عکس فلافل
⚘سهیلا⚘
⚘سهیلا⚘
۷۲
۱.۸k

فلافل

۱۰ آبان ۹۸
شام منو همسری
...
نظرات دستور پخت

فلافل

۰
⚘سهیلا⚘
⚘⚘⚘⚘⚘
۱ ماه پیش
۰
پرنسس آقا سجاد
عالی مخصوصا مخلفاااات😻😂
۱ ماه پیش
۰
⚘سهیلا⚘
بجای چرخ گوشت از سبزی خرد کن هم میشه استفاه کرد
۲ ماه پیش
۰
⚘سهیلا⚘
حالا با کمک دستگاه مخصوص قالب زنی فلافل که در شکل زیر مشخص است، مواد فلافل را قالب می‌زنیم و پس از پرشدن قالب، آن را با قاشق فشار می‌دهیم تا در هنگام وارانه کردن آن برای قرار دادن در ماهیتابه، وا نرود. سپس فلافل‌ها را در شکل‌های منظم در داخل ماهیتابه قرار می‌دهیم.
۲ ماه پیش
۰
⚘سهیلا⚘
مواد به دست آمده تا این مرحله را کامل با دست ورز می‌دهیم. بهتر است ورز دادن را تا حداقل حدود 3 دقیقه ادامه دهید.سپس بار دیگر مواد را چرخ می‌کنیم. در این مرحله می‌توانید از هر کدام از دهانه‌های چرخ گوشت جهت چرخ کردن نهایی مواد استفاده کنید ولی بهتر است از دهانه تنگ آن استفاده کنید. در مرحله بعدی، ماهیتابه را آماده سرخ کردن می‌کنیم. (اجازه می‌دهیم روی شعله کمی داغ شود و سپس روغن را اضافه می‌کنیم.)
۲ ماه پیش
۰
⚘سهیلا⚘

اگر مخلوط تهیه شده زیادتر از وعده غذایی شما باشد جای نگرانی نیست و می‌توان آن را بسته بندی کرد و در فریزر نگهداری کرد تا در دفعات بعدی پخت فلافل از آن استفاده کرد.
بعد از آن، لیموی تازه به آن اضافه می‌کنیم. اضافه کردن لیمو در این مرحله نقش کلیدی در طعم فلافل دارد. درصورتی که لیموی تازه در اختیار ندارید، می‌توانید از آبلیمو هم استفاده کنید. ولی آن را فراموش نکنید و سپس نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را به مقدار کافی به آن اضافه کنید.
۲ ماه پیش
۰
⚘سهیلا⚘
در همین حین باید توجه داشت که وقتی در حال چرخ کردن نخودها هستیم، در کنار آن سیب زمینی را نیز همراه با نخود به چرخ گوشت اضافه و چرخ کنیم و در اخر پیاز خرد شده را هم به آن اضافه می‌کنیم.
۲ ماه پیش
۰
⚘سهیلا⚘
مهمترین راز برای طرز تهیه فلافل مثل بیرون

اجازه بدید راز فلافل‌های خوشمزه بیرون را اول بگویم، سیب زمینی! بله سیب زمینی راز خوشمزه شدن فلافل‌های بیرون است. فلافلی‌ها از سیب زمینی برای خوش طعم شدن فلافل استفاده می‌کنند، سیب زمینی باعث ترد شدن فلافل می‌شود و فلافلی که با سیب زمینی درست شود، دقیقا مثل فلافلی‌ها می‌شود.
۲ ماه پیش
۰
⚘سهیلا⚘
مواد لازم برای تهیه فلافل مثل فلافلی‌ها :

نخود: ۲ لیوان

سیب زمینی: یک عدد متوسط

پودر زیره سبز یا سیاه: ۱ قاشق غذاخوری

پیاز: ۱ عدد بزرگ

سیر: ۲ حبه درشت

لیموی تازه، نمک، فلفل قرمز و زردچوبه: به میزان لازم
۲ ماه پیش
۰
⚘سهیلا⚘
⚘⚘⚘⚘
۲ ماه پیش
سایر کاربران
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
zahra ۲۱ ساله از طبس
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
متولد 6 آذر 70.متاهل.یه گل پسر دارم.ساکن یزدم
عاشق اشپزی و کیک پزی ودیزاین.