نگذارید رب توی قوطی بماند
نگذارید رب توی قوطی بماند

اگر قصد دارید محتویات تمام کنسروها و کمپوت‌ها و نه تنها رب گوجه‌فرنگی را بعد از باز کردن درب آن برای مدتی طولانی استفاده کنید، لازم است آن را به ظرف دیگری منتقل کنید.
برخی‌ افراد فکر می‌کنند دلیل این انتقال، پیشگیری از کپک زدن آن ماده غذایی است؛ در حالی که در درجه اول این موضوع اهمیت پیدا می‌کند که بعد از باز کردن درب قوطی، احتمال بروز واکنش بین یکی از اجزای ترکیب ماده غذایی (به ویژه ماده‌ای اسیدی) با دیواره فلزی جداره داخلی قوطی بسیار بالا می‌رود و اگر دقت کرده باشید،
دیده‌اید که مثلا اگر آناناس در قوطی بماند بعد از مدتی رنگ آب آن متمایل به خاکستری می‌شود. به همین علت بهتر است بعد از باز کردن قوطی، آن را به ظرف دیگری(ترجیحا شیشه‌ای) منتقل کنید.
مساله دیگر این است که وقتی درب یک کنسرو یا کمپوت را باز می‌کنید، بستن محکم آن، دیگر امکان‌پذیر نیست؛ در حالی که منتقل کردن به ظرف دیگر این امکان را فراهم می‌کند و محکم بستن در ظرف جلوی ورود آلودگی به مواد غذایی را می‌گیرد.
از جمله دلایل اصلی کپک زدن رب که هم در قوطی و هم در ظروف شیشه‌ای رخ می‌دهد ورود همین آلودگی‌ها به داخل ماده غذایی است. از این رو، رعایت مسایل بهداشتی به عنوان مثال استفاده از یک قاشق خشک و تمیز هنگام برداشتن رب از داخل ظرف می‌تواند از آلوده شدن ماده غذایی و در نتیجه کپک زدن آن پیشگیری کند.
البته محلی که رب را در یخچال قرار می‌دهیم و دمای متفاوت طبقات چندان تاثیری بر کپک زدن آن ندارد اما معمولا بهترین مکان برای نگهداری رب طبقات بالایی یخچال است.

مقالات پیشنهادی
نان را در یخچال نگذارید
نان را در یخچال نگذارید
تفت دادن رب
تفت دادن رب
روشی برای ترد کردن گوشت
روشی برای ترد کردن گوشت
با فنگ شویی در نوروز خانه خود را رویایی کنید
با فنگ شویی در نوروز خانه خود را رویایی کنید
5 خاصیت شگفت انگیز گلاب بر روی پوست
5 خاصیت شگفت انگیز گلاب بر روی پوست
میوه هایی برای تقویت چربی سوزی
میوه هایی برای تقویت چربی سوزی
نظرات
۰
**زینب خانومی **
منم همیشه کنسرو هارو بعد از بازکردن در ظرف دیگر خالی میکنم
۲۲ فروردین ۹۷
۰
زینب شرقی
میتونین رب رو توی کیسه فریزر بریزید و صافش کنید
۵ تیر ۹۶
سایر کاربران
خوش اومدید به پیج من مامان فراز کوچولو از شهر زیبای تبریز
هادیه متولد 24 خرداد 1366. دستورپختام راحت و ساده هستن می تونید استفاده کنید Insta: my_tasty_taste
مجردم😊رشته حقوقم☺اسفندماهی ام😍عاشق آشپزیم و مخصوصا دسر و ژله😍😉 تاریخ شروع به پاپیون و شروع فعالیتم 97/1/20 کانال تلگرامم @chefmohadese20
leila.tabe bordbar👧 insta:madam.chef👩‍🍳
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
وقتی مادری از دنیا میرود تکه ای از روح فرزند خود را با خود به زیر خاک میبرد مادرم ایام فراغ سخت میگذرد شبی نیست که سکانس خاطراتت را با خود نداشته باشد ورود به پاپیون۹۷/۶/۲۷