مواد لازم

نوشیدنی هندوانه

۸
مواد اصلی
هندوانه خردشده
۴۰۰ گرم
شکر
۳/۴ پیمانه
نعنا خردشده تازه
۱/۲ پیمانه
پوست لیمو رنده شده
۱ قاشق چای خوری
شربت آبلیمو
۳/۴ پیمانه
کلمات کلیدی

نوشیدنی هندوانه

طرز تهیه

نوشیدنی هندوانه

درجه سختی
زمان تهیه ۱۰
دقیقه
زمان پخت ۰
دقیقه
۱
ابتدا هندوانه را پوست گرفته و خرد کنید. سپس آن را داخل ظرف غذا ساز یا مخلوط‌کن بریزید. دستگاه را روشن کنید تا پوره هندوانه آماده شود. پوره را از صافی رد کنید تا مایه‌یکدستی حاصل شود. سپس آن را در یک ظرف مناسب بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود.
۲
در این زمان که آب هندوانه در حال سرد شدن است، در یک کاسه  مناسب نعنا و شکر را بریزید و با هم مخلوط‌کنید. سپس با پشت قاشق آن‌ها را له کنید. در یک ظرف مناسب شربت آب‌لیمو، پوست لیموی رنده شده ، مخلوط نعنا و شکر را بریزید و خوب با هم مخلوط‌کنید. مخلوط حاصل را داخل مخلوط‌کن یا ظرف غذا ساز بریزید تا نعنا کمی خرد شود.
۳
مخلوط را داخل یک ظرف مناسب مانند یک پارچ بریزید. اکنون نوبت اضافه کردن آب هندوانه است. آن را هم اضافه کرده و مواد را خوب با هم مخلوط‌کنید تا نوشیدنی آماده شود.
۴
نوشیدنی را به مدت ۲-۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود، سپس آن را داخل لیوان هایی که آماده کرده اید بریزید. لیوان ها را در صورت تمایل با تکه های هندوانه تزیین و سرو کنید.
سایر نکات

نوشیدنی هندوانه

برای درست کردن شربت آبلیمو می توانید 2 قاشق سوپ خوری آبلیمو را همراه با یک چهارم پیمانه شکر در دو پیمانه آب اضافه کرده و مخلوط کنید تا شربت آبلیمو حاصل شود.
اگر هندوانه به اندازه  لازم شیرین بود، می توانید مقدار شکر را کم کرده یا کلا آن را حذف کنید.
نظرات دستور پخت

نوشیدنی هندوانه