Arezoo.(Ar.sh)
Arezoo.(Ar.sh)
کیک ماربل
Arezoo.(Ar.sh)
۱.۴k

کیک ماربل

۱۶ مهر ۹۹

کیک ماربل باخامه شکلاتی.
این کیک تویه سینی متوسط که برای داخل سولاردام مناسبه درست کردم.این دستور خودمه کره هم نداره
تخم مرغ شش عدد
شیر ۱.۵پیمانه
بکینگ پودر ۲.۵قاشق غذاخوری
روغن نصف پیمانه
اسانس موز پنج قطره
آرد ۳پیمانه.یک دوم هم حدا کنار میزاریم
پودر کاکائو یک دوم پیمانه
شکر ۲.۵پیمانه
وانیل نصف قاشق چایخوری
تخم مرغا وانیل شکر اسانس موز همه رو میریزیم تو ظرف باهمزن اونقد میزنیم که خیلی غلیظو کشدار بشه قشنگ باید غلیظ بشه.بعد شیرو روغن اظافه میکنیم با دور متوسط میزنیم تامخلوط شن واردو ب پ که سه بار الک کردیم به مواد اظافه من نصف اردو ریختم یه دورکند با همزن زدم بقیه اردو ریختم بالیسک زدم موادش خیلی زیاده باید ظرفتون بزرگ باشه.بعد حالا چکار میکنین موادو تقسیم میکنین توی دوتا ظرف ویک دوم ارد به یکیشون میزنین ویک دوم پودر کاکائو به ظرف دیگه قالبم چربو ارد پاشی من باکره چرب کردم وسولاردام از قبل گرم کردم اول مواد سفید رنگو ریختم بعدشم قاشق قاشق مواد شکلاتی ریختم روی مواد سعی کنین که روش بریزین سطح مواد قبلی که سفید رنگه بپوشونه بعد باچاقو از ته قالب چنتا خط بکشین ودراخر یه دیس بشقابی بزارین روقالب کیک وداخل سولاردام دما ۱۷۰ وزمان یکساعت قرار بدین یه نیم ساعت اخر دیسو بردارین خلال بزنین ممکنه بیشتر طول بکشه توفرم نمیدونم چقد دما زمان میخواد😅خیلی پف میکنه ها اصن یه چیز عجیب.بعدش واسه این ژیگولیجات کیکمون که خنک شد با رینگ گرد قطعات گرد جداکنین توعکسا هست ورق بزنین بعد خامه شکلاتی فرم بدین. نیم کیلو خامه قنادی مارک گلرود فرم دادم یه ماستخوری گاناش غلیظ درست کردم خنک شد به خامه اظافه کردم وباهمزن زدم تا خوب فرم گرفت وکیکهارو ازوسط دونیم تقسیم کردم وباخامه تزیین کردم.اگه سفارشی بخواین درست کنین یا فرداش بخواد سرو بشه باید طلق دورش بکشین خشک نشه.
توپک ها هم اظافه کیک واظافه خامه دوقاشق غذا خوری فروتفیل البالو. اسانس موز دوقطره.واینارو مخلوط کردم داخل پودر کاکائو پودر پسته وبیسکوییت پودر شده به همین راحتی وخوشمزگی.
ممنون از همراهیتون.
...
دسر آرامش
Blackberry cake
Arezoo.(Ar.sh)
۷۸۸

دسر آرامش Blackberry cake

۲۳ شهریور ۹۹
سلام دوستان خواهشمندم ورق بزنید لایه های این دسر زیبا رو ببینیدبا کاور خمیر شکلات ،کرم ایتالیایی
لایه های موس وانیلی ،ژله توت،کیک توت سیاه توعکس دوم اگه میشد زوم کرد خیلی خوب بود قطره های طلایی رنگ دیده میشد. اخه روخمیر شکلات پودر میریزیم بعد یه مدت تبدیل به قطره میشه زیبانیست؟به نظرم که هم ارامش داره هم رویاییه😍 طعم این دسر تواستوری گفتم انگار دارین شکلات توت فرنگی بامغزی ترشش میخورین.


کیک تمشک ویا توت سیاه این کیک برای هردونوع میوه تمشک و توت سیاه صدق میکند.
کره:۸۹گرم
پوره تمشک (توت سیاه):۲۰۲گرم
آرد:۱۸۰گرم
تخم مرغ:۷۹گرم
شکر۱۹۸گرم(اگر مربای تمشک بود۸۰گرم شکر استفاده شود)
بکینگ پودر۶گرم
وانیل۱.۵گرم
فرراازقبل روشن کنید.بکینگ پودر و ارد سه بار الک کرده داخل کاسه بریزید کنار بگذارید.
کره داخل کاسه(درمحیط اشپزخانه بگذارید نرم شود)
داخل کاسه کره راباهمزن بزنید تارنگش روشن شودوحالت خامه ای پیداکند.شکر رااظافه کنید.باهنزن بزنید تامخلوط شودوانیل رااظافه کرده سپس تخم مرغها اظافه کنیدباهمزن بزنید تاخوب مخلوط شوند.
بعد ارد را اظافه کنید بالیسک مخلوط کنید ودراخر تمشک را به مواد اظافه کنید(اگر از مربا استفاده میکنید مربا اب نباید داشته باشد)سعی کنید از تمشکهای سفت استفاده کنید.بعد به ارامی فقط مخلوط کنید.بعد داخل قالب که از قبل چرب وارد پاشی کرده اید بریزید وداخل فر با دمای ۱۷۰ ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بپزید خلال بزنید وقتی خوب پخته باشه انگشتتون که روی کیک بزنید از وسط باز میشود.

این دستور ترجمه شده از یک سایت خارجیست میزان بکینگ پودر در دستور اصلی ۸ گرم است ولی به نظرم زیاد بود چون خیلی پوک میشه برای باردوم که کیکو درست کردم ۶گرم بکینگ پودر زدم
...
حلوای اوماج
Arezoo.(Ar.sh)
۳۴۳

حلوای اوماج

۱۰ شهریور ۹۹
اربابم شرمنده ام.حسین جان شرمنده ام
شرمنده ام که نتوانستم امسال برایت خوب عزاداری کنم😢.شرمنده ام که بعضی از هموطنانم درروز تاسوعای تو میزنندو میرقصنداز دنیا غافلند از توغافلند
.شرمنده ام که نمیتوانم به آنها بگویم چرا چرا چرا برسر خود نمیزنید چرا میرقصید چرا میخندیدمگر نمیدانید که حسین جانمان را کشتند.
قلبم درد گرفت که درهمسایگی مسجد کسی فریاد میزد فحاشی میکرد به تو ای حسین جانم.حسین جانم شرمنده ام من جای تمام کسانی که تورافراموش کرده اند شرمنده ام😢.

سلام دوستان گلم بببخشید خیلی دلم گرفته بود😢😢بچه ها التماس میکنم شمال نیاید اخه چرا بعضیا درک نمیکنن وضعیتو.پرسنل زحمتکش ما دارن از بین میرن خدایا وضع مارو ببین نجاتمون بده به حق خون امام حسین الهی که نجات پیدا کنیم از این بیماری.
نذری من برای پسردایی عزیزم که روز عاشورا هفتمش بود.اسم این حلوا نمیدونستم چیه خانم رضوی کمکم کرداخه ماهم از یکی دیگه یاد گرفتیم ولی همون حلوای شیر میگفتیمش.مامانم الان چندساله برای مراسما درست میکنه ولی خودم تاحالا جرئت نکردم ترسیدم خراب بشه ولی امسال دلو زدم به دریا ودرستش کردم از مال مامانمم بهتر شد.خداروشکر که تونستم.ممنون از همراهیتون.
...
buchteln bread
Arezoo.(Ar.sh)
۱۴۰

buchteln bread

۵ شهریور ۹۹
نان بوختلن.نان اتریشی
شیر گرم: 1/2 پیمانه + 2 قاشق غذاخوری
مخمر نان: 1 و 1/2 قاشق چای‌خوری
شکر: 3 قاشق غذاخوری
تخم‌مرغ: 1 عدد
کره ذوب شده: 5 و 1/2 قاشق غذاخوری
اسانس وانیل: 1/2 قاشق چای‌خوری
نمک: 1/4 قاشق چای‌خوری
آرد: 2 و 1/2 پیمانه (325 گرم)

مربای زردآلو یا هر نوع مارمالاد: 5 قاشق غذاخوری (هر نوع مربای مارمالاد مانند بدون قطعات مشخص)
کره ذوب شده: 3 قاشق غذاخوری برای چرب کردن ظرف
پودر شکر: مقداری برای پاشیدن روی نان

طرز تهیه

1. داخل کاسه‌ای بزرگ، مخمر و شیر گرم را با هم مخلوط کنید و به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید تا مخمر حل شود.

2. شکر، تخم‌مرغ، کره ذوب شده (کمی خنک شده)، وانیل و نمک را با همزن سیمی بهم بزنید.

3. حدود 1/2 پیمانه (200 گرم) آرد را داخل مخلوط بریزید تا خمیر غلیظ شود و با همزن سیمی خوب بهم بزنید تا هیچ گلوله‌ای در آن نماند. حالا همزن سیمی را کنار گذاشته و از قاشق چوبی استفاده کنید. تا به تدریج آرد را داخل آن ریخته و بهم بزنید.

4. وقتی همه مواد با هم مخلوط شدند، لبه‌های خمیر را به سمت وسط تا کنید. چند دقیقه‌ای این کار را انجام دهید. روش تا کردن بهترین روش برای ورز دادن خمیر است. خمیر را داخل کاسه نگه دارید. خمیر باید چسبناک باشد، اما از ریختن آرد بیشتر روی آن خودداری کنید. اگر قبل از ورز دادن، دست‌تان را چرب کنید به شما کمک خواهد کرد. خمیر را ورز دهید تا صاف شود یعنی حدود 5 دقیقه.

5. روی خمیر را گذاشته و در جایی گرم بگذارید بماند تا ور بیاید و دو برابر شود. زمان حدود 40 دقیقه تا 1 ساعت خوب است.

6. خمیر را روی سطحی آرد پاشی شده گذاشته و به قسمت مساوی تقسیم کنید. تکه‌ها را بگذارید بماند نیازی نیست بلافاصله روی آن‌ها را بپوشانید.

7. لبه‌های هر تکه را به سمت وسط خمیر چند بار ببرید تا شکل یک توپ دربیاد که سطح زیری آن صاف است. هر خمیر را با کف دست پهن کنید تا به شکل دایره‌ای به قطر 7/5 تا 9 سانت دربیاید. حواستان باشد که قسمت وسط کمی ضخیم‌تر از لبه‌ها باشد. معمولا این بخش بدون استفاده از آرد اضافی انجام می‌شود. اگر خمیر به سطح چسبید، کمی اضافه کنید.

8. یک قاشق چای‌خوری (نه بیشتر) مربا در وسط هر دایره بگذارید. دور خمیر اطراف مربا را جمع کنید، روی هم فشار داده و کاملا بچسبانید تا کاملا بسته شود. تکه‌های خمیر را دوباره گرد کنید که ایجاد کننده کمی تنش سطحی است. اگر زیاد مربا در وسط بریزید، بستن نان سخت خواهد بود. همنین از ریختن مربا روی لبه‌ها خودداری کنید به دلیل اینکه تقریبا غیر ممکن است بتوانید لبه‌های نان را بچسبانید.

9. هر کدام از تکه‌های خمیر را روی سطحی که کمی آردپاشی شده باشد بگذارید تا زمانی که داخل همه تکه‌های نان مربا گذاشته و آن‌ها را کاملا گرد کنید تا همه آن‌ها انجام شوند.

10. حدود 2 و 1/2 قاشق غذاخوری کره ذوب شده (ممکن است به مقدار بیشتری نیاز داشته باشید) را داخل کاسه‌ای کوچک بریزید. یک ظرف مخصوص فر را با کره ذوب شده چرب کنید بطوری که کل ظرف را بپوشاند. هر تکه بوختلن را داخل کاسه همراه با کره ذوب شده بگذارید، آن را بچرخانید تا خوب کره‌ای شود. در عوض این کار می‌توانید نان‌ها را پس از گذاشتن در ظرف با کره برس بکشید.

11. تکه‌های بوختلن کره‌ای شده را داخل ظرف فر بگذارید. می‌توانید آن‌ها را کاملا چسبیده به هم بچینید یا کمی بین آن‌ها فضا بدهید، اما نباید بین آن‌ها خیلی خالی باشد، چون در این صورت پهن می‌شوند. به هنگام ور آمدن در دور دوم، دوباره پف خواهند کرد و فضای بین آن‌ها پر خواهد شد. اگر تعداد خمیر‌های شما بیشتر از گنجایش ظرف است، می‌توانید تکه‌های باقیمانده نان را داخل قالب مافین بگذارید.

12. روی خمیر‌ها را بگذارید تا به مدت 20 تا 30 دقیقه در جایی گرم استراحت کنند و دوباره پف کنند. اگر ظرف شما ارتفاع کوتاهی دارد از پلاستیک سلفون برای پوشاندن استفاده نکنید و در عوض یک پارچه نخی بگذارید. اگر روی آن‌ها را نپوشانید، قبل از پختن، خشک به نظر می‌رسند که در این صورت بعدا می‌توانید روی آن‌ها را کره بمالید.

13. ظرف نان را در فر از پیش گرم شده با حرارت 190 درجه سلسیوس به مدت 25 دقیقه (حداقل 20 دقیقه) بگذارید تا روی آن‌ها قهوه‌ای طلایی شود، سپس آن‌ها را از فر خارج کنید.

14. به مدت 5 تا 10 دقیقه بگذارید خنک شوند سپس روی آن‌ها شکر پودر شده بپاشید و سرو کنید.نکات مهم

ریختن مواد میانی در وسط خمیر مهم‌ترین بخش این نان است. اگر مربا نزدیک لبه‌ها ریختن قبل از بستن نان، آن را با دستمال کاغذی پاک کنید. اگر مربا موقع بستن نان به بیرون ریختن، دستان مربایی و خمیر را با دستمال پاک کنید و دوباره آن را فشار دهید. اگر این کار موثر نبود، و نزدیک به انتهای کار هستید، مقداری از خمیر از تکه‌های ساده خمیر را برداشته و هن کنید و به صورت یک لایه روی ناحیه باز شده بگذارید. سعی کنید آن را خوب سفت کنید و ببندید، داخل کره بزنید و از سمت درز پایین داخل ظرف بگذارید. اگر همه تکه‌های خمیر پر شده و دیگر خمیر اضافی نیست و اگر ظرف پر شده، خمیر را داخل قالب کاغذی مافین و از سمت درز بگذارید.

سس وانیلی برای سرو

نان لقمه‌ای بوختل (بوختلن جمع این نان است) اغلب با سس وانیلی سرو می‌شود. این سس سفید رنگ طعم خوبی به آن می‌دهد و برای این نان کم شیرین همراه خوبی است.

مواد لازم

خامه: 200 گرم
شیر: 300 گرم
شکر: 40 تا 60 گرم (من 40 گرم استفاده کردم)
وانیل: 1 تا 2 قاشق چای‌خوری
نشاسته ذرت: 1 تا 2 قاشق چای‌خوری (من 2 قاشق استفاده کردم)
نمک: 1/4 قاشق چای‌خوری

طرز تهیه

1. زرده تخم‌مرغ را روی نشاسته ذرت ریخته و با مقداری شیر مخلوط کنید تا صاف و یکدست شود.

2. شکر را به شیر افزوده و بجوشانید تا شکر حل شود و نمک را هم بیفزایید، سپس مخلوط تخم‌مرغ را داخل شیر ریخته بلافاصله حرارت را کاهش داده و مرتب بهم بزنید تا کاملا صاف و یکدست شود، وانیل را هم همزمان افزوده و بهم بزنید تا یک سس لطیف داشته باشید. می‌توانید همانند روش پودینگ عمل کنید و مقداری از شیر داخل قابلمه را برداشته و با مخلوط تخم‌مرغ مخلوط کنید سپس این مخلوط را داخل قابلمه بریزید و بلافاصله بهم بزنید.

3. این سس را به صورت ولرم روی نان بریزید و با نان سرو کنید.


...
Coffee French Buttercream
Arezoo.(Ar.sh)
۱۶۴

Coffee French Buttercream

۲ شهریور ۹۹
سلام دوستان عزیزم بازم سفارشی داداش گلم.
دستور این پست و دوتا تارت قبلی رو فرستادم انشاءالله تاییدبشن.عرضم به خدمتون که تواستوری هم گفتم خوشمزه ترین کیکی بود که تاحالا خوردیم.توضیحات کامل دردستور پخت فرستادم ولی توضیحات کوتاهش اینکه که کیک هلو با کاور کرم شکلاتی وباترکریم فرانسوی قهوه
برش خوردشم میتونین ورق بزنین ببینین.تمامی کار این کیک ودو تارت قبلی ایده خودم بوده وتاحالا جایی ندیدم به این شکل باشه.بعضی رسپی ها از نت هستند و سایتای خارجی ولی نتیجه کار وپردازش کار خودم بوده.ممنون از همراهیتون.
...
تارت مربایی(تمشک)
Arezoo.(Ar.sh)
۱۴۶

تارت مربایی(تمشک)

۲۶ مرداد ۹۹
بازم سلام اینم تارت مربایی با فیلینگ کیک ساده. بادام وفندق بوداده.مربای تمشک.موس وانیلی خیلی از پاپیون ناراحتم چراعکسمو حذف کرد عکس دومیو اول گذاشته بودم ولی حذفش کرد😑عکس دوم برش خورده تارته این دوپست دستور پخت جدا دارند که براتون میفرستم😍
...
تارت شکلاتی با مربای کاراملی
Arezoo.(Ar.sh)
۶۳
سلام دوستان گلم ممنون که همراهی میکنید نتیجه استوریها😄. این تارتای خوشمزه سفارشی داداشی کارمفید امروز. فیلینگ بامربای کاراملی. کیک ساده.فندق کاراملی وکرم شکلاتی دستور پخت اینم میفرستم واقعا این دوتا تارتی که فرستادم دستورشون راحته امیدوارم دوست داشته باشین😍
...
نان گرده کردستان
Arezoo.(Ar.sh)
۸۷۵
سلام دوستان دستور این نون خوشمزه به درخواست خواهرای گلم گذاشتم امیدوارم درست کنید ولذت ببرید از طعم این نون عالی
راستی منم کوردم☺کورد کرمانج
موادلازم #نان_گرده_کردستان
ارد سبوس دار ۳لیوان (دسته دار فرانسوی)
پودر خمیر مایه یک قاشق چایخوری
شکر یک چهارم لیوان
شیر یک دوم لیوان
اب یک دوم لیوان اب ولرم
تخم مرغ دوعدد کوچک
روغن جامد یک چهارم لیوان
زردچوبه یک دوم قاشق غذاخوری
سبزی خشک معطر ویا شنبلیله یک دوم قاشق غذاخوری

طرز تهیه
اب ولرم بایک قاشق شکر مخلوط وپودرخمیر مایه بپاشین روش درشو بزارین داخل کابینت به مدت ده دقیقه عمل بیاد.
درظرفی تخم مرغ(یه زرده برای رومال بزارین)یک تخم مرغ کامل ویک سفیده داخل کاسه با شکر وشیر ولرم مخلوط کنین سپس زردچوبه وسبزی خشک اظافه کنین خمیر مایه عمل اومده رو هم اظافه وموادو مخلوط کنین ۲.۵لیوان اردو باخیال راحت اظافه کنین وسپس روغن جامد روهم اظافه کنین وخمیرو حسابی ورز بدین خمیر باید کمی چسبناک باشه وگرنه نونتون سفت میشه.خمیرو داحل کاسه چرب شده بزارین روشو بپوشونین بزارین تومحیط تاعمل بیاد. چهار تا پنج ساعت استراحت بدین
بعدش خمیرو به پنج قسمت ۱۵۰گرمی تقسیم کنین چانه کنین دوباره نیم ساعت استراحت بدین بعداز آن در سولار دام که از قبل گرم کردین دردمای ۱۸۰درجه. چونه هارو یکم ورز بدین بادش خالی شه بعد یکم داخل سینی یه مقدار پهن کنیم رومال بزنین (رومالم من دو قاشق ماست ویک زرده مخلوط کردم)با برس رومال بزنین وروش میتونین تخم خرفه وکنجد بپاشین بعد داخل سولاردام دردمای ۱۶۵درجه وزمان ۲۰دقیقه (نکته ای که اینجا هست اینه که حتما روی سینی یا قالب یک درپوش یا بشقاب بزارین که دمای بالا نونتونو نسوزونه بعداز پونزده دقیقه درپوشو بردارین تا پنج دقیقه اخر روی نان ها برشته بشه )این نون خیلی خوشمزست
من داخل فر نپختم نمیدونم چه دما وچه زمانی میخواد.
...
دسر ارامش
blackberry mousse
Arezoo.(Ar.sh)
۷۹۳
موس توت سیاه
سلام دوستان برای دیدن لایه ها ورق بزنید.ایده دیزاین از کارهای زیبای خانم maja قناد فرانسوی. خیلی کاراشو دوست دارم . دستور پخت این دسرفرانسوی رو میفرستم این دسر سفارشی دختر عمه عزیزم بودش.دستورش خیلی زیاده بایدیروز وقت بزارم برای نوشتنش این دسر از سری دسرهای ارامش منه من دسرهامو تقسیم بندی کردم.این دسر روحیه لطیفی داره مث توت های سیاهم😍مث روحیه واحساسات خودم خیلی دوسش دارم.ورق بزنید لایه هاشو ببینید
لایه اول کرم دیپلماته که ترکیب کرم دیپلمات وخامه شیرینیه خامه شیرینی باید جداگونه طی یه مراحلی درست کنین کرم دیپلماتم حداگونه درست کنین بعد باهم ترکیب کنین بهش میگن خامه دیپلمات یا کرم دیپلمات .لایه دوم یه ژله تمشکه که خیلی راحت میشه امادش کرد ترکیب پودر ژلاتین شکر وتوت.لایه سوم سابله که من سابله رو جدا پختم بعد پودر کردم شکلات اظافه کردم وگردو پرالین ترکیب کردم ودراین لایه جاگذاری کردم لایه اخر هم که کیک توت سیاهه این دسر خیلی ترکیب بندی عالیی داره همه راضی بودن خداروشکر.برای دیزاین هم دوقطعه شکلات روهم سوارن برای همین یکم سایه افتاده.و دور گیری دسر هم با یه حلقه بلند از شکلات پوشوندم که کار تمیز دربیاد به همین زیبایی وسادگی😍
#موس#توت_سیاه#موس_توت_سیاه#blackberry_cake#blackberry_mousse
...
دلمه رویایی
Arezoo.(Ar.sh)
۶۷۷

دلمه رویایی

۲۵ خرداد ۹۹
سلام دوستان گلم اینم دلمه جان ما قبلنا یه پست گوگولی بادلمه گذاشته بودم دوست داشتم امسالم یه گارنیش رو دلمه بزنم برای دل خودم😁اخه همسرم ندوست منو بچه ها زدیم بربدن ممنون از همراهیتون😍😍
#دلمه#گارنیش
...
bakewell tart
Arezoo.(Ar.sh)
۵۶۰

bakewell tart

۱۲ خرداد ۹۹
سلام دوستای عزیزم. امروز سالگرد ازدواجم بود.هفتمین سالیه که کنار هم زندگی میکنیم. انشاءالله ازین به بعدشم خوبو خوش باشیم.فقط میتونم بگم که خیلی دوستون دارم خیلی خوبین ممنون از تبریکاتون ارزوی خوشبختی وعاقبت بخیری برای همه دارم.کیکو اگه اون گوشه گذاشتم واسه اینه که اصن ازاول این شکلی نبود خیلی ناز بود محمدطاها رفت باپالت زد نابودش کرد کلا خامش خراب شد حرفی بهش نزدم ولی کلی نشستم گریه کردم 😁خیلی احساساتیم دعوام نکنین.خلاصه بازم پاشدم خامشو کلا برداشتم اینجوری بیریخت شد ولی خب اشکال نداره خامش کمترشد 😄اون تارتم که خمیرو یادتونه خمیر تارت معمولی بود. اقا خمیرو گذاشتم توقالب نه کاغذ روغنی چیزی گذاشتم دراوردم دیدم چسبیده هم اینکه ارتفاع خمیرش کم شده😖دوباره رفتم سروقت خمیر پته سوکره اخه این مدل تارت بااین خمیرم میشه کار کرد عاشق این خمیرم دیگه.دستور bakewell tart رو میفرستم انشاءالله تایید بشه این تارت از چهار لایه تشکیل شده لایه اول که خمیر پته سوکره لایه دوم مربای تمشک لایه سوم فرینگیپان (یه لایه لطیف ونرم که داخلش بادام(زمینی) وعصاره بادام دارد)لایه پنجمم اختیاریه تواین دستور لایه ای از عصاره بادام پودرقندو غیره داره که بیشتر راجع بهش توضیح میدم.
...
hotteok pancake
Arezoo.(Ar.sh)
۲۷۹

hotteok pancake

۶ خرداد ۹۹
پنکیک هوت تئوک
سلام عزیزان دستورپخت این پنکیکو فرستادم انشاءالله که تایید بشه بتونین استفاده کنین.این جینگولیا برای همسر عزیزم.فرشته هوایی😁اخه عضو تیم اورژانس هوایی گیلان شده اسمشو گذاشتم فرشته هوایی.
یه پنکیک راحت خوشمزه مطمئنم تاحالا این مدلی پنکیک نخوردین😜یکم میخوام راجع به گارنیش حرف بزنم یعنی خودتون سوال داشتین.گارنیش به معنی ارایش غذاست درکشورهای دیگه این مدل دیزاین خیلی کاربرد داره وخیلی متنوعه.اگه سری به نت بزنین انواع اقسام گارنیش غذا دسرو میتونین ببینین مقالاتی هست که میتونین بخونین وایده بگیرین.به عقیده من پشت هر طرحی که روی بشقاب میشه یه فکر وحس خوابیده مراحل کار کردن روی این بشقابا خیلی وقت میبره بعضی مستندارو که میبینم واقعا شگفت زده میشم ازین حجم تنوع وزیبایی اینکه شما یه چیز کوچک توبشقاب میبینین ولی درواقع بعد چشیدن انواع طعم هارو میتونین حس کنین . راجع به دسر میتونین ازچند نوع دسر تویه بشقاب استفاده کنین قبلا هم واستون گذاشتم وعشق میکنم وقتی کار میکنم رواین بشقابا یعنی وقتی تموم میشه خسته خستم 😁.

داخل این بشقابو اول با موس توت فرنگی کاور کردم بعد طرف راست تصویر موس شکلاتیه که بینش بیسکوییت ریختم بیسکوییتو خودم درست میکنم برای دسرها بیسکوییت بازاری اصلا نمیگیرم.دوست دارم همه چیش از خودم باشه.بعد طرف چپ پنکیک هوت تئوکه که تورینگ بیضی شکل اول سرخ کردم وروی پنکیک گاناش شکلاتی زدم فقط روش باپالت صاف کردم وبرای تمیزی کار یه تیکه شکلات بیضی قالب زدم روش گذاشتم وباخامه وتوت تزیین کردم.
برای درست کردن پنکیک تصاویرو ورق بزنین میتونین تودست گرد کنین توتابه درست کنین (برای موقعی که نمیخواین ژیگولش کنین😜) من همیشه اینو درست میکنم واقعا خوشمزست
#پنکیک#موس_شکلاتی#موس_توت_فرنگی
#hotteok_pancake
...
باقلوا شعریه
اخرین افطار
Arezoo.(Ar.sh)
۱۶۴
سلام عزیزای دلم اول بگم که نوشتم اخرین افطار واسه اینه که پاپی نمیزاره تو عکسای ماه رمضون نوشتم که بزاره😅اخه پارسال این مدل دیزاین میکردم نمیزاشت.
این نقاشی خوشمزه رو تقدیم میکنم به دوست عزیزم لیلی جونم😍چرا؟چون که باقلواش باقلوا بودامن تاحالا درست نکرده بودم خواستم بااین بشقاب زیبا ازش تشکر کنم جداازینکه باقلواش باقلوا بود😁اجی لیلی رو خیلی دوست دارم رفیق پاپیونی دوست همیشگی امیدوارم همیشه باشی😍😘😘😘وهمچنین ازهمتون تشکر میکنم که اینقد مهربونین وهمیشه تشویقم میکنین.
خب خب این دیس زیبا چیز خاصی نداره اول بابرس مربای تمشکو کشیدم تاپایین دورشو تمیز کردم بعدش اون صورتیا موس توت فرنگین اون زردا موس وانیلی یعنی من هرکدوم جدادرست کردما پس فکر نکنین همینجوری اینقد سادست کم کار برده نخیرم😒😄 اون خوشگله که چشمک میزنه باقلوا شعریست اون قالبای بیسکوییتی داخلشو پوره توت فرنگی با شیر عسلی ریختم.یه تیکه های کیک توت فرنگیم گذاشتم چقد من واسه همین یه ذره چیز میز درست کردم
همین دیگه به همین سادگی وخوشمزگی😍😋
#باقلوا#باقلوا_شعریه#دسر#دسر_ماه_رمضان
...
کیک تمام شکلاتی
Arezoo.(Ar.sh)
۱۶۷

کیک تمام شکلاتی

۳۰ اردیبهشت ۹۹
سلام بچه های خوبم خوبین.التماس دعا بچه ها این کیک برای برادرشوهر عزیزم درست کردم توییلاق😫بدون امکانات تخته گردون نداشتم خیلی چیزارو فراموش کردم باخودم ببرم دیگه زشت شده شما زیبا ببینین.عکس بعدی هم که بعدشون هست توپک خرماست.خیلی ممنونم از همراهیتون عزیزای دل.
...
chocolate caramel tart
Arezoo.(Ar.sh)
۳۰۶

chocolate caramel tart

۱۵ اردیبهشت ۹۹
تارت شکلات کارامل
#تارت
#کارامل#دسر#دسر_شکلاتی#دسر_فرانسوی#موس_شکلاتی#موس_تریپل_چاکلت#تارت_تریپل_چاکلت#خمیر_پته_سوکره
دستورپخت این تارت تایید شد دوست داشتین سربزنید😍
...
مشاهده موارد بیشتر