عکس #قرار_معنوی 
زرشک‌پلومرغ
Saeedi
۲۵۸
۱.۳k

#قرار_معنوی زرشک‌پلومرغ

۲۷ مرداد ۰۱
#قرار_معنوی
#یادبودشهیدبزرگوارمدافع‌حرم‌سردارعبدالله‌اسکندری
در عملیات خیبر فرمانده سپاه لار بود. در عملیات بدر جانشین فرمانده گردان ، در والفجر 8 جانشین رئیس ستاد تیپ الهادی بود و در عملیات های کربلای 1، 3، 4، 5 و 8 رئیس ستاد تیپ الهادی بود. شهید اسکندری در عملیات والفجر 10 جانشین تیپ مهندسی و در عملیات بیت المقدس4 فرماندهی تیپ مهندسی را بر عهده داشت.

از دیگر مسئولیت های وی فرماندهی مهندسی رزمی 46 امام هادی(ع) ، فرماندهی تیپ 46 امام هادی(ع) ، فرماندهی مهندسی رزمی قرارگاه مدینه منوره ، فرماندهی مهندسی تیپ 42 قدر و فرماندهی مهندسی رزمی جبهه مقاومت بود. او در عرصه های سازندگی هم فعالیت داشت که در احداث سد کرخه احداث جاده نیریز در استان فارس ، طرح توسعه نیشکر ، اجرای طرح های سد و بسیاری دیگر از فعالیت های جهادی سهم ویژه ای داشت. شهید اسکندری در نهادهای مختلف از جمله بنیاد شهید به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان فارس خدمت کرد.

پس از بازنشستگی در دفاع از حرم اهل بیت به سوریه رفت و در دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) در اولین روزهای خرداد در حلب 1393به شهادت رسید. بنا به روایت های منتشر شده پیکر ایشان به دست گروه اجناد الشام افتاد و سر وی توسط یکی از فرماندهان این گروه تروریستی تکفیری از تن جدا شد. از سردار اسکندری به عنوان نخستین مدافع حرمی یاد می کنند ، که به مانند مولایش حضرت سیدالشهدا(ع) سر از بدنش جدا شده است. پیکر مطهر این سردار رشید بعد از 8سال به کشور بازگشت.

روحش شاد یادش گرامی راهش پررهرو

برای شادی روح پاک همه شهدای عزیزمون صلوات

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجَّل فَرَجَهُم
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجَّل فَرَجَهُم
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجَّل فَرَجَهُم

#قرار_معنوی
#سردارشهیدمدافع‌حرم‌عبدالله‌اسکندری
...
نظرات