انواع پوره جو  با میوه برای میان وعده بچه ها
انواع پوره جو با میوه برای میان وعده بچه ها

اغلب ما بارها و بارها جوي پرك نيمه آماده را در سوپرماركت ها و فروشگاه هاي بزرگ در بسته بندي هاي مختلف ديده ايم ولي نهايت استفاده اي كه از آن مي كنيم زماني است كه اهالي خانه هوس سوپ جو كرده اند و ما هم وقت نداريم كه با جوي معمولي برايشان سوپ بپزيم .
در حالي كه اين ماده پرخاصیت را مي شود ماده اولیه بسياري از انواع پوره هايي كرد كه همراه با میوه ها و مغزهای مختلف یک میان وعده کامل و تقویت کننده است که باب طبع بچه ها و البته بزرگترهاست .

1 ) پوره جو :

زمان آماده‌سازی 5 دقیقه. زمان پخت 10 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
2 پیمانه جو ي پرک نیمه آماده - 1/4پیمانه شکر - 5پیمانه شیر - 2ق چ پودر وانیل
در یک قابلمه مناسب شیرو جو ي پرک را بريزيد و با هم مخلوط کنید، بعد شكر را اضافه كنيد و هم بزنيد و حدود 10 دقیقه صبر کنید تا مخلوط غلیظ و کرمی شکلی حاصل شود.
از كجا بخريم
جوي پرك نيمه آماده را مي توانيد از سوپرماركت ها و فروشگاه هاي بزرگ تهيه كنيد. براي پخت اين جو كمتر از 10 دقيقه نياز است .

2 ) پوره جو با سیب سبز،کرن بری و فندق :

زمان آماده‌سازی 10 دقیقه زمان پخت 10 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره ي جو - 2عدد سیب سبز - 1/2پیمانه فندق بوداده - 1/2پیمانه کرن بری خشک‌شده - 2ق س عسل
ابتدا پوره ساده را مطابق دستور آماده کنید. سیب‌ها را بعد از شست‌وشو پوست گرفته و ریز خرد کنید، سپس آنها را به پوره اضافه كنيد و روي حرارت ملايم بگذاريد. بعد از اينكه مخلوط پوره و سيب حرارت ديد ، کرن بری و فندق به پوره اضافه کرده و مخلوط کنید.فقط كافي است يكي دودقيقه همچنان حرارت دهيد تا پوره آماده شود.
پوره را داخل کاسه‌های موردنظرتان بریزید، حالا مي توانيد آن را با عسل و در صورت تمایل کمی فندق ، کرن بری و برش هايي از سيب تزیین کرده و سرو کنید.
از كجا بخريم
كرن بري از خانواده توت ها ست و ظاهري شبيه به مويز دارد .برگه نيمه خشك اين ميوه را مي توانيد از آجيل فروشي ها یا سوپرمارکت های بزرگ شهر تهيه كنيد .

3 ) پوره جو با موز و بادام زمینی :

زمان آماده‌سازی 5 دقیقه. زمان پخت 10 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره جو - 1/4پیمانه شکر قهوه‌ای - 1/2پیمانه کره بادام‌زمینی
1 پیمانه موز خشک - 1/4پیمانه سس کارامل
پوره‌ ساده را مطابق دستور آماده کنید. در یک کاسه مناسب کره بادام‌زمینی و شکر را با هم مخلوط کنید، سپس پوره‌ ساده را اضافه کرده و به‌آرامی هم بزنید تا با هم مخلوط شوند.حدود 4/3 موزهای خشک را خرد کنید و سپس داخل کاسه بریزید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید. پوره‌ حاصل را داخل ظرف ها بریزید و با سس کارامل و باقیمانده تکه‌های موز تزیین کرده و سرو کنید.
روش تهيه سس كارامل: يك پيمانه شكر را روي حرارت ذوب كنيد و سپس از روي حرارت برداريد و به آن خامه اضافه كنيد و كمي حرارت دهيد .پس از آن كره بريزيد و بعد از كمي هم زدن، سس كارامل شما آماده است.

4 ) پوره توت فرنگی و ماست :

آماده‌سازی 10 دقیقه. زمان پخت 15 دقیقه
مواد لازم برای 4 عدد
4 پیمانه پوره جو - 500 گرم توت‌فرنگی - 1/2پیمانه شکر - 2/3پیمانه ماست
توت‌فرنگی‌ها را همراه با شکر داخل قابلمه بریزید و قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید. به‌آرامی مواد را هم بزنید و حدود 10 دقیقه صبر کنید تا شکر کاملاً حل شود و توت‌فرنگی‌ها نرم شوند، سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید.در واقع به اين ترتيب شما مارمالادي از توت فرنگي آماده كرده ايد.
حالا پوره‌ ساده را که مطابق دستور آماده کرده ايد، با ماست مخلوط کنید.
مخلوط پوره و ماست را در كاسه هاي مورد نظرتان ريخته و مخلوط توت‌فرنگی را هم روی پوره بریزید. در صورت تمایل چند تکه توت‌فرنگی هم روی مواد قرار دهید، سپس سرو کنید.
يه جور ديگه
به جاي توت فرنگي مي توانيد از شا توت هم استفاده كنيد .
اگر وقتي كافي براي درست كردن مارمالاد توت فرنگي نداشتيد، مي توانيد از مارمالاد هاي آماده استفاده كنيد .

5 ) پوره جو با سالاد میوه خشک :

زمان آماده‌سازی 10 دقیقه. زمان پخت 15 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره جو - 1 پیمانه برگه زردآلوی خردشده - 1پیمانه آلوی خشک بدون هسته
1 پیمانه سیب خشک - 1پیمانه انجیر خشک - 1/2پیمانه مویز - 1/2پیمانه انبه خشک
1/2 پیمانه آناناس خشک - 1تکه چوب دارچین - 5عدد باديان رومی - 2پیمانه آب
1 پیمانه شکر - 1/4پیمانه خامه صبحانه
در یک قابلمه برگه زردآلو، آلوی خشک، انجیر خشک، مویز، باديان رومی، سیب خشک، آناناس خشک، انبه خشک، چوب دارچین، آب و نیمی از شکر را بریزید و روی حرارت قرار دهید. مواد را به‌آرامی هم بزنید و صبر کنید تا شکر حل شود. حرارت را زیاد کنید تا آب جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید و حدود 15 دقیقه صبر کنید تا میوه‌ها نرم و له شوند.
در این میان پوره ساده را مطابق دستور آماده کنید، سپس بقیه شکر را به آن اضافه کرده و هم بزنید. حالا مخلوط میوه‌ها را به پوره اضافه کنید. مقداری از مخلوط میوه را برای تزیین کنار بگذارید. پوره حاصل را داخل کاسه‌های موردنظرتان بریزید، آنها را با بقیه‌ مخلوط میوه و خامه تزیین و سرو کنید.
يه جور ديگه
حالا كه فصل ميوه هاي متنوع است مي توانيد اين پوره را با ميوه هاي تازه فصل آماده كنيد . هم خوشمزه تر است و هم مقوي و مغذي تر .

6 ) پوره جو همراه هلو،تمشک و گردو :

زمان آماده سازه 10 دقیقه. زمان پخت 40 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره جو - 2 عدد هلو - 1/4 پیمانه عسل - 1/2 پیمانه مغز گردوی خردشده
1/4 پیمانه شکر - 1/2 پیمانه تمشک
فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. هلوها را بعد از شست‌وشو بگذارید تا کاملاً آب شان گرفته ‌شده و خشک شوند، سپس آنها را به‌صورت حلقه‌های باریک خرد کنید. تکه‌های هلو را داخل ظرف موردنظر بچینید. عسل را هم روی آنها بریزید. روی ظرف را بپوشانید و سپس آن را به مدت 35 دقیقه داخل فر قرار دهید.
بعد از زمان ذکرشده روی ظرف را بردارید، سپس تکه‌های گردو را داخل آن بریزید. ظرف را دوباره داخل فر قرار داده و 5 دقیقه صبر کنید تا گردوها برشته شوند.
در این فاصله زماني پوره جو را مطابق دستور آماده کنید، سپس شکر را به آن اضافه کرده و هم بزنید. هلوهای پخته را از وسط نصف کنید و همراه با گردو به پوره اضافه کنید. مقداري از گردو و هلو هاي پخته را براي تزيين روي پوره كناري بگذاريد .
پوره را داخل ظرف‌های موردنظرتان بریزید و با مواد كنار گذاشته شده براي تزيين و تمشك تزیین کرده و سرو کنید.
از كجا بخريم
اگر تمشك تازه پيدا نكرديد ، از تمشك خشك شده يا همان رزبري استفاده كنيد. اين تمشك را مي توانيد از آجيل فروشي هاي بزرگ تهيه كنيد.

7 ) پوره جو با کمپوت سیب،عسل وبیسکویت :

زمان آماده‌سازی 10 دقیقه. زمان پخت 10 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره جو - 400 گرم کمپوت سیب - 1 ق چ پودر دارچین - 20 گرم کره
4 ق س عسل - 8عدد بیسکویت خردشده - 1 عدد سیب خردشده
سیب‌های کمپوت را خرد کنید،چند تكه را براي تزيين كناري بگذاريد و بقيه را همراه با کره، پودر دارچین و نیمی از عسل داخل تابه یا قابلمه بریزید و روي شعله ملايم اجاق گاز قرار دهيد . فقط حواستان باشد كه در طول مدت حرارت دادن بايد مرتب مواد را به‌آرامی هم بزنید. حدود 2 دقیقه صبر کنید تا کره آب شود، سپس آن را از روی حرارت بردارید
در این فاصله زماني پوره جو را آماده کنید، سپس مخلوط سیب و عسل و دارچين را اضافه کنيد و هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند.
پوره را داخل ظرف‌های موردنظرتان بریزید. بیسکویت‌های خردشده، بقیه عسل و تکه‌های سیب را هم روی پوره بریزید، سپس سرو کنید.
يه جور ديگه
مي توانيد به جای كمپوت سيب ازكمپوت گلابي هم استفاده كنيد

8 ) پوره جو با نارگیل و شاه توت :

زمان آماده‌سازی 5 دقیقه. زمان پخت 10 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره جو - 500 گرم شاتوت - 1/2 پیمانه نارگیل خردشده
1/3 پیمانه شکر - 4پیمانه شیر- 250 گرم آناناس خردشده
يك قابلمه مناسب آماده كنيد و شاتوت و شكر را در آن بريزيد و آن را روی حرارت ملايم قرار دهيد. اين مخلوط را مدام هم بزنید تا شکر حل شود. بعد از اينكه شكر حل شد، حرارت را زیاد کنید تا مواد جوش بیاید، حالا حرارت را کم کنید و حدود 10 دقیقه صبر کنید تا مارمالادي از شاتوت حاصل شود.
در این فاصله زماني پوره ساده را آماده کنید و کنار بگذارید. تکه‌های آناناس را در یک کاسه بریزید. تکه‌های نارگیل و شیر را هم به آن اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کنید، سپس پوره را اضافه کرده و هم بزنید.
پوره حاصل را داخل ظرف‌های موردنظر بریزید و در صورت تمایل آ‌نها را با تکه‌های آناناس و نارگیل تزیین کرده و سرو کنید.
يه جور ديگه
اگر آناناس تازه در دسترس نداشتيد ، از كمپوت آناناس استفاده كنيد و اگر با كمبود وقت مواجه هستيد به جاي اينكه مارمالاد شاتوت را خودتان درست كنيد،آن را آماده بخريد.

9 ) پوره جو و معجون توتی همراه با بادام :

زمان آماده سازه 10 دقیقه. زمان پخت 10 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره جو - 500 گرم مخلوط شاتوت و تمشک -1/3 پیمانه شکر
2 ق چ پودر وانیل - 1/3 پیمانه بادام خردشده - مقداری پودر قند برای تزیین
در یک قابلمه مخلوط شاتوت و تمشک را همراه با شکر بریزید. پودر وانیل را هم اضافه کنید، سپس آن را روی حرارت قرار دهید. صبر کنید تا شکر حل شود. حرارت را کم کرده و صبر کنید تا میوه‌ها نرم شوند.
در این میان پوره جو را آماده کنید. تکه‌های بادام را هم بریزید و مخلوط کنید. پوره را داخل ظرف‌های موردنظرتان بریزید، مخلوط شاتوت و تمشک را روی آن بریزید. مقداری بادام و کمی پودر قند هم روی پوره بریزید، سپس سرو کنید.
يه جور ديگه
به جای بادام می توانید از مغز های دیگر مانند فندق و گردو هم استفاده کنید.

10 ) پوره پرتقال و ریواس :

زمان آماده‌سازی 5 دقیقه. زمان پخت 25 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره جو - 3 عدد ریواس - 1 عدد پرتقال - 1/3پیمانه شکر
1 ق س پسته ریز خردشده
فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. آبِ پرتقال را بگیرید. پوست آن را هم ریز رنده کنید. در یک ظرف مناسب تکه‌های ریواس، رنده پوست پرتقال، آب پرتقال و شکر را بریزید و با هم مخلوط کنید. روی ظرف را بپوشانید و ظرف را به مدت 25 دقیقه داخل فر قرار دهید تا تکه‌های ریواس نرم شوند
در این میان پوره جو را آماده کنید و در ظرف‌های موردنظرتان بریزید. مخلوط ریواس را هم روی پوره بریزید. پسته خردشده را روی مواد بریزید و سپس سرو کنید.
فوت و فن
فصل ريواس بهار است ولي اگر شما معمولا اين سبزي خوشمزه را در فريزر خانه تان براي مصارف سالانه نگهداري مي كنيد ، آماده كردن اين پوره عملي است.

11 ) پوره کاکائویی با تکه های شکلات سفید :

زمان آماده‌سازی 10 دقیقه. زمان پخت 10 دقیقه
مواد لازم برای 4 نفر
4 پیمانه پوره جو - 1/3 پیمانه پودر کاکائو - 1/3 پیمانه شکلات سفید خردشده
1/4 پیمانه چيپس شکلات سفید برای تزیین - سس شکلات به میزان لازم
پوره جو را مطابق با دستور آماده کنید، سپس پودر کاکائو و تکه‌های شکلات سفید را در قابلمه حاوی بریزید و روی در کتری در حال جوش قرار دهید و مدام هم بزنید تا مواد خوب با هم مخلوط شوند. صبر کنید تا پوره خنک شود.
پوره را داخل ظرف موردنظرتان بریزید، آن را با تکه‌های شکلات سفید و سس شكلات تزیین کرده و سرو کنید.

مقالات پیشنهادی
مصاحبه با کاربران برتر (مریم پور بی آزار)
مصاحبه با کاربران برتر (مریم پور بی آزار)
نحوه شستن میوه ها
نحوه شستن میوه ها
فرمول میوه ای برای افزایش وزن
فرمول میوه ای برای افزایش وزن
دچار بی خواب هستید؟ این میوه ها رو امتحان کنید
دچار بی خواب هستید؟ این میوه ها رو امتحان کنید
آیا شستن پوست صورت با آب برنج مفید است ؟
آیا شستن پوست صورت با آب برنج مفید است ؟
میوه هایی برای تقویت چربی سوزی
میوه هایی برای تقویت چربی سوزی
نظرات
۰
نازنین فاطمه
سلام امتحان کردم عالی
۱ آذر ۹۷
۰
اشپز۱۳ ساله
گفتم که عزیزم به نظر من جو در سوپ خوشمزه است
۲۸ آبان ۹۷
۰
دریا
عالی غذا مرس
۲۶ آبان ۹۷
۰
eli
درست کردم خوشم نیومد
تازه من حدود یک ساعت گذاشتم بپزه
البته بازم سلیقه ایه
۲۶ آبان ۹۷
۰
d.Darya.cook
نه فرق داره جو پرک هم زود تر میپزه و از لحاظه مزه بیشتر دوسش دارم
۲۵ آبان ۹۷
۰
d.Darya.cook
عزیزم نظرت قابل احترامه .اما جو طعم خواصی نداره نه شوره نه شیرینه😅برا همین با همچی میشه میکسش کرد
۲۵ آبان ۹۷
۰
مرجان
امتحان کردم عالیه
۱۸ آبان ۹۷
۰
مرجان
عالیه
۱۸ آبان ۹۷
۰
Nazanin
عالیه
۱۳ آبان ۹۷
۰
اشپز۱۳ ساله
اخه جو پرک با میوه نه تصوش هم جالب نیست به نظر من جو پرک فقط در سوپ خوشمزه است
۱۱ آبان ۹۷
سایر کاربران
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
اهل آبادان_آموزگار
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
بهشت و دوزخ ما در این جهان ، در دستان خود ماست ...نیکی پاسخ نیکی است ، و بدی سزای بدی ... نتیجه زندگی ما ، حاصل اعمال ماست ... !
کاربر فعال سرآشپز پاپیون