عکس پیراشکی گوشت
_nafiseh.64
۱۶۳
۵.۷k

پیراشکی گوشت

۸ مرداد ۹۷
سلام دوستای گلم 🌸🍃🌸
امیدوارم حالتون خوب باشه گرچه با این اوضاع بد اقتصادی فکر نمکنم حال و روز هیچ کدوممون خوب باشه 😔 امیدوارم خدا خودش به دادمون برسه . من دیر به دیر عکس می فرستادم چون می خواستم وقت پیدا کنم و بهتون سر بزنم ولی بازم نشد ☹ پس چند تا کار پشت سر هم می فرستم و معذرت خواهی میکنم از تک تکتون که نمیتونم محبتهاتون رو جبران کنم فقط می خوام کنارتون باشم و دوستانی که اینستا ندارن و دلشون می خواد کارهای من و ببینن اینجا ببینن ❤❤❤
دوستتون دارم شاد باشید ❤❤❤
پیراشکی گوشت
مواد لازم برای۸ نفر
نمک و فلفل به مقدار لازم
رب گوجه ‌فرنگی ۳ قاشق غذا خوری
تخم مرغ پخته و ریز شده ۲ عدد
جعفری ریز شده ۲ قاشق سوپ خوری
پیاز سرخ شده ۳ قاشق سوپ خوری
گوشت چرخ کرده ۳۵۰ گرم
مواد پیراشکی: بیکینگ پودر ۱ قاشق مربا خوری
آرد ۵۰۰ گرم
نمک ۱ قاشق چای خوری
شیر ۱/۲ لیوان
ماست‏ غلیظ ۱/۲ لیوان
روغن مایع ۴ قاشق سوپ خوری
تخم مرغ ۲ عدد
خمیر پیراشکی:
طرز تهیه
۱- گوشت و پیاز سرخ شده را مخلوط کرده ، درروغن تفت می دهیم ( طرزتهیه پیاز داغ : اول پیاز را در ظرف ریخته بر روی شعله می گذاریم تا آب آن تمام شود سپس روغن را به آن اضافه می کنیم.)
۲- پس از سرخ شدن گوشت ، رب گوجه فرنگی را در نصف لیوان آب گرم حل کرده و داخل گوشت می ریزیم تا گوشت آهسته بجوشد و آب آن کاملاً کشیده شود ؛ گوشت را از روی آتش بر می داریم .
۳- تخم مرغهای سفت شده را روی گوشت رنده می کنیم و بعد از اضافه کردن جعفری خرد شده ، نمک و فلفل ، در صورت تمایل ، پودر سیر را با تمام مواد مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم.
۴- روی تخته را کمی آرد می پاشیم و خمیر پیراشکی را باوردنه خیلی نازک باز می کنیم ، با دهانه لیوان دایره هایی می بریم و از مایه گوشت وسط هر دایره گذارده ، دو طرف خمیر را روی هم می آوریم و می چسبانیم سپس فشارداده و لبه دو خمیر را پیچ می دهیم تا موقع سرخ شدن باز نشود.
۵- روغن فراوان را داغ می کنیم و پیراشکی ها را درروغن سرخ کرده تا طلائی رنگ شود.
۷- طرز تهیه خمیر پیراشکی:
۸- تخم مرغ ها و روغن را در ظرفی ریخته ، به هم می زنیم ( البته نباید تخم مرغ را با همزن، زیاد بزنیم) بکینگ پودر و نمک را در ماست حل کرده و با شیر در ظرف زرده و روغن ریخته ، مخلوط می نماییم .
۹- آرد را کم کم به این مایه اضافه کرده به هم می زنیم تا مایه خمیر سفت شود. به قدری که به دست نچسبد . خمیر را در کیسه نایلونی ریخته یکی دو ساعت می گذاریم استراحت کند.
#پیراشکی_گوشت #پیراشکی #جمعه #ناهار #پارک #پارک_ملت #مشهد #ایران #خوشمزه #دستپخت #آشپزی_ایرانی #پیک_نیک #گردش#ناهار
...
نظرات