عکس حلیم بادمجان
souzan_shariat
۴۸
۲.۴k

حلیم بادمجان

۲۰ مرداد ۹۸
بادمجان 1 کیلوعدس ا پیمانه پیاز سرخ کرده ا پیمانه کشک زعفرانی 1 پیمانه گوشت گوسفندی 500 گرمسیر سرخ کرده 1 الی 2 قاشق غذا خوری زعفران ایرانی 1/2 پیمانه نعناع داغ یک چهارم پیمانهسیر تازه 2 حبه نمک ، فلفل ، دارچین و زرد چوبه به مقدار لازم روغن به میزان لازمگردوی پودر شده برای تزیینرای درست کردن حلیم بادمجان بهتر است ابتدا بادمجان های پوست کنده وقطعه قطعه شده را از چند ساعت قبل در آب و نمک قرار دهید تا هم هنگام سرخ کردن روغن کمتری مصرف کند و هم اگر بادمجان ها تلخ باشد تلخی آن هم گرفته شود.

سپس عدس ها را با مقداری آب بپزید و آماده کنید . بهتر است کمی هم به آن دارچین اضافه کنید تا سردی عدس گرفته شود.و طبع غذا گرم شود. بعد پیاز ها را به صورت عسلی سرخ میکنیم .

کشک پاستوریزه را هم می جوشانیم و کمی به آن زعفران اضافه میکنیم تا کشک زعفرانی شود

نعناع خشک را هم با کمی روغن به مدت 2 دقیقه تفت میدهیم، دقت کنید که نعناع نسوزد و رنگ سبز خود را حفظ کند.

همچنین گوشت را با کمی فلفل سیاه و پیاز سرخ شده و سیر خام و زرد چوبه تفت میدهیم و میگذاریم تا با کمی آب کاملا بپزد.

کوبیدن گوشت ها و بادمجان برای مرحله آخر حلیم بادمجان

بعد از اینکه همه مواد را آماده کردیم باید بادمجان های سرخ شده را ساطوری کنیم و گوشت های پخته شده را هم ریش ریش کنید و عدس ، گوشت و بادمجان را با گوشت کوب برقی یا دستی میکوبیم تا مخلوط شوند البته نیاز به کوبیدن زیاد نیست.مخلوط آماده شده را در ظرفی میکشیم و با پودر گردو، نعناع داغ ، سیر و کشک زعفرانی به دلخواه تزیین میکنیم.

نکات تکمیلی در مورد حلیم بادمجان

میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 3 ساعت میباشد .حلیم بادمجان را می توانید در وعده نهار - شام - پیش غذا - سرو کنید . .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .
...
نظرات