عکس شیرینی برنجی
chef
۱.۱k
۷.۸k

شیرینی برنجی

۲۴ تیر ۹۹
دوستای عزیزم سلاااام 😍 شبتون بخیر 😍 امیدوارم ک حالتون خوب باشه 😍 اینم یکی از شیرینی های مورد علاقه ی من 😍 شیرینی برنجی ک دستورش واقعا عالیه و بافتش بی نظیر 😍ممنون از همراهی همیشگیتون😍

نان برنجی :
روغن جامد ۶۲
پودر قند ۴۵
گلاب ۱ ق س
عرق هل نصف ق چ
آرد برنج ۱۲۵گرم
زرده تخم مرغ ۱ عدد
طرز تهیه :
ابتدا روغن جامد و پودر قند الک شده رو با همزن بزنید تا کرم رنگ بشه و بعد زرده تخم مرغ رو اضافه کنید و دوباره با همزن بزنید تا پف کنه . و بعد ارد برنج الک شده رو به همراه گلاب و عرق هل به موادتون اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا خمیر نرمی بدست بیاد و به دست نچسبه ( ارد برنج رو حتما کم کم اضافه کنید شاید از میزانی که داخل دستور نوشتم کمتر ارد استفاده بشه ) . و بعد خمیر رو داخل نایلون قرار بدین و به مدت ۱۲ ساعت اجازه بدین در دمای محیط استراحت کنه ( نیازی به یخچال نیست چون خمیر سفت میشه ، در دمای محیط جای تقریبا خنک قرار بدین) . بعد از ۱۲ساعت اگر دیدین خمیرتون سفت شده خیلییییییی کم بهش شیر اضافه کنید (تاکید میکنم خیلییییی کم ) . و بعد کمی از خمیر بردارین و کف دستتون گرد کنید و مهر و یا قالب بزنید و داخل سینی فر ک چرب نکردین ( نباید سینی رو چرب کنید ) با کمی فاصله از هم قرار بدین و با تخم خرفه و یا خلال پسته تزیین کنید و بعد داخل فری ک از قبل گرم کردین با درجه حرارت ۱۶۰ به مدت ۱۸ الی ۲۰ دقیقه قراربدین .

نکات :
🍰 میزان گلاب رو زیاد نکنید چون باعث سفت شدن بافت شیرینیتون میشه .
🍰میزان شیر باید خیلییییی کم باشه چون باعث سفت شدن بافت شیرینیتون میشه .
🍰خمیر رو اصلا ورز ندین چون خمیر به روغن میفته و فقط با قاشق هم بزنید .
🍰ارد حتما کم کم اضافه بشه چون اگر ارد زیاد اصافه کنید خمیرتون خشک میشه و بافت شیرینی سفت میشه .
🍰 میتونید به جای عرق هل از پودر هل استفاده کنید ولی رنگ شیرینیتون کمی تیره میشه .
🍰حتما پودر قند و ارد برنج رو ازالک ریز رد کنید .
🍰برای اینکه نتیجه کارتون عالی باشه از ترازو استفاده کنید . و اجازه بدین شیرینیا کاملاااا خنک بشه و بعد از سینی جدا کنید .

ممنون از دوست عزیزم بابته دستور خوبشون 😍

@bluelife29

...
نظرات