عکس نان مربایی
mariya
۳۴
۷۵۲

نان مربایی

۱۷ آبان ۹۹
نان مربایی

مواد لازم

آرد ۲ و نیم تا ۳ لیوان
خمیر مایه یک قاشق چایخوری
تخم مرغ ۱ عدد
شیر یا آب نصف لیوان
نمک ۱ قاشق چایخوری
شکر ۶ قاشق غذاخوری
کره ۵۰ گرم

طرز تهیه
۱- خمیر مایه ، شیر ولرم ( شیر گرمی که دست را نسوزاند ) و 1 قاشق چایخوری شکر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس 5 – 10 دقیقه کناری قرار دهید تا خمیر مایه عمل کند ( کف کند ).
۲- تخم مرغ ، باقی مانده شکر ، کره ب دمای محیط رسیده و نمک را داخل کاسه دیگری بریزید و مخلوط کنید تا یکدست شوند ، خمیر مایه را با چند قاشق آرد را مخلوط کنید و به مواد تخم مرغی اضافه کنید ، کمی هم بزنید تا مواد ترکیب شوند سپس باقی مانده آرد را اضافه کنید.
۳- پس از مخلوط کردن مواد را با دست ترکیب کنید تا خمیر جمع شود ، روی سطح کار ارد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید ، خمیر را 10 دقیقه ورز دهید ( مکرر روی سطح کار بکوبید و باز کنید ) ، آنقدر ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید.
۴- داخل کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه قرار دهید ، روی خمیر را بپوشانید و در جای گرمی 1 ساعت استراحت دهید تا حجم خمیر 2 برابر شود ، پس از آماده شدن پف خمیر را با فشار دست بگیرید.و بشکل مستطیل بازش کنید
با چاقو از عرض ب ۴ قسمت و از طول ب دو قسمت تقسیم کنید و طبق عکس برش بزنید و مارمالاد یا مربا یا شکلات بزارین و بپیچید با رومال شیر و تخم مرغ😉 بعد ده دقیقه گذاشتم با حرارت ۱۸۰ بیست دقیقه بپزه
با فر دست ساز هم میشه .
#ماریا#نان#نان_مربایی#ایده#تزیین#دیزاین #پاییز#خمیر

ماریا😉
...
نظرات