مواد لازم

قطایف عربی

۵
مواد لازم خمیر
آرد
۱.۵ پیمانه
خمیر مایه
۳/۴ قاشق چای خوری
آب گرم
۱.۵ پیمانه
نمک
۱ پنس
شکر
۱ قاشق چای خوری
مواد لازم میانی:
شکر
۴ قاشق چای خوری
دارچین
۲ قاشق چای خوری
گردو
۲۰۰ گرم
مواد لازم شربت :
شکر
۲.۵ پیمانه
آب
۱.۵ پیمانه
گلاب
۱/۴ پیمانه
دارچین و هل
به مقدار لازم
آب لیمو ترش
۱ قاشق چای خوری
کلمات کلیدی

قطایف عربی

طرز تهیه

قطایف عربی

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
برای تهیه این شیرینی لذیذ ابتدا مایه خمیر، شکر و یک چهارم پیمانه آب را با هم مخلوط کنید تا مایه خمیر و شکر در آب حل شود.
۲
آرد و نمک را الک کنید و در کاسه ای بریزید. میان آرد را گود کنید و یک پیمانه آب و مخلوط مایه خمیر را در مرکز آن بریزید. سپس به آرامی آن ها را مخلوط کنید تا مخلوط کاملا صاف و یکدست شود.روی خمیر را یک ساعت بپوشانید و در جای گرم قرار دهید تا خمیر عمل بیاید.
۳
در یک تابه نچسب ، مقداری روغن گرم کنید و حدود یک و یک دوم قاشق سوپخوری از مواد را به شکل دایره بریزید (حدوداً به قطر ۷ سانتی متر ). سپس صبر کنید تا زیر آن کمی طلایی شود و روی آن حباب هایی به وجود آید. اگر مخلوط سفت بود آب باقیمانده را به خمیر اضافه کنید. تمام خمیر را به همین ترتیب در روغن سرخ کنید دقت داشته باشید که تنها یک سمت خمیر در روغن سرخ می شود
۴
در این فاصله، مواد میانی را آماده کنید. تمام مواد میانی را با هم مخلوط کنید و یک قاشق سوپخوری از آن را روی سمت نپخته و سرخ نشده خمیر قرار دهید. لبه خمیر را مانند قطاب روی هم آورید و با انگشت فشار دهید تا کاملا به هم بچسبند . سپس قطایف را در روغن فراوان سرخ کنید تا دو طرف آن طلایی شود. شیرینی قطایف داغ را در شربت ولرم بیندازید و آن را داغ یا سرد سرو کنید.
۵
طرز تهیه شربت شیرینی عربی قطایف: مواد شربت را با هم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید. بعد از جوش آمدن، حدود پنج دقیقه مخلوط را بجوشانید تا قوام بیاید.سپس مواد را از روی حرارت کنار بگذارید تا کمی خنک شود.
نظرات دستور پخت

قطایف عربی