عکس لازانیا(داخل کیک پز)
می‌تونید با ساده‌ترین و دم دستی‌ترین مواد یک لازانیای خوش‌مزه درست کنید. بچه‌ها عاشق ‌این غذا می‌شن. من این لازانیا را درون کیک پز آماده کردم برای افرادی که فر ندارند.
...
مواد لازم

لازانیا(داخل کیک پز)

۲
مواد اصلی
لازانیا
۹ ورق
سیب زمینی متوسط
۲ عدد
گوجه فرنگی بزرگ
یک عدد
گوشت چرخ کرده
به مقدار لازم
پنیر پیتزا
به مقدار لازم
فلفل دلمه ای بزرگ
۱ عدد
سس مایونز
به مقدار لازم
نمک و فلفل و زرد چوبه
به مقدار لازم
ادویه کاری ،ادویه گوشت
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

لازانیا(داخل کیک پز)

طرز تهیه

لازانیا(داخل کیک پز)

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
ابتدا گوشت‌ چرخ کرده را سرخ می‌کنیم. و به آن ادویه گوشت، زرد چوبه و ادویه کاری، فلفل سیاه و نمک می‌زنیم.
۲
سیب‌زمینی‌ را سرخ می‌کنیم، البته سعی کنید که از روغن کمی استفاده کنید، چون بیشتر روغن را پس می‌دهد.و فلفل سیاه و زردچوبه هم به سیب زمینی اصافه می‌کنیم. فلفل دلمه‌ای و گوجه فرنگی را تفت می‌دهیم.
۳
داخل قابلمه آب و مقدار کمی نمک و روغن می‌ریزیم و لازانیا را درون آب در حال جوش می‌اندازیم تا نرم شود بعد از ۳ دقیقه آب‌کش می‌کنیم.
۴
ته ظرف مورد نظر را با روغن زیتون چرب می‌کنیم. سه ورقه از لازانیا‌ها را ته ظرف می‌چینیم، سپس روی آن را مواد سس را می‌گذاریم و مقدار کمی پنیر پیتزا می‌زنیم و سپس روی مواد را لازانیا می‌چینیم. میان لایه‌ی بالایی را نیز چنین پر می‌کنیم. در آخر ورقه‌ی لازانیا را می‌چینیم و روی آن سس مایونز به مقدار کم می‌کشیم و روی آن را پنیر پیتزا می‌ریزیم و داخل کیک پز قرار می‌دهیم.
۵
برای اینکه خیلی نرم نشود بهتر است یکی دو بار حین پخت در کیک پز را باز کنیم تا بخار داخل ظرف خارج شود. زمانی که سطح مواد طلایی شد آماده سرو است.
سایر نکات

لازانیا(داخل کیک پز)

.من این لازانیا را داخل کیک پز پختم شما می‌تونید از فر و توستر برای پخت استفاده کنید.
به جای گوشت چرخ کرده می‌توانید از سینه نرغ استفاده کنید، سینه مرغ را هم می‌شود چرخ کرده و یا تکه‌‌تکه‌ی کوچک استفاده کرد.
سیب زمینی را نیز می‌توانید از مواد حذف کنید.
نظرات دستور پخت

لازانیا(داخل کیک پز)