عکس کیک شکلاتی محشر
سَـــــلویٰ
۶۹
۳.۴k

کیک شکلاتی محشر

۱۵ بهمن ۰۲
روزی استاد روانشناسی وارد کلاس شد و به دانشجویان گفت:" امروز می خواهیم بازی کنیم! "
سپس از آنان خواست که فردی به صورت داوطلبانه به سمت تخته برود. خانمی داوطلب این کار شد. استاد از او خواست اسامی سی نفر از مهمترین افراد زندگی اش را روی تخته بنویسد. آن خانم اسامی اعضای خانواده، بستگان؟، دوستان، همکلاسی ها و همسایگانش را نوشت. سپس استاد از او خواست نام سه نفری را پاک کند که کمتر از بقیه مهم بودند. زن اسامی همکلاسی ها یش را پاک کرد. سپس استاد دوباره از او خواست نام پنج نفر پاک کند. زن اسامی همسایگانش را پاک کرد. این ادامه داشت تا اینکه فقط اسم چهار نفر بر روی تخته باقی ماند:نام مادر، پدر، همسر و تنها پسرش.

کلاس را سکوتی مطلق فرا گرفته بود چون حالا همه می دانستند این دیگر برای آن خانم صرفاً یک بازی نبود. استاد از وی خواست نام دو نفر دیگر را حذف کند. کار بسیار دشواری برای آن خانم بود. او با بی میلی تمام نام پدر و مادرش را پاک کرد. استاد گفت:"لطفاً یک اسم دیگر را هم حذف کنید. "زن مضطرب و نگران شده بود و با دستانی لرزان و چشمانی اشکبار نام پسرش را پاک کرد. و بعد بغضش ترکید و هق هق گریست ...

استاد از او خواست سرجايش بنشیند و بعد از چند دقیقه از او پرسید:"چرا اسم همسرتان را باقی گذاشتید؟ والدین تان بودند که شما را بزرگ کردند. و شما پسرتان را به دنیا آوردید. شما همیشه می توانید همسر دیگری داشته باشید! "
دوباره کلاس در سکوت مطلق فرو رفت. همه کنجکاو بودند تا پاسخ زن را بشنوند. زن به آرامی و لحنی نجوا مانند پاسخ داد:"روزی والدینم از دنیا خواهند رفت. پسرم هم وقتی بزرگ شود برای کار یا ادامه تحصیل یا هر علت دیگری ترکم خواهد کرد.
پس تنها فردی که واقعاً کل زندگی اش را با من تقسیم می کند، همسرم است! "
همه ی دانشجویان از جای خود بلند شدند و برای آن که زن حقیقت زندگی را با آنان در میان گذاشته بود، برایش کف زدند.💌معلم انشا پرسیده بود چه شغلی؟
همه داد زدیم خلبان آقا
و از پرواز نوشتیم
رضا اما عاشق بود
گفت کار می‌کنم آقا
نان می‌برم خانه برای ملیحه
النگو می‌خرم آقا
ملیحه قشنگ می‌خندد

امروز
بعد از سال‌ها
دفتری پیدا کردم
که از پریدن نوشته بود
حالا من نان می‌برم خانه
و فکر می‌کنم
فقط رضا می‌دانست
پرواز واقعا چه شکلی دارد!

امیرمهدی_زمانی


سلام عزیزان همراه..
طبق معمول من ویه جا مانده از قافله ی مناسبتی تقویم
یه کیک ساده..یه دسر ساده ..ویه میز پر از عشق فقط به عشق مرد بزرگ وکوچک خانه امان..

در خانه ،به عشق هم زندگی کنید ولبخند بزنید انشاءالله

کیک شکلاتی محشر با دستور حدیث جان سلطان عکسهای دوست داشتنی ..♥️

ممنون نگاه ومحبت حضور تکتکتون🌱♥️♥️
...
نظرات