عکس کیک موز و گردو

کیک موز و گردو

۱ مهر ۰۰
کیک موز و گردو در سرآشپز پاپیون

https://sarashpazpapion.com/recipe/ba4538f1c0393d6751143fe9ae24b4a1

مواد لازم برای۱۰ نفر
مواد اصلی
تخم مرغ ۴ عدد
پودر قند ۱ لیوان
وانیل‏ ۱ قاشق چای خوری
شیر نصف لیوان
روغن مایع ۱ لیوان
آرد ۲ لیوان
بیکینگ پودر ۱ قاشق غذا خوری
موز له شده ۲ عدد
گردو خردشده نصف لیوان

طرز تهیه
۱- اول آرد و بکینگ پودر را مخلوط کرده و ۳ بار الک میکنیم و کنار می گذاریم.
۲- حالا زرده ها و سفیده های تخم مرغ را جدا کرده و اول سفیده ها را در ظرف خشک و تمیزی میزنیم و وقتی کمی فرم گرفت مقدار کم از پودر قند را روی آن الک کرده و دوباره میزنیم تا جایی که کاملا فرم بگیرد و از ظرف نریزد و داخل یخچال می گذاریم تا آب نندازد.
۳- سپس زرده ها را با بقیه پودر قند و وانیل حدود ۵ دقیقه هم میزنیم تا کشدار شود.
۴- حالا شیر و روغن مایع را اضافه کرده و فقط در حد مخلوط شدن هم می زنیم.
۵- در این مرحله، مخلط آرد و بکینگ پودر را که قبلا آماده کرده ایم کم کم و در سه مرحله به مواد اضافه کرده و خیلی آرام و بصورت دورانی در یک جهت با قاشق یا لیسک هم میزنیم (نیاز به همزن نیست).
۶- حالا موزها را کاملا له کرده و به همراه گردوی خرد شده و سفیده های فرم گرفته را بهدمواد اضافه میکنیم و خیلی آرام با لیسک یا قاشق هم میزنیم تا پف سفیده نخوابد.
۷- حالا مواد کیک را در قالب مورد نظر ریخته و در فری که ۱۵دقیقه قبل گرم کرده ایم قرار می دهیم با دمای ۱۸۰ درجه.
کیک ما حاضر است....نوش جان

سایر نکات
مقدار روغن مایع در دستور اصلی ۱لیوان هست.ولی من نصف لیوان زدم و مشکلی هم نداشت.شما هم میتونید کمتر بریزید.اما اندازه بقیه مواد رو تغییر ندین.
معمولا کیک ها در قالب میان تهی، خیلی پوک تر و بهتر پخته میشود.اگر بار اول هست که کیک درست میکنید حتما از قالب میان تهی استفاده کنید تا قلق فر و کیک پزی دستتون بیاد.
اگر قالب شما میان تهی نبود، از قالبی که موادمان، حدود دوسوم ظرف را پر میکند استفاده کنید یا در ۲تا قالب درست کنید.مثلا من اگر قالب میان تهی استفاده نکنم، از ۲تا مرغ خوری پیرکس یا دوتا لازانیا پز پیرکس استفاده میکنم.
مهم ترین نکته در کیفیت کیک ها، میزان هم زدن تخم مرغ است.هرچه بیشتر هم بزنیم کیک ما براق تر و پوک تر خواهد بود.تا جایی میزنیم که شکر کاملا حل شود.
...