آشنایی با صبحانه های چاق کننده
آشنایی با صبحانه های چاق کننده

در این مطلب، قصد داریم شما را با طرز تهیه صبحانه‌ های چاق کننده آشنا کنیم. برای شما ۹ دستور صبحانه برای افزایش وزن آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

امروزه چاقی مسئله‌ای فراگیر شده و افراد چاق به دنبال روش‌هایی برای کاهش وزن هستند. اما افرادی هم وجود دارند که می‌خواهند به دلایل مختلف، وزن خود را اضافه کنند.
ژنتیک، سوخت و ساز بالای بدن و بد غذا خوردن می‌توانند باعث ناتوانی فرد در افزایش وزن شوند. هرچند با استفاده از غذا‌های طبیعی و سالم می‌توانید وزن خود را افزایش دهید. در ادامه به ۹ دستور صبحانه برای افزایش وزن اشاره خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

1 ) حریره بادام زمینی و جودوسر

صد گرم بلغور جو دوسر به شما ۴۰۰ کالری و ۲۸ گرم بادام زمینی برشته شده و بدون نمک، حدود ۱۶۶ کالری همراه با ۱۲۶ کالری گرفته شده از چربی‌های سالم را به شما می‌دهد.

مواد لازم

جو پوست کنده ۱ فنجان -آب۳ فنجان -بادام زمینیبرشته شده و بدون نمک۱۵ عدد -کشمش¼ فنجان -پودر دارچین۱ قاشق چایخوری -شیر۱ فنجان -عسل۱ قاشق غذاخوری -موزقطعه قطعه شده۱ عدد
طرز تهیه :جو‌ها را درون یک ماهی تابه ریخته و بر روی حرارت متوسط بگذارید تا کمی گرم شوند.یک فنجان آب به ماهی تابه اضافه کرده و بگذارید برای ۵ دقیقه بخیسند.
آب باقی مانده را همراه با پودر دارچین درون یک قابلمه ریخته و بگذارید تا بجوشد.جو خیس خورده را همراه با آب آن به درون قابلمه اضافه کنید.
بگذارید تا یک دقیقه بجوشند، شعله را کم کنید و مرتبا آن را هم بزنید. سپس بگذارید به مدت ۳ دقیقه مواد پخته شوند.
قابلمه را از روی حرارت برداشته و بادام زمینی و کشمش‌ها را اضافه کنید.شیر و عسل را به آن‌ها اضافه کنید.
قطعات موز را نیز اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید.حریره شما آماده است. نوش جان

2 ) گرانولا با آجیل و شیر
مواد لازم

جو دوسر ۲ فنجان -دانه گندم۱ فنجان -کورن فلکس۱ فنجان -عدس برشته شده ½ فنجان -بادام ½ فنجان -گردو¼ فنجان -کشمش¼ فنجان -خرمابدون هسته و قطعه قطعه شده۱۲ عدد -شکر قهوه‌ای۱ قاشق غذاخوری -عسل¼ فنجان -کرهآب شده۲ قاشق غذاخوری
فر را به مدت ۱۰ دقیقه و با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید.در یک ظرف کوچک، شکر قهوه‌ای را با عسل و کره آب شده مخلوط کنید. ظرف را بر روی حرارت متوسط گذاشته و مدام آن را هم بزنید تا شکر کاملا آب شود.
در یک کاسه بزرگ، جو را با دانه گندم، کورن فلکس، عدس، بادام، گردو، کشمش و خرما مخلوط کنید.
سپس آن‌ها را به مخلوط عسل و شکر اضافه کنید.آن‌ها را خوب هم بزنید.کف تابه فر را با روغن چرب کنید.
محتویات گرانولا را درون تابه بریزید.بگذارید حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه درون فر پخته شود. در حین پخت گاهی آن را بیرون آورده و سریع هم بزنید.
سپس بگذارید تا مواد خنک شوند.آن‌ها را درون یک ظرف نگهدارنده غذا بریزید.

نحوه مصرف :

حدود یک و نیم فنجان گرانولا را درون یک کاسه بریزید.یک فنجان شیر گرم به آن اضافه کنید.میوه‌های مورد نظر خود را قطعه قطعه کرده و به گرانولا اضافه کنید.

3 ) املت

تخم مرغ سرشار از کالری و پروتئین است.

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد -سیب زمینیپوست کنده و رنده شده۱ عدد بزرگ -هویجپوست کنده و رنده شده۲ عدد -پیاز بزرگ و خرد شده۱ عدد -نمکبه میزان لازم -کرهآب شده۲ قاشق غذاخوری -برگ گشنیزخرد شده۱ قاشق غذاخوری -زیره سبز۱ قاشق چایخوری -پودر فلفلبه میزان لازم
طرز تهیه :یک ماهی تابه را بر روی حرارت متوسط گرم کنید.۱ قاشق غذاخوری کره را درون ماهی تابه ریخته و بگذارید تا آب شود.
زیره سبز را به آن اضافه کرده، بگذارید تا به جلز و ولز بیفتند.پیاز را اضافه کرده و آن‌ها را سرخ کنید تا رنگ آن‌ها طلایی شود.
سیب زمینی را اضافه کرده و آن‌ها را سرخ کنید.درون یک ظرف، تخم مرغ‌ها را شکسته و خوب هم بزنید تا پف کند.
به پیاز و سیب زمینی، هویج، نمک، برگ گشنیز و ادویه جات را اضافه کنید و با قاشق هم بزنید.یک ماهی تابه دیگر را بر روی حرارت متوسط گرم کنید.
کره باقی مانده را درون ماهی تابه ریخته و مخلوط مواد را به آن اضافه کنید.بگذارید مواد پخته شوند تا رنگ آن قهوه‌ای مایل به زرد شود.مواد را پشت و رو کرده و حدود ۳۰ ثانیه دیگر بگذارید تا پخته شود.در زمان مصرف کمی پودر فلفل سیاه بر روی آن بریزید.

4 ) میلک شیک شکلاتی همراه با میوه خشک
مواد لازم

شیر۲ فنجان -پودر نسکوئیک¼ فنجان -خرمابدون هسته و خرد شده۵ عدد -بادامخرد شده۱۰ عدد -موزقطعه قطعه شده۱ عدد متوسط
طرز تهیه :موز، بادام و خرما را درون یک مخلوط کن بریزید.مواد را با هم مخلوط کنید.
سپس، پودر نسکوئیک را اضافه کرده و سریع مخلوط کنید.حال شیر را اضافه کرده و آن‌ها را مخلوط کنید تا میلک شیک شما حاضر شود.

5 ) ساندویچ بادام و پنیر
مواد لازم

نان چند غله۴ عدد -بادام۱۲ عدد -کره بادام زمینی۲ قاشق غذاخوری -پنیرخرد شده ¼ فنجان -پودر کاکائو -۲ قاشق غذاخوری -کرهآب شده۲ قاشق غذاخوری
طرز تهیه :یک ماهی تابه را بر روی حرارت متوسط گرم کنید.ماهی تابه را با ۱ قاشق چای خوری کره آب شده، چرب کنید.تکه‌های نان را درون ماهی تابه گذاشته و آن‌ها را برشته کنید.
½ قاشق غذاخوری کره را درون یک تابه کوچک ریخته و بگذارید گرم شود.بادام‌ها را به کره اضافه کرده و آن‌ها را با شعله کم، برشته کنید.
پودر کاکائو را با کره بادام زمینی ترکیب کنید.مخلوط را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید.مخلوط را بر روی تکه‌های نان بمالید.
پنیر را بر روی دو تکه نان بمالید.بادام‌ها را بر روی پنیر قرار دهید.سپس نان‌هایی که کره بادام زمینی به آن‌ها زده‌اید را بر روی دیگر نان‌ها قرار دهید.ساندویچ خود را با سیب و شیر میل کنید.

6 ) شیرینی بلغور جو

یکی دیگر از صبحانه های چاق کننده ای که قصد داریم طرز تهیه آن را به شما آموزش دهیم، شیرینی بلغور جو است. این شیرینی حاوی ۷۷ کالری و ۵ گرم پروتئین خوب است.

مواد لازم 

جوبرشته شده۲ فنجان -تخم مرغ۱عدد -عسل۱ قاشق غذاخوری -سس سیب۱/۴ فنجان -پودر پروتئین۲ قاشق بزرگ -کرهآب شده۱ قاشق چایخوری -نارگیل خرد شده وبرشته شده۱ قاشق غذاخوری -بادامآسیاب شده۳ قاشق غذاخوری
طرز تهیه :فر را از قبل تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.تمام مواد را درون یک کاسه بزرگ ریخته و آن‌ها را خوب با هم مخلوط کنید.
ظرف شیرینی پزی را چرب کنید.مواد را به صورت اسکوپ و با فاصله درون ظرف قرار دهید. ظرف را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر قرار دهید.سپس آن را بیرون آورده و بگذارید تا خنک شود.

7 ) شیک شکلات و جومواد لازم

پودر پروتئین۲ قاشق بزرگ -پنیر لور½ فنجان -جو پخته شده½ فنجان -سیببزرگ، پوست کنده و خرده شده۱عدد -پودر کاکائو۲ قاشق غذاخوری -عسل۲ قاشق غذاخوری -کره بادام۲ قاشق غذاخوری
طرز تهیه :تمام مواد را درون یک مخلوط کن ریخته و آن‌ها را خوب با هم مخلوط کنید.سپس، آن‌ها را درون یک لیوان بلند ریخته، کمی پودر کاکائو روی آن بریزید و آن را میل کنید.

8 ) شیک کره بادام زمینی و موز
مواد لازم

شیر۲ فنجان -کره بادام زمینی۲ قاشق غذاخوری -پودر پروتئین شکلاتی ۲ قاشق بزرگ - عسل۲ قاشق غذاخوری -دانه کتان۱ قاشق غذاخوری -موزپوست کنده و خرد شده۱عدد
طرز تهیه :تمام مواد را درون یک مخلوط کن ریخته و آن‌ها را خوب با هم مخلوط کنید.سپس، آن‌ها را درون یک لیوان بلند ریخته و میل کنید.

9 ) میلک شیک کره بادام زمینی و زغال اخته
 مواد لازم

ماست پر چرب۱ و ½ فنجان -عسل۱ قاشق غذاخوری -پودر پروتئین شکلاتی۱ فنجان -جو برشته شده۱ فنجان -زغال اخته¼ فنجان -خرمابی هسته و خرده شده ۲ قاشق غذاخوری -دارچین½ قاشق چایخوری -کره بادام۱ فنجان
طرز تهیه :زغال اخته، خرما، پودر پروتئین و کره را درون یک مخلوط کن ریخته و آن‌ها را با هم مخلوط کنید.
سپس، جو، ماست و عسل را به ترکیب اضافه کرده و دوباره آن‌ها را مخلوط کنید.مواد را درون ظرف مورد نظر خود ریخته و پودر دارچین بر روی آن‌ها بپاشید.

افزایش وزن لزوما به معنی پر کردن شکم با کیک، شیرینی یا دیگر غذا‌های شیرین یا ناسالم نیست. شما می‌توانید با خوردن غذای سالم، وزن خود را افزایش دهید. اطمینان حاصل کنید که وعده‌های غذایی تان حاوی پروتئین، سبزیجات و میوه‌ها باشد.

منبع : مجله اینترنتی ستاره

مقالات پیشنهادی
آشنایی با فواید گلابی برای حفظ سلامت جسمانی
آشنایی با فواید گلابی برای حفظ سلامت جسمانی
سبزی های که با پختن ارزش غذایی بیشتری پیدا می کنند
سبزی های که با پختن ارزش غذایی بیشتری پیدا می کنند
شیرینی های عید را سالم تر کنید
شیرینی های عید را سالم تر کنید
دچار بی خواب هستید؟ این میوه ها رو امتحان کنید
دچار بی خواب هستید؟ این میوه ها رو امتحان کنید
دستور تهیه 20 نوع صبحانه هیجان انگیز بعداز ماه رمضان
دستور تهیه 20 نوع صبحانه هیجان انگیز بعداز ماه رمضان
سایز شکم را در کوتاه ترین زمان با ۸ گام  غذایی کم کنید
سایز شکم را در کوتاه ترین زمان با ۸ گام غذایی کم کنید
نظرات
۰
فرهادی
واقعا ممنونم از لایک هاتون ولی خودتون که میدونید من چقدر زحمت میکشم برای اینکه شما لایکم کنید ترو خدا بهم سربزنید بخدا. گناه دارم و همون طور که میدونید من ۱۲سالمه 😥😥😥😥
کارتون بی نظیره
۱ ماه پیش
۰
fateme.s
از مغازه هایی ک روغن گیری دارن
۲ ماه پیش
۱
خاتون جان
یه لحظه شک کردم به اطلاعاتم؛ دیدم شما هم همینو گفتی. منم تا اونجا که میدونم پنیر و بادام رو نباید با هم خورد.
۲۱ شهریور ۹۷
۰
niloofar
پنیر و بادوم رو نباید باهم خورد
۱۸ شهریور ۹۷
۰
ـــــ
؟؟؟؟؟اره ولا
۱۷ شهریور ۹۷
۰
ـــــ
صبحانه لاغر کننده
۱۷ شهریور ۹۷
۰
سارا
دوستان صبحانه لاغر کننده کسی بلد هست عایا
۱۴ شهریور ۹۷
۰
elii eydi
تمام سوپر مارکتا دارن
۶ شهریور ۹۷
۰
مامان ملیکا
کره ی بادام زمینی و از کجا باید تهیه کرد ؟؟؟
۶ شهریور ۹۷
۰
❥♥Mahshid❥♥
اما در عوض پروتئین زیادی داره.....
برای اونایی که ورزش میکنن خیلی خوبه
۱ شهریور ۹۷
دستورپخت های پیشنهادی
پای میوه ای مخصوص صبحانه

پای میوه ای مخصوص صبحانه

۷.۱k
نان صبحانه

نان صبحانه

۱.۴k
نان صبحانه

نان صبحانه

۳.۹k
پنکیک صبحانه

پنکیک صبحانه

۲۲.۹k
چای به

چای به

۷۹۹
لقمه های کاسه ای با تن ماهی و پنیر صبحانه

لقمه های کاسه ای با تن ماهی و پنیر صبحانه

۶۶۴
سایر کاربران
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
بهارک30ساله ساکن شهربارانهای نقره ایی(رشت)خانه دار.خوشحال میشم که من وپیجم رو حمایت کنید ببخشید که زیر پستایـتک تکتون کامنت نمیزارم ولی لایکتون میکنم
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
you're nothing short of my everything❤
به خدا غیر خودم چشم بدوزی به کسی...مثل مو در جهت باد بهم میریزم
کاربر فعال سرآشپز پاپیون