۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش اول
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش اول
1 ) سوپ شیر و سبزیجات

4 عدد سیب‌زمینی را پوست بگیرید، بشویید و مکعبی خرد کنید. 1 عدد هویج کوچک را هم بعد از پوست گرفتن و شستن، ریز نگینی کنید. نصف یک ساقه کرفس و یک عدد پیاز کوچک را هم ریز خرد کنید. همه این سبزیجات را به همراه یک و نیم پیمانه عصاره سبزیجات در قابلمه‌ای مناسب بریزید و روی حرارت بگذارید. کمی نمک بیفزایید. وقتی سوپ جوش آمد، حرارت را کم کنید.

2 ) سوپ مرغ و بروکلی با طعم پنیر

یک تکه سینه مرغ را مکعبی درشت خرد کنید. یک کلم بروکلی را هم خوب بشویید و ریز کنید. 2 پیمانه آب مرغ و 1 پیمانه آب جوش در قابلمه‌ای مناسب بریزید و روی حرارت بگذارید. وقتی جوش آمد، تکه‌های مرغ و بروکلی‌ها را در آن بریزید و شعله را کم کنید تا بپزند. وقتی سوپ پخت،

3 ) سوپ اسفناج شیری

یک عدد پیاز را خرد کرده و داخل روغن تفت دهید تا نرم و طلایی شود. سپس 3 پیمانه اسفناج خرد شده اضافه کرده و آن را همراه با پیاز تفت دهید تا نرم شوند. بعد از 4-3 دقیقه 5 پیمانه آب مرغ اضافه کرده و صبر کنید تا جوش بیاید.

4 ) سوپ جو

یک پیمانه جو پرک را بشویید. بعد آن را همراه با 2 پیمانه آب مرغ داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید، سپس یک عدد هویج خرد شده را اضافه کنید. حرارت را کم کنید تا هویج‌ها به آرامی بپزند. وقتی تکه‌های هویج پختند، 3 پیمانه شیر اضافه کنید. داخل قابلمه یک قاشق چوبی قرار دهید تا شیر سر نرود.

5 ) سوپ فلفل دلمه ای

2 حبه سیر را پوست بگیرید و خرد کنید. بعد آن را داخل کمی روغن تفت دهید. یک عدد سیب‌زمینی خرد شده و 2 عدد هویج نگینی شده را هم اضافه کنید. حالا باید 5 پیمانه آب مرغ اضافه کرده و صبر کنید تا جوش بیاید.
سپس آن را داخل سوپ بریزید و به آرامی هم بزنید. وقتی سوپ جا افتاد، 1 قاشق سوپخوری مرزه خرد شده، یک قاشق سوپخوری جعفری خرد شده و به میزان لازم نمک و فلفل به سوپ اضافه کرده و هم بزنید. سپس سوپ آماده را از روی اجاق گاز بردارید.

6 ) سوپ کشک

3 پیمانه آب و 3 پیمانه آب مرغ را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. 1 عدد هویج را نگینی خرد کرده و داخل قابلمه بریزید. یک عدد سیب‌زمینی را خرد کنید. وقتی تکه‌های هویج نیم‌پز شدند، سیب‌زمینی را همراه با 4 عدد سیر خرد شده به سوپ اضافه کنید.

7 ) سوپ ذرت با طعم شیر

2 قاشق سوپخوری کره خرد شده را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب شود. یک عدد سیب‌زمینی را مکعبی خرد کنید. یک عدد ساقه کرفس را هم خرد کنید، سپس آنها را همراه با 1 عدد پیاز خرد شده و 2 قاشق چایخوری پودر آویشن به کره اضافه کرده و تفت دهید. صبر کنید تا سبزیجات تغییر رنگ دهند. حالا باید 1 قاشق سوپخوری آرد روی سبزیجات بریزید و دوباره مواد را با هم تفت دهید.

8 ) سوپ نخودفرنگی با طعم خامه

1 عدد سینه مرغ را با 1 عدد پیاز بپزید، سپس آن را ریز خرد کنید و کنار بگذارید. یک پیمانه برنج را خوب بشویید، سپس آن را همراه با 5-4 پیمانه آب مرغ روی حرارت قرار دهید. نصف پیمانه نخودفرنگی هم اضافه کنید. صبر کنید تا برنج و نخودفرنگی کاملا بپزند و له شوند.

9 ) سوپ کدو تنبل پنیری

1 عدد پیاز و 3 حبه سیر خرد شده را داخل مقداری کره تفت دهید. 2 عدد پیازچه، 2 عدد سیب‌زمینی و نصف یک کدوحلوایی کوچک را خرد کنید. وقتی پیاز و سیر نرم و طلایی شد، آنها را اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید. حدود 5 پیمانه آب مرغ داخل قابلمه بریزید و صبر کنید تا جوش بیاید، سپس حرارت را کم کرده و صبر کنید سبزیجات بپزند .

10 ) سوپ پنیر ایتالیایی

1 عدد پیاز و 1 عدد هویج را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید. دو عدد ساقه کرفس را هم خرد کنید، سپس آنها را در مقداری کره تفت دهید. 4/3 پیمانه آرد را در3 پیمانه شیر حل کنید، سپس آن را داخل قابلمه بزرگی بریزید و روی حرارت ملایم به مدت 10 دقیقه مرتب هم بزنید.

مقالات پیشنهادی
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش دوم
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش دوم
۲۰ سوپ نمره ۲۰ برای کدبانو های آرتیست - بخش اول
۲۰ سوپ نمره ۲۰ برای کدبانو های آرتیست - بخش اول
۲۰ نوع سوپ نمره ۲۰ برای کدبانوهای آرتیست - بخش دوم
۲۰ نوع سوپ نمره ۲۰ برای کدبانوهای آرتیست - بخش دوم
سفت شدن سفیده تخم مرغ
سفت شدن سفیده تخم مرغ
سفت و سفید شدن زرده تخم مرغ
سفت و سفید شدن زرده تخم مرغ
بدن خود را برای ماه رمضان آماده کنید
بدن خود را برای ماه رمضان آماده کنید
سایر کاربران
زهرا هستم‌مامان یه پسرکوچولو ک‌اسمش سورنا خوش اومدین ب پیجم امیدوارم‌خوشتون بیاد💞😍
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
مینا هستم یک مردادی،متولد 68،از تهران،مامان ملینا و آوینا،عاشق آشپزیم،ممنونم از همه دوستانی که به من محبت دارن💗💗🌹🌹
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون