فوت و فن های پخت گوشت
فوت و فن های پخت گوشت

گوشت ، ماده اصلی پخت انواع غذاهاست اما چگونگی پخت آن در لطافت و خوشمزگی آن تاثیر بسزایی دارد. شما می‌توانید فوت و فن‌های طبخ گوشت لذیذ و خوشمزه را به آسانی و با خواندن این مطلب یاد بگیرید:
خواباندن گوشت:
خواباندن گوشت یعنی گوشت را با ادویه و چاشنی‌های مختلف، چند ساعتی بگذرید و سپس کباب کنید یا بپزید. خواباندن گوشت ، طعم آن را بسیار لذیذ می‌کند. اگر گوشت را در ادویه و روغن بخوابانید، می‌توانید آن را تا 3 ماه در فریزر نگاه دارید؛ در موقع نیاز بیرون بیاورید، کباب کنید و غذایی بسیار لذیذ فراهم سازید.
گوشت و مرغ را 3 تا 4 ساعت بخوابانید ولی ماهی، نیم‌ساعت کافی است. به هنگام کباب کردن مایع بیرون آمده از گوشت خوابیده را بتدریج روی گوشت بریزید تا طعم بهتری پیدا کند.
استفاده از سرکه در پختن گوشت‌
اگر گوشت یا استخوان قلم را 48 ساعت در آبی خیس کنید که اندکی سرکه دارد و آن را در یخچال نگه‌دارید مواد غذایی بسیاری وارد آن خواهد شد. در ضمن، به مدت طبخ کمتری نیاز خواهید داشت. برای حداکثر استفاده، خوب است گوشت و استخوان را به قطعات کوچک تقسیم کنید تا سرکه در آن نفوذ کند.
پختن استخوان‌های گوشت‌
وقتی که استخوان را می‌پزید برای آن‌که مواد غذایی بیشتری از استخوان خارج شود، چند عدد گوجه‌فرنگی یا مقداری سرکه به آن اضافه کنید. آب استخوان خواص غذایی زیادی دارد؛ پس درمصرف آن کوتاهی کنید.
شستن گوشت قبل از فریز کردن‌
هنگام ذوب گوشت یخ زده، بسیاری از مواد غذایی همراه شیره از آن بیرون می‌آید. بنابراین گوشت را پیش از آن‌که در فریزر بگذارید خوب بشویید تا بعد بتوانید شیره آن را همراه گوشت بپزید
دمای پخت گوشت‌
نکته مهم درباره پخت گوشت این است که اگر حرارت زیاد به مدت طولانی به آن برسد، گوشت سفت می‌شود. اگر دقت کرده باشید، گوشت کبابی یا سرخ شده را به راحتی می‌توانید بخورید ولی همان گوشت برای آبپز شدن به دو سه ساعت وقت نیاز دارد چون پروتئین در حرارت زیاد سخت می‌شود.
تحقیقات نشان داده که گوشت بهتر است در درجه حرارت کم پخته شود و سعی کنیم با همان آب اولیه پخته شود. اگر می‌بینیم گوشتی که رگه‌های چربی دارد نرم‌تر می‌شود به این دلیل است که چربی بخصوص وقتی که داغ نباشد حرارت را به آرامی منتقل می‌کند.
به هنگام تهیه ژیگو اگر گوشت را به اندازه و با درجه حرارت کم بپزید، گوشت بهراحتی و به زودی سرخ می‌شود، سفت نمی‌شود و همه گوشت به صورت یکنواخت می‌پزد. در حرارت کم، گوشت کمتر جمع می‌شود و صورت ظاهری آن زیباتر می‌ماند و نیز پر آب‌تر است. همچنین شیره مواد معدنی آن حفظ می‌شود.

مقالات پیشنهادی
فوت و فن سوپ خوشمزه
فوت و فن سوپ خوشمزه
فوت و فن های ته چین قالبی
فوت و فن های ته چین قالبی
فوت ‌و فن‌های آشپزهای حرفه‌ای برای پخت کوفته
فوت ‌و فن‌های آشپزهای حرفه‌ای برای پخت کوفته
ترفند های پختن سریع انواع گوشت
ترفند های پختن سریع انواع گوشت
روش پخت حبوبات
روش پخت حبوبات
خوش طعم کردن گوشت
خوش طعم کردن گوشت
نظرات
۰
...
سلام
علی هستم سنندج ۲۸ مجردم
۱ ماه پیش
۰
منوامیدم
سلام.خیلی خوبه این قسمت.نکات ازشپزی.روازحالت انلاین دربیارین.ممنون میشم
۲ ماه پیش
۰
منوامیدم
عالیه
۲ ماه پیش
۰
Fahime
😐👍
۱۶ مرداد ۹۸
۰
علیرضا
سلام باید گوشت چرخ کرده شما کمی چربی داشته باشد مثلاً یک چهارم آن چربی یا(پی )گوسفندی داشته باشد وبعد شکل دادن به گوشت قبل ریختن آن درغذاباید کمی به آن آرد بزنید خیلی کم که مانع ازوارفتن گوشت شود
۴ مرداد ۹۸
۰
ملکه ی خردادی
سلام عزیز احتمالن چربی گوشت زیاده ویاکم ورز میدید وموقع پخت اول باید اب جوش باشه وشعله کم وقلقلی ها رابه ارامی داخل قابلمه بیندازید
۲۵ اردیبهشت ۹۸
۱
مریم
سلام ببخشید نمیدونستم باید سوالم رو کجا ارسال کنم
من هر موقع میخوام گوست چرخ کرده درست کنم موقع پخت گوشتش یه کم وا میرم و نرمه حتی اگه شعله کم باشه و پیاز داشته باشه هم این اتفاق میفته
میخواستم بپرسم اشکال کجاست
اگر میشه راهنماییم کنید
۲۲ اردیبهشت ۹۸
۲
رها
سلام برنامه عالیه ولی باید حتما آنلاین باشی تا بتونی ازش استفاده کنی لطفا یک کاری بکنید تا در صورت افلاین بودن هم بتونیم از مطالبتان استفاده بکنیم مرسی خدا قوت
۱۱ بهمن ۹۷
۱
یاعلی
سلام تروخدا چرا آنلاینه خب من نمیتونم زیاد آنلاین باشم
۲۳ آبان ۹۷
۳
raha93
سلام پاپیون جونم همه مزالبت عالیه ولایک داره
ففط کاش میشد حالت آنلاین ازبعضی مطالب برداشته بشه
۲۶ مهر ۹۷
سایر کاربران
not need anything♡ 💕🐰
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
❤بانویی از تبار قزلباش❤
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
از لطف همه ی دوستانی که کارهام رو میبینن تشکر میکنم💗