حلوای چهار آرد

حلوای چهار آرد

۱.۴k
۳۶
۵۰'
سان ساین
elahe.zk
elahe.zk
۱۲

سان ساین

۳۱ تیر ۹۸
کیک

کیک

۳۱ تیر ۹۸
سلام وقتتون بخیر
امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین چه میکنیدبا این گرمای هوا ؟
منکه همش میرم هواشناسی نگاه میکنم ببینم کی این گرما تموم میشه ولی انگار گرما قصد نداره بره همینطور موندگارشده
این کیک وبه یفارش مادرشوهرم برای ۴۰روزگی پسر خوار شوهرم پختم
...
کیک تولد
elahe.zk
elahe.zk
۱۱

کیک تولد

۲۴ تیر ۹۸
سلام به دوستان گل پاپیونی امیدوارم که همیشه حالتون خودتون ودلتون خوب باشه لبتون خندون و دلتون شاد باشه ،این کیک و بمناسبت تولد اقای همسر که امسال با تولد امام رضا یکی شده بود پختم .
...
کیک روز دختر
elahe.zk
elahe.zk
۴۳

کیک روز دختر

۱۴ تیر ۹۸
سلام ✋به همگی
میلاد حضرت معصومه (س) رو به همه دختران گل ومادرهای عزیز تبریک میگم .اینم کیکی که برا دخترام درست کردم ،وقتی شب بچه ها خوابیدن تا صبح بیدار موندم و این کیک و براشون پختم چون دوست داشتم غافلگیرشون کنم خودشون که خیلی خوششون اومد،
اولین بار بود روی کیک با فندانت کار کردم وقتی خواستم فندانت درست کنم متوجه شدم گلوکزم تموم شده دست بکار شدم و خودم درست کردم ولی فندانتم زیاد حالب نشده بود کارباهاش سخت بود مثل همیشه نبود نمیدونم بخاطر گلوکزش بود یا دلیل دیگه ای داشت بهر حال هرطور بود این کیک و درست کردم .
...
میز سالگرد ازدواجم
elahe.zk
elahe.zk
۵۶
سلام وقتتون بخیر وشادی
این میز سالگرد ازدواحم که دخترم برامون چیده ،کیک خودم پز بهمراه دسر فرانسوی وشیر نارگیل .
راستش من خیلی وقته که به پاپیون نمیام فقط اعلاناتم و‌چک میکنم ،البته میدونم بودو نبود من اینجا فرقی نمیکنه میخواستم دیگه عکس نفرستم ولی نتونستم جلو خودم وبگیرم ،الان هم انتظار لایک ندارم فقط دوست داشتم این عکس و بفرستم .
امیدوارم که شادو پیروز باشین
...
شیرینی زبان (با خمیر هزار لا)
elahe.zk
elahe.zk
۲۵
سلام دوستان گلم وقتتون بخیر،طاعاتتون قبول .
این شیرینی زبان به همراه مراحل درست کردن خمیر وطرز تهیه :
خمیر هزارلا
تخم مرغ ۱ عدد
روغن جامد ۱۶۰ گرم
روغن مایع ۲۰ گرم
آب سرد ۱۴۰ گرم
آرد۳۰۰ گرم
جوهرلیمو ۱ پنس
بهتر است تمام مواد خنک باشد.
طرز تهیه مرخله اول لفافه کردن روغن است درون سینی کمی آرد می پاشیم الک می کنیم سپس روغن جامد را با کاردک از روی قالب ان میتراشیم سپی با کمک دست وکاردکاطراف وروی روغنهاراصاف میکنیم وکاملافشرده میکنیم اینکار به ورقه شدن روغن کمک زیادی میکند واسم اینکار لفافه کردن روغن است درنهایت باید به یک مکعب مستطیلبه قطر ۱ سانت برسیم سپس آن را با نایلون درون یخچال‌ نیم ساعت استراحت میدهیم تا جاییکه فقط سرد و نرم شود نه سفت و منجمد.
مرحله دوم آماده سازی خمیر:
تخم مرغ را در ظرف گودی با چنگال تا حدی میزنیم که فقط ازحالت لختگی در آید روغن مایع و جوهرلیمو وآب سرد را افزوده دوباره با چنگال هم میزنیم آرد را کم کم الک کرده تا جایی که خمیر منسجم شود ودراین مرحله هنوز کمی خمیر چسبندگی دارد اما با کمی ورز دادن یا صربه زدن از حالت چسبندکی خارج می شود.باید دقت کرد دراین مرحله نباید آرد بیستر از دیتور به خورد خمیر داد مگر درحد ۲ قاشق سوپخوری وگرنه خمیر لطافت ونرمی خودرا از دست می دهید‌.
مرحله سوم:
لفاف روغن را از یخچال بیرون آورده وبابرس آرد اصافی روی آن را کنار میزنیم روی میزکاررا آردپاشی میکنیم وخمیر را باوردنه کاملا نازک میکنیم قطر خمیر حدود ۱ سانت بابرس ارد اضافی را ازروی خمیر کنارزده ولفاف روغن را روی آن میگذاریم تقریبا وسط خمیر کناره های خمیر را روی هم می آوریم.از هر طرف باید فاصله روغن تا لبه تا شده حدود ۲ سانت باشد .یعنی خمیر کاملااز کنار روغن تا نکنید. باوردنه روی خمیر به آرامی می کشیم از وسژ به طرف کناره ها تا نازک شود.
مرحله چهارم تازدن خمیر:
دراین مرخله خمیر باید تا بخورد یا سه مرحله هر بار سس تا‌،یاشش مرحله هرکدام سه تا من از راه اول میرم خمیر را روی سطح آردپاشی شده باز میکنیم آرد اضافی را بابرس کنار میزنیم از کنار دولبه خمیر را تا میزنیم.دوباره برس می کشیم سپس دوباره کناره را تا میزنیم تا لبه ها به هم برسد.بازهم آرد اضافی را کنار زده ودولبه را روی هم می آوریم .خمیر را درون یخچال ۱۵ دقیقه استراحت میدهیم.سپس بیرون آورده وآن را افقی روی میز گذاشته(برعکس مرحله قبل خمیر را باز میکنیم) وبا فشار‌وردنه کشی میکنیم مانند مراخل قبل بازهم خمیر را شش تا زده ودوباره ۱۵ دقیقه استراحت میدهیم درون یخچال خمیر را بیرون آورده وروی میز آرد پاشی شده خمیر را کاملا نازک بازک میکنیم سپس از هرطرف باندازه۳ سانت برش زده وچپه روی خمیر میگذاریم شبیه قاب عکس.بعد از بری کشی آرد دوباره خمیر را شش تا میزنیم وبازهم ۱۵ دقیقه استراحت میدهیم .
مرحله آخر قالب زدن:
خمیر را بازهم‌روی سطح آردپاشی شده باز میکنیم برای زبان قطر خمیر ۱/۵ سانت اما برای شیرینیهای دیگر حدود نیم سانت کافیه این شیرینیها رو نزدیک به هم تو قالب میچینیم نیازی به چرب کردن قالب نیست.بازهم ۱۵ دقیقه استراحت میدهیم داخل یخچال.فررا با آخرین درجه روشن میکنیم تا گرم شود ظرف بزرگی پر آب در طبقه پایین فر می کذاریم وقتی فر کاملا داغ شد.سینی شیرینی ها رادرون فر میگذایم وبلافاصله حرارت رو روی ۲۲۰ پایین می آوریم کمی صبر میکنیم وقتی شیرینیها پف حرد حرارت را روی ۱۸۰ آورده وحدود ۳۰ دقیقه زمان میدهیم .
برای رویه شیرینی قبل از اینکه داخل فر بزاریم روش و با شربت غلیظ رومال میزنیم و کمی شکر میپاشیم وقتی که از فر بیرون اوردیم دوباره شربت میزنیم و داخل فر میزاریم و گریل و روشن میکنیم تا رنگش تیره بشه و وقتی از بیرون آوردین دوباره شربت بزنین تا براق بشه
...
کیک روز معلم

کیک روز معلم

۲۳ اردیبهشت ۹۸
سلام دوباره ،این کیک و هم برا معلم دختر کوچکم درست کردم ایشون هم خیلی راضی بودن و تعریف کردن .
برا روز جشن الفبا هم بمن سفارش دادن تا کیک و من بپزم براشون.
...
کیک تولد
elahe.zk
elahe.zk
۱۲

کیک تولد

۲۳ اردیبهشت ۹۸
سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه و دلتون شاد ،طاعاتتون قبول درگاه حق .
این کیک و بعنوان هدیه تولد برای پسر خواهر شوهرم درست کردم خیلی عجله ای شد ولی در کل بد نبود .

یه سوال : عکس های دوستان برای شما هم نمیاد یا واسه من اینجوریه ؟! وقتی هم با کلی صبرو تامل منتظر میمونم بیاد فوقش دوتا سه عکس بعد مینویسه در خال بارگیریو همینجوری میمونه.
...
کیک روز معلم

کیک روز معلم

۲۳ اردیبهشت ۹۸
سلام وقت بخیر ،
این کیک و برای روز معلم واسه معلم دختر بزرگم درست کردم حسابی غافلگیر شدن و‌کلی هم خوششون اومد مخصوصا از طعمش .
التماس دعا دوستان.
...
کیک تولد
elahe.zk
elahe.zk
۲۶

کیک تولد

۳ فروردین ۹۸
سلام عزیزان وقتتون بخیروشادی سال نو مبارک امیدوارم که امسال ،سال خوب وپربرکت باشه برای همکی همراه با سلامتی و دل خوش .
این کیک تولد مامان عزیزم که ۲۶ اسفند بود ببخشید که اینروزا نمیتونم زیاد بیام به کارهاتون سربزنم ،امسال بخاطر ححم بالای کارهام از خستگی بیمار شدم و،وقت نداشتم کارهاتون وببینم ولایک کنم .
...
کیک روز پدر
elahe.zk
elahe.zk
۱۰

کیک روز پدر

۳ فروردین ۹۸
سلام دوباره اینم سفارش خواهرشوهر عزیزم برای روز پدر بود .
...
شیرینی گل مینا
elahe.zk
elahe.zk
۴۷

شیرینی گل مینا

۱۱ اسفند ۹۷
پاستیل براق
elahe.zk
elahe.zk
۱۳

پاستیل براق

۷ اسفند ۹۷
سلام‌وقتتون بخیروشادی
این پاستیل هارو که یدونش و پسرم گرفته دستش و اسرار داشت عکس دستش وبگیرم بمناسبت روز مادر برا خودم درست کردم گفتم بزار خودم و تحویل بگیرم 😀
...
کیک اسفنجی
elahe.zk
elahe.zk
۱۸

کیک اسفنجی

۷ اسفند ۹۷
سلام و درود فراوون به شما دوستان پاپیونی گل ،روز زن و مادر و به همه خانمهای گل تبریک میگم انشالله همیشه سلامت وپاینده باشین وبه آرزوهای خوبتون برسین این کیک و به سفارش یه مهد کودک برای جشن روز مادر درست کردم بالاخره نتونستم دربرابر سفارشها مقاومت کنم و قبول کردم اصلا فکرش و نمیکردم که کارام مورد استقبال قرار بگیره آخه من تو خامه کشی زیاد وارد نیستم باید یه دوره برم و تمیز کاری و یاد بگیرم .انیدوارم همگی موفق و پیروز باشین
...
مشاهده موارد بیشتر
سایر کاربران
اگر به خانه من آمدی، برای من ای مهربان چراغ بیاور ویک دریچه که از آن به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم.. برا مهربانیهایتان پاسخی جز دعای خیر نیست..
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
ب عشق همسرم❤ و2تاپسرای❤❤ گلم آشپزی میکنم..
👑تک دختر بابام👸متولد76/6/1😉شهریوری👑
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون