عکس کیک گلاب و زعفران با دستور
محبوبه گلماه
۴۲
۶۶۶

کیک گلاب و زعفران با دستور

۱۷ مهر ۰
#کیک_گلاب_زعفران_با_آرد_نانوایی
#کیک_گلاب_و_زعفران
#کیک_گلاب_و_زعفران_در_پلوپز

سلام دوستان گل پاپیونی ها🌹😊(نام کاربری من mahboobeh_71@)
این کیک بسیار طعم و بافت عالی داره بینظیره حتما امتحان کنید😉👌 بنابراین دستورشو میزارم 👇
مواد لازم
۵ عدد تخم مرغ
۲ لیوان آرد نانوایی
۱ ق م بکین پودر
۱ لیوان سرخالی شکر
۳ قطره اسانس وانیل (خود پودر وانیل نوک ق چ)
نصف لیوان شیر
۱/۳ لیوان گلاب
۱/۳ لیوان کمتر روغن مایع
برای تزیین: ۳ تا ۴ ق غ شربت حلوا
پودر نارگیل
خلال پسته
شکلات چیپسی و اشکی
غنچه گل محمدی

طرز تهیه
برای شروع تمام مواد را از ۳۰ دقیقه قبل در دمای محیط قرار دهید تا به دمای کافی برسه. قابلمه پلوپز را کمی چرب کنید و کاغذروغنی بزارید. آرد نانوایی را با بکین پودر مخلوط و ۳ بار الک کنید.
برای شروع کیک
ابتدا تخم مرغ هارو در ظرفی بشکنید و ۵ دقیقه با دور متوسط همزن بزنید تا کف کند بعد شکر و اسانس وانیل را افزوده و با دور تند همزن حدود ۱۰ دقیقه بزنید تا به رنگ کرمی روشن و کشدار در بیاد. بعد گلاب و شیر و زعفران را اضافه کنید با دورکند همزن در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد روغن مایع را افزوده و در حد مخلوط شدن با همزن بزنید و همزن را خاموش کنید و کنار بزارید.
سپس آرد و بکین پودر الک شده رو در سه مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و با لیسک آرام و دورانی هم بزنید حالا مایه کیک را در قابلمه پلوپز بریزید و ۳ بار ضربه آرام به زمین بکوبید تا هوای اضافه آن خارج شود
قابلمه را در دستگاه پلوپز قرار دهید و قسمت فهرست رو بزنید روی گزینه کیک بعد دکمه شروع رو بزنید خودش زمان رو میسنجه کیک آماده که بشه دکمه گرم نگهداشتن روشن میشه اونوقت میتونید با خلال دندان چک کنید اگر مایه ای به کیک نچسبید کیک پخته ست.
این کیک را میتوان به دو روش دیگر هم بپزید #بدون_فر میتونید در قابلمه یا تابه معمولی که کاغذروغنی هم گذاشتید و شعله پخش کن هم روی شعله گاز قرار دادید و در قابلمه رو دمکنی گذاشتید با حرارت خیلی کم به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بپزید.
#در_فر میتونید در قالب قطر ۲۰ تا ۲۳ سانت با دمای فرر۱۷۵ درجه به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بپزید و دمای فرها متفاوته.
این هم از کیک گلاب و زعفران خوشمزه و خوش بافت عالی ما 😉 برای تزیین هم : من کمی از شربت حلوا که از قبل داشتم فقط گذاشتم تو دمای محیط و کیک رو چند سورلخ زدم و شربت رو رومال کردم (وقتی کیک گرم باشه و داغ نباشه فقط گرم) بعد با پودر نارگیل و خلال پسته غنچه گل محمدی شکلات چیپسی وشکلات اشکی به سلیقه خودتون تزیین کنید.
...
نظرات