مواد لازم

باقلوای گل پسته ای

۶
مواد اصلی
پسته خردشده
۱۵۰ گرم
هل آسیاب شده
۱ قاشق چای خوری
کره آب شده
۱/۲ پیمانه
خمیر یوفکا
۱۰ عدد
پودر قند
۱۵۰ گرم
پودر پسته برای تزئین
کمی
مواد شربت:
عسل
۲ قاشق سوپ خوری
آب
۱/۳ پیمانه
کلمات کلیدی

باقلوای گل پسته ای

طرز تهیه

باقلوای گل پسته ای

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۳۰
دقیقه
۱
ابتدا شربت عسل را آماده کنید. عسل و آب را با هم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد، سپس آن را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود. برای آماده کردن مواد داخل باقلوا، در کاسه‌ای پودر قند، پودر پسته ریز خرد شده و هل آسیاب شده را با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید.
۲
حالا باقلواها را آماده کنید. خمیرهای یوفکا را به‌صورت مربع‌های ۱۰ در ۱۰ سانتی‌متری برش بزنید. یکی از خمیرها را روی سطح کار قرار دهید و با قلم‌مو آن را آغشته به کره کنید. حالا یک برش دیگر روی آن قرار داده، آن را هم آغشته به کره کنید. یک برش خمیر دیگر را هم روی خمیرهای قبلی قرار دهید و آن را هم آغشته به کره کنید. درنهایت ۳ برش خمیر آغشته به کره باید روی هم قرار بگیرند. هر تعداد که می‌شود به همین شکل خمیرهای سه طبقه آماده کنید.
۳
حالا باید وسط خمیرها مقداری از مخلوط پسته بریزید و به‌آرامی و با دقت خمیرها را جمع کنید و آنها را داخل کپسول‌های مافین قرار دهید. در انتها مقداری کره هم روی خمیرها و مواد بمالید.
۴
کپسول‌ها را به مدت ۳۰-۲۰ دقیقه داخل فر که از قبل آن را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید، قرار دهید تا خمیرها طلایی شوند، سپس کپسول‌ها را از فر خارج کرده و صبر کنید تا کمی خنک شوند.
۵
باقلواها را از کپسول‌ها خارج کنید و در ظرف مورد نظرتان بچینید. مقداری پودر پسته درشت روی آنها بریزید. در انتها شربت عسل را روی باقلواها بریزید. حالا می‌توانید سرو کنید.
سایر نکات

باقلوای گل پسته ای

باقلواها باید تا زمانی در فر بمانند که خمیرها طلایی شوند.
اندازه باقلواها را می‌توانید بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کنید.
نظرات دستور پخت

باقلوای گل پسته ای