عکس پنکیک هوت تئوک
پن کیک کره ای یا هوت تئوک (HOTTEOK) یکی از محبوب‌ترین اسنک‌های خیابانی کره‌ای به ویژه در فصل زمستان است. هوت تئوک توسط مهاجران چینی در اوایل ۱۹۰۰ به کره آورده شد. ظاهر آن شبیه به پن کیک است، روی آن ترد است و داخلش با مخلوطی از آجیل و شکر پر شده است.
#پنکیک#پنکیک_کره ای#پنکیک_مغزدار#دسر_مدرن#گارنیش
...
مواد لازم

پنکیک هوت تئوک

۲
مواد اصلی
آرد (یا 157گرم)
یک و یک چهارم فنجان
نمک
نصف قاشق چای خوری
شکر سفید
یک قاشق چای خوری
خمیر مایه فوری
یک قاشق چای خوری
شیر ولرم
نصف فنجان
روغن
چهار قاشق غذا خوری
مواد لازم
شکر قهوه ای
یک چهارم فنجان
دارچین
یک چهارم قاشق چای خوری
آجیل خردشده
دو قاشق غذا خوری
کلمات کلیدی

پنکیک هوت تئوک

پنکیک کیک دسر پنکیک مغردار
طرز تهیه

پنکیک هوت تئوک

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
همه مواد را داخل کاسه‌ای با هم مخلوط کنید. به دلخواه می‌توانید از مغز‌های مختلف استفاده کنید اما در این دستور تهیه از گردو بادام فندق استفاده شده است. آرد را الک کنید و در کاسه‌ای بزرگ بریزید، نمک، مخمر و شیر را به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید تا شکل خمیری پیدا کند، روی کاسه را سلفون بکشید و در دمای اتاق بگذارید تا عملیات تخمیر انجام شود و حجم خمیر دو برابر شود (بسته به کارایی مخمر و درجه حرارت اتاق زمان متفاوت است اما حدودا ۱ ساعت طول می‌کشد). بعد از این که خمیر پف کرد، با انگشت چند سوراخ در آن ایجاد کنید تا گاز ایجاد شده از آن خارج شود. مجددا روی آن را بپوشانید و ۲۰ دقیقه به آن استراحت دهید. بعد از اینکه خمیر آماده شد مقداری روغن به دست‌های خود بزنید تا خمیر به دستتان نچسبد، سپس خمیر را به ۶ قسمت با اندازه متوسط تقسیم کنید. خمیر را در دستتان پهن کنید تا بتوانید یک قاشق غذاخوری از مخلوطی که برای داخل پن کیک کره ای آماده کردید را در آن بریزید. بعد از اینکه مواد را داخل خمیر قرار دادید گوشه‌های خمیر را به هم برسانید و آن را ببندید. ماهیتابه را گرم کنید، مقداری روغن داخل آن بریزید. خمیر را داخل روغن بگذارید و آن را با استفاده از قاشق پهن کنید و روی حرارت متوسط سرخ کنید. بعد از اینکه یک طرف پن کیک طلایی رنگ شد آن را برگردانید تا هر دو طرف کامل سرخ شود. حرارت را کم کنید و در ماهیتابه را بگذارید تا شکر داخل آن کامل آب شود. پن کیک‌ کره‌ ای شیرین شما آماده است، آن‌ها را گرم میل کنید.
سایر نکات

پنکیک هوت تئوک

برای گارنیش این پنکیک ابتدا داخل رینگ بیضی شکل خمیرو گذاشتم بعد اینکه سرخ شدوخنک شد روی پنکیک گاناش شکلاتی زدم باپالت صاف کردم برای تمیز شدن کار دوباره اندازه رینگ بیضی شکلات قالب زدم قالب زدنشم به این شکله که شکلاتو بن ماری کنین بریزین روطلق با پالت صاف کنین بزارین یخچال خوب سفت بشه بعد لبه رینگو مقداری گرم کنین بزنین روشکلات که جدابشه بعد قطعه شکلاتو گذاشتم روی گاناش وروشو باتوتو خامه تزیین کردم تصویر کامل رو درپیجم میتونین ببینین
عکس و تصاویر ارسالی از پنکیک هوت تئوک
نظرات دستور پخت

پنکیک هوت تئوک