hadiya
hadiya
بیسکویت هیزم

بیسکویت هیزم

۱.۳k
۳۱
۶۰'
ماکارونی کانتون چینی

ماکارونی کانتون چینی

۸۵۱
۹
۶۰'
باميه آرد و شیر

باميه آرد و شیر

۵.۷k
۲۶۶
۹۰'
لاتیه کیک

لاتیه کیک

۱.۴k
۱۸
۲۰'
سمسمیه ( کنجد و خرما)

سمسمیه ( کنجد و خرما)

۱.۱k
۱۷
۶۰'
خرمای قهوه

خرمای قهوه

۷۲۰
۶
۲۰'
نان گوشت

نان گوشت

۹۶۷
۳۱
۱۳۵'
دیپ اسفناج

دیپ اسفناج

۶۲۰
۷
۵۵'
شیرینی جو پرک

شیرینی جو پرک

۹۱۷
۲۷
۳۰'
شارلوت الویه

شارلوت الویه

۱.۷k
۲۷
۱۲۰'
شیرینی شیر عسلی

شیرینی شیر عسلی

۳.۸k
۳۸
۱۰'
چیز کیک با بیسکویت کرمدار

چیز کیک با بیسکویت کرمدار

۷.۴k
۶۳
۲۲۵'
مشاهده موارد بیشتر
فلافل
hadiya
hadiya
۴۲

فلافل

۶ روز پیش
صبحانه
hadiya
hadiya
۴۵

صبحانه

۲ هفته پیش
سلام دوستای گلم .خوبید ؟اومدم با همون مهمونی که گفتم قراره چندتا دختر عمانی بیان .البته ساده برگزار کردم .کنافه دفعه اولم بود اصلا نمی دونم خوب یا بدش چه شکلی هست ههه چند دفعه هم که دوستان و مغازه های لبنانی رفته بودم قبول نمی کردم تست کنم حس می کردم بدمزه هست. خلاصه با اعتماد به نفس درست کردم.اونم خمیر پیتزا هست که درست کردم و روش زعتر و روغن زیتون قاطی کردم و گذاشتم اونم جاتون خالی خوب شد.بقیه اش هم پنیر و کبه و سمبوسه است .البته پودینگم بود ولی عکس نداشتم.
و اما مهمان ها که اومدن چون بلاخره شرقی بودن با این سبک زندگی و پذیرایی اشنا هستن.ولی باز خیلی تعریف کردن و اما سوتی باحال و موندنی که خاطره شد عکس همسرم بود.چون من عکس همسرم رو تابلو فرش کردم و به دیوار زدم و تابلوش حدود یک متر هست 😅😅 عکس کت و شلواری اتلیه ای عقدمون هست.یکی از دخترا از اون یکی پرسید متوجه شدی این چیه گفت عکسه دیگه گفت: نه، فرشه.گفت: وای! چقد جالب و تابلو رو لمس کرد ،گفت: فرشه واقعا! بعد اون یکی ازش پرسید؛ می دونی کیه ؟ گفت نمی دونم یکی از بزرگای کشور شخصیتی چیزی هستن ایشون..اینجا بود که ما مردیم از خنده،گفتم: شخصیت بزرگیی هستن البته، برای این خانواده، چون پدر خانواده هستن و همسر بنده .کلی خندیدیم و برا همسرم هم که گفتم کلی ذوق کرد و خودشو گرفت، اره می دونستم شخصیت بزرگی هستم.خلاصه اینکه کلی شمال ایران و اصفهان و شیراز رو براشون تعریف کردم و گفتم حتما بیان ببینن.و چون ماشالله همیشه در گردش هستن یکی از گزینه های مسافرتشون هم ایران شد.ولی جالب این بود که فکر می کردم عمانی ها سنی هستن ولی اینا هم یه فرقه خاص هستن خلاصه از قم و مشهد چیزی نگفتم که حساسیت خاصی پیش نیاد ولی تا دلتون بخواد سوتی دادم.ولی با خوبی و خوشی تموم شد.
خدارو شکر بریم تا مهمونی بعدی ..ممنون از همه محبتاتون و احوال پرسیاتون کاش دخترم برام وقت می گذاشت که به همه دوستان سر بزنم .خیلی دوستون دارم
...
ژله
hadiya
hadiya
۳۴

ژله

۳ هفته پیش
مهمانی رئیس ??
hadiya
hadiya
۱۰۱

مهمانی رئیس ??

۳ هفته پیش
سلاااام دوستای گلم.به لطف شما و مهربونیتون بلاخره تصمیماتم را گرفتم و غذاها این شد ولی قشنگ از عکسا مشخصه چقد استرس داشتم فکر کنم به جز دسر به خاطر اینکه قبل مهمونی گرفتم بقیش بدترین عکسای صفحه ام باشه.کیک شربتی هم وقت نکردم درست کنم به همسر جانم گفتم کیک بگیره نگرفت.اون عکسم کیویا رو خدایی قشنگ دراورده بودم باز همسر جان قبل از اتمام کار عکس گرفت ولی باز دستش درد نکنه فقط همین عکس بود.
و اما عکس العمل مهمونا.. اول که وارد شدن شوکه خونه و فرش و تابلو فرشا بودن مثل همه مهمونای قبلی 😅😅😅 یعنی خونه من در مقابل خونه های ایران صفره تو فرش و تزئینات اونجا برن که فکر کنم سکته کنن از تجملات مثل من که این دفعه رفته بودم دلم می خواست همه چی با خودم بیازم ولی خوب اینجا همه چی خیلی سادس .. تمام چیز هارو دونه دونه پرسیدن بعد همسرم یه استکان نعلبکی خیلی قشنگ که از اصفهان گرفته بود منبت کاری فکر کنم اسمش باشه رو بهشون به عنوان سوغاتی داد.و موقع شام رفتارشون عالی بود همسرم گفت ما به طور سنتی رو زمین میشینیم و خیلی زیبا برای دوتا پسرای کوچیکشون توضیح دادن که این رسمه و تمام غذاها امروز سنتیه .خلاصه سر سفره که نشستن تمام رو پرسیدن که چی با چی خورده میشه ...گوشت با باقلا پلو و کمی ماست می تونید کمی هم ترشی اضافه و کنید ..کبه رو با چنگال برداشته بودن می خواستم با کارد و چنگال نصف کنن هههه بچه پرسید نمیشه با دست خورد.دلمه هم می پرسیدن داخلش چیه.جالبترین چیز اینه که حتی سالاد رو هم تست کردن و نگذاشتن هیچی دست نخورده بمونه و با هر تعریف و تمجیدشون تمام خستگیم درمی رفت مخصوصا بچه ها که هر چی می خوردن یه ووواووو می گفتن ..صاحب کار همسرم عاشق باقلاپلو با گوشت شده بود.بچه ها دلمه و ته دیگ رو خیلی دوست داشتن و همسرشون خیلی اروم بود با تامل دقیقا مثل ژاپنیا تو فیلما اهسته و پیوسته همه چی رو تست کرد و تعریف کرد.☺️☺️☺️
بعد شمامم دسر زعفرانی یا من بهش می گم بهشتی رو اینقد خوردن که دیگه جا نداشتن می گفتن داریم می ترکیم.چای و قهوه هم دوتاش طعمشون براشون جدید بود.قهوه ترک و چای هل براشون درست کردم .خرما با گردو هههه خلاصه خیلی خوب بود که به هیچی نه نمی گفتن برعکس مهمونای خودی که هر چی بزاری ادا می ریزن و اه و اوه و رژیم داریم و اینا میارن .یه فیلم کوتاهم از سفره گرفتم استوری کردم تو اینستا ولی فکر کنم تا اینا تایید بشه و بخوایید اونجا رو هم ببینید استوریم رفته باشه .گفتم خوشحالیمو باهاتون تقسیم یه دنیا ممنون بابت نظرای دیروزتون خیلی کمکم کرد.حالا هفته دیگه دوتا مهمون از عمان دارم برای اونا هم ازتون نظر سنجی می کنم .یه عالمه دوستون دارم .امیدوارم بپسندید.
...
صبحانه
hadiya
hadiya
۷۰

صبحانه

۴ هفته پیش
سلام دوستای گلم عزاداریاتون قبول‌.من وقتی اومدم اینجا خیلی جا خوردم که خیلیا اسم دعای ندبه رو نشنیدن به خاطر همین به بهانه صبحانه یکی دو سال اول دعوت می کردم و می گفتم دعا هم بخونیم که یادمه اولا خیلی دوستای پاپیونی بهم چیز گفتن که چه دعایی که این همه تشریفات داره.ولی الان خدارو شکر دیگه جا افتاده که وقتی دعوت می کنم دعا دارم. خدارو شکر امسال مجلس اباعبدالله هم تونستم بگیرم یعنی با یه تیر دو نشون زدم هم دعا هم روضه .خدا توفیق بده به همه که بتونن برگزار کنن.اینم چندتا عکس از برنامه .اون جا نمازا هم سوغاتی بود اورده بودم واسه مهمونا ..التماس دعای همگی .راستی سال نو نزدیکه دوست داشتید تو اینستا فالوم کنید استوری ازین به بعد شاید زیاد بزارم
...
غذاهای مسافرت به ایران
hadiya
hadiya
۷۴
سلام دوستای گلم .با یه حال خوب و کل دلتنگی اومدم ممنون از همه دوستایی که حالمو پرسیدن مسافرت ایران بودم و به خانوادم سر زدم .کسایی که اینستامو دارن هر روز کلی استوری غذا می گذاشتم .ریحان، کباب، نون سنگک داغ، پنیر تبریزی،کلی رستوران و کافی شاب اااخ چقد خوب بود ..فعلا سیرم نگذاشتم چیزی به دلم بمونه جاتون خالی 😍😍.کلی هم ترکوندم و غذا درست کردم خیلیاش رو عکس ندارم ولی خانواده ام که کیف کرده بودن.بیشترین چیزی که خیلی کشته مرده دادم لاتیه کیک بود که دستورش تو صفحه ام هست.سرش دعوا بود فکر کنم یه ده باری درست کردم همه هم رسپی می خواستن خاصتا با پودر خامه ایران که فوق العاده بود. طعمش ازینجا خیلی بهتر درمی اومد.خلاصه که خیلی خوب بود کم کم دوباره دلم داره تنگ میشه البته تا دوستان خوبی مثل شما دارم که حالمو می پرسین کلی انرژی دارم ..ممنون از همتون ..
...
بیسکو کیک
hadiya
hadiya
۶۷

بیسکو کیک

۵ مرداد ۹۸
سلام مهربونای پاپیونی چقد دلم هواتونو کرده. امیدورام حال دلتون خوب باشه و خدا بهترین هاشو براتون بنویسه. این کیکم واسه مهمونی جاریم که از ماه عسل برگشته بودن درست کردم. همه خیلی دوست داشتن امیدورام شما هم بپسندید. 😘😘😘
...
فینگر فود
hadiya
hadiya
۴۳

فینگر فود

۱۳ تیر ۹۸
باقلوا
hadiya
hadiya
۵۵

باقلوا

۴ تیر ۹۸
خیلی درست کردنش راحت بود اصلا وقت نبرد شاید کلا نیم ساعت.
مواد لازم
خمیر باقلوای یوفکا به بسته
پسته یا بادوم زمینی به مقدار دلخواه (سینی فر نیم کیلو من تو ظرف پیرکس درست کردم حدود ربع کیلو)
عسل دو قاشق
روغن حیوانی یا کره اب شده یک پیمانه(پیرکس) الی یک پیمانه و نیم(سینی فر)
شهد شیرین از قبل اماده شده 3 (پیرکس) الی 6 ملاقه (سینی فر)
خمیر یوفکا رو دو قسمت کردم.
سینی فر رو اوردم و نصف خمیر رو توش گذاشتم و اندازه کف سینی برش زدم. بادوم و پسته رو با دست خرد کردم و دو قاشق عسل زدم تا بهم بچسبه مخلوط کردم و روی خمیر گذاشتم و بعد بقیه خمیر هارو روی بادام گذاشتم. اندازه دلخواه برش زدم.
کره داغ روش ریختم تا کامل به خوردش رفت.
بیست دقیقه تو فر گذاشتم و وقتی بیرون اوردم همون جور داغ شهد سرد رو روش ریختم. امیدوارم درست کنیدو لذت ببرید.
...

کلوچه خرمایی
hadiya
hadiya
۳۰

کلوچه خرمایی

۲۱ خرداد ۹۸
دسر
hadiya
hadiya
۶۷

دسر

۲ خرداد ۹۸
سلام دوستای گلم زنود الست دستورشو خانم اقا محمد گذاشته ولی باز دوستان پرسیدن من با یه دستور دیگه درست کردم اونم خوب شد.براتون میزارم.
مواد لازم
دو پیمانه شیر
سه قاشق غذا خوری ارد ذرت
3 قاشق غذا خوری ارد سمولینا (اختیاری)
یک بسته خامه
خمیر باقلوای یوفکا
کمی هل و کمی شکر. کمی وانیل و یه قاشق گلاب
مقداری اب و ارد به عنوان خمیر برا بستن خمیر
و شهد یا شربت بار که از قبل اماده کردین و سرد باشه.
اولین نکته که حتما حتما باید مواد داخلشو از شب قبل اماده کنید یعنی باید حتما حتما یه شب تو یخچال بمونه که کاملا سفت باشه.
همه مواد رو با هم روی حرارت کم میزاریم تا کم کم غلیظ بشه وقتی غلیظ شد شعله رو خاموش می کنیم و خامه رو اضافه می کنیم. و میزاریم تا صبح کاملا ببنده.
ورق باقلوا رو به صورت مربع درمیاریم یه قاشق از مواد رو داخلش میزاریم و می پیچیم و حالا برگه مربع دیگه ای برمیداریم و دوباره دور ان میپیچیم. دوتا باهم نپیچید. باید جدا جدا پیچیده بشه که مواد تو سرخ کردن بیرون نیاد. حالا سرخ می کنیم و شهد اماده میزاریم و بعد از چند دقیقه درمیاریم. سوالی بود در خدمتم
...
باميه آرد و شیر
hadiya
hadiya
۳۷

باميه آرد و شیر

۲۶ اردیبهشت ۹۸
سلام دوستای گلم. خیلیا در مورد این دستور سوال داشتن گفتم اینجا چندتا نکته براتون بگم.
⭕⭕اولین چیزی که تو این بامیه اذیت می کنه سفتیش هست که بعد یه ساعت استراحت خیلی بیشتر میشه من به پیشنهاد یکی از دوستان وقتی داغ بود قیف زدم و بعد گذاشتم استراحت کرد خیلی بهتر شد. اگه یه قاشق کره اش رو بیشتر کنید هم مشکل نداره.
⭕⭕ دومین نکته با اینکه تاکید کردم شعله متوسط رو به پایین باشه خیلی دوستان گفتن خمیر شد و یا خیلیا گفتن باز شد. در مورد باز شدن خمیر بهتون قول میدم که حتما یه جایی رو خودتون بنا به سلیقه تغییر دادید چون در حالت معمولی این خمیر اینقدر سفته که همه از از سفتیش دستشون درد می گیره. پس حتما حتما اندازه رو دقیقا عین چیزی که نوشته بزنید و کسایی که می گن خمیر شد احتمالا شعله زیاد بوده روش طلایی شده توش خام مونده ویا اینکه شهدشون حالت عسلی نبوده و غلیظ نبوده که حالت خمیری شده.
پیشنهادی که دارم اینه که وقتی دارید سرخ می کنید شعله جوری باشه که حالت سرخ کردن کوکو هست یعنی جوری که داخل و بیرونش سرخ بشه چون به نظر می رسه ‌شعله رو به کم برای هر کس مفهومی داره و یا اجاق گازها کمی فرق دارن. پس شعله بهتره همونی باشه که شامی کتلت و این چیزارو سرخ می کتید باشه داخل و بیرون باهم سرخ بشه.
⭕⭕ سوال بعدی اندازه و مقدار این بامیه هست دوستان گلم با یه لیوان شیر و به لیوان ارد و کره به همراه شیره که بعدش بزارید و دربیارید دقیقا 330 گرم بهتون بامیه میده و اما اندازه اش کاملا میل خودتونه بزرگ باشه بیشتر کوچیک باشه کمتر. متوسط 20 تا بامیه بهتون میده. برای هر تعدا که خواستید بیشتر کنید همون اندازه رو دو برابر کنید یعنی دو لیوان شیر دو لیوان ارد 6 قاشق کره یا روغن. برای یه کیلو بامیه به 3 لیوان ارد و 3 لیوان شیر و 9 قاشق ارد یا کره نیاز دارید.
⭕⭕چند تا نکته هم دوستان پیشنهاد دادن که اونم در خوشمزه تر شدنش حتما تاثیر داره اینکه دو قاشق از شهد رو داخل شیر بزارید طعمشو بهتر می کنه. اینکه زعفران بزنید. و نکته نهایی اینکه هر چی بامیه باریک تر باشه طعم خیلی خیلی بهتری داره.
امیدوارم این نکات به دردتون بخوره و ازش لذت ببرید التماس دعا دوستای خوبم
...
ته چین
hadiya
hadiya
۳۲

ته چین

۲۵ اردیبهشت ۹۸
سلام دوستای گلم طاعات و عباداتتون قبول. ببخشید نتونستم عکس بهتر بگیرم
...
حلیم و کناره ماه رمضونی
hadiya
hadiya
۵۲

حلیم و کناره ماه رمضونی

۲۱ اردیبهشت ۹۸
ورق بزنید. سلام دوستای گلم ازونجایی که دوستان در مورد کناره ماه رمضونیم پرسیدن خوشحالم بگم که خودم درستش کردم و بعضی چیزا هم که تزئینی بود خریدم. البته می تونید کناره پارسالم رو هم که فیلمش تو ویدیوهام هست ببینید. که ماهش واسه پارساله ولی امسال دستم اومد چیکار کنم تمیزتر کار کردم. الانم اول ماه رمضون هنوز افطاری دادنا شروع نشده می تونید درست کنید خیلی خیلی اسونه.
اولین چیزی که نیاز دارید یه اسفنج گل ارایی هست یه دونه مستطیل بزرگ تقریبا.
دومین چیز حلقه پلاستیکی که به نظرم اگه فانوس ندارید هر چی کوچکتر باشه قشنگتره و اسفنج وزنشو تحمل می کنه چون مال من سنگین شد و به دیوار تکیه دادمش.(من حلقه ورزشی سبک دم دستم بود رنگش کردم و استفاده کردم) حلقه ها معمولا از یه جایی به هم وصلن از همون جا بازش کنید یا کاتر بزنید و به دو طرف اسفنج با فشار وارد کنید.و با چسب حرارتی بچسبونید.
بعد یه کم گلای مصنوعی رنگ دکور خونتون و قرانی که تو خونه دارید حدود ده تا گل ریز کافیه. و کمی برگ مصنوعی یا طبیعی فرقی نمی کنه برگی که براتون تا اخر ماه دووم داشته باشه رو مرتب روی اسفنج بزنید تا همه حاشو بپوشونه. مراقب باشید که خیلی درنیارید بزارید که اسفنجتون خراب بشه.
بعد به یه مقوای مشکی نیاز دارید یه بشقاب بزارید روش و یه گردی دربیارید و دوباره بشقاب رو جلوتر بزارید و حالت هلال ماه بدین و این جوری یه هلال ماه تمیز براتون درمیاد به دوتا هلال نیاز دارید. و یه ریسه ازین چراغای کوچولو ه با باطری روشن میشن. چراغ هارو به شکلی که تو تصویره روی یه طرف مقوا بچسبونید و وقتی تموم شد لایه دوم رو روش بچسبونید. اگه فانوس دارید که من فانوسامو با سیم نگه داشتم اگه فانوس نداشتید می تونید از همون مقوای مشکی ستاره دربیارید و چندتا ستاره با نخ نامرئی به حلقه وصل کنید.
اون شمع ها هم خیلی کاربردی هستن چراغه که روشن میشه و شکل شمع هست.
بقیه تزئیناتم که سلیقه ای هست رحل قران و تسبیح و قران یا شمع یا هر چیزی که به دکورتون بخوره.
امیدوارم درست کنیدو لذت ببرید منم دعا کنید.
...
بامیه ارد و شیر
hadiya
hadiya
۵۸

بامیه ارد و شیر

۲۰ اردیبهشت ۹۸
اینم کناره ماه رمضونی امسال من لطفا ورق بزنید. بامیه رو روی یونولیت گرد دونه دونه با خلال دندون فیکس کردم. خیلی دوستون دارم نماز روزه هاتونم قبول.
...
مشاهده موارد بیشتر
سایر کاربران
اینستاگرام banoye.seyedeh64
جنوبی ام 😎 افتخار میکنم لارستانی ام عاشق آشپزی /کارای تزییناتی/طراحی ام
65*رشــت*مامان پونه جون❤
اللهم عجل لولیک الفرج💌💝
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون