مواد لازم

کوکوی مرغ وهویج درفر

۴
مواد اصلی
سینه مرغ پخته
۴۵۰ گرم
هویج متوسط
یک عدد
سیب زمینی بزرگ
یک عدد
روغن مایع
دو قاشق غذا خوری
فلفل دلمه ای نگینی شده
۱/۴ پیمانه
نمک و فلفل و زرد چوبه
به مقدار لازم
زعفران دم کرده
۱ قاشق غذا خوری
تخم مرغ
پنج عدد
پنیر موزارلا (موتزارلا)
۱۰۰ گرم
کلمات کلیدی

کوکوی مرغ وهویج درفر

وعده شام کوکوی مرغ و هویج وعده نهار
طرز تهیه

کوکوی مرغ وهویج درفر

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۳۰
دقیقه
۱
فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید و بگذارید گرم شود. کف یک قالب فر مستطیلی را هم چرب کنید و کنار بگذارید
۲
مرغ پخته شده را به صورت تکه های کوچک ریش ریش کنید. سیب زمینی و هویج را با رنده درشت رنده کنید. روی سیب زمینی آب سرد بریزید و آن را زیر و رو کنید. سپس آب آن را کامل بگیرید تا نشاسته از سطح آن خارج شود و موقع تفت دادن تکه های سیب زمینی به هم نچسبند.
۳
کف تابه ای کمی روغن بریزید و بگذارید داغ شود. سپس شعله را کم کنید و سیب زمینی رنده شده را داخل روغن بریزید. یکی دو دقیقه تفت بدهید، سپس هویج را اضافه کنید و دو سه دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه دهید. هدف این نیست که سیب زمینی و هویج سرخ شوند فقط باید کمی از خامی آنها کم شود.
۴
سیب زمینی و هویج را خارج کنید و با دستمال حوله ای روغن اضافی آنها را بگیرید. سپس آنها را به مرغ ریش ریش شده اضافه کنید. حال تخم مرغ ها را یکی یکی بشکنید و به مواد اضافه کنید.
۵
نمک، فلفل، زردچوبه و زعفران را هم به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. مایه کوکو تهیه شده را داخل قالبی که چرب کردید بریزید و با پشت قاشق سطح آن را صاف کنید.
۶
قالب را به مدت ۳۰ دقیقه در فر گرم شده با حرارت ۱۷۵ درجه قرار دهید تا کوکوی مرغ پخته و طلایی رنگ شود. آن را از فر خارج کنید در صورت تمایل پنیر رنده شده را روی آن بریزید و چند دقیقه دیگر در فر قرار دهید تا پنیر آب و روی آن طلایی رنگ شود. می توانید برای این مرحله، شعله روی فر را روشن کنید.
سایر نکات

کوکوی مرغ وهویج درفر

پنیر موزورلا کاملا اختیاری هست
نظرات دستور پخت

کوکوی مرغ وهویج درفر