مواد لازم

پنکیک سیب زمینی و عدس

۸
مواد اصلی
نمک و فلفل
به مقدار لازم
آرد
۱/۲ لیوان
تخم مرغ خام
۱ عدد
تخم مرغ پخته
۲ عدد
پیاز
۱ عدد
عدس
۱ لیوان
سیب زمینی متوسط
۱۰ عدد
کلمات کلیدی

پنکیک سیب زمینی و عدس

طرز تهیه

پنکیک سیب زمینی و عدس

درجه سختی
زمان تهیه ۵۰
دقیقه
زمان پخت ۳۵
دقیقه
۱
عدس را که از شب قبل خیس داده اید با ۳ لیوان آب داخل قابلمه بریزید و بپزید تا آب ان تمام شود
۲
پیاز را ریز خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود ، تخم مرغ های پخته را ریز خرد کنید و بهمراه عدس پخته ، نمک و فلفل به پیازها اضافه کنید و ۵ دقیقه همه مواد را با هم تفت دهید سپس از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید تا خنک شود.
۳
سیب زمینی ها را بپزید و با چرخ گوشت چرخ کنید یا با گوشتکوب بکوبید تا خوب نرم و یکدست شود ؛ سیب زمینی های له شده را با ۱ عدد تخم مرغ خام و کمی نمک مخلوط کنید
۴
سپس آرد را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر لطیفی بدست بیاید ( خمیر باید نرم باشد و نیازی به افزودن ارد زیادی نیست ).
۵
روی سطح کار آرد بپاشید و به اندازه یک گردو از خمیر بردارید و روی سطح آرد پاشی شده به شکل گرد پهن کنید ، به اندازه یک قاشق غذاخوری از مایه عدس بردارید و داخل خمیر بریزید
۶
و اطراف خمیر را با دست جمع کنید تا مایه عدس داخل خمیر پنهان شود ، تمام خمیرها را به همین صورت اماده کنید.
۷
ته ماهیتابه مقدار بسیار کم روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود سپس پنکیک ها را به نوبت داخل ماهیتابه قرار دهید و اجازه دهید برشته و طلایی شوند سپس برگردانید تا طرف دیگر هم طلایی شود ، پس از پخت پنکیک سیب زمینی و عدس را داغ و بهمراه سس یا ماست سرو کنید.
تصاویر مراحل تهیه

پنکیک سیب زمینی و عدس

بیشتر
سایر نکات

پنکیک سیب زمینی و عدس

میتوانید داخل این پنکیک از انواع مختلف مواد استفاده کنید ، برای پخت بهتر حرارت را در زمان پخت ملایم کنید ( به طور معمول 5 دقیقه برای هر طرف کافی میباشد ).
نظرات دستور پخت

پنکیک سیب زمینی و عدس