عکس بیسکو کیک
مهسا خضری
۱۷۶
۱.۹k

بیسکو کیک

۱۰ تیر ۹۷
سلام دوستای گلم اینم مجموعه ای از سفارشات اخیرم و دستورش که خیلی از دوستان درخواست کرده بودن قابل ذکر که پایه این مدل کیک ها بیسکوییت کره ای هست که باید خامه حدود حداقل 12 ساعت روی بیسکوییت ها باشه تا نرم و خوشمزه بشه
کره 150 گرم
آرد 300 گرم
پودر قند 100 گرم
تخم مرغ یک عدد
بکینگ پودر و وانیل 1 ق م
کره به دمای محیط رسیده را با پودر قند زده تا سبک شود سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و همزده در آخر آرد و بکینگ پودر را که الک کرده اضافه نموده تا خمیر لطیفی بدست آید.
از قبل حرف ، عدد یا شکل دلخواه را روی کاغذ کشیده(در صورت سخت بودن طرح پرینت بگیرید) اطرافش را ببرید سپس خمیر را پشت سینی فر پهن کرده(چون جابجایی خمیر سخت) طرح دلخواه را روی خمیر انداخته و اضافات خمیر را ببرید یکبار دیگر این کار را تکرار نمایید. خمیر های آماده شده را در فر 160 درجه به مدت 20 تا 30 دقیقه قرار دهید تا اطراف بیسکوییت طلایی شود.
پس از خنک شدن بیسکوییت ها خامه قنادی را فرم دهید من از کمی پنیر خامه ای هم استفاده میکنم بعد بیسکوییت اول را در ظرف مورد نظر قرار دهید سپس با قیف و ماسوره ساده خامه را روی بیسکوییت بزنید به طوری که تمام سطح آن پر شود سپس به آرامی بیسکوییت دوم را روی خامه قرار داده و کمی فشار دهید و دوباره کل سطح بیسکوییت را با خامه زدن پر کنید. بهتر است یک روز قبل این مراحل را انجام دهید که بیسکوییت کاملا با رطوبت خامه نرم شود. سپس به سلیقه خودتون با گل،شکلات و توت فرنگی تزیین کنید.
...
نظرات