ترنم و طلوع
ترنم و طلوع
به ترتیب
ادویه مخصوص ترشی انبه سرکه ای پاکستانی

ادویه مخصوص ترشی انبه سرکه ای پاکستانی

۱.۱k
۶
۵'
مشاهده موارد بیشتر
به ترتیب
 کیک گیلاس

کیک گیلاس

۱ روز پیش
یا ضامن آهو
همه هستی ما، نذر یک لحظه حضور در کنار ضریحت باد!
میلاد با سعادت امام رضا (ع) مبارک
...
باقلوا با خمیر یوفکا
با خمیر آماده باقلوا . بیشتر کارهاشو خواهرم انجام داد مخلوط مغز پسته و بادام و گردو. داخل شهد هم هل و دارچین و گلاب و زعفران ریخت حسابی خوشمزه و خوش عطر و طعم. جاتون سبز.
...
باقلوا ترکیه ای با خمیر فیلو
توضیحات و مراحل در پست بعد
...
پیتزا مخلوط

پیتزا مخلوط

۱ هفته پیش
پیتزا برنج ! ابتکاری جدید در دنیای پیتزا . مواد داخل رو خواهرم درست کرد و من و ترنم بقیه کارها . یکم برنج نیم دونه خیس شده بود ریخت تو مواد پخت و ریختیم رو خمیر خیلی هم خوشمزه البته میزان برنج باید خیلی کم باشه از ما در حد یک قاشق غذاخوری بود.
...
خامه فرم گرفته

خامه فرم گرفته

۱ هفته پیش
کیک روز دختر با تأخیر ما روزش تو جاده بودیم فرداش برگزار کردیم! خواهرم کیک و کاپ کیک پخت و منم تزیین کردم.
...
ماکارونی ساده

ماکارونی ساده

۲ هفته پیش
چیدمان ترنم عزیزم. ته دیگ لازانیا
...
نان روغنی

نان روغنی

۲ هفته پیش
آبگوشت دیزی

آبگوشت دیزی

۲ هفته پیش
شویدی ما باید همه جا حضور داشته باشه! غذای اصیل سیستانی آبگوشت هست. که گوشت رو جدا میکشند آبگوشت رو جدا و چاشنی غذا هم آچار سیستانی هست که داخل آبگوشت می‌ریزند واسه عطر و طعم و لعاب غذا. با نان محلی. شربت آبلیمو
...
پیتزا مخصوص

پیتزا مخصوص

۲ هفته پیش
نتیجه خمیر بازی با دخترا . اون کوچیکه رو از بس ترنم بهش آرد زده بود عین سنگ شده بود به درد نخورد.
...
لوبیا پلو

لوبیا پلو

۲ هفته پیش
غذای مورد علاقه دخترا
...
عدس پلو با گوشت (مخصوص بچه های بالای 10 ماه)
سلام ماست با سبزیجات برگ و میوه انجیر جنگلی شهرستان بافت استان کرمان که اول بهار درمیاد. آب پز میکنند و داخل ماست می‌ریزند ! جالبه!
...
کاچی

کاچی

۲ هفته پیش
به سبک سیستانی
...
مرغ بریان خانگی

مرغ بریان خانگی

۲ هفته پیش
سلام پروسه پخت این مرغ: اول شستمش بعد سینه و رون هاشو با چاقو چاک دادم تا هم مواد بهتر به خورد گوشتش بره و هم مغز پخت بشه. شب با آبلیمو و نمک و ادویه مخصوص کباب و سیر مزه دارش کردم داخل شکمش هم همچنین و فلفل دلمه و هویچ جا دادم و گذاشتم ظرف دربسته داخل فریزر تا فردا. صبح که میخواستم برم اداره گذاشتمش تو محیط آشپزخانه تا یخش باز بشه و مواد بیشتر به خورد مرغ بره. ساعت یازده اومدم داخل شکمش نخود فرنگی پخته ریختم و گذاشتم تو یه ظرف چدنی در دار و گذاشتم داخل فر حرارت ملایم تا مغز پخت بشه دوباره رفتم اداره! ( خونمون داخل محوطه اداره است!) بعدش ساعت دوازده و چهل دقیقه اومدم سر ظرف رو برداشتم مرغ مغز پخت شده بود ولی یکم آب داشت سیب زمینی حلقه کردم گذاشتم کناره های مرغ و گریل رو روشن کردم مرغ رو برگردوندم . سریع برنج دم کردم تا مرغ برشته شد برنج هم دم کشید. ماست و خیار درست کردم. سیب زمینی هم پرستار بچه ها سرخ کرد عجله داشت رفت! مهمان هم خواهر عزیزم با همسرش بودن. عکس هم عجله ای گرفتم.
...
شیرینی میکادو

شیرینی میکادو

۳ هفته پیش
سلام. یک ایده و پیشنهاد برای وقتی بسته نون میکادو قبل از رسیدن به خونه خرد میشه. چند روز قبل استوری گذاشته بودم ممنون از همه دوستانی که مشارکت کردن . یک بسته نون میکادو ده تایی بود مواد رو دو برابر کردم و ریختم تو قالب های کوچیک اما انسجام نگرفت ناامید نشدم. یکم شکلات تخته‌ ای و خامه و شیر با هم مخلوط کردم و به مواد میکادو اضافه کردم و مثل کیک یخچالی گذاشتم یخچال و بعد روش شکلات ریختم . البته اگه برش میدادم و لقمه ای درست میکردم بهتر بود. به نظرم مزه شکلات و میکادو با هم داشت ! یکمی هم منو یاد شیرینی شکلات آلمانی می نداخت! یک سومش رو دادم پرستار بچه ها. شب که تزیین کردم بچه ها کلی از این دسر و شکلات خوردن وای انگاری دوپینگ کردن چنان پر انرژی شده بودن خودشون رو به در و دیوار می‌کوبیدند شیطنت و سر و صدای زیاد. همکارم حق داشت می گفت شب به بچه ها شکلات کاکائو نده! وقتی خوابیدن باورم نمیشد خوابیدن بس که شلوغ کردن فردا هم که از اداره اومدم همچنان پر انرژی بودن و معلوم شد صبحانه هم از همین خوشمزه خوردن.
...
پیتزا مرغ و قارچ (کاری)
پیتزا با مشارکت همه. خونه خواهرم . رفته بودیم بیرون سعید جان خواهرزاده ام خونه بود مرغ رو پخته بود . اومدیم خونه سریع خواهرم فر رو روشن کرد. امیر حسین قارچ سرخ کرد و برای طلوع شیر درست کرد که تو دست و پا نباشه .خواهری مرغ هارو ریش ریش کرد منم خمیر پهن کردم و مواد رو ریختم رو خمیر خیارشور و فلفل سبز شیرین هم ریختم. شقایق و ترنم پنیر ریختن خلاصه همه با هم همکاری کردیم تا آماده شد. عکس هم شقایق جان خواهرزاده عزیزم گرفت.
...
مشاهده موارد بیشتر
سایر کاربران
انسانم آرزوست.... عاشقتم خدا جون... محبوبه ۱۳۶۲/۱۱/۲۸
مامان متین وعطا از خوی میخوام دنیا نباشه اگه تو دل بچه هام غم باشه
شیراز نویسنده،شاعر،نقاش،فرهنگی دارای مدرک بین‌الملل سفره آرایی 😊
نعره هیچ شیری خانه های چوبی را خراب نمیکند.من ازسکوت موریانه ها میترسم.
مهرسا،22ساله ، عاشق آشپزی ،ممنون از نگاه پر محبتتون.
❤❤❤❤❤❤