20 نوع پیتزای خانگی خوشمزه
20 نوع پیتزای خانگی خوشمزه

آن قدر این روزها رادیو، تلویزیون، شبکه‌های مجازی و کارشناسان مختلف درباره مضرات فست فودها نظریه دادند و به عناوین مختلف آن را عنوان کرده‌اند که هر موقع خودمان هوس خوردن پیتزا می‌کنیم یا بچه‌ها دلشان پیتزا می‌خواهد، زیر بار خریدن و خوردنش نمی‌رویم یا با عذاب وجدان به سراغشان می‌رویم.

اما همه می‌دانیم که دلیل مضر بودن فست فودها استفاده از سوسیس کالباس‌های نامعتبر و پرادویه و استفاده مکرر از روغن برای سرخ کردن است. با این وجود پس می‌توانیم فست فود خانگی درست کنیم و با مواد اولیه سالم و مفیدی که در آن به کار می‌بریم، هم دل بچه‌ها را شاد کنیم و بدغذاهایشان را به خوردن تشویق کنیم و هم دیگر به جای عذاب وجدان با دلی راحت به سراغ پیتزاخوری برویم.

1 ) پیتزای کوفته قلقلی

200 گرم گوشت چرخ‌کرده را با یک عدد پیاز رنده شده آب گرفته، نمک، فلفل و ادویه‌های دلخواه ورز دهید و بعد به صورت قلقلی‌های درشت به اندازه یک گردو در آورید. این قلقلی‌ها را در ظرفی مناسب مایکروفر بگذارید و به مدت 3 دقیقه حرارت دهید.
بعد آنها را ورقه ورقه کنید. روی خمیر پیتزا سس گوجه‌فرنگی بمالید. با پنیر موزارلای ورقه‌ای روی سطح سس را بپوشانید. حالا ورقه‌های کوفته قلقلی را روی پنیرها بچینید. در صورت تمایل می‌توانید مقداری برگ ریحان تازه هم روی آن بریزید. پیتزا را تا زمانی که گوشتها برشته شوند، در فر از پیش گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد حرارت دهید.

2 ) پیتزای سوسیس و بروکلی

سسی که برای پیتزای مارگاریتا درست کردید (گوجه‌فرنگی، آویشن، روغن زیتون و نمک و فلفل) را روی نان نیمه آماده پیتزا بریزید و پخش کنید. 2 عدد سوسیس کوکتل را ورقه‌ای برش بزنید و روی نان پیتزا بگذارید. نصف پیمانه پنیر موزارلای روی آن بریزید و به مدت 10 دقیقه در فر از پیش گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد حرارت دهید تا سوسیسها بپزند.
بعد از این مدت پیتزا را از فر بیرون بیاورید و روی سطح آن را مقداری کلم بروکلی گل شده و در صورت تمایل کمی فلفل قرمز یا فلفل دلمه‌ای بگذارید و باز نصف پیمانه پنیر بریزید. 10 دقیقه دیگر در فر برای آب شدن پنیر و پخت سبزیجات کافیست.

3 ) پیتزا مارگاریتا

سسی شامل گوجه‌فرنگی خرد شده، کمی پودر برگ آویشن، نمک و فلفل و کمی روغن زیتون درست کنید. روی هر نان نیمه پخت نصف پیمانه از این سس بریزید. نان پیتزا را مدتی در فر گرم شده با 200 درجه‌ سانتیگراد بگذارید تا روی آن طلایی شود.
بعد آن را بیرون بیاورید و روی پیتزا را با یک پیمانه پنیر موزارلای رنده شده و چند برگ ریحان تازه بپوشانید و مجددا در فر بگذارید تا پنیر آب شود. موقع سرو کمی روغن زیتون روی پیتزا بپاشید و برش بزنید.

4 ) پیتزای میت بال و زیتون

200 گرم گوشت چرخ‌کرده را با یک عدد پیاز رنده شده آب گرفته، نمک، فلفل و ادویه‌های دلخواه ورز دهید و بعد به صورت قلقلی‌های ریز به اندازه یک فندق در آورید. روی نان پیتزا را به سس یا رب گوجه‌فرنگی رقیق شده آغشته کنید. میت‌بالها را روی سطح نان پیتزا بچینید.
نصف پیمانه زیتون حلقه شده بی‌هسته هم روی آن بریزید. سطح پیتزا را با پنیر موزارلای رنده شده بپوشانید. فر را از پیش با دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید. روی پیتزا کمی پودر آویشن بپاشید و در فر بگذارید. 20 دقیقه تا نیم ساعت برای آب شدن پنیر و پخت گوشت کافیست.

5 ) پیتزای میت بال و بادمجان

این پیتزا همانند پیتزای میت‌بال و زیتون آماده می‌شود اما با این تفاوت که می‌توانید به آن ورقه‌های نازک بادمجان سرخ شده اضافه کنید. در ضمن این مدل پیتزا با پنیر ریکوتا به جای موزارلا خوشمزه‌تر می‌شود. اگر دوست دارید نوع گیاهی و بدون گوشت این پیتزا را درست کنید، میت‌بال یا همان کوفته قلقلی‌های ریز را حذف کنید و از پیتزای سالم‌تان لذت ببرید.

6 ) پپرونی و قارچ

روی نان پیتزا را کمی روغن زیتون بمالید. سس گوجه‌فرنگی لایه بعدی است. روی آن را با 1 پیمانه ورقه‌های نازک پپرونی و همین مقدار قارچ بپوشانید. تعداد پپرونی و مقدار قارچ را بسته به سلیقه‌تان می‌توانید کمتر یا بیشتر کنید.
با پنیر پیتزای رنده شده سطح نان را بپوشانید. فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید و پیتزا را 20 دقیقه تا وقتی که پنیر روی آن ذوب و کمی برشته شود، حرارت دهید. بعد از پخت برش بزنید و داغ سرو کنید.

7 ) پیتزای سبزی

این پیتزا خیلی ساده و سریع است. درست کردن آن برای کسانی که یهویی هوس پیتزا می‌کنند و پیتزاهای ساده و کم مواد را دوست دارند توصیه می‌شود. فقط کافیست سس گوجه‌فرنگی آماده یا از همان نوعی که در پیتزای مارگاریتا توضیح دادیم را آماده کنید و روی نان نیمه پخت پیتزا بمالید.
آویشن و اورگانو و هر سبزی خشک دیگری که دوست دارید روی آن بپاشید. در صورت تمایل به پیتزای‌تان حلقه‌های زیتون هم اضافه کنید. حالا سطح پیتزا را با پنیر موزارلای رنده شده بپوشانید. پیتزای شما در فر از پیش گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت یک ربع (تا وقتی پنیر آن ذوب شود) آماده می‌شود.

8 ) پیتزای کدو حلوایی و فلفل

روی نان پیتزا سس گوجه‌فرنگی بمالید. البته به جای آن می‌توانید روی نان را با کمی روغن زیتون چرب کنید. کدو حلوایی را بسیار نازک و چیپسی ببرید و روی نان پیتزا بچینید. یک عدد پیاز کوچک را ورقه کنید و مدتی در تابه با مقدار خیلی کمی روغن زیتون، ملایم حرارت دهید تا نرم و کاراملی شود. پیازها را هم روی سطح نان پیتزا بگذارید.
روی این مواد را کمی پرک فلفل قرمز یا پاپریکا و مقداری زیتون بگذارید. یک و نیم پیمانه پنیر پیتزا لایه آخر است. طبق معمول این پیتزا هم در فر از پیش گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه آماده می‌شود. البته اگر این پیتزا کمی بیشتر هم بماند و برشته شود بهتر است.

9 ) پیتزا کدوی فلفلی

روی نان پیتزای نیمه آماده را کمی سس یا رب گوجه‌فرنگی رقیق شده بمالید. روی آن را هم سیر له شده بریزید. کدوی سبز را ورقه‌ای نازک ببرید.و روی نان بچینید. روی آنها را پرک یا پودر فلفل قرمز بریزید.
حالا نوبت خلال‌های فلفل دلمه‌ای قرمز است. در آخر سطح پیتزا را با پنیر پیتزای رنده شده بپوشانید و آن را در طبق وسط فر گرم شده با حرارت 200 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه حرارت دهید. بعد از پخت برش بزنید و داغ سرو کنید.

10 ) پیتزای میگو و کرفس

روی نان پیتزا مخلوط گوجه‌فرنگی ‌خرد شده، نمک، فلفل سیاه، پودر پیاز، پودر سیر، آویشن و فلفل قرمز بمالید. میگوهای ریز پاک شده را روی آن بگذارید و کمی رویشان روغن زیتون بپاشید. 10 دقیقه در فر از پیش گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد حرارت دهید تا میگوها بپزند. بعد بیرون بیاورید و روی آن را با ورقه‌های کرفس، زیتون و پنیر رنده شده موزارلا بپوشانید. دوباره پیتزا را در طبقه وسط فر حرارت دهید تا جایی که پنیر آب شود.

11 ) پیتزای مرغ با طعم باربیکیو

روی نان پیتزا را 4/1 پیمانه سس باربیکیو بمالید. با خلالهای مرغ پخته شده، پیازچه خرد شده، فلفل جلاپینو (یا فلفل دلمه‌ای) روی نان را بپوشانید. برای این پیتزا بهتر است از پنیر چدار رنده شده استفاده کنید.
فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کنید و پیتزا را در طبقه وسط به مدت یک ربع تا 25 دقیقه حرارت دهید. بعد از آب شدن پنیر و کمی برشته شدن روی آن، پیتزا را بیرون بیاورید و برش بزنید.

12 ) پیتزای پیاز کاراملی و ذرت

یک عدد پیاز متوسط را خلالی کنید. در تابه‌ای با کمی روغن زیتون بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید تا پیازها قهوه‌ای رنگ، کاراملی و شیرین مزه شوند. روی نان پیتزا را با پیازها بپوشانید. آویشن و کمی نمک و فلفل بپاشید.
اگر طعم تند و تیز دوست دارید، پرک یا پودر فلفل قرمز هم روی مواد بریزید. در آخر کمی روغن زیتون، 1 پیمانه دانه‌های کنسروی ذرت و بعد مقدار کمی پنیر پیتزا روی آنها بریزید. پیتزا را در فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت یک ربع حرارت دهید

13 ) پیتزای پیاز و ذرت با ژامبون

این پیتزا را می‌توانید مانند پیتزای قبل (شماره 12) آماده کنید. اما این مدل، ژامبون خرد شده هم اضافه‌تر دارد. در ضمن در آخر به جای ریحان تازه می‌توانید از آراگولا، مخلوط سبزیهای فصل یا برگهای ظریف اسفناج و شاهی استفاده کنید.

14 ) پیتزای گوشت و قارچ

1 عدد پیاز را ریز خرد کنید و در تابه‌ای با مقداری روغن تفت دهید. 200 گرم گوشت چرخ‌کرده را به پیازها اضافه کنید و سرخ کنید. زردچوبه، نمک،‌ فلفل و ادویه دلخواه بیفزایید. کمی رب هم اضافه کنید. با اضافه کردن نصف لیوان آب در تابه را ببندید تا گوشت بپزد.
روی نان پیتزا را مقداری سس گوجه بمالید. مایه گوشت پخته و بی‌آب را روی نان بریزید و پخش کنید. حالا نصف پیمانه فلفل دلمه‌ای نگینی و یک پیمانه قارچ ورقه شده هم روی لایه گوشت بریزید. یک پیمانه یا کمتر پنیر موزارلا و بعد مقداری پودر آویشن پیتزا را کامل می‌کند. پیتزا را در فر گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت 25 دقیقه حرارت دهید تا پنیر ذوب و برشته شود.

15 ) پیتزای بیف و پیاز

400 گرم گوشت راسته را با سیر و پیاز و ادویه بپزید. گوشت پخته را ریش ریش کنید. یک عدد پیاز کوچک را حلقه‌ای ببرید. روی نان پیتزا سس گوجه‌فرنگی بمالید و گوشتهای پخته ریش شده را روی آن پخش کنید. یک پیمانه قارچ ورقه شده هم روی آنها بریزید.
حالا روی مواد را با یک پیمانه پنیر موزارلای رنده شده بپوشانید. پیاز حلقه شده را روی پنیر بگذارید. در صورت تمایل دو سه حلقه نازک فلفل دلمه‌ای و کمی زیتون هم اضافه کنید. روی پیتزا پودر آویشن بپاشید و آن را در طبقه وسط فر گرم شده از پیش (با دمای 200 درجه سانتیگراد) به مدت 25 دقیقه حرارت دهید.

16 ) پیتزا هاوایی

روی نان پیتزا 2/1 پیمانه سس گوجه‌فرنگی (نوعی که برای پیتزای مارگاریتا توضیح داده شد) بمالید. نصف پیمانه ورقه آناناس تازه و همین مقدار ژامبون خرد شده و مقداری پرک فلفل قرمز بریزید.
روی این مواد را با پنیر موزارلای رنده شده مخلوط با کمی پنیر چدار رنده شده بریزید. فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید. پیتزای آماده را در طبقه وسط فر به مدت 20 دقیقه حرارت دهید. وقتی پنیر آب شد، پیتزا را برش بزنید و سرو کنید.

17 ) پیتزای سیب زمینی

روی نان پیتزا را روغن زیتون بمالید. یک عدد سیب‌زمینی متوسط را خوب بشویید و خیلی نازک برش بزنید و ورقه کنید. سیب‌زمینی‌ها را روی نان پیتزا بچینید و باز رویشان را با قلم‌موی آشپزخانه کمی روغن زیتون بمالید.
کمی رزماری تازه روی سیب زمینی‌ها بریزید. مقداری نمک دریایی هم روی آنها بپاشید. در صورت تمایل آویشن یا اورگانو هم بیفزایید. به عنوان لایه آخر 1 پیمانه مخلوط پنیر و پارمسان روی سیب‌زمینی‌ها بریزید. پیتزا را در فر از پیش گرم شده با دمای 200 درجه به مدت نیم ساعت بپزید.

18 ) پیتزای سبزیجات

کمی سس گوجه‌فرنگی روی نان پیتزا بمالید. یک عدد کدو را نازک ورقه کنید. یک عدد بادمجان را با پوست بشویید و نازک ورقه کنید و در تابه‌ای با کمی روغن تفت دهید یا به مدت یکی دو دقیقه در مایکروفر نیم‌پز کنید.
یک عدد گوجه‌فرنگی کوچک و یک پیاز ریز را هم نازک ورقه کنید. کدو، گوجه، بادمجان و پیاز را روی نان بچینید. چند خلال فلفل‌دلمه‌ای و کمی زیتون بی‌هسته پیتزا را کامل می‌کند. روی مواد کمی روغن زیتون بمالید. یک پیمانه یا کمتر پنیر موزارلا بریزید و مقداری پودر آویشن بپاشید. پیتزا را در فر گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد، 25 دقیقه حرارت دهید.

19 ) پیتزای تن ماهی

یک قوطی کنسرو تن ماهی را 20 دقیقه بجوشانید. بعد آن را در آبکش بریزید تا روغنش جدا شود. سپس ماهی را با چنگال خرد کنید. روی نان پیتزا یک پیمانه از سس گوجه (که در پیتزا مارگاریتا توضیح داده شد) بریزید و پخش کنید.
تن ماهی خرد شده را روی آن بریزید. خلال فلفل دلمه‌ای قرمز و کمی پیاز قرمز خرد شده روی آنها بریزید. یک پیمانه پنیر موزارلا روی مواد پخش کنید و بعد پیتزا را در طبقه وسط فر که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد گرم شده، به مدت 20 دقیقه حرارت دهید.

20 ) پیتزای قارچ

روی نان پیتزا را کمی کره یا روغن زیتون بمالید. 2 پیمانه قارچ را خوب بشویید، در ظرفی مناسب مایکروفر بریزید و به مدت 30 ثانیه حرارت دهید. قارچها را روی نان پیتزا بگذارید و پخش کنید. روی قارچها کمی نمک، فلفل سیاه و پودر آویشن بپاشید.
با مخلوط پنیر رومانو و موزارلا روی مواد را بپوشانید و پیتزا را در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت یک ربع تا 20 دقیقه حرارت دهید. پنیر که آب شد، پیتزا را بیرون بیاورید، برش بزنید و داغ سرو کنید.

مقالات پیشنهادی
20 نوع خوراک فست فودی خانگی خوشمزه
20 نوع خوراک فست فودی خانگی خوشمزه
20 نوع برگر متنوع و خوشمزه
20 نوع برگر متنوع و خوشمزه
10 نان خوشمزه با ذرت
10 نان خوشمزه با ذرت
دستور تهیه 20 نوع صبحانه هیجان انگیز بعداز ماه رمضان
دستور تهیه 20 نوع صبحانه هیجان انگیز بعداز ماه رمضان
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش اول
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش اول
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش دوم
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش دوم
نظرات
۰
MR.IDHEM
سلام من اینبار درست کردم تو فر اجاق گاز کلأ نونش خشک شد
۱ هفته پیش
۱
مهشید
همین هیچی نگفتنتون هزارتاحرف داشت
لایو
۲ ماه پیش
۰
محمد صالح جونم
چی بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی قشنگه خسته نباشید ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤💗💗💗💕🌹⚘❣💓💞💔
۲ ماه پیش
۳
محا
امتحان میکنم
محام فالو کنید فالوتون میکنم 😘
۷ شهریور ۹۷
۰
Farinaz banoo
اوکی اینبار امتحان میکنم 😚
۱۹ تیر ۹۷
۰
jane set
خوب دیگ بعداینکه ازفردرش میاری نباید خیلی تو هوای ازادبزاریش یه چیزی بزا روش یه قابلمه ای ضرف گودی چیزی این طوری بخارش میخوره بهش نرم میشه
۱۹ تیر ۹۷
۰
Farinaz banoo
نه قبل فر نرم میشه بعد اینکه از فر درمیارم خشک میشه
۱۸ تیر ۹۷
۰
jane set
وقتی پیتزاتوازفردرمیاری روش خیلی کم،خیلی کم اب اسپری کن این طوری پنیرت کشدار میشه درضم اون گوشه هاشم وقتی سفت میشه که خیلی تو هوای ازادبذاریش روشوبایدبپوشونی که اون طوری نشه ولی بازم خشک که میشه خوشمزه میشه😊
۱۸ تیر ۹۷
۰
Farinaz banoo
سلام دوست عزیز من هرچقد بیشتر میریزم پنیرشو بازم کش نمیاد؟پنیر رو هپوفقط مرحله آخر میزنم درضمن خمیر هم آماده میگیرم نمیدونم اولش نرم میشه بعد که از فر درمیارم خشک میشه بغل هاش.میشه راهنمایی کنی؟
۱۶ تیر ۹۷
۰
اسرا
خیلی عالی
۳ تیر ۹۷
دستورپخت های پیشنهادی
پنیر پیتزا خانگی

پنیر پیتزا خانگی

۶.۲k
آیس پک خانگی

آیس پک خانگی

۸۱.۴k
پیتزا کوچک خانگی

پیتزا کوچک خانگی

۱۶.۳k
پیتا پیتزا

پیتا پیتزا

۳۳.۴k
کیک ساده خانگی

کیک ساده خانگی

۸۸.۴k
پنکیک خونگی

پنکیک خونگی

۶۲.۹k
سایر کاربران
متولد1.1.67 شهر تنکابن حسابدارو عاشق آشپزی
یه مردادی ام عاشق هنرمخصوصاآشپزی ودوست دارم باآموزشهام همه روبه این هنردعوت کنم 😊دستورات امتحان شده من😊
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
پیج من دراینستا mitrasafa721
عاشق آشپزی ودیزاین هستم