خانم آقا مهدی
خانم آقا مهدی
به ترتیب
به ترتیب
خورش قرمه سبزی

خورش قرمه سبزی

۴ روز پیش

ﺩﺧﺘﺮﻫﺎﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺜﻞ ﺳﯿﺐ ﺭﻭﯼ ﺩﺭﺧﺖ ﻫﺴﺘﻦ
ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ ﻧﻘﻄﻪ ﺩﺭﺧﺖ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ
ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺁﻭﺭﺩﻧﺸﺎﻥ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﺷﺎﺳﯽ ﺑﻠﻨﺪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ
ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺷﻮﻫﺮ ﻣﻦ شاسى بلند ﻧﺪﺍﺷﺖ ﺑﺎ ﺩﻣﭙﺎﯾﯽ ﺯﺩ ﻣﻦ ﺍﻓﺘﺎﺩﻡ😂😂😂😂✋
...
کماج اصل همدان (بدون خمیرمایه)
دوستای گلم دستور این کماجا تو دستور پختم هست. فوق العاده خوش پخت و خوشمزه ان . و بافت نرم و لطیفی دارن تا الانم دوستانی که پختن راضی بودن، خوشحال میشم امتحانش کنین عزیزان.
راستی دوستای گلم چایی که گذاشتم چای برگ به هستش رنگش فوق العاده اس اصلا تغییر رنگ نمیده. من که صبح برگ به دم میذارم تا آخر شب همین رنگیه تازه مزشم خیلی از چای سیاه بهتره. الان که دیگه چای سیاها همش رنگن خیلی مضرن ولی برگ به هیچ ضرری نداره من الان 2 ساله چای سیاه نخریدم فقط برگ درخت به میخرم دم میکنم.
خواص دارویی برگ به

برگ به یک ماده ی ضدعفونی کننده قوی است و در شرایط زخم های سطحی می توان آن را در کمی آب جوشانده تا نرم شده و سپس به شکل ضماد روی زخم گذاشته و با جوشانده ی برگ به نیز  زخم را شستشو داد.به و تخم آن تسکین دهنده ی سرفه و مشکلات ریوی هستند، برگ به نیز در تسکین سرفه و دردهای قفسه ی سینه موثر است، دم کرده ی آن نرم کننده سینه و گرفتگی صدا و گلو است، همچنین برگ به را برای رفع سرفه و گرفتگی سینه می توان پس از جوشاندن به شکل ضماد روی سینه گذاشت و آن را با پارچه پوشاند تا به رفع سرفه کمک کند.چای برگ به باز کننده ی رگ های قلب است و از آن می توان برای رفع مشکلات رگ های کرونر قلب استفاده کرد.
چای به برای مشکلات ریوی مانند سرفه بسیار موثر است و از گذشته تا به امروز مورد استفاده بوده است.از دم کرده­ی برگ به در تقویت موها و رنگ پوست استفاده می­شود، همچنین برگ به می تواند در کدر کردن رنگ مو موثر باشد.
امیدوارم مفید باشه
...
شربت چای ترش

شربت چای ترش

۲ هفته پیش
با دستور دوست عزیزم مامان راستین. خیلی خیلی خوشمزه اس
...
خوراک‌ لوبیا

خوراک‌ لوبیا

۲ هفته پیش
سلام دوستای گلم. یه شام عالی و خوشمزه و راحت که با ترشی سیر خیلی خوشمزه میشه. ترشی سیرم با دستور دوست گلمون خانومی درست کردم خیارشورم کار خودمه. شام سبک و خوشمزه ای بود.
...
کاچی بزرک (ذرح قویماقی)
سلام عزیزای دل. قویماق بزرک پختم با بزرک اصل تبریز، تبریزیا میدونن این خوشمزه چقدر مقویه
عسل اردبیل و خرمای کرمان و بزرک تبریز رو همسری برام سفارش داده بود بیارن ، قریونش برم خودش نشسته عسل از مومش جدا کرده و بزرک و پاک کرد وشسته و آسیابش کرده حتی خرماهارم شسته تا کاملا تمیز باشن و سپرده که هر روز باید از این خوشمزه ها بخورم تا تقویت بشم . فدای مهربونیات همسر عزیزم .مرسی واسه همه ی زحمتایی که واسه زندگیمون میکشی.
دو روز یه بار از این قویماق میپزم میخوریم خیلی خیلی خوشمزه اس. مرسی از دستور خوبت عزیزم
...
دلمه برگ مو

دلمه برگ مو

۲ هفته پیش
سلام دوستای گلم. این دلمه های خوشگل و خوشمزه رو مامان جووونم عزیزدلم واسه افطاری که مهمونش بودیم زحمت کشیده بود درست کرده بود. دست گلت درد نکنه مامان جووونم. مرسی واسه همه ی زحمتایی که برامون کشیدی. این گلدونام گلدونای مامان جووونمه که مثل خودش خوشگلن.
...
شله زرد

شله زرد

۳ هفته پیش
شله زرد قشنگ من. خودم که عاشق عکسش شدم. مخصوصا اون غنچه های خوشگل که همسری برام از سفر یه روزه اش سوغات آورده. خیلی قشنگن مگه نه؟؟؟؟؟؟
...
کماج اصل همدان (بدون خمیرمایه)
سلام دوستای گلم. دستور پخت این خوشمزه به تازگی تایید شده. بسیار نون خوشمزه و راحتیه. موادشم ساده و همیشه در دسترسه. امیدوارم درست کنید و لذتشو ببرید
...
بامیه بدون تخم مرغ
سلام دوستای عزیزم. اینم از بامیه های من با دستور ریحانه خانوم عزیز. چون ماسوره نداشتم خمیرشو قالب زدم پارسالم همین کارو کرده بودم . خیلی ترد و خوشمزه شده بود. مرسی ریحانه خانوم گل
...
کاچی

کاچی

۳ هفته پیش
سلام دوستای عزیزم . بالاخره منم کاچی پختم با دستور فری کاچی گل. خیلی خیلی خوشمزه شده بود برای افطار خوردم مرسی فریبا جووون
راستی خوشگلا لوگو روی عکسمو دیدین؟؟؟؟؟ تازه درستش کردم. خوشگله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
...
کیک شکلاتی

کیک شکلاتی

۴ هفته پیش
سلام دوستای گلم. از اول ماه اردیبهشت دلم میخواست برای تبریک تولد خواهر عزیزم زهرا که کارامو دنبال میکنه و دوست عزیزم سمانه حبیبی که تولدشون تو این ماه قشنگ هستش کیک درست کنم ولی همزنم مورد پیدا کرد و نشد. دیروز همزنمو همسر عزیزم برام درست کرد و من دست به کار شدم و این کیک خوشگل برای تبریک به این دو عزیز که تولدشون 26 و 27 اردیبهشت هستش درست کردم.
تولدت مبارک خواهر عزیزم . تولدت مبارک سمانه جون دوست عزیزم
...
کوفته تبریزی

کوفته تبریزی

۴ هفته پیش
یعنی این کوفته عشقه، مخصوصا از نوع تبریزیش.
یاشاسین آذربایجان
...
حلیم گندم

حلیم گندم

۴ هفته پیش
سلام دوستای گلم. اینم از حلیم برای افطار دیشب با تزیین هول هولکی. عزیزای دل ورق بزنید عکسشو تو قابلمه هم ببینید
...
خورش قیمه

خورش قیمه

۱ ماه پیش
سلام دوستای گلم. خیلی خیلی ممنونم از لطف بی نهایتتون.
...
کیک پرتقالی دو تخم مرغی
ایشون کیک مورد علاقه من هستن. دوستای گلم ورق بزنید بافتشم ببینید
...
مشاهده موارد بیشتر
سایر کاربران
محبوبه خدمتی _شیراز معاون دبستان همکاری با آموزشگاه آشپزی چاشنی😊
آدرس اینستا و تلگرام shirinkade_kerman قبول سفارش کیک و شیرینی و دسر در کرمان
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کیک زیبای من
یه تازه عروس ۱۹ساله تاریخ ورود به جمع دوستان پاپیونی٩٧/٨/٣۰
کاربر فعال سرآشپز پاپیون