عکس خورش مرغ و لبو
فصل که عوض می شود با توجه به سبزیجات و صیفی جات آن فصل ، منوی غذایی خیلی از خانواده ها هم تغییر می کند این اتفاق در زمستان بیشتر و گاهی متفاوت تر می افتد . نه این که در این فصل غذاها با سبزیجات هوای سردسیری پخته نشود؛ موضوع این است که متخصصین طب سنتی خوردن بعضی از مواد خوراکی را در این فصل بیشتر توصیه می کنند.به همین دلیل در زمستان تنوع غذایی بیشتر است و معمولا غذاها پرانرژی و مغذی تر هستند.
...
مواد لازم

خورش مرغ و لبو

۲
مواد اصلی
مرغ
۱/۲ عدد
پیاز بزرگ(خردشده)
۱ عدد
شکر
۲ قاشق سوپ خوری
لبو بزرگ(ورقه شده)
۱ عدد
لواشک آلو
۲۰۰ گرم
زردچوبه
۲ قاشق مربا خوری
روغن
به مقدار لازم
نمک و فلفل
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

خورش مرغ و لبو

طرز تهیه

خورش مرغ و لبو

درجه سختی
زمان تهیه ۱۵
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
پیاز را پوست گرفته، بشویید و خرد کنید. در قابلمه‌ای ۲ قاشق سوپخوری روغن بریزید و روی حرارت بگذارید. پیازها را در روغن تفت دهید. مرغ را به شکل دلخواه خرد کنید. تکه‌های مرغ را به همراه زردچوبه، فلفل سیاه و مقداری نمک حدود ۲۰ دقیقه تفت دهید.
۲
مقداری آب جوش روی مرغ ریخته و در ظرف را نیمه‌ باز بگذارید. حدود یک ساعت صبر کنید تا مرغ تقریبا بپزد. وقتی آب داخل قابلمه کم شد، لبوی خرد شده را به همراه کمی نمک، فلفل و شکر به خورش اضافه کنید و بگذارید تا خورش روی حرارت ملایم بجوشد و خوب مزه‌دار شود.
۳
لواشک را خرد کنید. در کمی آب جوش حل کنید و به خورش بیفزایید. وقتی مرغ پخت و خورش جا افتاد، آن را در ظرف دلخواه بریزید و به همراه پلوی دم کشیده سرو کنید.
عکس و تصاویر ارسالی از خورش مرغ و لبو
نظرات دستور پخت

خورش مرغ و لبو