ملینا
ملینا
بیسکوییت های بای بدون فر

بیسکوییت های بای بدون فر

۶k
۱۶۱
۶۵'
شیرینی ماندل بولار

شیرینی ماندل بولار

۲.۷k
۳۴
۳۰'
باتر کرم شکلاتی (سوئیسی)
ملینا
ملینا
۵۳
سلام عزیزانم امیدوارم حالتون خوب و خوش باشه تولد همه مردادماهیای عزیز رو تبریک میگم اینم کیک تولد من که روز اول مرداد بود ،کیک بدون فر و با فیلینگ خامه و موز و کاور باتر کریم سوئیسی که دستورشو براتون میذارم:
#باتر_کریم_سوئیسی
مواد لازم
سفیده تخم مرغ ۳ عدد
شکر ۱ لیوان
وانیل نصف ق چ
کره به دمای محیط رسیده ۱۵۰ گرم
طرز تهیه:
شکر و سفیده های تخم مرغ را با هم مخلوط کنید روی حرارت غیر مستقیم بذارید(بنماری) و مدام هم بزنید تا زمانی که شکر در سفیده حل شود حدودا ۶_۸دقیقه. بعد از این زمان از روی حرارت بردارید با همزن بزنید تا زمانی که سفیده ها کاملا فرم بگیره و سفت شوند. کره به دمای محیط رسیده را که قطعه قطعه کردید کم کم به سفیده ها اضافه کنید و هم بزنید تا وقتی که باتر کریم کاملا فرم بگیره وانیل را هم اضافه کنید و هم بزنید.(اگه خوب فرم نگرفت و سفت نشد نگران نباشید اولا زمان میبره تا فرم بگیره حدودا ۱۰_۱۵ دقیقه و ثانیا میتونید کمی داخل یخچال قرارش بدید و بعد به هم زدن ادامه بدید تا فرم بگیره)
من برای راحتی و سریعتر فرم گرفتن کارم زیرش ظرف یخ گذاشتم و هم زدن رو ادامه دادم
باتر کریم مناسب برای فصل گرماست و بعد از فرم گرفتن دیگه مشکل شل شدن و فرم نداشتن نداره حتی بعد از اضافه کردن رنگ فرمشو از دست نمیده.

داخل یخچال تا یک هفته و در فریزر ماهها در ظرف در بسته قابل نگهداریه فقط بعد از بیرون آوردن از فریزر دوباره با همزن زده شود تا فرم اولیه بدست بیاد.
...
شیرینی هلویی
ملینا
ملینا
۵۰

شیرینی هلویی

۲۵ تیر ۹۸
سلام دوستان گل و مهربونم خوبید با یه شیرینی بدون فر دیگه اومدم خدمتتون:
#شیرینی_هلویی_بدون_فر
مواد لازم:
ماست‏ ۱ فنجان
آرد به مقدار لازم
کره یا روغن جامد 2.5 ق غ(من از روغن جامد استفاده کردم)
تخم مرغ ۱ عدد
شکر ۲ فنجان
وانیل‏ نوک قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
مواد میانی :
شیر 2 پیمانه
شکر ۱۶۰ گرم
آرد ۲ قاشق غذا خوری
نشاسته ذرت ۳ قاشق غذا خوری
وانیل‏ نوک قاشق چای خوری
مواد رومال:
شکر برگ نعنا و رنگ خوراکی زرد و قرمز به مقدار لازم

طرز تهیه
۱- ابتدا خمیر رو درست میکنیم شکر و تخم مرغ و کره نرم شده یا روغن جامد و وانیل و ماست رو باهم مخلوط کنید و کمی با همزن بزنید و بعد آرد و بکینگ پودر رو که الک کردید کم کم به موادتون اضافه کنید .
۲- آرد باید به میزانی اضافه کنید که خمیر نچسبه به دستتون . و بعد خمیر رو کمی ورز بدید و روش رو بپوشونید و اجازه بدید ۲ ساعت در دمای محیط استراحت کنه و بعد از خمیر به اندازه گردو بردارید و کف دستتون گرد کنید و بعد کمی روش رو با کف دستتون فشار بدید تا صاف بشه و بعد داخل سینی فر که کاغذ روغنی انداختید و کمی چرب کردید قرار بدید .
۳- شیرینی ها باید هم اندازه باشن تا در نهایت کارمون زیباتر بشه . و بعد روی شیرنی هارو روغن مایع بمالید تا شیرینی ها بعد از پخت ترک نخورن . و بعد داخل فری که از قبل گرم کردید با درجه حرارت ۱۷۰ به مدت نیم ساعت قرار بدید تا زیرش طلایی بشه .
۴- وقتی شیرینی ها پخت زیر شیرینی هارو به ارومی با چاقو خالی کنید . و بعد داخلش رو با کرم پرکنید و دوتا از شیرنی هارو که داخلشون رو با کرم پر کردید روی هم قرار بدید تا بهم بچسبن و بعد داخل دوتا کاسه آب بریزید و داخل یکیش رنگ خوراکی قرمز بریزید و داخل ظرف دیگه رنگ زرد بریزید
۵- و بعد شیرینی هارو که داخلش رو کرم پر کردید و بهم چسبونید ابتدا نصفش رو داهل رنگ زرد بزنید و بعد نصف دیگش رو داخل رنگ قرمز بزنید و بعد داخل شکر بغلطونید و بعد با برگ نعنا تزیین کنید .
۶- طرز تهیه کرم:ابتدا شکر و آرد و شیر و نشاسته ذرت رو باهم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم بذارید و هم بزنید تا غلیظ و کرم مانند بشه و بعد از روی حرارت بردارید و وانیل بهش اضافه کنید.

روش پخت بدون فر داخل قابلمه:
شیرینی ها را با فاصله کف تابه یا قابلمه نچسب بچینید و روی شیرینی ها روغن مایع بزنید و دمکنی و شعله پخش کن بذارید با حرارت کم بمدت ۴۰-۴۵دقیقه بذارید تا بپزه.
روش پخت داخل کیک پز :
شیرینی ها را با فاصله کف کیک پز بچینید و رومال روغن بزنید بمدت ۲۵-۳۰دقیقه میپزه.
(ورق بزنید مراحل رنگی کردن شیرینی رو هم گذاشتم )
...
نان مخصوص رمضان تبریز
ملینا
ملینا
۵۵
سلام عزیزان خوبید عیدتون مبارک عباداتتون قبول🌹🌹🌹🌹🌹🌹

#نان_رمضان_بدون_فر
مواد لازم:
خمیر مایه 1ق س
شکر 1 ق س
اب ولرم نصف پیمانه
تخم‌مرغ 2 عدد
ماست غلیط نصف پیمانه
روغن مایع یا کره 120 گرم
شکر یک سوم پیمانه
ارد به میزانی که به دست نچسبه
نمک یک پنس
بهبود دهنده 1ق م(من نریختم)
اول خمیر مایه و شکر وآب ولرم باهم مخلوط میکنیم وقتی کف کرد تخم مرغ و ماست غلیظ و روغن مایع یا کره + شکر + نمک+ بهبود کننده را با هم مخلوط میکنیم و آرد رو روی مواد الک میکنیم! همه راورز میدهیم به مدت ده دقیقه بعد رویش ارد میپاشیم به مدت یک ساعت استراحت میدهیم یک قالب را چرب میکنیم خمیر را داخلش باز میکنین رویش را مدل دلخواه میدهیم دوباره رویش را میپوشانیم و نیم ساعت استراحت میدهیم بعد رویش را زرده ی تخم مرغ و وانیل وروغن مایع میمالیم و کنجد میپاشیم، داخل فر در دمای ٢٠٠درجه به مدت۴٠ دقیقه میپزیم تا وقتی که روش طلایی بشه بعد از فر درمیاوریم ووقتی خنک شد رویشرا با عسل شیره مالی میکنیم و با پودر نارگیل و بادام تزیین میکنیم
نانهای طلایی رنگ رو داخل کیک پزی که کمی چرب کردم پختم به مدت ۱۵-۲۰دقیقه و نانهایی که روشون خیلی طلایی نیست رو داخل قابلمه ای که کمی چرب کردم با فاصله چیدم دمکنی و شعله پخش کن گذاشتم با حرارت کم بمدت ۳۰-۴۰دقیقه بپزه.
...
زولبیا قالبی
ملینا
ملینا
۴۸

زولبیا قالبی

۱۱ خرداد ۹۸
سلام دوستان گل و مهربونم حال و احوالتون چطوره؟!نماز و روزه هاتون قبول
زولبیا با بافت ترد و خوشمزه👇 #زولبیا_با_قالب_شیرینی_پنجره_ای
مواد لازم زولبیا:

نشاسته گل
نصف لیوان
آرد
نصف لیوان
ماست‏
۲ قاشق غذا خوری
روغن جامد
۱ قاشق مربا خوری
گلاب
۲ قاشق غذا خوری
آب ولرم
نصف لیوان
پودر خمیر مایه
۱.۵ قاشق چای خوری
زعفران دم کرده
۱ قاشق غذا خوری
شکر
۱ قاشق غذا خوری
طرز تهیه:
اول کار پودر خیر مایه را داخل آب ولرم بریزید به همراه ۱ قاشق شکر مخلوط کنید بزارید کنار روشو بپوشانیدحدود ده دقیقه

تو این زمان نشاسته را با دوقاشق ماست مخلوط کنید چند دقیقه زمان بدید کمی که نشاسته نرم شد خوب هم بزنید تا قشنگ یکدست بشه

مخلوط پودر خمیر ترش رو که عمل اومده اضافه میکنیم به همراه روغن خوب هم میزنیم آرد رو الک کنید تا اصلا گلوله توش نداشته باشید

و به مواد اضافه کنید حالا دو قاشق گلاب رو به همراه زعفران اضافه کنید و خوب هم بزنید برای قالب زدن غلظت موادتون باید مثل ماست هم زده باشه پس دقت کنید شل نباشه که کارتون خراب میشه
نیم ساعت تو جای گرم بمونه روغن رو داخل ظرفتون بریزید و بزارید گرم شه قالب رو هم داخل روغن بزارید گرم بشه بعد از اینکه از داغ شدن قالب مطمئن شدید داخل موادتون بزنید ولی مراقب باشید از لبه های قالب بالا نیاد
حالا قالب رو داخل روغن داغ بزارید مهمترین نکته این شیرینی دقیقا همین مرحله است اینجا مثل نون پنجره ای سریع از قالب جدا نمیشه باید اجازه بدید همراه قالب کاملا طلایی بشه ودستتون رو بچرخونید تا همه جاش یکسان سرخ بشه بعد اینکه طلایی شد قالب رو بالا بیارید چند لحظه صبور باشید تا از حرارت بیفته

با قاشق کناره هاش رو جدا کنید همینطور که دیدید به راحتی جدا میشه بعداز آن تو شربت داغ بزارید ۱ دقیقه کافیه چون آنقدر ترد و نازکه که سریع شربت جذبش میشه شربت حتما باید داغ باشه بر عکس بامیه خوب دوباره نکته های مهمش رو بگم .
️سایر نکات زولبیا قالبی
۱-غلظت موادخیلی مهمه شل نباشه
۲ -قالب حتما باید داغ بشه
۳- مواد لبه های قالب رو نگیره
۴- بعد از اینکه طلایی شد به راحتی از قالب جدا میشه
#رمضان
...
آش رشته
ملینا
ملینا
۱۱۳

آش رشته

۶ خرداد ۹۸
سلام دوستان گلم طاعات و عباداتتون قبول
این شبهای عزیز من حقیر رو از دعای خیرتون بی بهره نذارید التماس دعا
طراحی روی آش با نعنا داغ و کشک مخلوط با زعفران و آب لبو (نمادی از شبهای قدر)
#رمضان#ماه_مهمانی_خدا#شب_قدر
...
نان پنجیک
ملینا
ملینا
۴۰

نان پنجیک

۲۵ اردیبهشت ۹۸
سلام دوستان گلم خوبید طاعات و عباداتتون قبول
من اومدم با یه نون خوشمزه ی بدون فر امیدوارم مفید باشه
التماس دعا
#نان_پنجیک_کرمدار_بدون_فر
مواد لازم:
تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۴۰۰ گرم
خمیرمایه فوری ۱ ق غ
شیر ولرم نصف پیمانه
روغن مایع ۵۰ گرم
شکر ۵۰ گرم
وانیل ۱/۸ق چ
نمک ۱ پنس

کرم زعفرانی:
شیر ۱ پیمانه
زرده تخم مرغ ۲ عدد
شکر ۸۰ گرم
نشاسته ذرت ۲ ق س
وانیل ۱/۴ ق چ
کره ۲۵ گرم
زعفران یا پودر کاکائو درصورت تمایل مقداری
طرز تهیه:
خمیر مایه و یک قاشق از شکر را روی شیر ولرمی که انگشت را نسوزاند بپاشید و روی ظرف را با نایلون بپوشانید و ۱۰ دقیقه زمان دهید تا خمیر مایه عمل کند.
تخم مرغ و بقیه شکر و وانیل را کمی بزنید تا مخلوط شوند سپس روغن را نیز اضافه کرده و در حد مخلوط شدن بزنید.
خمیر مایه عمل آمده را به مداد اضافه و مخلوط کنید.کم کم آرد و نمک سه بار الک شده را اضافه کنید تا خمیر جمع شود ممکن است آرد بیشتر یا کمتری لازم شود .خمیر را روی سطح آردپاشی شده برای ۱۰ دقیقه ورز دهید سپس چانه کنید و در کاسه ای که چرب کرده اید برای حدود ۹۰ دقیقه درمحیط گرم استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود .
بعد از استراحت روی سطح آردپاشی شده کمی خمیر را ورز دهید تا پف اضافه آن را بگیرید بعد گلوله هایی به سایز نارنگی (حدود۵۰ تا ۸۰ گرمی)جدا کنید و با فاصله در قابلمه یا کیک پزی که از قبل کمی چرب کردید بچینید روی ظرف را با پارچه مرطوبی بپوشانید اجازه دهید خمیر حدود ۳۰ دقیقه درمحیط استراحت کند تا کمی حجیم شود.روی چانه ها را با شیر رومال کنید و روی قابلمه دمکنی بذارید زیر قابلمه شعله پخش کن قرار بدید و بمدت ۳۰_۴۵دقیقه بذارید با حرارت کم بپزد.(بعد از سی دقیقه میتونید در قابلمه رو بردارید و نان ها رو چک کنید و در صورت پخته بودن قابلمه رو از روی حرارت بردارید)

داخل کیک پز هم با زمان ۲۰_۳۰دقیقه نان ها میپزد.
برای تهیه کرم:
زرده های تخم مرغ و شکر و وانیل را کمی بزنید تا کرم رنگ شوند بعد نشاسته ذرت را اضافه کرده و مخلوط کنید ،به آرامی شیر داغ را اضافه کنید و همزمان به همزدن ادامه دهید تا تخم مرغ نبرد،خوب که مخلوط شد روی شعله ملایم قرار بدید و مدام هم بزنید تا کرم غلیظ شود.میتونید در صورت تمایل مقدارب زعفران یا پودر کاکائو یا هر اسانس دلخواه را به کرم اضافه کنید.حدود ۱۵ دقیقه برای پخت کرم لازم است.کرم که از دما افتاد داخل قیف بریزید یا روی آن را با نایلون بپوشانید تا رویه نبندد.بعد از پخت نان و خنک شدن، آن ها را برش زده و با کرم پر کنید و مقداری پودر قند روی نان ها بپاشید.
#رمضان
...
ژله تصویری
ملینا
ملینا
۳۶

ژله تصویری

۱۶ اردیبهشت ۹۸
#ژله_تصویری :
برای ژله تصویری اول ژله آلوورا رو با یک لیوان آبجوش حل کنید بذارید حتما سرد بشه بعد بهش نصف لیوان شیر اضافه کنید(میتونید بجای شیر از نصف لیوان بستنی وانیلی هم استفاده کنید که در این صورت نیازی نیست ژله آلوورا سرد بشه ) و بذارید یخچال تا ببنده،طرح مورد نظرتون رو روی کاغذ سفید رنگی با کمک قلم مو و رنگ خوراکی مجاز بکشید اگه قلم مو ندارید از سیخ چوبی یا خلال دندون هم میتونید برای کشیدن استفاده کنید،اول طرحتون رو با رنگ خوراکی مشکی یا قهوه ای دور گیری کنید و بعد داخلشو با رنگ خوراکی رنگ کنید برای راحتتر رنگ کردن میتونید از گوش پاک کن که به رنگ خوراکی آغشته کردید میتونید استفاده کنید( اگه قلم مو دارید از قلم موی سه صفر برای رنگ کردن استفاده کنید )،وقتی طرحتون رو کامل روی کاغذ کشیدید بذارید طرح بطور کامل خشک بشه و بعد از اینکه ژله آلوئه ورا رو آماده کردید در ظرف مورد نظرتون برگردونید و در آخر با دستمال سطح ژله رو کمی پاک کنید تا رطوبت و نم اضافه پاک بشه و باعث پخش شدن رنگها نشه ،،،
مرحله آخر هم کاغذی که طرح رو روش کشیدید رو برگردونید روی ژله و با دست کمی روی سطح ژله فشار بیارید تا طرح بطور کامل روی ژله برگرده و سریع و با احتیاط کاغذ رو بردارید ،اینکارو سریع انجام بدید تا کاغذ به ژله نچسبه .مراحل کار رو ورق بزنید و ببینید از چپ به راست
من ژله خرده هم درست کردم و بعد از اینکه ژله آلوئه ورا رو از یخچال در آوردم روی ژله آلوئه ورا ریختم و گذاشتم یخچال تا ببنده.
...
کیک تولد بدون فر
ملینا
ملینا
۳۵

کیک تولد بدون فر

۱۵ اردیبهشت ۹۸
سلام دوستان گل و همیشه همراهم از اینکه همیشه با محبتتون شرمندم میکنید ممنونم ان شاءالله بتونم جبران کنم.روز معلم رو با تاخیر به همه معلمان مهربون پاپیونی تبریک میگم.و پیشاپیش فرا رسیدن ماه مهمانی خدا رو تبریک میگم از همتون التماس دعا دارم.
این کیک رو بمناسبت روز معلم برای معلم دخترم درست کردم با تزئین خامه وفوندانت دست ساز
عکسها رو ورق بزنید دستور فوندانت رو که از پیج سیمین جون هنرمند عزیز پاپیونی هست گرفتم و همیشه با این دستور درست میکنم و عالی میشه میتونید ببینید فقط آخرش تو عکس نیوفتاده که تاکید شده حتما پودر قند رو چندبار الک کنید.
#کیک_تولد_بدون_فر:
مواد لازم:
تخم مرغ ۳ عدد
شیر ۱ لیوان(لیوان دسته دار فرانسوی)
شکر ۱ لیوان
روغن مایع ۳/۴لیوان
بیکینگ پودر ۱ ق غ
آرد ۲ و نیم لیوان
وانیل نصف ق چ
رند پوست پرتقال به میزان لازم
طرزتهیه:
در ابتدا زرده و سفیده های تخم مرغ رو از هم جدا میکنیم طوری که اصلا زرده وارد سفیده ها نشه سفیده ها رو با دور تند همزن میزنیم تا فرم بگیره در ظرف جدا گانه زرده های تخم مرغ رو با شکر مخلوط میکنیم تا کرم رنگ بشه وانیل رو ریخته بعد شیر رو اضافه و هم زده روغن رو هم میریزم هم میزنیم و در آخر آرد الک شده با بیکینگ پودر رو کم کم اضافه میکنیم همزن رو خاموش کرده سفیده های تخم مرغ رو اضافه میکنیم و به صورت دورانی با لیسک یا قاشق هم میزنیم ،کف قابلمه رو چرب کرده قابلمه رو روی گاز میذاریم زیرش شعله پخش کن گذاشته و گاز رو روشن کرده تا قابلمه کمی داغ بشه بعد مواد کیک رو داخل قابلمه ریخته و دمکنی میذاریم بمدت یک ساعت با حرارت کم میذاریم بپزه.
چهارمین عکس دستور فوندانته(ورق بزنید)
...
شیرینی مشهدی(مربایی)
ملینا
ملینا
۱۰۴
#شیرینی_آلمانی_یا_مشهدی
کره یا روغن جامد.....150 گرم  
پودر قند.....50 گرم
آرد......300 گرم
 زرده تخم مرغ......1عدد  
عسل یا شربت بار......2قاشق غذاخوری  
وانیل.....نوک چاقو
 شیر......2قاشق غذاخوری  
طرز تهیه:
ابتدا کره یا روغن جامد(من روغن جامد زدم) را با پودر قند حداقل 5 دقیقه بزنید.تا کرم رنگ شود.بعد وانیل و زرده تخم مرغ را اضافه کنید.در حدی هم می زنیم که مخلوط شود.بعد شیر و سپس عسل یا شربت بار را اضافه می کنیم.بعد آرد را اضافه می کنیم.( کسانی که از کره استفاده می کنن بهتر است که همه آرد را نریزین.دو قاشق از آرد را بر دارن ، اگر لازم شد استفاده کنن.ممکنه خمیر شما آرد بیشتری لازم داشته باشد)تا زمانی آرد اضافه می کنیم که به دست نچسبد.خمیر را زیادی ورز ندهید.😉 داخل کیسه فریزر گذاشته به مدت 2 ساعت در یخچال قرار می دهیم.بعد از استراحت خمیر زیر میز کار کیسه فریزر انداخته خمیر را باز می کنیم.قطر خمیر باید حدود نیم سانت باشد.شیرینی ها را جفت قالب می زنیم.در هر دفعه که می خواین قالب بزنید حتما نصفی از خمیر را بردارید و بقیه را داخل یخچال بزارید.خمیرهای قالب زده رو با فاصله داخل قابلمه بچینید (نیازی نیست کف قابلمه یا تابه نچسب رو چرب کنید) دمکنی و شعله پخش کن بذارید با حرارت کم بمدت ۲۰_۳۰دقیقه بپزه (بسته به حرارت گاز زمان پخت هم متفاوته بعد از بیست دقیقه شیرینی رو چک کنید که پخته یانه ).در فر از قبل گرم شده به مدت 10 تا 15 دقیقه در فر میپزه. نکته: اگر سوراخ وسط را بزرگ بزنید باعث ترک خوردن شیرینی می شود. صبر کنید سرد بشه بعد مارمالاد یا ژله بریلو بزنید. وقتی روی هم گذاشتید کمی عسل برای روی شیرینی بزنید ، بعد داخل ترایفل یا پودر پسته یا گردو بزنید. من برای وسط شیرینی از ژله بریلو که خودم درست کردم و رنگی کردم استفاده کردم.اگر مواد شیرینی را نصف می کنید مقدار زرده تخم مرغ حدود یک قاشق غذاخوری می شود
👈داخل کیک پز با زمان ۱۵_۲۰دقیقه میپزه
...
بیسکوییت کبریتی
ملینا
ملینا
۴۴

بیسکوییت کبریتی

۳۰ بهمن ۹۷
سلام عزیزان خوبید خوشید؟این بیسکوییت رو طبق دستور پاپیون پختم فقط بدون فر.
بیسکوییت کبریتی (بدون فر)
مواد لازم:
مواد رنگی روی بیسکوییت(آیسینگ):
رنگ خوراکی مقداری به مقدار لازم
آبلیمو ۲ قطره
پودر قند ۱۳۰ گرم
تخم مرغ (سفیده) ۱ عدد
مواد لازم:
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
شکر ۱۲۵ گرم( من از پودر شکر استفاده کردم تقریبا ۳/۴ لیوان)
وانیل‏ نصف ق چ یا کمی بیشتر
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
زرده تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۲۵۰ گرم
کره به دمای محیط رسیده ۱۲۵ گرم
طرز تهیه:
کره و شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا کرم رنگ شود سپس زرده های تخم مرغ و بعد وانیل و آرد،بیکینگ پودر و نمک را اضافه کنید.
پس از اضافه کردن تمام مواد آنها را با نوک انگشتان دست مخلوط کنید ، پس از اینکه خوب ترکیب شدند کمی با دست مواد را ورز دهید ( دقت کنید خمیر به روغن نیفتد ).
خمیر را داخل کیسه نایلونی بگذارید و به مدت 10-15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا استراحت کند و خودش را بگیرد ( بدلیل وجود کره باید قبل از برش و شکل دادن خمیر را در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود ).
خمیر را پس از استراحت از یخچال خارج کنید و روی سطح کار به قطر 1-2 سانتیمتر باز کنید سپس نوارهایی به طول یک انگشت از خمیر برش بزنید.
نوارهای خمیری رو کف قابلمه یا تابه نچسب با فاصله بچینید (نیازی به چرب کردن کف ظرف نیست) دمکنی و شعله پخش کن بذارید با حرارت کم بمدت ۳۰ دقیقه تا بپزد.
داخل کیک پز با زمان ۱۵_۲۰دقیقه میپزد.
داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است هم به مدت 10-15 دقیقه قرار دهید ( بدلیل تفاوت دمای هر فر بهتر است در این مدت جلوی در فر بیسکوییت ها را زیر نظر داشته باشید ).
برای تهیه قسمت رنگی بیسکوییت باید سفیده تخم مرغ را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا حالت برفی پیدا کند ( وقتی ظرف را برمیگردانید نریزد ) سپس پودر قند ، آبلیمو و رنگ خوراکی را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید تا یکدست شود.
سر بیسکوییت ها را پس از خنک شدن داخل این کرم بزنید سپس روی لبه میز قرار دهید تا در معرض هوا خشک شود ( مدت 1-2 ساعت زمان برای خشک شدن کرم لازم است )
...
کیک خیس شکلاتی
ملینا
ملینا
۵۰

کیک خیس شکلاتی

۵ بهمن ۹۷
سلام به دوستان گل و مهربون پاپیونی حالتون چطوره ایام به کامتون
#کیک_خیس_شکلاتی_بدون_فر

مواد لازم:
آرد:۲پیمانه
تخم مرغ :۲عدد
شکر:۱/۵ (یک و نیم)پیمانه
شیر:۱پیمانه
روغن مایع :۱پیمانه
پودرکاکائو :۳ ق غ
بیکینگ پودر :۲ق غ سر صاف
وانیل شکری:۱ق غ سر صاف
￿
مواد لازم برای سس
شیر:۱/۵پیمانه
پودر قند :۱/۲پیمانه(نصف پیمانه)
روغن مایع:۱/۴ پیمانه(یک چهارم پیمانه)
پودر کاکائو :۲/۵ق غ

￿طرز تهیه
تخم مرغ و شکر رو با همزن بزنید تا کف کنه
بعد شیر و روغن رو اضافه کنید
همه مواد خشک رو با هم مخلوط کنید و ۳بار الک کنید
سپس مواد خشک رو مرحله به مرحله به مایه تخم مرغی اضافه کنید و با قاشق ارام ارام مخلوط کنید(از همزن در این مرحله استفاده نکنید)
بعد کف قابلمه رو چرب کنید مواد رو داخل قابلمه بریزید دم کنی و شعله پخش کن بذارید با حرارت کم حدود یک ساعت طول میکشه تا بپزه.
برای تست پخته بودن کیک یه سیخ چوبی فرو کنید داخل کیک اگه وقتی درش اوردید تمیز بود کیک پخته
👈برای سس همه مواد رو مخلوط کنید تا یکدست بشه بذارید روی حرارت تا کمی غلیظ بشه٬وقتی کیک پخت همون طور که داغه با سیخ چوبی روشو سوراخ سوراخ کنید و وقتی هنوز داغه سس رو بریزید روش و بذارید کاملا سرد بشه بعد از تو قالب دربیارید.
👈داخل فر هم با دمای ۱۸۰ درجه بمدت ۴۵ دقیقه میپزه
فرم گرفتن خامه:خامه روی کیک رو با خامه صبحانه فرم دادم یه بسته خامه صورتی ترجیحا پگاه رو با ۴-۵ق غ پودر قند یا شکر خیلی کم مخلوط کردم (زیاد هم نزنید فقط درحد مخلوط شدن)و داخل فریزر گذاشتم بعد از سه چهار ساعت برداشتم و با همزن هم زدم بعد از چنددقیقه هم زدن وقتی رد پره های همزن روی خامه موند خامه فرم گرفته بهش در حد یه ق چایخوری وانیل اضافه کردم که طعم عالی به خامه میده یه دقیقه دیگه هم هم زدم و داخل قیف ماسوره دار ریختم و شکوفه زدم( الان که هوا سرده راحت فرم میگیره)ولی اگه فضا گرم بود زیر کاسه خامه حتما ظرفی که تکه های یخ داره قرار بدید تا خامه شل نشه و زود فرم بگیره.
...
کیک هندوانه (مخصوص یلدا)
ملینا
ملینا
۴۴
#یلدا#کیک_هندوانه_ای
سلام دوستان گل پاپیونی خوبید امیدوارم یلدای خوبی در کنار عزیزانتون سپری کرده باشید این کیک رو بمناسبت یلدا برای مدرسه درست کردم با تزئین ژله بریلو .
کیک تولد بدون فر:
مواد لازم:
تخم مرغ ۳ عدد
شیر ۱ لیوان(لیوان دسته دار فرانسوی)
شکر ۱ لیوان
روغن مایع ۳/۴لیوان
بیکینگ پودر ۱ ق غ
آرد ۲ و نیم لیوان
وانیل نصف ق چ
رند پوست پرتقال به میزان لازم
طرزتهیه:
در ابتدا زرده و سفیده های تخم مرغ رو از هم جدا میکنیم طوری که اصلا زرده وارد سفیده ها نشه سفیده ها رو با دور تند همزن میزنیم تا فرم بگیره در ظرف جدا گانه زرده های تخم مرغ رو با شکر مخلوط میکنیم تا کرم رنگ بشه وانیل رو ریخته بعد شیر رو اضافه و هم زده روغن رو هم میریزم هم میزنیم و در آخر آرد الک شده با بیکینگ پودر رو کم کم اضافه میکنیم همزن رو خاموش کرده سفیده های تخم مرغ رو اضافه میکنیم و به صورت دورانی با لیسک یا قاشق هم میزنیم ،کف قابلمه رو چرب کرده قابلمه رو روی گاز میذاریم زیرش شعله پخش کن گذاشته و گاز رو روشن کرده تا قابلمه کمی داغ بشه بعد مواد کیک رو داخل قابلمه ریخته و دمکنی میذاریم بمدت یک ساعت با حرارت کم میذاریم بپزه.
...
کیک تولد بدون فر
ملینا
ملینا
۹۴
سلام دوستان نازنینم حالتون چطوره ؟خوبید؟آذر ماهیای عزیز تولدتون مبارک
این کیک رو بمناسبت تولد دخترم که دوم آذر بود درست کردم دوتا کیک گرد رو بدون فر پختم یکیشو بصورت دایره کوچکتری برش دادم و از کناره های برش خورده کیک برای دسته گیتار استفاده کردم.کیک با قالب نیست و خودم فرم دادم .روس سطح گیتار رو هم با ژله بریلو دست ساز طرح دادم.
#کیک_تولد_بدون_فر:
مواد لازم:
تخم مرغ ۳ عدد
شیر ۱ لیوان(لیوان دسته دار فرانسوی)
شکر ۱ لیوان
روغن مایع ۳/۴لیوان
بیکینگ پودر ۱ ق غ
آرد ۲ و نیم لیوان
وانیل نصف ق چ
رند پوست پرتقال به میزان لازم
طرزتهیه:
در ابتدا زرده و سفیده های تخم مرغ رو از هم جدا میکنیم طوری که اصلا زرده وارد سفیده ها نشه سفیده ها رو با دور تند همزن میزنیم تا فرم بگیره در ظرف جدا گانه زرده های تخم مرغ رو با شکر مخلوط میکنیم تا کرم رنگ بشه وانیل رو ریخته بعد شیر رو اضافه و هم زده روغن رو هم میریزم هم میزنیم و در آخر آرد الک شده با بیکینگ پودر رو کم کم اضافه میکنیم همزن رو خاموش کرده سفیده های تخم مرغ رو اضافه میکنیم و به صورت دورانی با لیسک یا قاشق هم میزنیم ،کف قابلمه رو چرب کرده قابلمه رو روی گاز میذاریم زیرش شعله پخش کن گذاشته و گاز رو روشن کرده تا قابلمه کمی داغ بشه بعد مواد کیک رو داخل قابلمه ریخته و دمکنی میذاریم بمدت یک ساعت با حرارت کم میذاریم بپزه.
کوکی ها رو هم با تزئین رویال آیسینگ درست کردم که دستورشو جداگانه در پستهای بعدی میذارم.
...
سالاد الویه مخصوص ( روسیه )
ملینا
ملینا
۸۳
سلام دوستان گلم حالتون چطوره؟
الویه جان ما که بمناسبت شهادت امام رضا(ع)با طرح ضامن آهو درست کردم الویه رو با دست فرم دادم وبعد با سس مخلوط با زعفران برای بخش زرد رنگ و سس مخلوط با آب لبو و زعفران برای بدن آهو و کمی رنگ قهوه ای، روکش و تزئین کردم.
ممنون از نگاه قشنگتون🌹🌹
...
دسر پان اسپانیا
ملینا
ملینا
۶۳

دسر پان اسپانیا

۱۴ آبان ۹۷
سلام عزیزان این دسر خوشمزه رو بمناسبت سالگرد ازدواجم درست کردم هرچی از خوشمزگیش بگم کم گفتم
#دسر_پان_اسپانیا

مواد لازم :

گردوی خورد شده ـ ـ ـ 1/2پیمانه
تخم مرغ ـ ـ ـ 2 عدد
شکر ـ ـ ـ 1 لیوان
شیر ـ ـ ـ 1 لیتر(من ۳ لیوان ریختم)
نشاسته ـ ـ ـ 2 قاشق غذا خوری(نشاسته ذرت هم میتونید استفاده کنید)
وانیل ـ ـ ـ 1/2 قاشق چایخوری
کره ـ ـ ـ 50 گرم
بیسکوئیت ـ ـ ـ 2 بسته
کاکائو ـ ـ ـ 3 قاشق سوپخوری بسته به تمایل
خامه ـ ـ ـ 150 گرم
آرد ـ ـ ـ 1/2 پیمانه
تخم مرغ و شکر رو با هم میزنیم خوب هم زده سپس آرد رو اضافه میکنیم
شیر رو در قابلمه می ریزیم ؛ نشاسته رو با کمی شیر حل کرده به شیر اضافه می کنیم👇
سپس مخلوط تخم مرغ و آرد رو به شیر اضافه می کنیم هم می زنیم تا غلظت پیدا کنه👇
در انتها از روی اجاق بر میداریم و کره رو اضافه می کنیم 👇
خوب مخلوط می کنیم بعد خامه و وانیل رو اضافه می کنیم 👇
خوب که هم زدیم و یکنواخت شد اگه دوست داشتید میتونید پودر کاکایو اضافه کنید ؛ میتونید مواد رو نصف کنید و نصفش رو پودر کاکائو بزنید 👇
بعد توی ظرف مورد نظر مقداری از مایه رو می ریزیم و روش بیسکوئیت می چینیم وروی بیسکوئیتها مایه رنگ دیگه می ریزیم و گردوی خورد شده و حلقه های موز(اختیاری) قرار می دهیم 👇
همینطور ادامه می دهیم تا موادمون تمام بشه و لایه آخر حتما مایه قرار بگیره👇
سپس تزئین می کنیم ؛ این دسر یک شب تو یخچال بمونه خوشمزه تر میشه
...
مشاهده موارد بیشتر
سایر کاربران
شیرین عباسی نژاد از کامنتهای پرمهرتون بینهایت ممنونم🙏❤ insta: ashpazi.shayli
دوستان گلم خیلی دوستتون دارم.واز تک تک شما بابت لایکها وکامنتهای ارزشمندتون سپاسگزارم.❤❤ آدرس اینستا گرامم: R.Dashti99
اینستاگرام من: shima._.hashemi
عزیزانم ممنون از نگاه زیباتون واین که رد پایی از محبتتون زیر کارام به جا میزارین🌹 insta:cakekaramel
خانم آقا مجیدم ....متولد بهمن ساکن در بابلسر ‌‌...حسابدار آینده 😍😍😍💙💚💜💛❤
کاربر فعال سرآشپز پاپیون