20  نوع سالاد فصل با گوشت
20 نوع سالاد فصل با گوشت
1 )  سالاد اروپایی

یک و یک‌دوم قاشق سوپ‌خوری سس خردل را با یک قاشق سوپ‌خوری پودر آویشن، دو حبه سیر له‌شده، یک‌سوم پیمانه سرکه بالزامیک، یک‌سوم پیمانه روغن‌زیتون و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. نیمی از سس را داخل یخچال بگذارید. سیصد گرم راسته گوشت گوساله را به‌صورت تکه‌های باریک خرد کنید، سپس داخل بقیه سس بغلتانید.
ظرف حاوی گوشت و سس را حدود 24 ساعت داخل یخچال قرار دهید. بعد از این زمان، ظرف را بیرون بیاورید، گوشت‌ها را به سیخ بکشید و کباب کنید. در این فاصله، یک عدد پیاز را خلالی خرد کنید. دو عدد گوجه‌فرنگی را هم به‌صورت دلخواه برش بزنید. پیاز و گوجه‌های خرد‌شده را به روغن‌زیتون و مقداری نمک و فلفل آغشته کنید و روی سینی فر بچینید، سپس آن ها را ده دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.
یک عدد کاهو را خرد کرده و بشویید. بعد از اینکه خشک شد، آن را داخل ظرفی بریزید. گوجه و پیاز کباب و سرد شده را هم داخل ظرف بریزید. حالا تکه‌های گوشت را روی سالاد قرار دهید. سالاد را با بقیه سس سرو کنید.

2 )  سالاد سزار

چهار عدد فیله مرغ را آغشته به نمک و فلفل کرده و داخل مقداری روغن سرخ کنید. فیله‌های مرغ را به صورت تکه‌های کوچک خرد کرده و کنار بگذارید. سه حبه سیر را رنده کنید و در ظرفی با سه‌چهارم پیمانه سس مایونز رژیمی، تکه‌های مرغ، سه قاشق سوپ‌خوری پنیر پارمزان رنده‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری سس خردل و یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو مخلوط کنید
مقداری نمک و فلفل هم بریزید و مواد را خوب هم بزنید. ظرف را داخل یخچال قرار دهید تا مواد به خورد تکه‌های مرغ بروند. مقداری روغن‌زیتون داخل تابه‌ای بریزید و روی حرارت قرار دهید. وقتی کمی داغ شد، سه حبه سیر رنده‌شده را داخل آن تفت دهید تا طلایی شوند. در این مرحله سه عدد نان تست مکعبی خرد‌شده را هم اضافه کرده و یک دقیقه تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید.
حالا سالاد را آماده کنید. داخل یک کاسه کاهو پیچ خرد‌شده را بریزید. سسی که آماده کرده بودید را هم داخل کاسه بریزید. تکه‌های نان و در صورت تمایل مقداری گردوی پودر‌شده هم بریزید. مواد را به‌آرامی با هم مخلوط کنید. حالا می‌توانید سالاد را سرو کنید.

3 ) سالاد تن ماهی و لوبیا سفید

دو عدد کنسرو تن ماهی را بیست دقیقه در آب بجوشانید، سپس محتویات داخل آن را داخل ظرفی بریزید و خرد کنید. چهار پیمانه لوبیا سفید پخته را همراه با یک پیمانه پیاز قرمز نگینی خرد‌شده به تن ماهی اضافه کنید. نصف پیمانه جعفری خردشده هم بریزید. مواد را به‌آرامی با هم مخلوط کرده و داخل یخچال بگذارید تا سرد شود.
برای آماده کردن سس، نصف پیمانه سس فرانسوی را با دو قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون، نصف قاشق چای‌خوری فلفل سیاه، آبِ یک عدد لیمو ترش و مقداری نمک مخلوط کنید. موقع سرو، سس را روی سالاد بریزید و خوب هم بزنید.

4 )  سالاد سالمون فرانسوی

چهار عدد سیب‌زمینی را بپزید، سپس آن ها را پوست بگیرید و مکعبی خرد کنید. سیب‌زمینی‌های خردشده را داخل ظرفی بریزید. دو عدد فیله سالمون را آغشته به نمک و فلفل کنید، سپس داخل تابه همراه با کمی روغن سرخ کنید. تکه‌های ماهی سرخ‌شده را از تابه خارج کرده و صبر کنید تا خنک شوند، سپس آن ها را مکعبی خرد کنید و به سیب‌زمینی اضافه کنید. یک پیمانه مخلوط جعفری، پیازچه و شوید خردشده هم بریزید.
حدود دویست گرم لوبیا‌سبز پخته را به‌صورت تکه‌های بزرگ خرد کنید. تکه‌های لوبیا را همراه با دو عدد تخم‌مرغ آب‌پز خردشده به مواد اضافه کنید. نصف پیمانه زیتون‌ سیاه خردشده هم بریزید. حدود سیصد گرم کاهو پیچ را ریز خرد کنید و در آخر به مواد اضافه کنید.
مواد را به‌آرامی با هم مخلوط کنید. برای این سالاد می‌توانید از این سس استفاده کنید: یک‌چهارم پیمانه سس خردل را با یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو، یک‌سوم پیمانه روغن‌زیتون و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید، سپس روی سالاد بریزید و خوب هم بزنید. حالا می‌توانید سالاد را سرو کنید.

5 ) سالاد پاستاد و مرغ کاری

ابتدا سه عدد سینه مرغ بدون استخوان را با یک عدد پیاز خرد‌شده و مقداری زردچوبه و آب بگذارید بپزد. مرغ‌های پخته را به‌صورت مکعبی خرد کرده و کنار بگذارید. یک بسته پاستای شکل‌دار را داخل آب جوش بریزید. مقداری نمک و زردچوبه هم اضافه کنید. صبر کنید تا پاستا کاملا نرم شود، سپس آن را در سبدی بریزید و کنار بگذارید تا سرد شود.
داخل یک کاسه بزرگ، پاستای پخته، تکه‌های مرغ، دو پیمانه نخود‌ فرنگی پخته، یک پیمانه ذرت پخته، چهار عدد تربچه حلقه‌ای خرد شده و یک عدد پیاز نگینی خرد شده بریزید و با هم مخلوط کنید.
برای آماده کردن سس، یک پیمانه سس مایونز را با یک پیمانه ماست و دو قاشق چای‌خوری پودر کاری مخلوط کنید. به میزان لازم نمک و فلفل هم بریزید. سس را روی سالاد بریزید و هم بزنید تا به خورد مواد برود. سالاد را داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود، سپس آن را سرو کنید.

6 ) سالاد مرغ و آناناس با سس خامه

یک عدد سینه مرغ را بپزید، سپس آن را ریش‌ریش کرده و داخل ظرف گودی بریزید. دو عدد سیب‌زمینی پخته را پوست بگیرید و مکعبی خرد کنید. دویست گرم آناناس را هم مانند سیب‌زمینی مکعبی خرد کنید.
حالا سیب‌زمینی و آناناس خرد‌شده را به مرغ اضافه کنید. چهار عدد پیازچه خرد‌شده و یک پیمانه ذرت کنسروی هم به مواد اضافه کنید. یک قاشق چای‌خوری زنجبیل رنده‌شده هم بریزید.
مواد را با هم مخلوط کنید. برای درست کردن سس سالاد، حدود سیصد گرم خامه صبحانه را با یک‌دوم پیمانه پنیر پارمسان و کمی نمک مخلوط کنید. اگر می‌خواهید سس سالاد کمی شیرین شود، حدود یک یا دو قاشق سوپ‌خوری آبِ کمپوت آناناس را هم اضافه کنید. حالا سس را روی سالاد بریزید و هم بزنید. سالاد را تا موقع سرو داخل یخچال قرار دهید.

7 )  سالاد استیک یونانی

یک‌دوم پیمانه سرکه بالزامیک را با یک قاشق سوپ‌خوری عسل، یک قاشق چای‌خوری رزماری خرد‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری سس سویا، سه قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون، یک‌دوم قاشق چای‌خوری فلفل قرمز خردشده، سه حبه سیر له‌شده و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید.
حدود یک‌چهارم پیمانه از مخلوط را کنار بگذارید. بقیه را داخل زیپ‌کیپ بریزید. راسته گوشت گوساله را به‌صورت مکعب‌های سه سانتی‌متری خرد کنید. آن ها را هم داخل زیپ‌کیپ بریزید.
کیسه را تکان دهید تا مواد به خورد گوشت بروند. زیپ‌کیپ را حداقل به مدت 12 ساعت داخل یخچال قرار دهید. بعد از زمان ذکر‌شده داخل تابه مقداری روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود، سپس تکه‌های گوشت را داخل آن سرخ کنید.
در این فاصله دو تا سه پیمانه برگ‌های کوچک اسفناج را همراه با دو پیمانه کاهوی خرد شده داخل ظرفی بریزید.
یک پیمانه گوجه‌فرنگی گیلاسی و یک پیمانه زیتون بدون هسته هم اضافه کنید. حدود سیصد گرم پنیر فتا را خرد کرده، آن را هم به مواد اضافه کنید. در انتها تکه‌های گوشت سرخ و خنک شده را هم اضافه کنید. سالاد را با سسی که از قبل آماده کرده بودید، سرو کنید.

8 ) سالاد مرغ مکزیکی با چیپس ترتیلا

ابتدا سس سالاد را آماده کنید. یک‌چهارم پیمانه گوجه‌فرنگی بدون پوست و خرد شده را همراه با یک‌چهارم پیمانه گشنیز خردشده، دو قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون، یک قاشق سوپ‌خوری سرکه بالزامیک، یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو، یک‌چهارم قاشق چای‌خوری پودر زیره، یک حبه سیر خردشده و مقداری نمک و فلفل سیاه داخل مخلوط‌کن بریزید تا سس یکدستی حاصل شود. سس را تا موقع سرو داخل یخچال قرار دهید.
برای آماده کردن سالاد یک عدد کاهو را بشویید و خرد کنید. وقتی خشک شد، آن را همراه با یک پیمانه گوجه‌فرنگی خردشده، یک پیمانه فلفل دلمه‌ای رنگی خردشده، یک پیمانه پیاز قرمز خردشده، یک عدد آووکادوی خردشده، یک‌دوم پیمانه پنیر چدار رنده‌شده، دو پیمانه لوبیا قرمز پخته و چهار پیمانه چیپس ترتیلا مخلوط کنید.
اگر چیپس ترتیلا در دسترس نبود می‌توانید از چیپس خلالی ساده استفاده کنید. دو پیمانه مرغ پخته و ریش‌ریش‌شده هم به مواد اضافه کنید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید. موقع سرو سس را روی سالاد بریزید.

9 ) سالاد ماهی

یک کیلوگرم ماهی بدون تیغ را به صورت تکه‌های سه سانتی‌متری خرد کنید. آن ها را آغشته به مقداری نمک و فلفل، آبلیمو و روغن‌زیتون کنید. بعد از مدتی تکه‌های ماهی را داخل روغن سرخ کنید. نیم کیلوگرم سیب زمینی را بپزید، سپس آن ها را پوست بگیرید و مکعبی خرد کنید.
دو عدد لبو را هم بپزید، پوست بگیرید و خلالی خرد کنید. در ظرفی لبو، سیب‌زمینی و تکه‌های ماهی سرخ و سرد شده را بریزید. نعنا، ترخون و جعفری خرد شده از هر کدام دو قاشق سوپ‌خوری هم به مواد اضافه کنید.
در ظرف دیگری نصف پیمانه سس مایونز رژیمی را با یک‌چهارم پیمانه روغن‌زیتون، دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو، دو قاشق سوپ‌خوری سرکه سیب و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید تا سس یکدستی حاصل شود.
سس را روی سالاد بریزید و به‌آرامی هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند. چند عدد برگ کاهوی شسته و خشک شده را داخل ظرف مورد نظرتان قرار دهید، سپس سالاد را روی آن بریزید و سرو کنید.

10 ) سالاد بادمجان با تن ماهی

سه عدد بادمجان را پوست بگیرید و به‌صورت مکعب‌های بزرگ خرد کنید. مقداری نمک روی آن ها بریزید و سپس داخل سبدی قرار دهید. حدود 30 دقیقه صبر کنید. بعد بادمجان‌ها را بشویید و در سبدی بریزید تا خشک شوند. تکه‌های بادمجان را داخل روغن خوب سرخ کنید. تن ماهی را بیست دقیقه داخل آب بجوشانید.
در ظرف بزرگی تکه‌های بادمجان و تن ماهی را بریزید و با هم مخلوط کنید. یک پیمانه عدس پخته، یک پیمانه لوبیا چیتی پخته، دو عدد پیازچه خردشده و مقداری ریحان خردشده هم به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید. ظرف را داخل یخچال قرار دهید.
حالا سس را آماده کنید. دو پیمانه ماست کم چرب را با دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. نصف قاشق چای‌خوری پودر آویشن و یک قاشق چای‌خوری نعنا خشک هم اضافه کنید. در صورت تمایل می‌توانید مقداری سس مایونز رژیمی به سس اضافه کنید.

11 ) سالاد میگو و آووکادو

پانصد گرم میگوی پاک و تمیز‌شده را داخل ظرفی بریزید. آبِ دو عدد لیمو ترش، یک قاشق سوپ‌خوری سیر خردشده و به میزان لازم نمک و فلفل هم بریزید و میگوها را خوب آغشته به مواد کنید. حدود ده دقیقه صبر کنید تا میگوها مزه‌دار شوند، سپس آن ها را داخل تابه همراه با مقداری روغن سرخ کنید.
در این فاصله چهار پیمانه کاهوی خرد و شسته شده را که کاملا خشک شده است، داخل ظرفی بریزید. دو عدد تخم‌مرغ آب پز را به صورت حلقه‌ای خرد کنید و به کاهو اضافه کنید. یک عدد آووکادو را هم به‌صورت حلقه‌ای خرد کرده و به مواد اضافه کنید.
وقتی میگوها سرخ شدند، صبر کنید تا خنک شوند، سپس آن ها را هم داخل ظرف بریزید. دویست گرم ژامبون مرغ یا گوشت را به‌صورت نواری برش بزنید و در مقداری روغن سرخ کنید. وقتی سرد شدند، آن ها را هم به مواد اضافه کنید. در انتها نصف پیمانه پنیر پارمزان رنده‌شده هم اضافه کنید.
سالاد را داخل یخچال قرار دهید تا خنک شوند. در این فاصله سس سالاد را آماده کنید. یک‌چهارم پیمانه ماست را با دو قاشق سوپ‌خوری سس مایونز رژیمی، یک قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون، یک حبه سیر له‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو، دو قاشق سوپ‌خوری پنیر پارمسان رنده‌شده کم چرب و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. وقتی سالاد را از یخچال درآوردید، سس را روی آن بریزید و سرو کنید.

12 ) سالاد استیک و سیب زمینی با سس مخصوص

فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. یک کیلوگرم سیب‌زمینی را بشویید و هر کدام را به چهار قسمت تقسیم کنید. روی تکه‌های سیب‌زمینی مقداری روغن‌زیتون، نمک و فلفل بریزید. سیب زمینی‌ها را روی سینی فر بچینید.
سینی را به مدت 50 تا 40 دقیقه داخل فر قرار دهید تا سیب‌زمینی‌ها کباب شوند. در این فاصله پانصد گرم گوشت راسته گوساله را به‌صورت تکه‌های پنج در یک سانتی‌متری خرد کرده و آن ها را آغشته به روغن‌زیتون، نمک و فلفل کنید. تکه‌های گوشت را به سیخ بکشید و کباب کنید. صبر کنید تا خنک شوند.
یک عدد کاهو را به‌صورت تکه‌های بزرگ برش بزنید و بشویید. بعد از اینکه کاملا خشک شدند، آن ها را داخل ظرفی بریزید. نصف پیمانه جوانه گندم، نصف پیمانه جوانه ماش و سه عدد پیازچه خردشده هم اضافه کنید. یک پیمانه برگ شاهی هم اضافه کنید. در انتها تکه‌های گوشت و سیب‌زمینی را اضافه کنید.
حالا باید سس را آماده کنید. نصف پیمانه جعفری را با یک‌چهارم پیمانه روغن‌زیتون، سه قاشق سوپ‌خوری پیاز ریز خردشده، یک قاشق چای‌خوری پودر آویشن، دو عدد سیر له‌شده و مقداری نمک و فلفل با هم مخلوط کنید.
دو قاشق سوپ‌خوری سس مایونز رژیمی هم اضافه کنید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید. در صورت تمایل مقداری آبلیمو هم بریزید. سالاد را داخل ظرف مورد نظرتان بریزید و همراه با سس سرو کنید.

13 ) سالاد پاستا و گوشت با سس بادام زمینی

سیصد گرم گوشت راسته گوساله را به‌صورت مستطیل‌های سه در یک سانتی‌متری خرد کرده . آن ها را آغشته به آبلیمو و فلفل سیاه کنید، سپس داخل مقداری روغن سرخ کنید. تکه‌های گوشت را می‌توانید کباب هم بکنید.
در این فاصله سیصد گرم پاستای شکل‌دار را داخل مقداری آب جوش بریزید. کمی نمک، روغن و زردچوبه هم اضافه کنید. صبر کنید پاستا کاملا نرم شود، سپس آن را داخل سبد بریزید. مقداری روغن روی پاستای پخته بریزید تا به هم نچسبند. صبر کنید تا کاملا خنک شوند. دویست گرم قارچ را خرد کرده و داخل مقداری روغن سرخ کنید..
پاستا و قارچ‌های خنک شده را داخل ظرفی بریزید. دو عدد هویج را رنده کرده و به مواد اضافه کنید. سه عدد پیازچه را ریز خرد کنید. آن را هم اضافه کنید. پوست دویست گرم بادام‌زمینی را بگیرید. کمی آن ها را خرد کرده و به مواد اضافه کنید. در انتها تکه‌های گوشت را اضافه کنید. مواد را با هم ترکیب کنید.
حالا سس سالاد را آماده کنید. سه تا چهار قاشق سوپ‌خوری کره بادام‌زمینی را همراه با پنجاه گرم بادام‌زمینی آسیاب شده، سه‌چهارم پیمانه روغن‌زیتون، یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید تا سس نرم و یکدستی حاصل شود. سس را روی مواد بریزید و سرو کنید.

14 ) سالاد تن ماهی با برنج

دو پیمانه برنج را از مدتی قبل خیس کرده و سپس بپزید. برنج پخته را در ظرفی بریزید و در یخچال بگذارید تا کمی خنک شود. دو عدد کنسرو تن ماهی را بیست دقیقه داخل آب بجوشانید. صبر کنید تا کمی سرد شوند، سپس تن ماهی را به برنج اضافه کرده و مخلوط کنید. دویست گرم نخود‌ فرنگی را بپزید.
بعد از اینکه پخت، آن را داخل سبدی بریزید تا آب اضافی‌اش گرفته شود، سپس همراه با چهار عدد پیازچه خرد‌شده، سه عدد گوجه‌فرنگی نگینی خرد‌شده و چهار قاشق سوپ‌خوری جعفری خرد‌شده به مخلوط برنج و تن ماهی اضافه کنید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید.
برای آماده کردن سس این سالاد، چهار الی پنج قاشق سوپ‌خوری سس مایونز رژیمی را با سه قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون، دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. سس را روی سالاد بریزید و به‌خوبی هم بزنید. حالا می‌توانید سالاد را سرو کنید.

15 ) سالاد مرغ و ریواس در گوجه شکم پر

یک عدد سینه مرغ پخته ریش‌ریش شده را داخل ظرفی بریزید. دو عدد ریواس را ریز خرد کرده و به مرغ اضافه کنید. یک پیمانه شاهی یا اسفناج، دو عدد پیازچه ریز خرد‌شده و نصف پیمانه بادام‌هندی خردشده هم اضافه کنید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید.
در ظرفی دیگر یک‌چهارم پیمانه سس مایونز رژیمی را با نصف قاشق چای‌خوری رنده پوست لیمو، یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو، دو قاشق سوپ‌خوری ماست، سه قاشق سوپ خوری روغن‌زیتون و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید تا سس یکدستی حاصل شود.
سس را داخل ظرف سالاد بریزید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. ظرف را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.در این فاصله ده عدد گوجه فرنگی سفت و بزرگ را بشویید و بگذارید خشک شوند.
با دقت قسمت بالای گوجه‌ها را با چاقو برش بزنید، سپس داخل گوجه‌ها را خالی کنید. حالا باید داخل گوجه‌فرنگی‌ها را با سالاد پر کنید. گوجه فرنگی‌ها را داخل ظرف مورد نظرتان بچینید و سرو کنید.

16 ) سالاد مرغ و سبزیجات با سس هزار جزیره رژیمی

دو عدد سینه مرغ را بپزید و بعد به‌صورت مکعبی خرد کنید. سه عدد ریواس را هم به‌صورت نگینی خرد کنید. ریواس و تکه‌های مرغ را داخل کاسه بزرگی بریزید. سه عدد پیازچه خردشده، یک پیمانه ذرت کنسروی، یک پیمانه نخود فرنگی پخته و دو پیمانه بروکلی شسته و خردشده را هم اضافه کنید.
یک پیمانه کلم برگ سفید خلالی خردشده، یک پیمانه کلم برگ بنفش خلالی خردشده و سه قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده هم اضافه کنید. مواد را به‌آرامی با هم مخلوط کنید.
حالا سس را آماده کنید. زرده و سفیده پنج عدد تخم‌مرغ آب‌پز را از هم جدا کنید. زرده‌ها را ریز رنده کرده و با نصف پیمانه سرکه سفید یا سرکه سیب، یک پیمانه روغن‌زیتون و یک قاشق چای‌خوری سس قرمز تند مخلوط کنید. سفیده‌ها را هم ریز رنده کرده و با جعفری و پیازچه ریز خردشده مخلوط کنید.
حالا همه مواد را با هم مخلوط کنید. نصف پیمانه سس مایونز هم اضافه کرده و دوباره مواد را با هم مخلوط کنید. سس حاصل را روی سالاد بریزید و خوب هم بزنید، سپس آن را سرو کنید.

17 ) سالاد تره فرنگی با تکه های مرغ

سه عدد سیب‌زمینی را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید، سپس آن ها را آغشته به نمک و فلفل کرده و در مقداری کره سرخ کنید. دو عدد هویج را نگینی خرد کرده و آن ها را نیم‌پز کنید. هویج‌ها را داخل سبدی بریزید تا خشک شوند. شش عدد خیار شور را هم خرد کرده و کنار بگذارید.
دو عدد تره‌فرنگی را از بالا به پایین به‌طور کامل برش بزنید و تمام لایه‌ها را از هم جدا کنید، سپس آن ها را بشویید و خشک کنید. لایه‌ها را روی هم قرار دهید و به‌صورت خلالی خرد کنید.
حالا سبزیجات خردشده را همراه با دو پیمانه سینه مرغ پخته و خردشده داخل ظرفی بریزید و با هم مخلوط کنید. نصف پیمانه جوانه گندم، نصف پیمانه برگ‌های کوچک شاهی و یک پیمانه ذرت کنسروی هم به مواد اضافه کنید.
برای درست کردن سس این سالاد، مقداری از آب کنسرو ذرت را با سه قاشق سوپ‌خوری سس خردل مخلوط کنید. پنج قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون و دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو هم اضافه کنید. به میزان لازم نمک و فلفل هم بریزید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا سس آماده شود. سس را روی سالاد بریزید و سرو کنید

18 ) سالاد استیک و سبزیجات کبابی با سس گشنیز

ابتدا باید سس سالاد را آماده کنید. دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو را با دو قاشق سوپ‌خوری پیازچه خردشده، سه قاشق سوپ‌خوری گشنیز خردشده، دو قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون، یک تا دو قاشق سوپ‌خوری عسل، یک حبه سیر خرد‌شده، نصف قاشق چای‌خوری پودر چیلی، یک‌چهارم قاشق چای‌خوری پودر زیره و به میزان لازم نمک مخلوط کنید.
نیمی از سس را داخل ظرفی بریزید و در یخچال بگذارید. بقیه را داخل زیپ‌کیپ بریزید. حدود سیصد گرم راسته گوشت گوسفند یا گوساله را به‌صورت تکه‌های باریک پنج در یک سانتی‌متری برش بزنید، سپس آن ها را داخل زیپ‌کیپ بریزید. زیپ کیپ را حدود 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید.
بعد از زمان ذکر‌شده تکه‌های گوشت را کباب کنید. یک عدد بلال را هم کباب کنید. چهار عدد فلفل‌سبز شیرین را از وسط نصف کنید و روی سینی فر بچینید. یک عدد پیاز را هم خلالی خرد کرده و روی سینی قرار دهید. یک پیمانه گوجه‌فرنگی گیلاسی را از وسط نصف کنید. آن ها را هم روی سینی بچینید. تکه‌های فلفل، پیاز و گوجه را آغشته به روغن‌زیتون کنید،
سپس سینی را به مدت 20 دقیقه داخل فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید. برگ‌های یک عدد کاهو را بشویید و به‌صورت تکه‌های درشت خرد کنید.
وقتی خشک شدند، آن ها را داخل ظرف سالاد بریزید. تکه‌های پیاز، فلفل و گوجه‌های کبابی سرد‌شده را هم بریزید. دانه‌های بلال را با چاقو جدا کرده و داخل ظرف بریزید. در انتها تکه‌های گوشت کبابی را بریزید. سالاد را با بقیه سس گشنیز سرو کنید.

19 ) سالاد بوقلمون با گردو

یک عدد سیب را بشویید و خرد کنید. یک قاشق چای‌خوری آبلیمو روی تکه‌های سیب بزیدید تا تغییر رنگ ندهند. تکه‌های سیب را همراه با دو پیمانه بوقلمون پخته و ریش‌ریش شده داخل ظرف گودی بریزید. یک چهارم پیمانه کشمش را بشویید و در سبدی بریزید تا خشک شوند،
سپس همراه با یک پیمانه گردوی خردشده و یک پیمانه دانه انگور شسته و خشک‌شده به مواد اضافه کنید. دو عدد پیازچه خرد‌شده، سه قاشق سوپ‌خوری گشنیز خرد‌شده و یک عدد ساقه کرفس خردشده هم اضافه کنید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید.
برای آماده کردن سس، نصف قاشق سوپ‌خوری پودر کاری را داخل تابه روی حرارت به مدت یک دقیقه تفت دهید، سپس داخل ظرفی بریزید و صبر کنید تا سرد شود، سپس نصف پیمانه ماست، نصف قاشق چای‌خوری زنجبیل رنده‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری عسل، چهار قاشق سوپ‌خوری سس مایونز رژیمی، یک قاشق چای‌خوری کنجد، دو قاشق سوپ‌خوری روغن کنجد و مقداری نمک و فلفل و آبلیمو هم اضافه کنید. مواد را خوب مخلوط کنید.
سس را روی سالاد بریزید و هم بزنید، سپس تا موقع سرو داخل یخچال بگذارید. به جای سس مایونز از سس ماست می‌توانید استفاده کنید.

20 ) سالاد پاستا و تن ماهی

دویست و پنجاه گرم پاستای شکل‌دار را داخل قابلمه حاوی آب جوش بریزید و صبر کنید تا کاملا نرم شوند، سپس داخل سبد بریزید و با آب سرد آبکشی کنید. یک قوطی تن ماهی را بیست دقیقه داخل آب بجوشانید، سپس محتویات داخلش را داخل ظرفی بریزید. دویست گرم بروکلی را خرد کرده و بشویید.
بعد از اینکه خشک شد، به تن ماهی اضافه کنید. یک پیمانه خیار شور خرد‌شده، یک پیمانه نخود فرنگی پخته و یک عدد فلفل دلمه‌ای قرمز خلالی خرد‌شده را هم به مواد اضافه کنید. دو قاشق سوپ‌خوری ریحان خرد‌شده و یک قاشق سوپ‌خوری ترخون خردشده هم اضافه کنید. در انتها پاستا را بریزید و مواد را با هم مخلوط کنید.
برای آماده کردن سس، چهار قاشق سوپ‌خوری سس خردل را با یک قاشق سوپ‌خوری سرکه سیب، دو قاشق سوپ‌خوری سس ماست، سه قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. حالا باید سس را روی سالاد بریزید و خوب هم بزنید تا به خورد مواد برود. سالاد را تا موقع سرو داخل یخچال قرار دهید.

مقالات پیشنهادی
20 نوع دستور غذایی با نخود سبز در فصل بهار
20 نوع دستور غذایی با نخود سبز در فصل بهار
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش اول
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش اول
20 نوع دستور غذایی با پاستا
20 نوع دستور غذایی با پاستا
فوت و فن های پخت گوشت
فوت و فن های پخت گوشت
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش دوم
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش دوم
خوش طعم کردن گوشت
خوش طعم کردن گوشت
نظرات
۰
مها
تیکه مرغ خام رو اگه با روغن کم و شعله کم بزاریم بپزه حتی اگر مدل کنتاکی هم باشه میپزه و خام نمیمونه
۱۱ خرداد ۹۸
۰
بهار
خیلی خوبه
۲۰ مهر ۹۷
۰
halimeh
خیلی خوب بود
۶ مرداد ۹۷
۰
حسنا
ببخشید دوستان سالاد سزار فیله مرغ رو خام سرخ کنیم یا پخته آخه اینطوری که گفته شده پخته نیست وخام میمونه.😝 هرچقدر هم تو ادویه وپیاز بمونه بازم خام هستش
۲۵ تیر ۹۷
۰
سارا
خیلی خوبه
۲۳ تیر ۹۷
۰
خانم مهربون
خوب بود
۱۰ تیر ۹۷
۰
آرزو....
دوست داریم پاپیون....♡♡♡♡
۱۶ خرداد ۹۷
۰
سمیرا
سالاد سزار خیلی خوشمزه است
۹ خرداد ۹۷
۱
معصومه علینژاد
عالی بود
۲۸ اردیبهشت ۹۷
۱
sepideh
حتما درست میکنم
۲۵ اردیبهشت ۹۷
سایر کاربران
سمانه هستم متولد۷۴ کاردانی طراحی لباس زنجان
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
به اینستاگرام منم سر بزنید @gallery _anitaa1
کاربر فعال سرآشپز پاپیون