20 نوع برگر متنوع و خوشمزه
20 نوع برگر متنوع و خوشمزه
زمانی بود وقتی هوس خوردن بعضی از غذاها که به سرمان می‌زد باید ماشین را آتش می‌کردیم و راه می‌افتادیم به سمت آن رستورانی که در پخت آن غذای خاص تخصص داشت. حالا همه چیز فرق کرده. تخصص وارد خانه‌های ما شده است. باور ندارید؟ به عنوان مثال همین درست کردن همبرگر؛ از وقتی یادمان است همبرگر را در همبرگر فروشی می‌خوردیم و بعد از آن هم از همبرگرهای آماده کارخانه‌ای استفاده می‌کردیم، ولی حالا خودمان می‌توانیم دست به کار شویم و خوشمزه‌ترین همبرگرها را با همین دستان هنرمند‌مان بپزیم.1 )  همبرگر ساده با طعم مخصوص

دو عدد زرده تخم‌مرغ را به پانصد گرم گوشت گوساله چرخ‌کرده اضافه کنید. یک عدد پیاز رنده‌شده بدون آب، یک قاشق سوپ‌خوری سس کچاپ، یک قاشق سوپ‌خوری سس خردل، یک قاشق چای‌خوری پودر سیر و مقداری نمک و فلفل هم اضافه کنید. در انتها حدود یک‌دوم پیمانه پودر سوخاری به مواد اضافه کنید.
مواد را خوب ورز دهید. مایه را به پنج یا شش قسمت مساوی تقسیم کنید و هر کدام را به شکل برگر درآورید. برگرها را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار دهید و حدود یک ساعت داخل یخچال استراحت دهید، سپس آن‌ها را داخل روغن سرخ کنید یا روی کباب‌پز کباب کنید. برگرها را داخل نان ساندویچی قرار دهید و با سبزیجات و سس دلخواه سرو کنید.

2 ) برگر ماهی با سس تارتار

پانصد گرم ماهی فیله‌شده بدون استخوان را داخل ظرفی قرار دهید. سه عدد برگ بو، سه عدد سیر خردشده، یک عدد پیاز رنده‌شده و مقداری آبلیمو و زعفران دم‌کرده هم اضافه کنید. تکه‌های ماهی را آغشته به مواد کنید. ظرف را حدود چهار ساعت داخل یخچال قرار دهید تا تکه‌های ماهی مزه‌دار شوند، سپس آن‌ها را سرخ کنید. شش عدد قارچ را ریز خرد کرده و در مقداری روغن تفت دهید.
در ظرف مناسبی تکه‌های ماهی سرخ‌شده را بریزید و ریز خرد کنید. قارچ‌های سرخ شده، دو عدد پیاز رنده‌شده (آب آن‌ها را دور بریزید)، یک قاشق سوپ‌خوری جعفری خرد‌شده، یک عدد سفیده تخم‌مرغ، نصف قاشق چای‌خوری پودر سیر و مقداری نمک و فلفل هم اضافه کنید. کمی پودر سوخاری هم بریزید.
مواد را خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. در صورت تمایل مخلوط را می‌توانید داخل غذاساز بریزید تا کاملا له شوند. مخلوط را به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید و هر کدام را داخل کیسه فریزر قرار دهید و یک ساعت داخل یخچال بگذارید،
سپس آن‌ها را به شکل برگر درآورید و داخل مقداری روغن سرخ کنید. برای تهیه سس تارتار یک پیمانه سس مایونز را با دو قاشق سوپ‌خوری خیارشور رنده‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری موسیر خرد‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری پیاز رنده‌شده، یک قاشق چای‌خوری ترخون خشک‌شده، یک قاشق چای‌خوری جعفری خرد‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. برگر را داخل نان همبرگری قرار دهید و با سس حاصل سرو کنید.

3 ) برگر سبزیجات فلفلی

چهارصد گرم لوبیا قرمز را بپزید. حدود سه‌چهارم از آن را داخل غذاساز بریزید تا کاملا له و پوره‌ای شکل شود، سپس آن را داخل کاسه‌ای بریزید. بقیه لوبیاهای پخته، نصف پیمانه ذرت پخته، یک عدد پیاز رنده‌شده، یک عدد سیر له‌شده، یک پیمانه چیپس ذرت پودرشده، یک چهارم پیمانه سس سالسا، یک عدد فلفل هالوپینوی خردشده، نصف قاشق چای‌خوری پودر زیره و به میزان لازم نمک و فلفل هم بریزید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید.
مقداری از مواد را بردارید و گرد کنید، سپس آن را کمی فشار دهید و داخل سینی قرار دهید. هر تعداد که می‌شود برگرها را به همین شکل آماده کنید. سینی را یک ساعت داخل یخچال قرار دهید، سپس آن‌ها را داخل مقداری روغن سرخ کنید.
داخل هر کدام از نان‌ها مقداری کلم خرد‌شده بریزید، سپس برگر‌ها را روی آن‌ها قرار دهید. چند تکه آووکادو و مقداری برگ گشنیز هم روی برگر‌ها قرار دهید. ساندویچ‌ها را در صورت تمایل با مقداری پنیر صبحانه سرو کنید.

4 ) همبرگر شکم پُر

پانصد گرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را با دو عدد پیاز رنده‌شده( آب آن‌ها را بگیرید)، یک قاشق چای‌خوری ریحان خرد‌شده و به میزان لازم نمک و فلفل و ادویه گوشت مخلوط کنید و خوب ورز دهید. مقداری از مایه را بردارید و به شکل کاسه کوچک درآورید.
حالا باید حدود دو تا سه قاشق سوپ‌خوری مخلوط پنیر گودا، پارمسان و موزارلای رنده‌شده داخل کاسه بریزید. مقداری از مایه گوشت را بردارید و برای کاسه یک در درست کنید. در را به آرامی فشار دهید تا لبه آن به لبه کاسه بچسبد. هر تعداد که می‌شود برگرها را به همین شکل آماده کنید.
در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید. وقتی داغ شد، دو طرف برگر‌ها را داخل آن سرخ کنید. این برگرها را همچنین می‌توانید روی کباب‌پز هم آماده کنید. برگرهای آماده‌شده را داخل نان همبرگری قرار دهید و با سس قرمز و سبزیجات مورد علاقه‌تان سرو کنید.

5 ) برگر مرغ به سبک یونانی

ابتدا کباب پز یا باربکیو را روشن کنید تا گرم شود. پانصد گرم سینه مرغ چرخ‌شده را با یک قاشق چای‌خوری پونه خشک‌شده، نصف قاشق چای‌خوری پودر سیر، دو قاشق سوپ‌خوری فلفل دلمه‌ای قرمز ریز رنده‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری پیاز رنده‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده، یک حبه سیر له‌شده، نصف قاشق چای‌خوری نمک و نصف قاشق چای‌خوری فلفل مخلوط کنید و حدود چهار الی پنج دقیقه ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. مایه را به چهار قسمت تقسیم کنید.
هر کدام از قسمت‌ها را به شکل همبرگر درآورید. همبرگرها را روی حرارت قرار دهید تا کباب شوند. بعد از پنج دقیقه آن‌ها را برگردانید تا آن طرفشان هم کباب شوند. در این فاصله نصف پیمانه ماست را با نصف پیمانه سس مایونز، یک حبه سیر له‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید تا سس برگر آماده شود. موقع سرو، برگر‌ها را داخل نان همبرگری قرار دهید و با سبزیجات دلخواه و سس حاصل سرو کنید.

6 ) برگر گوشت و قارچ

دویست گرم قارچ را خرد کنید و همراه با یک عدد پیاز خرد‌شده و دو حبه سیر له‌شده داخل مخلوط کن بریزید تا کاملا خرد شوند. مخلوط را داخل سبد بریزید تا آب اضافی‌شان گرفته شود. چهارصد گرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را داخل ظرفی بریزید. مخلوط قارچ را هم اضافه کنید.
یک عدد تخم مرغ، یک قاشق سوپ‌خوری رب گوجه‌فرنگی و یک قاشق سوپ‌خوری مخلوط ترخان، مرزه و آویشن خشک‌شده را هم اضافه کنید. یک قاشق چای‌خوری پودر سیر، یک قاشق چای‌خوری پودر موسیر و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید.
حالا باید مقداری پودر سوخاری اضافه کنید. پودر سوخاری را تا جایی اضافه کنید که مایه نه خیلی شل و نه خیلی سفت شود. مایه را خوب ورز دهید، سپس آن را داخل کیسه فریزر بریزید و حدود یک ساعت داخل یخچال قرار دهید. وقتی مایه را از یخچال درآوردید، آن را به شکل برگر قالب بزنید و داخل روغن سرخ یا روی زغال کباب کنید.
وقتی دو طرف برگر‌ها سرخ شدند، دو ورق پنیر چدار روی آن‌ها قرار دهید. صبر کنید تا کمی آب شوند، سپس برگرها را داخل نان همبرگری قرار دهید. داخل نان را با سبزی‌های دلخواه پُر کنید و همراه با سس کچاپ سرو کنید.

7 ) رویال برگر با سس قارچ

یک عدد پیاز و دوحبه سیر را رنده کنید و آب اضافی‌شان را دور بریزید، سپس همراه با یک عدد تخم‌مرغ، یک قاشق مرباخوری پودر سیر، یک قاشق مرباخوری پودر موسیر و مقداری نمک و فلفل به پانصد گرم گوشت قرمزچرخ کرده اضافه کنید و خوب ورز دهید.
آرد سوخاری را کم کم به مایه اضافه کنید و ورز دهید؛ تا جایی که مایه برگر آماده شود. دقت کنید که بیش از اندازه آرد سوخاری نریزید، چون برگر بعد از پخت سفت می‌شود.
مایه را به قسمت‌های دلخواه تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل دایره درآورید. دایره‌های برگر را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار دهید و آن‌ها را حدود یک ساعت داخل یخچال قرار دهید. بعد از این زمان، آن‌ها را داخل تابه قرار دهید. وقتی دو طرفشان سرخ شدند، یک یا دو ورقه پنیر روی آن‌ها قرار دهید و بگذارید با حرارت همبرگر، پنیرها آب شوند.
همبرگر‌های پنیری را داخل نان همبرگری قرار دهید و روی آن‌ها دو ورق ژامبون بگذارید. دویست گرم قارچ را با دو عدد پیاز خرد‌شده داخل مقداری روغن تفت دهید. کمی خامه، نمک و فلفل هم اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید تا سس قارچ حاصل شود. سس را همراه با چند ورق کاهو، چند برش خیارشور و گوجه فرنگی روی برگرها قرار دهید، سپس ساندویچ‌ها را سرو کنید.

8 ) برگر مغزدار

پانصد گرم گوشت گوساله چرخ‌کرده را در ظرفی بریزید. دو عدد زرده تخم‌مرغ، دو عدد پیاز رنده‌شده بدون آب، دو عدد سیر له‌شده، یک قاشق چای‌خوری پودر سیر، یک قشق سوپ‌خوری ریحان خردشده، یک قاشق سوپ‌خوری سس خردل و مقداری نمک و فلفل هم اضافه کنید.
در انتها حدود یک‌دوم پیمانه پودر سوخاری به مواد اضافه کنید و خوب ورز دهید. مایه را به پنج قسمت مساوی تقسیم کرده، گرد کنید. برگر‌ها را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار داده و حدود یک ساعت داخل یخچال استراحت دهید تا کاملا خنک و سفت شوند.
وقتی برگر‌ها را از یخچال بیرون آوردید، به آرامی وسط آن‌ها یک سوراخ کوچک ایجاد کنید، سپس آن‌ها را داخل روغن سرخ کنید. وقتی دو طرف برگر‌ها سرخ شدند، یک عدد تخم‌مرغ داخل هر کدام از سوراخ‌‌ها بریزید.
حرارت را کم کنید و بگذارید تخم مرغ‌ها به حالت عسلی در بیایند. در انتها یک ورقه پنیر گودا روی برگر‌ها بگذارید و سپس آن‌ها را داخل نان همبرگری قرار دهید. نان را با مقداری برگ کاهو و برش های خیارشور و گوجه پُر کنید. برگر را با سس مورد علاقه تان سرو کنید.

9 ) چیکن برگر پنیری

چهارصدگرم سینه مرغ را چرخ کنید و داخل کاسه‌ای بریزید. دو عدد پیاز را رنده کنید و آب‌شان را بگیرید، سپس همراه با نصف پیمانه هویج ریز رنده‌شده، نصف پیمانه پنیر پارمسان رنده‌شده، دو حبه سیر له‌شده، یک عدد پیازچه خردشده، دو قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده، یک عدد سفیده تخم‌مرغ و به میزان لازم نمک و فلفل به مواد اضافه کنید و خوب ورز دهید. به میزان لازم پودر سوخاری هم اضافه کنید تا مایه برگر کمی سفت شود. مایه را به چهار یا پنج قسمت تقسیم کنید.
هر قسمت را به صورت برگر درآورید. برگرها را حدود یک ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کمی سفت شوند، سپس آن‌ها را داخل روغن یا روی کباب‌پز آماده کنید. در یک کاسه نصف پیمانه سس فرانسوی را با با دو قاسق سوپ‌خوری آبلیمو، یک قاشق سوپ‌خوری ترخون خردشده و نصف پیمانه ماست مخلوط کنید.
دو قاشق روغن‌زیتون و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کنید تا سس یکدستی حاصل شود. وقتی برگرها آماده شدند، آن‌‌ها را همراه با سبزی‌های مورد‌علاقه‌تان داخل نان همبرگی قرار دهید و با سسی که آماده کرده بودید سرو کنید.

10 ) برگر ترکی

هفتصد گرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را با دو قاشق سوپ‌خوری پیازچه خردشده مخلوط کنید. دو عدد پیاز رنده‌شده بدون آب، نصف پیمانه آرد سوخاری، چهار قاشق سوپ‌خوری سس مایونز، چهار قاشق سوپ‌خوری سس قرمز، دو قاشق سوپ‌خوری ریحان خردشده و به میزان لازم نمک و فلفل هم بریزید. مواد را خوب با هم مخلوط کرده و ورز دهید تا مایه برگر یکدست شود.
مایه را به اندازه‌های دلخواه تقسیم کنید و هر قسمت را با دست گرد کنید و به شکل برگر درآورید. برگرها را حدود یک ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کمی سفت شوند، سپس آن‌ها را داخل روغن یا روی کباب‌پز آماده کنید. برگرهای آماده را داخل نان همبرگری قرار دهید و همراه با گوجه‌فرنگی، خیارشور، کلم خردشده و سس مایونز یا هر سسی که تمایل دارید سرو کنید.

11 ) برگر سیب زمینی و عدس

یک پیمانه عدس را بپزید و داخل سبد بریزید تا آب اضافی‌اش گرفته شود، سپس آن را خوب له کنید. دو عدد سیب‌زمینی را بپزید، پوست بگیرید و له کنید. عدس پخته و سیب زمینی‌های له‌شده را همراه با سیصد گرم گوشت قرمز چرخ‌کرده داخل ظرفی بریزید.
یک عدد پیاز رنده‌شده بدون آب، یک حبه سیر له‌شده، یک قاشق چای‌خوری پودر زیره، دو قاشق سوپ‌خوری گشنیز خردشده، دو قاشق سوپ‌خوری نعنای خردشده، نصف پیمانه پنیر فتای ریز خردشده، دو عدد تخم‌مرغ و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید.
مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا مایه برگر آماده شود. مقداری از مخلوط را بردارید و گرد کنید، سپس آن را فشار دهید تا شبیه برگر شود. هر تعداد که می‌شود برگرها را به همین شکل آماده کنید.
در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس دو طرف برگر‌ها را داخل آن سرخ کنید. برگرهای آماده را داخل نان‌های همبرگری قرار دهید و همراه با سس باربکیو و سبزیجات مورد علاقه‌تان سرو کنید.

12 ) سویا برگر پنیری

چهارصد و پنجاه گرم سویا را حدود یک ساعت خیس کنید، سپس داخل سبدی بریزید. وقتی کاملا خشک شدند آن‌ها را چرخ کنید یا داخل غذاساز کاملا له کنید. سویای له‌شده را داخل ظرفی بریزید. دو عدد پیاز رنده‌شده، دو عدد تخم‌مرغ، یک قاشق چای‌خوری پودر سیر، یک قاشق چای‌خوری پودر زیره، یک‌چهارم قاشق چای‌خوری پودر جوز هندی و مقداری نمک و فلفل هم بریزید. یک قاشق سوپ‌خوری ترخون خرد‌شده هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید.
اگر مایه برگر شل بود، مقداری پودر سوخاری اضافه کنید و به ورز دادن ادامه دهید. مقداری از مایه را بردارید و روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر به شکل برگر درآورید. هر تعداد که می‌شود برگر‌ها را به همین شکل آماده کنید
برگر‌ها را یک ساعت داخل یخچال قرار دهید، سپس آن‌ها را داخل تابه در مقداری روغن سرخ کنید. وقتی دو طرف برگر‌ها سرخ شدند، دو ورقه پنیر گودا روی هر کدام از آن‌ها قرار دهید و صبر کنید تا کمی آب شوند، سپس برگرهای پنیری را داخل نان همبرگری قرار دهید. چند برگ کاهو و مقداری خیارشور و گوجه‌فرنگی خردشده هم داخل نان بریزید. برگرها را با سس باربکیو سرو کنید.

13 ) برگر تن ماهی

چهارصد و پنجاه گرم تن ماهی را که از قبل به مدت بیست دقیقه جوشانده‌اید داخل ظرف مناسبی ریز خرد کنید. یک عدد سفیده تخم‌مرغ، سه عدد پیازچه خرد‌شده، دو قاشق چای‌خوری زنجبیل رنده‌شده، یک و نیم قاشق سوپ‌خوری سس سویا، یک قاشق چای‌خوری سس خردل و به میزان لازم نمک و فلفل هم بریزید. مواد را خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود.
مایه را به چهار قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل برگر درآورید. برگرها را روی کباب‌پز، باربکیو یا داخل تابه آماده کنید، سپس آن‌ها را داخل نان‌های همبرگری قرار دهید و همراه با چند برگ کاهو، مقداری خیارشور و گوجه‌فرنگی خردشده سرو کنید. برای این برگر می‌توانید از سس فرانسوی استفاده کنید.

14 ) چیز برگر مکزیکی

ششصد گرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را داخل ظرفی بریزید. یک عدد تخم‌مرغ، یک‌چهارم پیمانه بلغور ذرت نیمه‌آماده، یک‌چهارم پیمانه پنیر چدار رنده‌شده، سه قاشق سوپ‌خوری فلفل سبز خردشده، یک‌چهارم پیمانه گشنیز خردشده، یک قاشق چای‌خوری پودر سیر، یک قاشق چای‌خوری پودر پیاز، یک دوم پیمانه فلفل پاپریکا، یک دوم پیمانه پودر زیره و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. مایه را به چهار یا شش قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل برگر درآورید
برگر‌ها را روی کباب‌پز یا باربکیو کباب کنید. آن‌ها را همچنین می‌توانید داخل تابه همراه با مقداری روغن سرخ کنید. وقتی دوطرف برگرها آماده شدند، یک ورقه پنیر چدار یا گودا روی آن‌ها قرار دهید تا کمی آب شوند، سپس آن‌ها را داخل نان همبرگری قرار دهید. یک عدد آووکادو را رنده کنید و روی برگرها بریزید. چند تکه گوجه‌فرنگی و مقداری کاهوی خرد‌شده هم داخل نان قرار دهید. ساندویچ‌ها را با سس موردنظرتان سرو کنید.

15 ) مینی چیکن برگر  زنجبیلی

دویست گرم فیله مرغ را خرد کنید و داخل غذاساز بریزید. دو حبه سیر خرد‌شده، دو عدد بپیازچه خرد‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری زنجبیل خردشده، یک و یک دوم قاشق چای‌خوری پودر کاری و یک‌چهارم پیمانه گشنیز خرد‌شده را هم داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملا خرد شوند. یک عدد سفیده تخم‌ مرغ و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید.
مخلوط را داخل ظرفی بریزید و خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. حدود دو قاشق سوپ‌خوری از برگر را بردارید و آن را به شکل برگر کوچک درآورید. با این مقدار ده عدد برگر خواهید داشت. برگرها را داخل روغن سرخ کنید. یک دوم پیمانه سس مایونز را با دو قاشق چای‌خوری رنده پوست لیمو و دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو مخلوط کنید.
نان همبرگری‌های کوچک را آغشته به سس لیمویی کنید، سپس برگر‌ها را داخل نان‌ها قرار دهید. مقداری مخلوط گشنیز و کاهوی خرد شده روی هر برگر قرار دهید، سپس آن‌هارا با بقیه سس سرو کنید.

16 ) برگر لوبیای چشم بلبلی

سیصد گرم سینه مرغ را چرخ کنید و داخل ظرفی بریزید. دو پیمانه لوبیا چشم‌بلبلی پخته را داخل غذاساز بریزید تا کاملا له شوند، سپس به مرغ اضافه کنید. دو قاشق سس باربکیو، یک عدد تخم‌مرغ، یک سوم پیمانه پودر سوخاری، دو قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده، یک‌چهارم قاشق چای‌خوری جوز هندی و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود.
مایه را به اندازه‌های دلخواه تقسیم کنید، هر قسمت را به شکل برگر درآورید و داخل روغن سرخ کنید. در این فاصله یک‌دوم پیمانه سس مایونز را با یک قاشق سوپ‌خوری سس خردل، دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو، یک قاشق چای‌خوری ترخون خردشده و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. سه تا چهار قاشق سوپ‌خوری روغن کنجد هم بریزید.
مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا سس یکدستی حاصل شود. نان‌های همبرگری را آغشته به مقداری سس کنید و سپس برگرها را داخل آن‌ها قرار دهید. مقداری سبزی مورد علاقه‌تان را هم بریزید. حالا می‌توانید ساندویچ‌ها را سرو کنید.

17 ) برگر سبزیجات به سبک سوئیسی

در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس یک عدد پیاز و یک عدد هویج رنده‌شده را داخل آن تفت دهید. بعد از آنکه نرم شدند، دویست گرم قارچ خردشده را اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید تا آبِ قارچ گرفته شود. یک قاشق چای‌خوری پودر آویشن، مقداری فلفل قرمز و یک عدد سیر له‌شده هم اضافه کنید.
مواد را کمی دیگر تفت دهید، سپس مخلوط را داخل ظرفی بریزید. یک پیمانه عدس پخته و له‌شده، نصف پیمانه جو پخته و له‌شده، یک عدد تخم‌مرغ، یک‌چهارم پیمانه جعفری خردشده، یک‌چهارم پیمانه گردوی ریز خردشده، یک‌دوم پیمانه آرد سوخاری و به میزان لازم نمک هم اضافه کنید.
مواد را خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. مواد را شش قسمت کنید و هر قسمت را به شکل برگر درآورید. برگرها را داخل روغن سرخ کنید. وقتی دوطرف آن‌ها سرخ شدند، یک ورقه پنیر چدار روی آن‌ها قرار دهید و صبر کنید تا کمی آب شوند، سپس برگرها را داخل نان همبرگری قرار دهید.
مقداری قارچ را همراه با کمی آبلیمو و نمک سرخ کنید. مقداری خامه هم اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید، سپس داخل نان‌ها بریزید و سرو کنید.

18 ) برگر گوشت با سس چیمی چوری

یک کیلوگرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را با یک دوم پیمانه جعفری خرد‌شده، یک دوم پیمانه گشنیز خرد‌شده، یک عدد تخم‌مرغ، نصف قاشق چای‌خوری پودر فلفل قرمز، سه حبه سیر له‌شده، دو عدد پیاز رنده‌شده بدون آب و مقداری نمک و فلفل خوب ورز دهید. به میزان لازم پودر سوخاری بریزید تا برگر نه شل شود و نه سفت.
برگر را به شش یا هشت قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل برگر درآورید، سپس آن‌ها را حدود سی دقیقه داخل یخچال قرار دهید. در این فاصله سس چیمی چوری را آماده کنید. چهار عدد گوجه‌فرنگی رسیده را پوست بگیرید و دانه‌های داخلش را دور بریزید،
سپس گوشت آن‌ها را ریز خرد کنید و در ظرفی بریزید. دو حبه سیر له‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری سرکه، یک قاشق چای‌خوری شکر، یک قاشق چای‌خوری پونه خشک‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری سس مایونز، چند قطره سس قرمز تند، یک قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون و مقداری نمک و فلفل هم اضافه کنید.
مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا سس شما آماده شود. وقتی برگرها را از یخچال درآوردید، آن‌ها را داخل مقداری روغن سرخ کنید. نان‌های همبرگری را از وسط باز کنید و آغشته به سس مایونز کنید، سپس برگرهای آماده‌شده را داخل آن‌ها قرار دهید. روی برگرها مقداری از سس چیمی چوری بریزید. نان‌ها را با سبزی‌های مورد علاقه‌تان پُر کنید. ساندویچ‌های آماده را با بقیه سس سرو کنید.

19 ) برگر مرغ با طعم سیب

چهارصد گرم سینه مرغ چرخ‌شده را داخل ظرفی بریزید. دوقاشق سوپ‌خوری سس خردل، دو قاشق سوپ‌خوری سس مایونز، دو قاشق چای‌خوری رزماری تازه و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید.
نصف یک سیب را پوست بگیرید و رنده کنید و همراه با یک عدد پیاز رنده‌شده بدون آب به مواد اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید، سپس آن را به چهار قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را به شکل برگر درآورید و داخل روغن سرخ کنید. در این فاصله سس برگر را آماده کنید.
در ظرفی دو قاشق سوپ‌خوری سس سویا را با دو قاشق سوپ‌خوری روغن‌زیتون، یک‌دوم پیمانه سس مایونز، یک قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده و مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. وقتی برگر آماده شد، آن را همراه با سبزی‌های مورد علاقه‌تان داخل ساندویچ قرار دهید و با سسی که آماده کرده‌اید سرو کنید.

20 ) برگر بوقلمون مخصوص

نهصد گرم گوشت بوقلمون چرخ‌کرده را با یک عدد پیاز ریز خرد‌شده مخلوط کنید. دو حبه سیر له‌شده، نصف پیمانه جعفری خرد‌شده، یک قاشق چای‌خوری فلفل سیاه آسیاب‌شده، یک قاشق سوپ‌خورری سس ورچستر یا ورسترشایر، دو قاشق سوپ‌خوری آبِ یخ و مقداری نمک هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید و سپس به صورت هشت يا چهارده برگر فرم دهید. وسط هر برگر را کمی فشار دهید تا موقع پخت باد نکند
برگرها را حداقل به مدت سی دقيقه داخل يخچال استراحت دهید. صفحه گریل را داغ کنید و هر طرف برگرها را روي حرارت ملايم حدود هفت دقيقه گريل كنيد و روی هر کدام كمي نمك دريايي آسياب كنيد. برگر‌های آماده را داخل نان همبرگری قرار دهید و همراه با سبزی‌ها و سس مورد علاقه سرو کنید.

مقالات پیشنهادی
20 نوع پیتزای خانگی خوشمزه
20 نوع پیتزای خانگی خوشمزه
20 نوع خوراک فست فودی خانگی خوشمزه
20 نوع خوراک فست فودی خانگی خوشمزه
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش اول
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش اول
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش دوم
۲۰ نوع آش متفاوت و خوشمزه - بخش دوم
20 نوع خوراک مفید و خوش طعم اسفناجی
20 نوع خوراک مفید و خوش طعم اسفناجی
فوت و فن سوپ خوشمزه
فوت و فن سوپ خوشمزه
نظرات
۰
زری
خوب بود
۱ ماه پیش
۱
۱۲ بهمن ۹۷
۰
کانی
همشون عالییی
۱۷ دی ۹۷
۰
مامان هستی وحسین
ممنونم از آموزشهاتون
۱۶ خرداد ۹۷
۰
آرزو....
ممنون از مطالب خوب و مفیدتون....♡♡
۱۶ خرداد ۹۷
۱
Saint maria
ممنون از پیشنهادات غذایی خوشمزتون..
من که حسابی گرسنه شدم
۵ خرداد ۹۷
۱
g.a
;-)
۵ خرداد ۹۷
۰
Mahsa...@
❤❤❤❤
۲۵ اردیبهشت ۹۷
۱
aynur
عالیییییییییییییییییيیییییی
۲۴ اردیبهشت ۹۷
۰
sepideh
نونشو چجور درست می‌کنید؟
۲۴ اردیبهشت ۹۷
سایر کاربران
پاپیون مرسی که هستی😊😊
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
۵۲ساله خانه دار یه پسر ودختر ونوه گل دارم از تمام دوستان که به من لطف دارند سپاسگزارم
ورزشکارم و عاشق ورزش💪🏻👊🏻 البته آشپزی هم خیلی دوست دارم مخصوصا شیرینی و کیک
*اللهم عجل لولیک الفرج*