دستور پختی یافت نشد

شیرینی کعک
parastoo
parastoo
۳۴

شیرینی کعک

۱ ماه پیش
📌نفقه کودک بر عهده چه کسی است؟

طبق ماده ۱۱۹۰ قانون مدنی، نفقه اولاد به عهده پدر است و چه پدر حضانت را به عهده داشته باشد یا اینکه حضانت بر عهده مادر یا شخص دیگری باشد، پرداخت نفقه فرزند که به طور عمده شامل مسکن، لباس، خوراک و نیازهای درمانی و آموزشی، به عهده پدر است که در صورت خودداری از پرداخت (با وجود داشتن استطاعت مالی) طبق ماده ۶۴۲ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی، جرم بوده و در صورت شکایت ذی‌نفع دادگاه او را به حبس از ۳ ماه و یک روز تا ۵ ماه محکوم می‌کند.
در صورت فوت پدر یا عدم توانایی او در پرداخت مخارج زندگی فرزندش، این تکلیف به عهده پدر بزرگ و جد یا دیگر اجداد پدری است. در صورت نبودن پدر و اجداد پدری یا عدم توانایی آنها به پرداخت مخارج زندگی فرزند، تکلیف پرداخت نفقه به عهده مادر قرار می‌گیرد. هرگاه مادر هم فوت کند یا قادر به پرداخت مخارج مذکور برای فرزندش نباشد، این تکلیف به عهده اجداد و جدات مادری و جدات پدری فرزند قرار می‌گیرد.
...
رول دارچینی
parastoo
parastoo
۱۸

رول دارچینی

۱ ماه پیش
📌شرایط خروج از کشور برای بانوان

قوانینی برای بانوان ایرانی به منظور گرفتن پاسپورت و خروج از کشور وجود دارد که در اینجا به طور خلاصه به آن ها می پردازیم:


🔴در رابطه با دختر خانم ها:

دختران بالای 18 سال (تا سقف سنی ۴۰) برای خروج از کشور نیاز به اجازه ی پدر دارند ولی آنها منعی برای دریافت گذرنامه ندارند.

🔴در رابطه با خانم های متاهل:

ماد‌‌‌ه ۱۸ قانون گذرنامه، صد‌‌‌ور گذرنامه برای زنان متاهل را منوط به اجازه همسر کرد‌‌‌ه، ماد‌‌‌ه ۱۹ نیز عنوان می‌د‌‌‌ارد‌‌‌ اگر کسانی که به موجب ماد‌‌‌ه 18 صد‌‌‌ور گذرنامه موکول به اجازه آنان است ‌از اجازه‌شان عد‌‌‌ول کنند‌‌‌، از خروج د‌‌‌ارند‌‌‌ه گذرنامه جلوگیری و گذرنامه تا رفع مانع ضبط خواهد‌‌‌ شد‌‌‌. همان‌طور که مشخص است متن این ماد‌‌‌ه کاملا مطلق است و به این معناست که شوهر می‌تواند‌‌‌ هر زمانی و به هر د‌‌‌لیلی، با مراجعه به اد‌‌‌اره گذرنامه از اجازه خود‌‌‌ عد‌‌‌ول و همسرش را ممنوع الخروج کند‌‌‌.

🔴در رابطه با خانم های مطلقه:

زنان مطلقه تا سقف سنی ۴۰ سال برای گرفتن گذرنامه نیازمند اجازه ولی قهری (پدر، جد پدری) یا دادگاه هستند.
...
کیک یزدی
parastoo
parastoo
۶۴

کیک یزدی

۱۹ تیر ۹۸
📌 دادن حق انتخاب مسکن به زن
تهیه منزل‌مشترک و مستقل برای زن یکی از وظایف شوهر در زندگی مشترک هست و زن‌میتونه از ادامه زندگی با خانواده شوهر و یا دیگران در یک‌منزل خودداری کنه.
طبق قانون زن باید در خانه ای که شوهرش معین میکنه زندگی کنه مگر اینکه اختیار تعیین منزل به زن داده شده باشه .یعنی زن میتونه ضمن عقد اختیار و حق انتخاب مسکن و حتی تعیین شهر محل سکونت را از شوهرش بگیره و هروقت شوهر از این تعهد خودداری کرد الزام به تهیه مسکن را از دادگاه بخواد.
اگر زن اجازه تعیین مسکن رو داشته باشه این نق محدود با زمان خاصی نیست و هرچندبار میشه از این حق استفاده کرد.
در مواردی که زن اختیار تعیین منزل رو نداشته باشه باید در خانه ای که شوهرش تهیه میکنه زندگی کنه .در صورت خودداری زن ، شوهر میتونه دعوای الزام به تمکین رو مطرح کنه که در صورت ثابت شدن به زن نفقه تعلق نمیگیره.
اگر شوهر زن خود را مورد فحاشی ، کتک کاری و ... قرار بده در صورت ثابت شدن قاضی حگم به بازگشت زن به منزل شوهر رو نمیده .
...
کیک شربتی
parastoo
parastoo
۲۶

کیک شربتی

۱۹ تیر ۹۸
قولنامه

✅گاهی افراد قصد خرید یا فروش مالی (ملک و اتومبیل) را دارند ولی مقدمات لازم در حال حاضر وجود ندارد. مثلا خریدار نمی‌تواند مبلغ را یک‌جا بپردازد و یا فروشنده نمی‌تواند مال را تحویل خریدار دهد. اما هر دو بر سر فروش مال توافق دارند. در نتیجه توافقات خود را روی کاغذی به نام قولنامه می‌نویسند.
وقتی قولنامه نوشته می‌شود یعنی بین خریدار و فروشنده یک سری قول و قرارهایی رد و بدل شده و فروشنده نباید مال را به دیگری بفروشد، خریدار هم باید تا مهلت تعیین شده پول را بپردازد.

🔹توافق‌هایی که بدین صورت انجام می‌شوند مشمول ماده ۱۰ قانون مدنی ایران بوده و الزام‌آور هستند. یعنی در حدود تعهداتی که در متن قولنامه شده می‌توان از طریق دادگاه، طرف متخلف را ملزم به انجام آن تعهدات کرد.
...
کوکوی عدس
parastoo
parastoo
۲۲

کوکوی عدس

۱۸ تیر ۹۸
💢​​حریم خصوصی

⁉️آیا مرد حق چک کردن تلگرام همسر خود را دارد؟

✅خیر، حفظ حریم خصوصی ایجاب میکند افراد هرچند همسر حق دسترسی به اطلاعات را نداشته باشند. ماده 1 جرایم رایانه ای در مورد همسر نیز قابل اجرا است.
...
رول دارچینی کاکائویی
parastoo
parastoo
۴۲

رول دارچینی کاکائویی

۱۵ اردیبهشت ۹۸
🔷🔶🔷🔶🔷🔶🔷🔶
راز خوشدلی من در این است:
‏زمانی که راه می‌ روم، راه می‌ روم.
‏زمانی که کتاب می‌ خوانم، کتاب می‌ خوانم.
‏زمانی که غذا می‌ خورم، غذا می‌ خورم.
‏زمانی که کار می‌ کنم، کار می‌ کنم.
زمانی که می‌ خندم، می‌ خندم.

هر زمان تمام و کمال مشغول کاری هستم که آن لحظه می‌ کنم و این حضور در لحظه، خودِ زندگیست..
...
نان صبحانه
parastoo
parastoo
۲۴

نان صبحانه

۷ اردیبهشت ۹۸
🔷🔶🔷🔶🔷🔶🔷🔶
اگر روزی دنیا را دوست نداشتی، جایت را
عوض کن تا از زاویه ای دیگر به آن بنگری. دنیا از بعضی زوایا دوست داشتنی ست و در بعضی زوایا نه. در بعضی از زوایا بهتر و زیباست، در بعضی زوایا تاریک و خسته کننده.

یادت باشد تو باید جایت را عوض کنی، چرا که دنیا هرگز از جایش تکان نخواهد خورد.
...
ماهی محلی(صیددیروز)
parastoo
parastoo
۴۶

ماهی محلی(صیددیروز)

۶ اردیبهشت ۹۸
✅ مانند یک برنده فکر کنید
۴ راه برای پرورش ذهنی #موفقیت


ذهن شما می‌تواند بهترین دوست یا بزرگ‌ترین دشمن شما باشد. هر زمان که ذهن خود را پرورش دهید، طعم موفقیت را خواهید چشید. مانند یک برنده فکر کنید تا در زندگی برنده شوید.

اکثر مقالاتی که در مورد راه‌های توسعه شخصیت نوشته می‌شوند، فراموش می‌کنند در مورد اهمیت طرز تفکر سخن بگویند. احتمالا شما هم بارها شنیده‌اید که افراد موفق طرز تفکر متفاوت دارند و واقعیت این است که اگر مانند یک برنده فکر کنید، می‌توانید در تمام مراحل زندگی خود به موفقیت برسید. اما سؤال مهم این است که چگونه می‌توان موفقیت را از نظر ذهنی پرورش داد؟ در ادامه این مقاله راه‌های پاسخ به این پرسش آورده شده است.

۱- یک تصمیم بزرگ بگیرید
اگر می‌خواهید در زندگی به رؤیاهای خود برسید، باید باور داشته باشید شایستگی شما بسیار بیشتر از شرایطی است که در حال حاضر در زندگی دارید. زمانی که به این باور رسیدید، احساس معذب بودن خواهید کرد؛ ولی فارغ از این حس، باید سعی کنید به تصمیم و انتخاب خود پایبند بمانید و بدانید که اگر از فکر کردن به آرزوهایتان احساس ترسیدن نمی‌کنید، یعنی رؤیاهایتان به اندازه کافی بزرگ نیستند.

۲- عادت‌های قدیمی را کنار بگذارید
زمانی که شخصی تصمیم می‌گیرد زندگی بهتری داشته باشد، به‌سرعت با چالش‌های روانی مواجه خواهد شد. به عبارتی می‌توان گفت که خارج شدن از عادت‌های قدیمی و قدم گذاشتن در راه آینده کار دشواری است و همین حس پیروی کردن از یک سری اصول و عقاید، بزرگ‌ترین دشمن پذیرش تغییرات در زندگی است. زمانی که شما عادت‌های قدیمی خود را مورد سؤال قرار می‌دهید، یعنی آماده هستید که عادت‌های جدیدی در زندگی خود به ‌وجود آورید و آدم‌های جدیدی ملاقات کنید. اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، برای اینکه مانند یک انسان برنده فکر کنید، باید از عادت‌های قدیمی خود جدا شوید تا بتوانید فرصت‌های جدید را کشف کنید.

۳- طرز تفکر خود را تغییر دهید
باور شما پایه و اساس موفقیت یا شکست شما در زندگی را رقم می‌زند. باید سعی کنید افکار مثبت را جایگزین تمام تفکرهای منفی در ذهن خود کنید. انجام این کار چالش بزرگی است و ساده نیست؛ اما کلید ایجاد الگوهای جدید در زندگی است. اغلب اوقات ترسیدن از چیزهای ناشناخته‌ بزرگ‌ترین مانع یک طرز تفکر جدید در زندگی است. بنابراین سعی کنید مثبت اندیش باشید؛ زیرا ایده‌های جدید در یک خاک فرسوده رشد نخواهند کرد.

۴- از طرز تفکر خود نگهداری کنید
زمانی که صحبت از نگهداری به میان می‌آید، همه ما ناخودآگاه یاد خانه یا وسایل نقلیه می‌افتیم؛ در حالی که یکی از چیزهایی که فراموش می‌کنیم نیاز به نگهداری دارد، ذهن است. ذهنی که به دست فراموشی سپرده شده باشد، یک ذهن منفی است. البته پرورش عادت‌های خوب زمان‌بر است و نمی‌توان در عرض یک هفته‌ از عهده انجام آن‌ برآمد؛ پس سعی کنید افکارتان را به‌طور مداوم تحلیل کنید تا گرفتار عادت‌های قدیمی خود نشوید.

طرز تفکر و الگوهای فکری خود را ارزیابی کنید؛ زیرا الگوهای فکری طرز تفکر شما را می‌سازند و در نتیجه نگاه شما به زندگی را شکل می‌دهند. بنابراین هیچ‌چیز را بدون ارزیابی در ذهن خود جا ندهید. هرچقدر محتاطانه‌تر در مورد چیزهایی که در ذهن خود قرار می‌دهید عمل کنید، در مورد افکارتان نیز با آگاهی بیشتری عمل خواهید کرد.
...
نان دارچینی مغزدار
parastoo
parastoo
۳۴

نان دارچینی مغزدار

۳۰ فروردین ۹۸
🎯 ﺩﻭﺳﺖ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪﻡ...!💪

ﻣﺸﮑﻞ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﮐﺠﺎﯾــﺶ ﺍﯾﺮﺍﺩ ﺩﺍﺭﺩ..؟
ﺗﻨﻬﺎ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﻣﺸﮑﻞ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮔﻮﺭﺳﺘﺎﻥ ﺁﺭﻣﯿﺪﻩ ﺍﻧﺪ...
ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻧﺸــﺎﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﺍﯾﻦ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺗﻮ ﺩﺍﺭﯼ ﺗﻼشــــــ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ...
ﻣﺸﮑﻼﺕ ﯾﻌﻨﯽ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺗﻐﯿﯿـــ ــــﺮ ﺯﻧﺪﮔﯿﺖ ﻫﺴﺘﯽ...
ﻣﺸﮑﻼﺕ ﯾﻌﻨﯽ ﺗﻮ ﻣﯿﺨﻮﺍﯼ ﮐﻪ ﻋﻮﺽ ﺑﺸﯽ...
ﺍﯾﻨﻮ ﺑﺪﻭﻥ ﺗﻮ ﺩﺭ ﺳﺎﯾﻪ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺭﺷــﺪ ﻣﯿﮑﻨﯽ ﻭ ﻗﻮﯾﺘﺮ ﻣﯿﺸﯽ...

ﻣﺸﮑﻞ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﺯﻧـــ ـــﺪﻩ ﺑﻮﺩﻥ ﺗﻮﺳﺖ...
ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﻪ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻫﻤﯿﺸﮕﯽ ﻧﯿﺴﺘﻦ...
ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﻧﻘﻀـــﺎ ﺩﺍﺭﻥ...
ﻫﻤﻪ ﺣــﻞ ﻣﯿﺸﻦ...!
ﻓﻘﻂ ﮐﻤﯽ ﺻﺒـــــــــﺮ...
...
آش رشته و جوجه کباب درطبیعت زیبای لرستان
parastoo
parastoo
۵۰
🌱
فقط مثبت‌ها را اطراف خود نگه دار!
آدم منفی‌ها چاه انرژی‌اند.
آن‌ها مانند افراد مریض و بیماری هستند که مرضشان به شدت واگیردار است.

ممکن است بعضی‌ از این به شدت منفی‌ ها افراد فامیل و حتی دوستان صمیمی‌ ات باشند،
فرقی نمی‌ کند...

به عنوان یک اصل بپذیر که منفی نگاه کردن به دنیا، بزرگترین ضربه‌ ای است که یک فرد می‌ تواند به خودش و آدم‌ های اطرافش بزند.

قانونی که باید رعایت کنی حذف یا نهایتا محدود کردن روابط خود با این افراد است.

"قانون نشست و برخاست فقط با مثبت‌ ها" میگوید :
با آدم‌ هایی رفت و آمد و نشست و برخاست کن که :
تو را واقعا دوست دارند.
تشویقت می‌ کنند.
به تو انگیزه می‌ بخشد.
دلگرمت می‌ کنند.
به تو غنایی می‌ بخشند.
و از همه مهم‌تر تو را خوشحال می‌ كند
...
یه روز خوب بهاری.نان روغنی(چُرَک یا چِزِنَک) قلعه سنگی
parastoo
parastoo
۵۴
👤 #الهی_قمشه‌‌ای

میلیاردها انسان در جهان متولد شده اند
اما هیچ یک اثر انگشت مشابه نداشته اند
اثر انگشت تو، امضای خداوند است...

که اتفاقی به دنیا نیامده ای و دعوت شده ای
تو منحصر به فردی مشابه یا بدل نداری تو اصل اصل هستی و تکرار نشدنی...

وقتی انتخاب شده بودن و منحصر به فرد بودنت را یاد آوری کنی٬ دیگر خودت را با هیچکس مقایسه نمیکنی
و احساس حقارت یا برتری که حاصل مقایسه کردن است از وجودت محو میشود...
...
اینم کیک به مناسبت وکیل شدن بنده
parastoo
parastoo
۷۰

🎯هر زمان که احساس کردی بی انگیزه ای، این جملات رو به یاد داشته باش:

• «رویاهایت را به خاطر بسپار و برایشان بجنگ. باید بدانی که از زندگی چه می‌خواهی و تنها یک چیز تو را از تحقق آرزوهایت بازمی‌دارد: ترس از شکست.»
پائولو کوئیلو

• «من بارها و بارها و بارها در زندگی شکست خورده ‌ام و این دلیل موفقیت من است.»
مایکل جوردن

• «در مقابل تغییرات زندگی نایستید که چیزی به‌ جز اندوه برایتان به بار نخواهد آمد. بگذارید واقعیت، واقعیت بماند، بگذارید هرچیزی در مسیر جریان سیال و طبیعیِ خود پیش برود.»
لائو تزو

• «مردم اغلب می‌گویند انگیزه‌ ها دوام ندارند. خب، اثر حمام نیز ماندگار نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود روزانه دوش بگیرید.»
زیگ زیگلار

• «شگفت‌انگیز است که چطور یک فردای کوچک می‌تواند همه‌ی دیروزهای از دست رفته را جبران کند.»
جان گوئیر

• «زندگی همین امروز است. امروز تنها چیزی است که به وجودش اطمینان دارید؛ پس به چیزی علاقه مند شوید. سرگرمی و فراغتی برای خود دست ‌و پا کنید. بگذارید نسیم شور و اشتیاق به‌ سمت شما بوزد. طعم امروز را بچشید.»
دیل کارنگی
...
کیک کاکائویی
parastoo
parastoo
۱۸

کیک کاکائویی

۲ فروردین ۹۸
مشاهده موارد بیشتر
سایر کاربران
مامان مهرسانا 💞💝مریم هستم از شیراز 💜💜 ملودی اسم خواهرم بوده که فوت کرده 😔😔
تاشقایق هست...زندگی باید کرد..
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون