۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش اول
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش اول
1 ) آش جو و سیرابی

یک پیمانه حبوبات( نخود، لوبيا، ماش یا عدس) را از شب قبل خيس كرده، چند بار آب آن را عوض كنيد. یک عدد سيرابي را خوب شسته و با قيچي به تكه‌هاي كوچك برش بزنيد. دو عدد پياز و دو حبه سير را هم ريز خرد كنيد. در قابلمه‌اي، مقداري روغن بریزید و روي حرارت بگذاريد. سير و پياز را در روغن تفت دهيد. مقداري زردچوبه هم اضافه كنيد.
در آخر نمك و فلفل را هم اضافه كنيد تا آش مزه‌دار شود. آش آماده را با مقداري سيرداغ، پيازداغ و نعناداغ تزئين كنيد. اين آش را معمولا با ماست يا كشك سرو مي‌كنند. برخي هم اين آش را با طعم سركه مي‌پسندند.

2 ) آش چهارشنبه سوری

دو پیمانه برنج را در مقداري آب خيس كنيد. یک کیلوگرم سبزي‌ آش و مقداری اسفناج را خوب شسته و سپس درشت خرد كنيد. دو عدد سيب‌زميني‌ را پوست بگیرید و نگيني درشت خرد كنيد. در كاسه‌اي مقداري آب ريخته و سيب‌زميني‌ها را در آن بريزيد. دو عدد پياز و دو حبه سير را پوست كنده و ريز خرد كنيد. در قابلمه‌اي بزرگ مقداري روغن بریزید و روي حرارت بگذاريد. پياز و سير را در روغن داغ سرخ كرده و كمي زردچوبه اضافه كنيد. پس از سرخ شدن پياز و سير مقداري را براي تزئين كنار بگذاريد.

3 ) آش خیار چنبر

سه پیمانه نخود، سه پیمانه لوبیاچیتی، یک پیمانه بلغور و یک پیمانه عدس را از شب قبل خيس کنيد و آب آن را چند بار دور بريزيد. سپس بگذاريد خوب بپزند و بعد مقداري روغن اضافه کنيد که ته نگيرند. دو عدد خيار چنبر را پوست گرفته و تخمه‌هايش را دور بريزيد

4 ) آش صبح عاشورا

دو پیمانه لوبيا قرمز را از شب قبل بگذاريد خيس بخورد. ششصد گرم گوشت را به شكل مكعب چهار سانتي متری خرد كنيد و با لوبيا بگذاريد خوب بپزد. بعد از اينكه گوشت و لوبيا پختند بگذاريد سرد شوند، بعد آن ها را با گوشتكوب بكوبيد. یک پیمانه برنج را با كمي آب بپزيد تا كاملا له شود. بعد از اينكه برنج پخت، دویصد و پنجاه گرم تره، دویصد و پنجاه گرم شوید و نصف پیمانه ترخون خردشده به آن اضافه كنيد.

5 ) آش سماق

صد گرم نخود و صد گرم لوبيا كه از شب قبل خيس کرده اید را همراه با دویصد گرم گوشت گوسفندی خردشده و دویصد و پنجاه گرم بلغور و مقداري آب در قابلمه بريزيد و بگذاريد بپزد. نيم ساعت بعد، هفتصد گرم چغندر رنده شده را همراه با صد و پنجاه گرم گردوی خردشده، دو عدد پياز خردشده و سه حبه سیر چرخ شده و همچنين مقداری زردچوبه و نمك به آش اضافه كنيد.

6 ) آش بادمجان تویسرکانی

صد گرم لپه و پانصد گرم عدس را به همراه كمي آب در قابلمه‌اي بريزيد و بگذاريد بپزد. در اين فاصله هفتصد گرم بادمجان‌ خردشده را بیست دقيقه در آب خيس كرده و پس از آبكشي در تابه‌، كمي تفت دهيد. وقتي لپه و عدس نيم‌پز شدند، پنجاه گرم بلغور گندم را به همراه مقداري آب در قابلمه بريزيد و بگذاريد اين مخلوط بپزد. البته نيم ‌ساعت مانده به پايان پخت، بادمجان‌هاي تفت ‌داده شده را داخل آش بريزيد و بگذاريد آش جا بيفتد.

7 ) آش دوغ لری

یک پیمانه نخود را از شب قبل در مقداري آب خيس كرده و چند بار آب آن را عوض كنيد. یک کیلوگرم بلغور گندم را بشوييد و در قابلمه‌اي مناسب بريزيد. مقداري آب روي بلغور بريزيد و حدود سه ساعت صبر كنيد تا بلغور روي حرارت ملايم بپزد و لعاب بيندازد. نخود را هم به بلغور اضافه كنيد تا خوب بپزد. حالا نوبت افزودن یک پیمانه عدس است. تا حبوبات روي حرارت ملايم مي‌جوشند، دو کیلوگرم اسفناج را بشوييد و كنار بگذاريد.

8 ) آش ترش

پانصد گرم حبوبات (لوبيا چيتي، عدس، ماش و باقلا) و یک عدد چغندر خردشده را بپزيد. حبوبات كه نيم‌پز شدند، یک پیمانه برنج نیم دانه و دو عدد سيب‌زميني خردشده اضافه كنيد. وقتي برنج پخت، سیصد گرم سبزي‌ خردشده شامل اسفناج، شويد، برگ چغندر، گشنيز، جعفري و تره را به‌ آش اضافه كنيد و روي حرارت كم بگذاريد خوب بپزد و جا بيفتد.

9 ) آش گوجه آذری

نخود، لوبيا قرمز، لوبيا چشم‌بلبلي، برنج و بلغور گندم( از هر کدام یک پیمانه) را به صورت جداگانه از شب قبل خيس كنيد، سپس مخلوط حبوبات را به صورت جداگانه بپزيد. دو حبه سير را خرد كنيد و همراه با یک پياز خردشده در كمي روغن تفت دهيد. قابلمه‌اي آماده كنيد و بلغور گندم، برنج و حبوبات پخته‌شده را همراه با یک کیلوگرم سبزي آش خردشده و آب در قابلمه بريزيد و بگذاريد نيم ساعت بپزند.

10 ) آش زیره

دویصد گرم گوشت با استخوان را بشویید و در قابلمه‌اي مناسب بگذاريد. یک عدد پياز را پوست بگیرید، خرد كنيد و در قابلمه بريزيد. حدود يك ليتر آب روي گوشت و پياز بريزيد تا روي آن ها را بگيرد. قابلمه را روي حرارت ملايم بگذاريد و به مدت دو ساعت گوشت را بپزيد. در مرحله آخر مقداري نمك و حدود یک دوم قاشق مرباخوری پودر زنجبيل اضافه كنيد. یک پیمانه برنج را پاك كرده و بشوييد.
گوشت را هم بعد از پختن از استخوان جدا كرده و خوب بكوبيد يا با گوشتكوب برقي له كنيد. گوشت له‌شده و آبِ ‌گوشت را به قابلمه محتوي پوره برنج اضافه كنيد. حالا روي مواد آش، سه پيمانه آب بريزيد و حرارت را زياد كنيد و دائم مواد را با قاشق چوبي هم بزنيد. پس از جوش آمدن آش، حرارت را كم كنيد تا آش جا بيفتد. وقتي غلظت آش مناسب و شبيه حليم شد، نمك آن را اندازه كرده، آش را در ظرف ريخته و با پيازداغ يا زيره تزئين كنيد.

مقالات پیشنهادی
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش دوم
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش دوم
20 نوع برگر متنوع و خوشمزه
20 نوع برگر متنوع و خوشمزه
فوت و فن سوپ خوشمزه
فوت و فن سوپ خوشمزه
۲۰ نوع سوپ نمره ۲۰ برای کدبانوهای آرتیست - بخش دوم
۲۰ نوع سوپ نمره ۲۰ برای کدبانوهای آرتیست - بخش دوم
روش تهیه 12 نوع غذا و پیش غذای خوشمزه اهالی جنوب - بخش اول
روش تهیه 12 نوع غذا و پیش غذای خوشمزه اهالی جنوب - بخش اول
روش تهیه 12 نوع غذا و پیش غذای خوشمزه اهالی جنوب - بخش دوم
روش تهیه 12 نوع غذا و پیش غذای خوشمزه اهالی جنوب - بخش دوم
نظرات
۰
بهار
میخوام متن به اشتراک بزارم ولی قسمت اول فقط تا اش تویسرکانی میره بقیه اشو چطور بفرستم
۲۵ مهر ۹۸
۰
مهپاره
سلام مثل همیشه عالی پاپیون
۱۰ اسفند ۹۷
۲
↯مریمے↯
آش ترش رومایجوردیگه درست میکنیم:موادش شامل ⇦نخود.لوبیاچیتی.عدس.رشته آش.سبزی.لبو.برگه زردآلو.آلو
تقریباًموادش مثل آش رشته هستش اما بخاطربرگه ها ولبوخیـلی خوشمزه میشه😍😋😋😋
حتماًامتحان کنید
۱۱ بهمن ۹۷
۱
جاودانه
عاشق این جور آش هام.
ما که آش گوجه زیاد درست میکنیم تو فامیل،حررررررف نداره.👌👌👌👌
۱۲ تیر ۹۷
سایر کاربران
💕💕💕
شروع کار در پاپیون۱۵ آبان ۹۳ عاشق پسر و همسر گلم هستم شعار من اینه ،زیبایی در سادگیست .....
عاشقی جرم قشنگیست.... به انکار مکوش ......
برای رسیدن به جایی که تا به حال نرسیده ایم،باید از راهی برویم که تا بحال نرفته ایم...
آدرس تلگرام minosa96@ اینستا minosa28_4@ دکوارتور کیک (مشهد )دسر ،فینگر فود ،حلوا
کاربر فعال سرآشپز پاپیون