عکس مرغ شکم پر

مرغ شکم پر

۱۰ آذر ۰۰
😜سالاد فصل
😍ترشی مخلوط
😘خیارشور


🍗برای چندمین باره درست میکنم خانواده خیلی میپسندن امیدوارم شمام از سفره دلنگیزم خوشتون بیاد با لایک و کامنت خوشحالم کنیدمرغ متوسط ۱ عدد
روغن ۱/۳ پیمانه
کره ۵۰ گرم
زعفران دم کرده به مقدار لازم
نمک و فلفل و پودر خردل از هر کدام ۱ قاشق چای خوری
آلو خورشتی ۱۵ عدد
گردو (نگینی) ۱/۲ پیمانه
دانه انار ۱/۲ پیمانه
جعفری و گشنیز ۳۰۰ گرم
زرشک ۳ قاشق سوپ خوری
رب انار ۵ قاشق غذا خوری
پیاز ۱ عدد
سیر ۴ حبه
نمک و فلفل و زرد چوبه و ادویه به مقدار لازم

طرز تهیه
۱- پوست مرغ رو بگیرید, داخل شکمش رو خالی کنید و تمیز بشویید. نمک و فلفل و پودر خردل و زعفران رو با روغن مخلوط کنید و دور مرغ و داخل شکم مرغ رو با این مواد مزه دار کنید. برای ۱ ساعت اجازه بدید تا مرغ مزه دار بشه.
۲- آلوها رو خیس کنید و بشویید, زرشک رو خیس کنید و بعد از ۵ دقیقه آبکش کنید.
۳- پیاز و سیر رو با هم تفت بدید, وقتی خوب سرخ شدند, سبزی رو اضافه کنید و تفت بدید, حالا آلوها و زرشک و گردو, دانه انار و رب انار رو اضافه کنید و اجازه بدید تا آب مواد کشیده بشه و خوب تفت بخورند. نمک و فلفل و ادویه و زردچوبه اضافه کنید و حرارت رو خاموش کنید.
۴- مرغ رو روی سطح کار بذارید, جوری که ساق مرغ رو به بالا باشه. داخل شکم مرغ رو با این مواد پر کنید. قسمت زیر شکم رو با خلال دندان فیکس کنید که باز نشه و پاهای مرغ رو هم با نخ نسوز ببندید تا موقع پخت باز نشه!
۵- فویل آلومینیم رو چرب کنید, مرغ شکم پر رو روی اون بذارید و خوب ببندید و در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ سانتی گراد به مدت ۲ ساعت بذارید بپزه.
۶- توی این مدت ۲ تا ۳ بار, مرغ رو از فر در بیارید و روی اون مخلوط کره آب شده و زعفران بمالید و دوباره فویل رو ببندید و توی فر بذارید.
۷- بعد از ۲ ساعت, فویل رو باز کنید و گریل رو روشن کنید و دوباره در فر بذارید تا مرغ برشته بشه!

...
نظرات