chakavak
chakavak
به ترتیب

دستور پختی یافت نشد

به ترتیب
کیک شنی

کیک شنی

۲ هفته پیش
و‌باز هم‌کیک شنی. خیلی خوشمزه بود دوباره درست کردم.بفرمایید
...
بریون
chakavak
chakavak
۱۱

بریون

۲ هفته پیش
اینم یه ناهار ساده
...
کشک خونگی

کشک خونگی

۲ هفته پیش
...
کیک شنی
chakavak
chakavak
۱۴

کیک شنی

۴ هفته پیش
واقعا کیک بی نظیری بود ممنون از دستور خانم نسرین رنجبری عزیز. حتما امتحان کتید خیلی خوشمزه شد. #کیک#تم #ساحل#دریا#آبی#کیک_شنی #شیر_عسلی #پودر_نارگیل
...
اسنک
chakavak
chakavak
۱۵

اسنک

۱ ماه پیش
این عکس مال چند روز پیشه فرصت نشد بفرستم تا الان. جاتون سبز خوشمزه شده بودن


#اسنک
#غذا_حاضری
#پیش_غذا
#غذا_سرد
#نوشابه #دلستر
#سوسیس #پنیر #قارچ #مرغ #نان_تست #ساندویچ
...
کیک هویج
chakavak
chakavak
۱۴

کیک هویج

۱ ماه پیش
#کیک_هویج_دارچین_گردو
کیک خوشمزه ای بود امتحان کنید حتما
...
کیک پرتقالی
chakavak
chakavak
۱۴

کیک پرتقالی

۱ ماه پیش
ممنونم از مارال فرهادی عزیزم با این دستور دلنشین.

به نظرتون چرا عکس هام فقط تو پیج خودم میاد جدیدا؟
#کیک_پرتقالی #رمضان#افطار#دسر
...
کیک‌ کشمشی
chakavak
chakavak
۳

کیک‌ کشمشی

۱ ماه پیش
چرا فقط عکس میاد تو پیج خودم. پاپیووون #کیک#رمضان #افطار
...
افطاری
chakavak
chakavak
۱۲

افطاری

۲ ماه پیش
#سفره_افطار__قورمه_سبزی

یکی دیگر از راه های افزایش همدلی که از ارکان هوش اخلاقیست:
پرسش مرتب در مورد احساسات دیگران. مثلا از کودکتان سؤال متید: فکر میکنی وقتی فهمیدم شاگرد اول شدی چه احساسی داشتم؟ یا مثلا ( تو فکر میکنی مردم زلزله زده چه حسی داشتند؟) با طرح اینگونه پرسش ها کودک مجبور میشود در مورد نگرانی های دیگران فکر کند و نتیجه ی این اندیشیدن های مرتب پرورش حساسیت های دلبندتان است. تحقیقات نشان داده اینگونه سوالات به کودک کمک میکند نیازها و احساسات دیگران را درک کند این کودکان بیش از هم سن و‌سالان خود درگیر کمک به دیگران میشوند.
برای کودکان‌کوچک تر نیز میتوانیم تصاویر واضح از روزنامه یا مجلات که نشاندهنده ی یک احساس مثل خشم. خوشحالی؛ ناراحتی هستند جدا کرده و به او نشان بدهیم.فرزند شما هر چه بزرگ تر میشود دایره ی احساساتش نیز بیش تر رشد میکند.کودک در مورد این احساسات و زمان کاربردشان هیچ نمیداند.زمانی که هر کدام از این احساسات را بروز میدهد او‌را مؤاخذه نکنید یا نسبت به آن بی اعتنا نباشید؛ بلکه با بردن نام آن احساس و توضیح در مورد آن؛ به او آرامش دهید.به عنوان مثال وقتی از اینکه کلاهی را سرش بگذارید عصبانی میشود و جیغ میکشد به او توضیح دهید حرکتش نشاندهنده ی چه احساسی است مثلا بگویید: ( خب میبینم‌که عصبانی هستی چون نمی خوای کلاهت رو سرت بذاری؛ ولی نیاز نیست جیغ و‌فریاد بکشی چون بدون این کلاه بیرون نمیری چونکه این کلاه تو‌رو در برابر نور آفتاب محافظت میکنه) به کودک اجازه دهید احساساتش را در هر موقعیتی نشان دهد.
...
نان مخصوص رمضان تبریز
chakavak
chakavak
۱۴
#نان_رمضان_تبریز
با دستور خانم نائبی عزیز درستش کردم

در صورتیکه به طور مداوم از کودک خود سؤال کنید: (چه احساسی داری؟) به شدت هوش اخلاقی او را افزایش میدهید. لازم است کودک قبل از توجه به احساسات دیگران بتواند حالات مختلف احساسی خود را شناسایی کند. از دیده ها و‌شنیده عای کودک خود اطلاع کامل داشته باشید. اجازه ندهید با دیدن تصاویر خشونت آمیز و‌تحقیر کننده احساسات کودک کاهش یافته و قدرت همدلی اش تباه شود.
...
کیک خیس شکلاتی

کیک خیس شکلاتی

۲ ماه پیش
الگوی اخلاقی خوب و نافذی برای کودک خود باشیم
فراموش نکنید به عنوان اولین و تأثیر گذار ترین آموزگار اخلاقی کودکتان هر رپزه در مقابل چشمان او قرار دارید و او با دیدن رفتار ها؛ انتخاب ها؛ عملکردها حرف ها و خلاصه جز به جز کارهای شما مغیارهای اخلاقی را یاد میگیرد به این ت ترتیب جزئی ترین و معمولی ترین کارهای شما-هر چند در زمانی کوتاه- میتواند حاوی درس های اخلاقی تأثیرگذاری باشد.مثلا واکنش شما به تقلب کودکتان یا دروغی که به دوستش گفته است. اذیت و آزار همسایه؛ برنامه هایی که مشاهده میکنید؛ کتابهایی که مطالعه میکنید و نوع رفتارتان با دوستان و خویشاوندان زیر ذره بین کودکتان قرار دارد.
...
مشاهده موارد بیشتر
سایر کاربران
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
اگر به خانه من آمدی، برای من ای مهربان چراغ بیاور ویک دریچه که از آن به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم.. برا مهربانیهایتان پاسخی جز دعای خیر نیست..
به گالری کوچک من خوش اومدید👋
سراجی هستم متولد مهر 67 (اهواز) مامان ابراهیم کوچولو🙌لیسانس ادبیات فارسی📚👓 ساکن کربلا🌷
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون