عکس پیتزا مخلوط
aysssel
۳۳۸
۲.۳k

پیتزا مخلوط

۱ مرداد ۹۹
در روزگاران قدیم دو همسایه بودند که همیشه با هم نزاع و دعوا داشتند. یک روز با هم قرار گذاشتند که هر کدام دارویی بسازد و به دیگری بدهد تا یکی بمیرد و دیگری که میماند لااقل در آسایش زندگی کند! برای همین سکه ای به هوا انداختند و شیر و خط کردند که کدام یکی اول سم را بخورد. قرعه به نام همسایه دوم افتاد. پس همسایه اول به بازار رفت و از عطاری قوی ترین سمی که داشت را خرید و به همسایه اش داد تا بخورد.

همسایه دوم سم را سرکشید و به خانه اش رفت. قبلا به خدمتکارانش گفته بود حوض را برایش از آب گرم پر کنند و یک ظرف دوغ پر نمک هم آماده بگذارند کنار حوض. او همینکه به خانه رسید، ظرف بزرگ دوغ را سر کشید و وارد حوض شد. کمی دست و پا زد و شنا کرد و هر چه خورده بود را برگرداند و پس از آنکه معده اش تخلیه و تمیز شد، به اتاق رفت و تخت خوابید.
صبح روز بعد سالم بیدار شد و به سراغ همسایه اش رفت و گفت: من جان سالم به در بردم، حالا نوبت من است که سمی بسازم و طبق قرار تو آن را بخوری. او به بازار رفت و نمد بزرگی خرید و به خانه برد. خدمتکارانش را هم صدا کرد و به آنها گفت که از حالا فقط کارتان این است که از صبح تا غروب این نمد را با چوب بکوبید!

همسایه اول هر روز میشنید که مرد همسایه که در تدارک تهیه سم است! از صبح تا شب مواد سم را میکوبد. با هر ضربه و هر صدا که میشنید نگرانی و ترسش بیشتر میشد و پیش خودش به سم مهلکی که داشتند برایش تهیه میکردند فکر میکرد. کم کم نگرانی و ترس همه ی وجودش را گرفت و آسایشی برایش نماند. شبها ترس، خواب از چشمانش ربوده بود و روزها با هر صدایی که از خانه ی همسایه میشنید دلهره اش بیشتر میشد و تشویش سراسر وجودش را میگرفت. هر چوبی که بر نمد کوبیده میشد برای او ضربه ای بود که در نظرش سم را مهلک تر میکرد.
روز سوم خبر رسید که مرده است.اوقبل از اینکه سمی بخورد مرده بود!!
این داستان حکایت این روز های بعضی از ماست.
کرونا یا هر بیماری دیگری مادامی که روحیه ی ما شاداب وسرزنده باشد قوی نیست.خیلی ها مغلوب استرس ونگرانی میشوند تا خود بیماری!
لطفا خبرهای بد را نشر ندهیم و تلاشمان فقط آگاهی دادن در مورد پیشگیری و درمان باشد.
یک عزم همگانی برای عبور از بحران لازم است.بیایید خودمان به فکر باشیم واخبار واطلاعات درست را نشر دهیم🙏🙏🙏

#پیتزامخلوط #پیتزا #فست_فود #ناهار #خوشمزه #دلبرانه #سوسیس #قارچ #فلفل_دلمه_ای #گوجه_فرنگی #خمیرپیتزا #پنیرپیتزا #خمیرجادویی #aysssel

سلام عشقولیای خودم🤗🤗🤗
خوبین؟؟؟💕
اینم پیتزا جان بنده برای ناهار چند روز پیشمون که بدجور هوس کرده بودم از بس پیتزاهاتونو دیده بودم🙂
خمیرشو با خمیرجادویی پاپیون درست کردم ولی یکم آرد بیشتری زدم چون میچسبید به دستم.ولی زیادم آرد نزنید خمیر سنگین بشه.درحدی که به دست نچسبه کافیه
پیتزارم که آماده کردم گذاشتم طبقه وسط فر از قبل شده بادمای160تا170درجه ی سانتی گراد وبه مدت 20تا25دقیقه وچند دقیقه هم گریل برای برشته شدن پنیر
خمیر خودش تواین مدت میپزه (اگه ضخامتش بیش از حد نباشه واندازه باشه.چون داخل فرهم یکم پف میکنه)ونیازی نیست ازقبل بپزینش😉

بسی خوشمزه بود😋جای همگی خالی😊
دوستون دارم💞💞💞💞💞💞💞💞💞
...
نظرات