عکس موس توت فرنگی
souzan_shariat
۶۳
۲.۴k

موس توت فرنگی

۲ آبان ۹۷
توت فرنگی 400 گرم(من از توت فرنگی یخ زده استفاده کردم)
خامه صبحانه 1 بسته(200 گرم)
پودر قند یا پودر شکر 6 قاشق غذاخوری(این میزان برای توت فرنگی کاملا متناسب هست و دسر شما اصلا زیاد شیرین نمیشه ولی برای میوه هایی که شیرین تر هستند مثل موز میتونید میزان شکر رو بنا به ذائقه خودتون تنظیم کنید)
پودر ژله توت فرنگی 1 بسته(ترجیحا از مارک دراژه یا فرمند استفاده کنید)
آب جوش 1 لیوان
◀میتونید به جای توت فرنگی از پوره موز یا سیب یا انبه یا هلو استفاده کنید و ژله انتخابی باید با نوع میوه هماهنگی داشته باشه...البته من خیلی وقتها از پوره موز با ژله توت فرنگی استفاده میکنم و به نظرم ترکیب جذابی داره
◀این دسر کاملا بافت لطیفی داره اگه بخواید دسرتون سفت تر بشه، یک قاشق مرباخوری پودر ژلاتین به پودر ژله اضافه کنید.
در کاسه پودر ژله را با 1 لیوان آب جوش حل کرده و روی بخار کتری قرار داده و هم بزنید تا ذرات ژلاتین خوب حل شده و ژله کاملا شفاف شود و کنار بگذارید تا ولرم شود.
در پارچ مخلوط کن،میزان 400 گرم میوه دلخواه به همراه خامه و پودر قند و ژله حل شده را اضافه و میکس کنید تا مخلوط یکدست شود.
قالب مورد نظر را با دستمال کاغذی روغنی چرب کرده و مایه دسر را در قالب ریخته و حداقل 8 ساعت در یخچال قرار دهید تا ببندد و بعد در ظرف سرو برگردانید.

⭕موس در اصل با تخم مرغ تهیه میشه ولی گاهی میتونیم تخم مرغ رو از دستور حذف کنیم تا دسر سبک تری داشته باشیم.
⭕به جای توت فرنگی از موز یا هر میوه دیگه بنا به سلیقه خودتون میتونید استفاده کنید و ژله متناسب با میوه استفاده شده رو جایگزین ژله توت فرنگی کنید.
⭕من خیلی وقتا از پودر ژله توت فرنگی به همراه موز پوره شده استفاده میکنم و ترکیب این دو رو در دسر بی اندازه میپسندم...فقط اگه از موز استفاده میکنید بهتره موز سیاه و نرم نباشه و دسر به مدت طولانی در یخچال نمونه چون موز سیاه و لزج میشه...
⭕موس باید لطیف و نرم باشه پس این دسر زیاد سفت نیست و اگه بخواید سفت تر بشه و راحت تر از قالب برگرده میتونید 2قاشق مرباخوری پُر پودر ژلانین به پودر ژله اضافه و بعد بقیه مراحل رو انجام بدید.
من بیست و چهار ساعت دسر رو در قالب نگه داشتم تا راحت تر برگرده و ژلاتین اضافه نکردم.
.
...
نظرات