگیره بعد از ده دقیقه مدام مواد رو با قاشق چوبی هم می زنیم تا کاملا سفت بشه و از قاشق نریزه تقریبا یک ساعت و نیم طول میکشه بعد از اینکه کامل موادمون سفت شد و از قاشق نریخت مغزهارو اضافه کرده و حرارت رو خاموش می کنیم وقتی کمی از داغی افتاد قالب رو به آرد آغشته کنید و کف سینی آرد بپاشید از مواد گز داخل قالب ریخته روش مجددا آرد بریزید و باقاشق صاف کنید سرعت عملتون زیاد باشه تا گز سفت نشه.

@ashpazie_khounegi
...
شیرینی بهشتی بدون ماسوره
hadis Naderi
۱۳
#شيريني_بهشتی

مخصوص عيدبدون تخم مرغ راحت وخوشمزه باماندگاري بالا 😍😋


روغن صاف ٢٠٠ گرم
پودرقند ٢٠٠ گرم
وانيل ١/٨ ق چ
ارد به مقدارلازم حدود ٤٠٠ گرم
روغن مايع دوق غ
پودركاكائو ٢ ق س
پودرهل ١ق چ

فرروي ١٦٠ درجه روشن شود.
روغن وپودرقند روباهمزن خوب بزنين تا سبك وپفي بشه وانيل روهم اضافه كنين ودرانتها اردروكم كم اضافه كنين تا خميرلطيفي بدست بياد .خميرروسه قسمت كنين ،يك قسمت رو زعفران وقسمتي روسفيدوقسمتي رو هم پودركاكائوبزنين .من فقط با خود خمیر درست کردم شما میتونید سه رنگ درست کنید.
اين شيريني روهم ميتونين قيف بزنين وهم قالب بزنين .من خميرروبادست گرد كردم وروشو با ماسوره شكل دادم.😍
درصورتيكه ميخواين قالب بزنين دوق روغن مايع رواضافه كنين وقالب زده داخل سيني كاغذ شده فر ١٦٠ درجه به مدت ١٢ تا ١٥ دقيقه بذارين.

@ashpazie_khounegi
...
چلو گوشت
hadis Naderi
۳۱

چلو گوشت

۱ ماه پیش
ســـاده ترین کارجهان
این است که خودت باشـــے
ودشوارترین کار جهان
این است که
کســے باشی که دیگران مےخواهند
خودت باش وبمان......

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌

#_چلو_گوشت

ابتداگوشت به تکه های بزرگ خورد کردم و همراه با پیاز داغ تفتی دادم بعد فلفل وزرد چوبه زدم ویه تفت دیگه ای دادم ویه مقدار اب ریختم وبرگ بو وپودر سیر وادویه کاری ریختم تا با شعله کم جا بیفته وروغن بندازه بعد در اواخرهای پخت رب گوجه رو تفتی دادم وهمراه زعفران دم کرده ومقداری نمک ریختم داخل گوشت وبا شعله کم بجوشه وجا بیافته.

@ashpazie_khounegi
...
کیک فنجونی شکلاتی بدون فر
hadis Naderi
۳۰
چه زیبا کوروش گفت👇
محبوب همه باش معشوق یکی!
مهرت را به همه هدیه کن
عشق را به یکی
با هر رفتنی اشک نریز
با هر آمدنی لبخند نزن
#کیک_فنجونی_شکلاتی


شیر 10 قاشق
آرد8 قاشق
شکر10 قاشق
کاکائو 2 قاشق،بنا به ذائقه
روغن مایع 7قاشق
تخم مرغ دو عدد
وانیل 1 ق.م
بکینگ پودر 1ق.چ
کمی گلابطرز تهیه:

تمام مواد خشک تو یه ظرف کاملا باهم مخلوط میکنیم تا یکدست بشن،بعد تخم مرغ می شکنیم و هم میزنیم،همزن لازم نیست،روغن و شیر رو هم به مواد اضافه میکنیم و با قاشق حسابی هم میزیم تا مثل ماست بشه غلظتش،البته کمی سفت تر،بعد فنجون هارو تا نصفه از این مواد پر میکنیم و میذاریم تو قابلمه،تو قابلمه تا نصفه آب میریزیم،میذاریم روی حرارت ملایم،وقتی آب شروع به قل زدن کرد در قابلمه رو با دم کنی میپوشونیم،میذاریم یک ربع با همون حرارت بپزه،بعد خاموشش میکنیم،ولی درش بر نمیداریم تا ده دقیقه،بعد از ده دقیقه کیک آمادس.

🔴فقط از فنجون شیشه ای استفاده نکنید که میشکنه.
🔴اول بزارید اب جوش بزنه بعد فنجون هارو بزارید داخل قابلمه.

@ashpazie_khounegi
...
شیرینی نخودچی
hadis Naderi
۳۱

شیرینی نخودچی

۱ ماه پیش
#شیرینی_نخودچی

مواد لازم:
▫️آرد نخودچی نیم کیلو
▫️پودر قند 200گرم
▫️روغن جامد 250گرم
▫️آرد برنج 25گرم
▫️زرده تخم مرغ1 عدد
▫️پودر هل تازه یک دوم ق غ

✍ابتدا روغن را در ظرفی ریخته پودر قند را اضافه میکنیم پودرهل رانیزاضافه میکنیم.باهمزن بمدت 5دقیقه میزنیم سپس زرده را اضافه کرذه مجدد یک دقیقه میزنیم.بعد آرد برنج را اضافه میکنیم و آرد نخودچی را اضافه میکنیم. با دست مخلوط میکنیم تا بخورد هم بروند.درابتدا خمیر ترد و پودر بنظر میاد که با ورز دادن خمیر مسنجمی میشود. خمیر را در نایلون گذاشته بمدت 1 روز یا بیشتر استراحت میدهیم.استراحت باید خارج از یخچال و توی یک محیط سردباید باشدخمیر را از نایلون درمیاریم ورز میدهیم و باانگشتان توی یک سطح صاف بقطر 1سانت بازش میکنم باکف دست رویش میکشیم که رد انگشتان نماند. قالب را توی آرد برنج میزنیم که به خمیر نخودچی نچسبد.از کنار خمیر شروع به قالب زذن میکنیم.با خود قالب بلند میکنیم و تو سینی فر میگزاریم با زعفران غلیظ تزیین میکنیم.بعد درفر 180 درجه قرار می دهیم. زمان آن در فرهای مختلف متفاوت هست درفر معمولی کمتر از ده دقیقه آماده می شود.

@ashpazie_khounegi
...
مسقطی پرتقالی
hadis Naderi
۳۷

مسقطی پرتقالی

۱ ماه پیش
چه زیبا گفت نیما یوشیج

هرگز منتظر فرداى خيالى نباش
سهمت را از شادى زندگى همين امروز بگيرفراموش نکن "مقصد" هميشه جايى
در انتهاى مسير نيست مقصد لذت بردن از قدم‌هايی است که بین مبدا تا مقصد برمی‌داریم نگران فردا مباش از گندم زار من و تو مشتی کاه میماند برای بادها ...

‌‌

#مسقطی_پرتقالی

نشاسته گل یک و نیم پ
شکر یک‌ و نیم تا دو پ
آب سرد یک پ
آب پرتقال دو پ
کره پنجاه گرم
رنده پوست پرتقال دو ق غ


🔸مهم ترین نکته در تهیه  باسلوق  صبر و حوصله هستش. باید روی حرارت کم و مرتب هم بزنین .
نشاسته رو با آب توی قابلمه ریخته و مخلوط کنین تا حل بشه . آب پرتقال و شکر اضافه کرده و  روی حرارت بسیار ملایم مدام هم می زنیم تا کم کم‌ به غلظت برسه . نزدیک یک ساعت و نیم برای من طول کشید . وقتی به حدی رسید که وقتی با قاشق سرش خط می انداختین خط پاک نمیشد تو این مرحله کره  و رنده پوست پرتقال افزوده و یک ربع دیگه هم بزنین .
من توی جام سرو کروم شما میتونید‌ظرف مستطیل شکلی کمی چرب کنیدو مواد داغ داغ داخل ظرف بریزید‌، بعد اینکه از حرارت افتاد حداقل چهار ساعت در یخچال گذاشته و سپس برش بزنید.

@ashpazie_khounegi
...
کیک شکلاتی
hadis Naderi
۳۴

کیک شکلاتی

۱ ماه پیش
ﮔﺎﻫﯽ ﺩﻟﻢ
ﺑﺮﺍﯼ ﭼﻮﭘﺎﻥ ﺩﺭﻭﻏﮕﻮ
ﺧﯿﻠﯽ ﻣﯽ ﺳﻮﺯﺩ🌸
ﺑﯿﭽﺎﺭﻩ دو ﺑﺎﺭ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺩﺭﻭﻍ ﻧﮕﻔﺖ
ﺍﻧﮕﺸﺖ ﻧﻤﺎ ﺷﺪ...🍂🌸
ﻭﻟﯽ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ
ﺁﺩﻣﻬﺎ
ﺑﺎ ﺩﺭﻭﻍ ﻧﻔﺲ ﻣﯽ کشند...🍂🌸


#کیک_شکلاتی

مواد لازم:

آرد 2/5لیوان
پودرکاکائو به مقدار لازم
شکر1/5لیوان
روغن1لیوان
شیر 1لیوان
تخم مرغ4 عدد
بیکینگ پودر 1قاشق مربا خوری
وانیل کمی

طرز تهیه:

ابتدا شکروتخم مرغ و وانیلو باهم مخلوط کرده وبا همزن زده تا کرمی رنگ وکشدار بشه ؛ روغن وشیر رو آضافه کرده ویه هم زده در حد مخلوط شدن بعد آردو بیگنپودرو وپودر کاکائو رو مخلوط وسه بار الک کرده رو به مواد فوق بالا اضافه میکنیم در سه مرحله ویه هم میزنیم که در حد مخلوط شدن باشه (بطور دورانی) بعدکف قالب مورد نظرو چرب کرده ومایع وکیکو ریخته وچند ضربه اهسته به زمین زده تا اکسیژن مواد گرفته بشه بعد در فر از قبل گرم شده با درجه 180گذاشته به مدت 50دقیقه.

@ashpazie_khounegi
...
کتلت گوشت وهویج
hadis Naderi
۲۱

کتلت گوشت وهویج

۲ ماه پیش
#کتلت_گوشت_وهویجپخت کتلت هویج درست مثل کتلتهای معمولیه فقط باید از مقدار سیب زمینیش کم کنید بجاش هویج اضافه کنید.مزه هویج داخلش محسوس نیست و اصلا شیرین نمیشه.

من دويست و پنجاه گرم گوشت چرخ کرده رو با دوتا سیب زمینی متوسط و یه دونه هویج نسبتا درشت و یه پیاز رنده کردم بعد ادویه جات شامل فلفل سیاه و زرد چوبه و نمک زدم کمی هم پودر سوخاری فلفلی باهاشون مخلوط کردم و حسابی ورز دادم .بعد تابه رو روغن سرخ کردنی ریختم و کتلتهام رو با دست فرم دادم و داخل روغن سرخ کردم دقت کنید اول شعله گاز کمی زیاد باشه تا رویه ی کتلتها خودش رو بگیره بعد زیرش رو کمی کمتر میکنم وقتی یه طرف کتلتهام طلایی شد برش میگردنم و طرف دیگه رو سرخ میکنم بهمین شکل اول شعله زیادتر باشه بعد کمش میکنم اینکار برای اینه که سریع روییه ی کتلتها ببنده و روغن داخل کتلتها نفوذ نکند در نتیجه کمتر به خودش روغن میگیره .در کل این یه روش شناخته شده هست حین سرخ کردن تا روغن کمتری جذب ماده غذاییمون بشه .

@ashpazie_khounegi
...
کیک سیب ودارچین
hadis Naderi
۱۰

کیک سیب ودارچین

۲ ماه پیش
صدای آمدن زمستان
آرام آرام به گوش میرسد
و پاییـز🍁
بار سفر را میبندد
دوست من اندوهت را
به خزان برگها بسپار
تا فقط شادیها برایت بماند . . .


#کیک_سیب_و_دارچین


مواد لازم :
تخم مرغ ۳ عدد
ماست ¾ لیوان فرانسه
ارد سفید ۱ و سه چهارم لیوان
روغن مایع نصف لیوان
سیب متوسط ۳ عدد
شکر ¾ لیوان
دارچین ۱ ق چایخوری
وانیل نصف ق چایخوری
بیکینگ پودر ۱.۵ ق مرباخوری

طرز تهیه :
شکر ، تخم مرغ ، وانیل و دارچین با دور تند همزن ده دقیقه بزنید سپس ماست و روغن اضافه کنید هم بزنید یکدست که شد مخلوط الک شده ی ارد و بیکینگ پودر طی ۳ مرحله اضافه کنید .
کف قالب با کره یا روغن جامد چرب کنید .
مایه کیک بریزید حالا سیب ها رو نازک برش بزنید ( از قبل برش نزنید چون تغییر رنگ میده ) و روی کیک بچینید،
در فر گرم با درجه ۱۸۰ بمدت ۴۵ دقیقه بپزید .و از طعم بهشتی اون لذت ببرید .

🔴من از سیب زردبا پوست استفاده کردم.و همچنین از قالب پاکت شیر برای قالب کیک 🙃


@ashpazie_khounegi
...
مشاهده موارد بیشتر